Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 289
» Użytkowników online: 1

~agrohimgnh

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Pamiętnik narkomanki
Drukuj temat · Pamiętnik narkomanki
~Ann F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2008 11:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Basia jest narkomanką.Mimo przejścia przez najróżniejsze terapie, których nienawidziła jej stan jest coraz gorszy. Częste wspomnienia wpadają do jej umysłu niczym promyki.Bohaterka wspomina swoją przeszłość-życie zasłane różami. Wspomina swoją sympatię,wspólnie z nią spędzone chwile,a później bolesne rozstanie. Wspomnienia dotyczą także pierwszego kontaktu z narkotykami, kontaktu przypadkowego. Zdaje sobie ona sprawę z tego,że ten przypadek zaważył na jej życiu i zniszczył doszczętnie cały jej świat.Pomimo tego,że nie ma dla niej ratunku,rodzice i inni życzliwi dla niej ludzie nie dopuszczają do siebie myśli,że to koniec. Główna bohaterka jest świadoma swojej beznadziejnej sytuacji, jest świadoma wszystkiego co dzieje się dookoła. Udaje przed rodzicami,że jest lepiej,że już nie zażywa narkotyków.Dziewczyna nie chce im przysparzać kłopotów,więc zaczyna spowrotem uczęszczać do szkoły, nie najgorzej się ucząc. W końcu i tak prawda o niej wychodzi na jaw.Trafia do MONARu, tam postanawia jeszcze raz zawalczyć o swoje życie.

Chciała bym się was zapytać czy czytaliście tą książkę? Jeśli tak to co o niej myślicie?
Przeczytałam ją niedawno dlatego, że poleciła mi ją koleżanka. To nie jest kolejna nudna lektura szkolna czy zwykła książka o nastolatce jakie do tej pory zdarzało mi się czytać xD Ta książka opowiada o ogromnym problemie dotykającym coraz większą ilość młodych ludzi. kiedy ją czytałam byłam w pełni wstrząśnięta. Jak teraz sobie pomyślę o narkotykach to aż mnie mdli. Książka ta jest prawdziwym pamiętnikiem dziewczyny, która walkę z nałogiem wygrała. Książka ta może i nie jest kolejną przyjemna książką którą czyta się z zaskakująca lekkością. Jest bardzo pouczającą lekturą i uważam, że warto ją przeczytać żeby choć trochę bardziej być świadomym jakim strasznym nałogiem są narkotyki. Wszystkim którzy nie mieli okazji przeczytać pamiętnika Barbary Rosiek bardzo gorąco polecam i zachęcam do przeczytania tej książki.
__________________
"Music the great communicator..."

Edytowane przez Ann dnia 12-11-2008 20:49
Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2008 21:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Czytałam. Ale dawno, jakieś sześć lat temu w wakacje. Pamiętam tyle, że mnie wciągnęła, była wstrząsająca, bardzo realistyczna. Zresztą jak każda książka o tej tematyce. Bohaterka borykała sie nie tylko z nałogiem, ale też schizofrenią.

Książka ta jest prawdziwym pamiętnikiem dziewczyny, która walkę z nałogiem niestety przegrała


Przegrała? No nie wydaje mi się. Wiem, ze autorka nadal żyje, wydała kilka innych książek, więc nie można nazwać tego przegraną.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12-11-2008 20:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Sorry za ten błąd Fiore. Już go poprawiam, chyba mnie przyćmiło xD (no cóż ja już tak miewam czasami Aff... )
__________________
"Music the great communicator..."

Edytowane przez Ann dnia 12-11-2008 20:52
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 16:57
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Czytałam chyba z 3 lata temu. Książka podobała mi się, jednak była odrobinę zbyt zawiła. Dłuugo trwała cała akcja. Kilka lat o ile dobrze pamiętam. Niemniej jednak polecam, bo czyta się ją szybko i jest realistyczna.
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~nymph F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 17:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1070
Ostrzeżeń: 2
Postów: 531
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

a ja nie moge jej w bibliotece znaleźć wtf już długo na nią poluje bo czytałam fragment w podręczniku
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 17:20
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Czytałam, czytałam.
Książka, jak wiele innych o tej tematyce mnie wciągnęła. Wstrząsnęło mną trochę po tym, jak ją przeczytałam. Ta książka może być bardzo dobrą przestrogą dla tych, którzy chcą tylko raz spróbować jak to jest, a nie zdają sobie sprawy, jakie konsekwencje może mieć ten jeden raz.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 19:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Niedawno ją czytałam. Jest po prostu świetna.! Nie chwaląc się... a co tam, pochwalę się! Eee... przeczytałam ją w dwa dni ;P
Bardzo mi się spodobała. Moimi ulubionymi momentami są: śmierć Filipa, śmierć Marzeny i na koniec śmierć Małego Przyjaciela. ^^
Na tym ostatnim to oczy sobie wypłakiwałam.
Ogółem książka bardzo dobra, lecz opowiada o innym świecie - działo się to od (o ile się nie mylę) od roku 1973., więc rzeczywistość jest trochę inna, ale zasada ćpania taka sama. Niestety.

Edit:
a ja nie moge jej w bibliotece znaleźć wtf już długo na nią poluje bo czytałam fragment w podręczniku

Ekhem. Wydaję mi się, że w bibliotece na półce jej nie znajdziesz. Gdy ja byłam ją wypożyczyć, bibliotekarka zapytała czego szukam (przewalałam wszystkie tomy) i powiedziała mi, że Pamiętnik Narkomanki należy do tzw. "podladowców", bo nie może leżeć sobie na półce. Wiesz, jakoś sobie nie wyobrażam by po tę książkę mogła sięgnąć jakaś 10-latka. ^^
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!

Edytowane przez Rewolucja dnia 13-11-2008 19:08
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 19:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Na koloniach moja koleżanka ją miała. Z nudów wzięłam i zaczęłam czytać, i cóż...spodobała mi się! Zgodzę się z MissyCrazy - śmierć Filipa, Marzeny i Małego Przyjaciela są najlepsze. Niedawno ( ok. tydzień temu ) chciałam przeczytać ją jeszcze raz, ale nie mogłam nigdzie znaleźć.
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 21:32
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Szybko się czyta? Może ja mam coś wypaczone, ale mnie Pamiętnik znudził niemiłosiernie. Opisy nieraz ciągnęły się tak, że miałam ochotę wziąć nożyczki i powycinać niektóre fragmenty. W końcu i tak nie przeczytałam do końca, wymiękłam chyba po połowie, może trochę dalej. A swój egzemplarz oddałam do biblioteki szkolnej.
Realistyczna? Owszem, ale nie wstrząsająca. Przynajmniej nie dla mnie. Znacznie bardziej poruszyła mnie historia Christiane F.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 21:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Wiesz, jakoś sobie nie wyobrażam by po tę książkę mogła sięgnąć jakaś 10-latka

Ja sięgnęłam xD Miałam chyba już trochę więcej niż 10 lat, ale przeczytałam ;P

Podobała mi sie. Wstrząsnęła mną. Skończyłam czytać w połowie. Zaczęło się robić nudno.

Ale nie pamiętam już zbyt wielu szczegółów. Jednakże przybyłam, wypożyczyłam, przeczytałam.
__________________
Allons-y!
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2008 09:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Czytałam w czerwcu jeśli dobrze pam,iętam. Książka naprawdę interaesująca. Walkę z nałogiem chyba wygrała, ja już nawet nie pamięta. Wciągająca książka o bardzo życiowej taematyce. Polecam wszystkim.
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Olajsa F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2008 10:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 10
Ostrzeżeń: 2
Postów: 22
Data rejestracji: 12.09.08
Medale:
Brak

Też tą książkę czytałam. Bardzo mnie wciągnęła. Współczuję tej dziewczynie, tak zniszczyć sobie życie, przez takie świństwo. Ta książka poucza i ostrzega co może się stać po tym jak się weźmie narkotyki.
__________________
Olajsa Fighman

Edytowane przez Cathy dnia 29-01-2010 22:39
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2008 17:18
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Wiesz, jakoś sobie nie wyobrażam by po tę książkę mogła sięgnąć jakaś 10-latka. ^^


O ironio. Ja jestem dobrym przykładem, że może to być dziesięciolatka. Co prawda, miałam wtedy prawie 11 lat, ale prawie robi wielką różnicę. :>
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 20:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

pamietnik narkomanki? nie czyatlam, ale przeczytam jeszcze! Fajnie, ze o tym wspominasz. Czytałam zato klasyke o podobnej tematyce: My dzieci z dworca zoo...i musze powiedziec, ze bylo fajne takie spojrzenie na swait oczami zupelnie innych ludzi ich motywacji itd...
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤
Wyślij prywatną wiadomość
~emma-watson-16 F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2009 09:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja niestety muszę powiedzieć, że książka nie przypadła mi do gustu. Tyle osób się nią zachwycało, mówiło że ciekawa i warto przeczytać... no to wypożyczyłam z biblioteki. Szczerze mówiąc była nudna. Owszem, jako lektura pouczająca i mówiąca o tym, co się może stać z młodym człowiekiem gdy wplącze się w branie narkotyków jest dobra. Ale jako książka do czytania, za jaką miały ją moje koleżanki, nie podoba mi się.
Wyślij prywatną wiadomość
~marta2093 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2009 13:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 363
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

Czytałam tą książkę jakiś rok temu i muszę powiedzieć, że jest to wstrząsająca i bardzo pouczająca lektura. Przybliża nam życie zwykłego człowieka, dobrej uczennicy, która właściwie pod wpływem przypadku bierze pierwszą dawkę. Bardziej podobała mi się pierwsza część, ta opowiadająca o coraz większym popadaniu w naług.pokazuje w jak szybkim tempie człowiek może się wykończyć...
Książkę polecam!!
__________________
[alt]Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
[/alt]


Miej serce i patrzaj w serce!
Wyślij prywatną wiadomość
~NikuS139 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2009 17:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 137
Data rejestracji: 06.07.09
Medale:
Brak

Podobała mi się i to bardzo Oczko Jest to jedna z moich ulubionych książek Rozbawiony Jedna z pierwszych którą przeczytałam o narkomanii. W momencie jak Basia dowiaduje się o śmierci Filipa to się aż popłakałam Płacze Świetna polecam każdemu.
__________________
Ślizgoni Ruuuuuuulezzz Oczko

Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Lilian F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2009 16:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 650
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Dużo czasu minęło kiedy przeczytałam tą książę, ale wiem że bardzo zapadła mi w pamięci . Jest napisana w ciekawy i wciągający sposób - i to co ja bardzo cenie w książkach - realny. Basia spokojna dziewczyna, która miała wszystko co chciała, sprawiła- na własne życzenie- że jej życie stało się piekłem. Ta książka sprawiła, że chętnie zaczęłam sięgać po podobną tematykę (Kokaina, Stokrotka, Moja Hera itp), ale Pamiętnik Narkomanki najmilej wspominam.
__________________
fc05.deviantart.com/fs29/f/2008/103/e/f/Gryffindor_by_laurastarzx.gif
Poznajmy się drogi Gościu!!
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"...-Zostawcie go- powtórzyła Lily. Patrzyła na Jamesa z odrazą- Co on wam zrobił?
- No wiesz. . .- powiedział James powoli, jakby się zastanawiał- to raczej kwestia tego, że on istnieje. . . jeśli wiesz, co mam na myśli. . ."
http://alchemy1978.wordpress.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Madeleine Lestrange F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2009 18:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 14.12.08
Medale:
Brak

Oj, czytałam. Bo ja musiałam przeczytać całą szkolną bibliotekę (ona jest mała Język). Wiele razy mówiono mi, by nie zaczynać, bo to takie groźne, że trudno przestać itp... słuchałam, ale wątpiłam. Ale tu mamy do czynienia z osobą która to przeżyła. Ten pamiętnik zmienił moje pojęcie uzależnienia. Bo ja jestem taka szalona, że muszę na sobie wszystkiego spróbować. Myślę, że prędzej czy później, gdyby nie ta książka, byłabym po pierwszym spotkaniu z narkotykiem...
Książka wstrząsająca, pokazująca realia. I mimo, że akcja toczy się 30-20 lat temu, to problem jest jak najbardziej aktualny.
__________________
"Stojąc w miejscu też można zabłądzić."

"Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!"

"Przez następne 365 dni będę patrzyła na świat jakbym go widziała po raz pierwszy. Szczególnie na rzeczy nieistotne."

"Trzeba się śmiać nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu."

"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."

Pozdrawiam drogi Gościu najserdeczniej jak potrafię! ;p Teraz mnie widzisz, drogi Gościu? Nie? To szkoda ;p.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nimfadora Tonks 120 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2009 19:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 285
Ostrzeżeń: 1
Postów: 127
Data rejestracji: 13.09.09
Medale:
Brak

Czytałam tę książkę. Dalej czytam. Powiem, że na początku jest wciągająca, a potem jest już taka sobie. Ale jednak ciekawa.
__________________
No zarycz,no!
Ruchy!!!
Tato, on się wymyka! Interweniuj!!!
Kocham Cię, tato!!!Blah
(Shrek Forever)
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT