Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 144
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Rządy Korneliusza Knota
Drukuj temat · Rządy Korneliusza Knota
~Hermiona44 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2010 14:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 220
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 15.11.09
Medale:
Brak

Moim zdaniem rządził źle, ponieważ uważał, że on wie najlepiej co jest dobre a co złe, co słuszne a co nie. Nie słuchał ludzi, którzy próbowali mu doradzic. Dbał tylko o swoje stanowisko, żeby przypadkiem go nie odwołano, a nie o dobro magicznego społeczeństwa.
__________________
(>**)>Hermiona
Wyślij prywatną wiadomość
~Plisiaczek F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2010 14:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 50520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 16.01.10
Medale:
Brak

Korneliusz mnie wręcz denerwował! Wiecznie taki jakiś dziwny sam bo to fakt nie wiedział co dobre a co złe, albo chciał dobrze i wyszło mu źle... sama nie wiem . Dziwny gość dla mnie i tyle.
__________________
Ach, muzyka [...] to magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!
Wyślij prywatną wiadomość
~martusia3396 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2010 16:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 233
Ostrzeżeń: 1
Postów: 84
Data rejestracji: 23.03.09
Medale:
Brak

Uważam, że Korneliusz nie chciał, by w magicznym świecie był spokój, a obywatelom żyło się lepiej. Interesowała go tyko jego własna posada, nic poza tym. Obracał się w kręgu niewłaściwych ludzi m.in.: Lucjusza Malfoya. Myślał, że tylko on ma rację, że on najlepiej wiedział, co jest słuszne, a co nie. Knot nie powinien w ogóle zostać ministrem magii.
__________________
Niech twoja gwiazda zaświeci mi choć na jedna noc.

Wiele jest takich rzeczy,
które dawno byśmy wyrzucili.
Ale boimy się,
że ktoś mógłby je
później znaleźć.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bloo F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 03-06-2010 15:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 220
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Korneliusz Knot, proszę państwa to była chodząca porażka. Bardzo zły człowiek na bardzo odpowiedzialnym miejscu. Mówiąc zły człowiek, mam na myśli człowieka: samolubnego, niezbyt mądrego, zmanipulowanego - nawet jeśli sam się przed sobą do tego nie przyznawał. Cóż, po tej postaci widać, jak bardzo posiadanie władzy potrafi uzależnić. Przecież wszystko jest w porządku, do póki niezaradny Knot, nie staje w obliczu wydarzeń, które go przerastają, i z którymi doskonale wie, że sobie nie poradzi. Dumbledore chce mu pomóc, doradzić mu, co powinien zrobić. Niestety Knot widzi w nim swojego politycznego rywala i robi wszystko, byle by tylko zdyskredytować Albusa w oczach społeczeństwa. To typowa historia polityczna, o tym, do jak welkich świństw są zdolni ludzie, byleby tylko zostać na swoich stanowiskach. Knot zmarnował cały rok, zamiast przygotowywać się do walki z Voldemortem, wolał udawać, że nie ma żadnego problemu. Na dłuższą metę nie opłaciło mu się to. Zamiast postępować mądrze i odejść z ministerstwa z godnością - może i po klęsce, ale po klęsce godnej - odszedł, jako tchórz i myślę, że można go nazwać róznież łapówkarzem. Prowadził jakieś nieczyste interesy z Malfoyem.
__________________
"Życie nie jest idealne, Człowieku-Wiadro"
T. Pratchett

Edytowane przez Bloo dnia 03-09-2010 17:32
rupieciarnia.xaa.pl Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2010 15:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Korneliusz Knot z całą pewnością był złym ministrem magii. Dlaczego? Ponieważ był samolubny, niemądry, zaślepiony dobrami materialnymi, egoistyczny... Oczywiście miał też jakieś tam plusy - każdy je ma, ale jego minusy były większe. Był bardzo nieodpowiedzialnym człowiekiem na bardzo odpowiedzialnym miejscu, na którym musisz na pierwszym miejscu stawiać państwo, dopiero potem siebie. Knot był, bądź co bądź tchórzem, bo unikał sytuacji, które go przerastały.

Bloo pisze:
Cóż, po tej postaci widać, jak bardzo posiadanie władzy potrafi uzależnić. Przecież wszystko jest w porządku, do póki niezaradny Knot, nie staje w obliczy wydażeń, które go przerastają, i z którymi doskonale wie, że sobie nie poradzi. Dumbledore chce mu pomóc, doradzić mu, co powinien zrobić. Niestety Knot widzi w nim swojego politycznego rywala i robi wszystko, byle by tylko zdyskredytować Albusa w oczach społeczeństwa. To typowa historia polityczna, o tym, do jak welkich świństw są zdolni ludzie, byleby tylko zostać na swoich stanowiskach. Knot zmarnował cały rok, zamiast przygotowywać się do walki z Voldemortem, wolał udawać, że nie ma żadnego problemu. Na dłuższą metę nie opłaciło mu się to. Zamiast postępować mądrze i odejść z ministerstwa z godnością, może i po klęsce, ale po klęsce godnej. Odszedł, jako tchórz i myślę, że można go nazwać róznież łapówkarzem. Prowadził jakieś nieczyste interesy z Malfoyem.



I co tu więcej o nim piasać? Bloo już wszystko napisała i ja całkowicie się z nią zgadzam.
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny W F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 10:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 677
Ostrzeżeń: 1
Postów: 195
Data rejestracji: 21.04.09
Medale:
Brak

Odpowiadam krótko: Korneliusz Knot za bardzo pragnął władzy i bycia w centrum uwagi, żeby być dobrym ministrem.
__________________
"Miłość kpi sobie z rozsądku,
I w tym jej urok i piękno."

Andrzej Sapkowski
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 10:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Knot po prostu nie nadawał się na stanowisko ministra magii. Jak zauważyli inni, za bardzo pragnął władzy i za wszelką cenę chciał się przy tej władzy utrzymać, mimo iż wszystkie fakty działały na jego niekorzyść. Szkoda, że nie posłuchał Dumbledore'a w IV części, może wtedy udałoby się coś naprawić i szybciej przeciwstawić Voldemortowi.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Hanna_Abbott F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 14:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 1
Postów: 54
Data rejestracji: 06.07.10
Medale:
Brak

Na początku wydawał się wredny, potem fajny jak nie wylał Harrego, ale w Zakonie Feniksa okazało się, że to stary durny dziad! Nie cierpię go
__________________
Pozdro dla Monika_Lestrange i Potter_maniaczka i Promited i Loonyy Śmiech
I oczywiście dla wszystkich którzy pozdrawiaja mnie.
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem. - Mój ulubiony cytat ;]

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 06-07-2010 14:40
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna_975 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2010 15:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 22.06.10
Medale:
Brak

Nigdy go nie lubiłam, nawet w WA, kiedy powiedział Harry'emu, że nic nie szkodzi, że nadmuchał ciotkę, wydawało mi się, że nie mówi tego całkiem szczerze i ma w tym jakiś swój interes. Ogólnie osoby, które odpowiedziały na ten temat przede mną, całkowicie go wyczerpały. Niewłaściwy człowiek na bardzo ważnym i odpowiedzialnym stanowisku, zarozumiały, samolubny i przekupny. I tyle.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
i Wiedzy-O-Własnej-Wrzechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lori_Lemonberry F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2010 10:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1217
Ostrzeżeń: 1
Postów: 188
Data rejestracji: 29.03.10
Medale:
Brak

Oczywiście, że rządził źle! Dla niego liczyło się tylko zachowanie stanowiska ministra magii. Tak na prawdę nie obchodził go świat, którym rządził, tylko własne interesy. Taka postawa jest godna potępienia, powinni go szybciej wywalić.
__________________
"Nie znasz składu powietrza, którym oddychasz, to powietrze cię zabija"
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 05-08-2010 01:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

był fajtłapowaty i nierozgarnięty,w czasach pokoju nie był złym ministrem,jednak gdy przyszedł czas terroru jego niekompetencja i żądza władzy raziły po oczach...
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2010 14:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Oo jaacie. To była totalna porażka. Po prostu tak mnie ten człowiek drażnił, że nie realne. Zawsze myślał, że jest najlepszy, najważniejszy i, że tylko on może mieć rację bo przecież jest taki wspaniały, nie wiem jakim cudem znalazł się na tak wysokim szczeblu. Jak dla mnie to był jeden wielki błąd.
Wyślij prywatną wiadomość
~tytan F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 08:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -139
Ostrzeżeń: 3
Postów: 78
Data rejestracji: 13.08.10
Medale:
Brak

Knot nie był najlepszy ,a poza tym jak można podejrzewać Albusa Dumbledor'a o chęć zawładnięcia nad Ministerstwem, ja gdybym miał wybrać dyrektor Hogwartu a minister magii wybrał bym HogwartOczko
Edytowane przez Elsanka dnia 14-08-2010 10:09
Wyślij prywatną wiadomość
~Croce F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 14:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 356
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 22.07.10
Medale:
Brak

Korneliusz strasznie mnie denerwował. Moja niechęć do niego jeszcze się pogłębiła na przesłuchaniu Harry'ego. Dbał tylko o to, by Ministerstwo Magii wszyscy uważali za genialne... I, aby to jego nikt nie posądzał o jakieś głupie błędy. Wręcz nie umiał ponosić konsekwencji za swoje czyny, wszystko tuszował... Eh... Ten człowiek niesamowicie działał mi na nerwy.
__________________
Magia jest cenną "rzeczą", choć nie wiem, czy to odpowiednie określenie.
Magia to potęga, lecz istnieją dwa rodzaje "potęgi". To od Ciebie zależy, który rodzaj wybierzesz...
Wiele, wiele ludzi oddałoby wszystko za to, by świat był "magiczny". Nie dostrzegają tylko, że świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej napełniony magią, w różnej formie - jedna z nich to książka, którą z pewnością bardzo dobrze znasz...

Croce
drogi Gościu , buuu! Zboczeniec! xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 15:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Chyba nikt nie twierdzi, że rządził dobrze. Dla mnie to typowy polityk : skorumpowany, przekonany o swoich racjach, walczący fanatycznie o zachowanie swojego stanowiska, a na dodatek nie słuchający żadnych porad.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 15:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

A moje zdanie na temat tej osoby jest następujący : Jeden mały, zagubiony człowiek, który myślał, że sam uratuje świat i stanie się bohaterem. Tak na prawdę to mało który czarodziej liczył się z jego zdaniem. Nie miał zdolności "przywódczych". Głównie dbał o swoje dobro i uparcie trzymał się swojej wersji, co jak mi się wydaje uważał za słuszne, natomiast się mylił. Podporządkował sobie wielu ludzi. Także ja osobiście uważam, że postać nieciekawa. Uśmiech
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 16:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Wydaje mi się, że trochę za surowo oceniacie Knota. Na pewno był człowiekiem, który nie chciał widzieć wielu rzeczy i władza była dla niego bardzo ważna, ale jednak musiał, w przeszłości, działać w podziemiu, bo na pewno nie wybrano go "za piękne oczy".
Gdyby władza nie uderzyła mu do głowy, sprawy mogły potoczyć się zupełnie inaczejSmutny szkoda... gdyby zareagował wcześniej, wiele osób zostałoby przy życiu.
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2010 13:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

W czasach pokoju jego rządy nie były takie złe,jednak nie należy on do ludzi,którzy potrafią sobie poradzić z większymi problemami....
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Charakternik F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 22-08-2010 07:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 686
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Korneliusz , ahh , korneliusz... Najgorszy Minister Magii w historii! Mordowali ludzi przed nosem , a on nic sobie nie robił , bo bał się o posade! Myślał tylko , o tym , jak uratować swój tyłek. Zwłaszcza , gdy powoli zaczynała się " Druga Wojna" nic nie widział , nie chciał widzieć. Okropny Minister , żałosna postać. Naprawdę nie lubię go.
Wyślij prywatną wiadomość
~markoatonc F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2010 19:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 319
Ostrzeżeń: 1
Postów: 98
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

Ja nie wiem czemu zrezygnował z posady, jak już uwierzył to mógł zostać. Ten nowy minister stwierdził, że knot ześwirował i dlatego zrezygnował a gdy sam uwierzył, to był już martwy.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT