Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 289
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Lady Gaga
Drukuj temat · Lady Gaga
~Lucexide F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2010 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ogólnie to nie słucham jej muzyki, ale nic do niej nie mam. Jest wg mnie ciekawą osobowością, podobają mi się jej dziwne stroje, nie przeszkadza mi to, że jest skandalistką. Ale ogólnie jest mi raczej obojętna.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2010 00:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Piosenki - spłynęły po mnie, jak woda po kaczce. Nic ciekawego, moim zdaniem.
A sam ymydż Gagi przywołuje tylko jedną myśl: "Ja już to gdzieś widziałem...". Melody - podpisuję się pod Twoim postem. Pani (panna?) Germanotta tylko powiela i ulepsza, czasem niezbyt udolnie, to, co pokazały nam dawne gwiazdy; a przede wszystkim Madonna. Taki mały refresh. Ale nie wiem, czy samym odkopywaniem pomysłów uda jej się zagościć w showbiznesie na długo. Pożyjemy, zobaczymy...
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."

Edytowane przez Kab Hun dnia 18-08-2010 01:06
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Mia F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2010 11:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 305
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie cierpię tego czegoś. To coś (nie wiem, czy to kobieta, czy jakieś zwierze, bo pod tymi tonami pudru i dziwacznego image'u ciężko zauważyć) strasznie działa mi na nerwy. Wystarczy, że usłyszę chociaż jedną nutę z piosenki tego i już mi się słabo robi. Komercyjna gwiazdka, bez głosu, niby królowa popu, jak dla mnie to królowa szajsu i komercji.
__________________
Przyjaciel to ktoś, kto daje Ci totalną swobodę bycia sobą. ~ Jim Morrison
members.optusnet.com.au/~lsbrar/hrh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2010 12:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Gdy pojawiła się jej pierwsza piosenka "Just dance" uznałam, że jest w miarę ok. Przystępna muzyka, dziewczyna całkiem w porządku... Później, parę następnych piosenek też jeszcze było ok. Do czasu gdy zaczęła eksperymentować z wyglądem i zaczęła bardzo ekscentrycznie się czesać, ubierać. Wtedy straciłam sympatię do niej. I dalej nie za bardzo za nią przepadam, a także przestały mi się podobać jej piosenki.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Fufcia F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2010 14:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 162
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 23.08.10
Medale:
Brak

Zwykle nie słucham takiej muzyki... Niektóre piosenki Lady Gagy jednak mi się podobają. Ona sama... Dla mnie wydaje się sztuczna. Za wszelką cene chce znaleźć się na stronach gazet za dziwny strój lub ,,odjechaną,, fryzurę. Powinna być sobą. Kiedyś w gazecie zobaczyłam jej zdjęcia podczas randki. Bez makijażu i dziwacznych stroi też jest ładna, a przynajmniej nie wygląda jak lalka barbi jakieś małej dziewczynki, która nudziła się i czesała swoją zabawke ...
Wyślij prywatną wiadomość
~Fluorescencyjna F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2010 19:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 460
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 24.10.10
Medale:
Brak

Ja ja bardzo lubię i podziwiam. Podziwiam za takie piosenki jak: Just Dance, Pokerfece, Telephone, Bad Romance, Alejandro, Paparazzi, Eh,Eh, wszystkie one stały się hitami, a GaGa jest przecież na ,,fali'' od przeszło 2 lat. To niezłe osiągnięcie, a przecież nadal komponuje piosenki i prawie każdy singiel staje się hitem. Uważam też, że ma pomysł na siebie. Zachowuje się jak nienormalna nie bez powodu, ona po prostu wie jak funkcjonuje biznes! A piosenki bynajmniej kiepskie nie są.
__________________
,,(...) już wiedział, że tonie, że nic na to nie poradzi, a te lodowate ramiona oplatające mu piersi to ramiona samej Śmierci...''

,,Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze.''

,,Udało się, dostali w kość, niech żyje Potter nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!''


Drogi Lordzie Voldemorcie!
,,Przyłączę się do ciebie, kiedy piekło zamarznie. ''


,,Ma oczy zielone jak pikle z ropuchy
Jego włosy są czarne jak tablica.
O, gdyby moim został, bohater mych snów,
Służyłabym mu jak diablica.'' <3
Wyślij prywatną wiadomość
~Miionka F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2010 20:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 343
Ostrzeżeń: 0
Postów: 102
Data rejestracji: 29.10.10
Medale:
Brak

Nie słucham jej piosenek, jedynie wieczorami jak słucham radia w telefonie to czasem lecą. Ale ogólnie nie przepadam za nią.
__________________
Need more friends with wings
All the angels I know
Put concrete in my veins


There's nothing to lose
When no one knows your name
There's nothing to gain
But the days don't seem to change.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2010 19:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

Lady Gaga... jej muzyka jakoś specjalnie mi do gustu nie przypadła, owszem jak leci w radiu to mogę posłuchać ale nic więcej ^_- Co do samej piosenkarki to uważam, że ma bardzo hmm..oryginalne pomysły na klipy i stroje- czasem fajne, a czasem są to totalne porażki jak np. strój z mięsa, w którym kiedyś wystąpiła. Ale ogólnie to + za odwagę ^^
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤
Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 12-07-2011 18:10
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Pisałem już wcześniej o Lady, ale wtedy nie oddałem wszystkiego, co chciałem powiedzieć na temat, według mnie, najlepszej piosenkarki pop ever! Podobają mi się wszystkie jej utwory, od Poker Face począwszy, poprzez inne hity, jak Paparazzi, Love Game, Alejandro, Bad Romance, Telephone (tutaj z Beyonce), skończywszy na Judas, Born this way oraz On the edge of glory. Niektórzy mogą zarzucić artystce, że jest skandalistką i nie cofnie się przed niczym, aby tylko pozostać "w branży"... No cóż, może to i prawda, ale dla mnie liczy się jej wkład w światową kulturę, ale również świadomość ludzi na temat mniejszości seksualnych. Jej piosenki niejednokrotnie mają przesłanie i duszę, czasem ukryty sens; wtedy trzeba naprawdę się wsłuchać w słowa, by uchwycić ulotną prawdę zawartą między wierszami... Niektórzy powiedzą: Ubiera się w mięso! - Tak, by zwrócić powszechną uwagę na problem głodu i niedostatku w najuboższych krajach świata! Dla mnie zawsze pozostanie ona idolką i zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi uważa ją za dziwaka, więc nie podzieli mojego zdania, ale nie będę nikogo przekonywał.
Wyślij prywatną wiadomość
~piecka21 F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2011 22:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Postów: 209
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Moim zdaniem, jest to bardzo fajną i zdolną artystką.Bardzo szybko zyskała sławę swoim niepowtarzalnym stylem i fajnymi piosenkami: Poker face, Born this way, Telephone. Jest ekscentryczna, co powoduje wśród ludzi mieszane emocje, jedni jej nie cierpią, inni uwielbiają. Ja należę do tych drugich, jest jedna z moich ulubionych artystek, choć wiem, że niektóre rzeczy czasem mnie irytują, ale i tak ją lubię Oczko

Edit by Czarownica24: Proszę Cię, żebyś swoje wypowiedzi formułował w mniej chaotyczny sposób. Używaj przecinków i polskich liter (np. ł, ę,ą) oraz przed opublikowaniem sprawdź post, czy nie zawiera literówek. Oszczędzisz wtedy nam, moderatorom, sporo pracy.

__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,on.gifdrogi Gościu

Edytowane przez Czarownica24 dnia 17-07-2011 23:07
Wyślij prywatną wiadomość
~Karma Chameleon 20 F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2011 23:14
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 598
Ostrzeżeń: 4
Postów: 362
Data rejestracji: 14.07.11
Medale:
Brak

Nie lubię jej jako osoby, ale piosenki ma fajne. Ale te makabryczne teledyski to już lekka przesada.Uh-oh!
Wyślij prywatną wiadomość
~Tonki F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2011 11:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 212
Data rejestracji: 05.04.11
Medale:
Brak

Muzyka GaGi należy do popu, którego serdecznie nie znoszę, ale.. Nie wiem czemu lecz po prostu ją uwielbiam. Jej piosenki wpadają w ucho, a ona sama jest na prawdę mądrą, wrażliwą kobietą. Widać, że wkłada całe swoje serce w to, co robi. Szkoda tylko, że przy tym wszystkim nie dba o swoje zdrowie.
__________________
25.media.tumblr.com/8f647e6fa017326234f7f4c74628d296/tumblr_mgjbgm4xUU1riy6v2o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 04-07-2012 17:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Ja napiszę tak osoby Lady Gagi nie lubię i nie będę lubić, bo jest jakaś dziwna i w ogóle ale za to jej piosenki są bardzo fajne, a najlepsza według mnie jest "The eage of glory" i ma dość normalny teledysk ale piosenki takie jak Just Dance, Poker Face czy Alejandro też są fajne.
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 04-07-2012 17:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

Do osoby Gagi i jej piosenek nic nie mam. Bo to pierwsza skandalistka? Robi wokół siebie szum, bo to lubi. Jej piosenki wpadają w ucho, ale nie jestem jej fanką. Nie mój styl ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~tarantula head F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2012 15:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1273
Ostrzeżeń: 0
Postów: 350
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Gdzieś tak na początku jej kariery bardzo ją polubiłam, od razu jak usłyszałam "Just Dance" w radiu, zaczęłam za nią szaleć. Ale potem się zmieniała, robiła inne głupstwa, zaczęła eksperymentować ze strojami, ze zdrowiem i z show, jakie prezentowała na scenie podczas koncertów. Gaga jednak mnie ujmuje, a mianowicie miłością do swoich fanów, pomaganiem w różnych organizacjach. I myślę, że pod maską tej kolorowej laski w sukience z mięsa jest normalna dziewczyna.
__________________
38.media.tumblr.com/tumblr_mbl68vCVQE1r23joco4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2012 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

Rok temu po prostu za nią szalałam, byłam wielką fanką Gagi. Teraz też ją lubię i nie wstydzę się tego. Ma świetne piosenki, trochę porąbane teledyski ale generalnie jest całkiem ok. Nie żebym nie zwracała uwagi na jej szokujące kreacje i wypowiedzi, ale... myślę, że w prywatnym życiu jest trochę bardziej normalna. Teraz jestem starsza i miejsce na ścianie w moim pokoju zajęła Gadze Helena Bonham Carter, ale nigdy nie zapomnę że kiedyś była moją idolką Uśmiech
__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2012 17:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Niektórzy wspominali, że to będzie piosenkarka jednego hitu. Jak się mylili! Przez te wieczne kontrowersje (przykładowo do sklepów wyszła linia jej perfumów Fame, pachnie krwią i spermą xD) nie schodzi z top 10. Piosenek nie ma tak wspaniałych jak to inni sądzą. Bo są nijakie. I to trzeba mieć czelność, by założyć na siebie... <werble> odzież z MIĘSA WOŁOWEGO i specjalny kask z siatką, po której mają łazić wte i wewte owady!!

Ale prócz tego chamskiego zachowania udziela się charytatywnie - pomaga dzieciom w taki czy inny sposób. Tylko to dziwne: kobieta, która ubiera się strasznie tandetnie i odrażająco, potrafi tak bardzo pomagać...
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...

Edytowane przez Matthew Lucas dnia 05-07-2012 17:29
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2012 17:39
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Matthew Lucas napisał/a:
Niektórzy wspominali, że to będzie piosenkarka jednego hitu. Jak się mylili!

Tylko że jak o tym wspominasz, to zapewniasz jej popularność, bo... o tym wspominasz. Błędne koło. I już nie tacy skandaliści się zdarzali.
Eric Bischoff, znany fanom wrestlingu przy pisaniu scenariuszy kiedyś wykorzystywał motto (o ile dobrze pamiętam)

"controversy create cash"


Ale prócz tego chamskiego zachowania udziela się charytatywnie - pomaga dzieciom w taki czy inny sposób. Tylko to dziwne: kobieta, która ubiera się strasznie tandetnie i odrażająco, potrafi tak bardzo pomagać...

Nie jest to "dziwne" - nie oddzielasz jej wizerunku scenicznego - jej ALTER-EGO jakby, rola, którą "gra" - od tego, co prezentuje POZA SCENĄ. Stąd też - dziwisz się, bo - przeciętny hejter/słuchacz uważa, że taka - jaka jest na scenie - zachowuje się w realu.
A to nie tędy droga. A jak już pisałem, jej image SCENICZNY (powtarzam: nie jest wykorzystywany _zawsze_) ma przynosić kasę... i przynosi, skoro ludzie o niej nie mogą zapomnieć.

Sama Gaga... ma głos. Ma całkiem niezły głos. Problemem jest właśnie jej wizerunek, bo - chcąc zarobić kasę - wykorzystuje właśnie image, a nie swoje umiejętności wokalne - bo te są niejako tylko dodatkiem - do zbijania kasy.
Jakby zrzuciła swój wizerunek, oraz spokorniała, to wtedy nawet mógłbym ją pochwalić.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2012 11:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

hahahahahha Lady Gaga xD Uśmiech Szanuje i podziwiam jej osobę, styl itp. Zwłaszcza przez to że nie miała łatwo w życiu.... Ogólnie nie słucham jej piosenek może czasem wpadnie mi jakaś w ucho. ;P Ale ma dobre przesłanie, walczy o większą tolerancję w stosunku do tych odmiennych osób. Jest mega dziwna i większość osób uznaje ją już za ikone dziwności i kontrowersji. Szkoda tylko że już trochę coś o niej ucichło Smutny
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
Dodany dnia 19-11-2012 15:16
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

http://www.youtub...smNpl4G3i4
W życiu nie uwierzyłbym, że na serio mogę się zajarać TAKIM duetem. Lamar to stosunkowy świeżak w mainstreamie @ rap, ale robi rozpierdziel. Gaga zresztą tez (!!! O_O )
Masakra O.o
KENDRICK KRUL, GAGA ROZPIERDUCHA

__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 19-11-2012 15:17
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT