Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 230
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Sport
»»» Liga piłki nożnej
Drukuj temat · Liga piłki nożnej
~matliber F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2008 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 80
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 25.10.08
Medale:
Brak

Jaka waszym zdaniem jest najlepsza liga piłkarska na świecie??

Ja osobiście lubię Serię A z Milanem na czele Happy

sabina: Wszystkie posty bez uzasadnienia będą kasowane!
matliber dodał/a następującą grafikę:
video-calcio-serie-a-22-giornata-09-10-02-2008-tutte-le-partite-highlights-goal-gol-sintesi.jpg
[18.83KB]
Edytowane przez sabina dnia 08-08-2011 16:12
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2009 13:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Lily, nie na temat i do tego nieprawda.

Według mnie oczywiście najlepsza jest angielska Premier League. Występuje tam wiele mocnych zespołów i oczywiście Wielka Czwórka, z której każdy ma szanse na tytuł. Poziom jest bardzo wysoki, są tam tacy gracze jak Anelka czy Torres. Często oglądam te rozgrywki, szczególnie mecze Liverpoolu, którego jestem wielkim fanem. Ale nie tylko mecze LFC, także Manchesteru, Chelsea, Arsenalu są godne uwagi, a już kiedy te zespoły spotykają się ze sobą - uczta dla fana futbolu. Tuż za Premier League jest oczywiście liga hiszpańska, La Liga, w której pełno mocnych ekip i piłkarzy. Jako najlepszą jednak wybieram angielską.

Wyślij prywatną wiadomość
~hagrid123 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2009 17:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 475
Ostrzeżeń: 0
Postów: 144
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

(Wszystkie oprócz polskiej) a najlepsza to premiership - z niej najwięcej zepołów wchodzi do,ligi mistrzów i UEFa i przeważnie odnoszą sukcesy, także primiera division.
__________________
Ja nie szukam żadnych kłopotów to kłopoty zwykle znajdują mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
~RAB F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2009 13:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 127
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 17.12.09
Medale:
Brak

Najlepsza jest Angielska obecnie, najwięcej wyrównanych drużyn.Serie A jest w kryzysie spowodowanym bandytyzmem na stadionach czy aferą korupcyjną.Primera Division to tylko Barca,Real, przebłyski dobrej gry Sevilli i Valencii a reszta drużyn to dno i 3 metry mułu.
Wyślij prywatną wiadomość
~luniak09 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2010 20:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 598
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Bundesliga oczywiście. Uwielbiam niemiecką piłkę. Szczególnie moim ulubionym klubem jest Bayern Monachium. Może i mega-światowym-mistrzem ta liga nie jest ale dla mnie są najlepsi. Oczko A w Polsce?? Legia Warszawa.
__________________
Wyślij prywatną wiadomość
!sabina F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2011 16:21
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 323
Ostrzeżeń: 1
Postów: 71
Data rejestracji: 24.07.10
Medale:
Brak

Okej, lig na świecie mamy mnóstwo i tajemnicą nie jest, że są ligi lepsze i gorsze. Osoby, które interesują się piłką nożną mogą ocenić, w którym kraju sport ten stoi na dobrym poziomie. Jeśli chodzi o moje zdanie, cenię sobie szalenie trzy ligi - niemiecką, hiszpańską i angielską. Wystarczy włączyć sobie kanał, na którym emitowany jest jakikolwiek mecz z Premier League i możemy popatrzeć na naprawdę dobrą piłkę. Moja słabość do Bundesligi wiąże się z tym, że kibicuję Borussii Dortmund. Jednak i tak sądzę, że Niemcy reprezentują porządny poziom. Co do Hiszpanii - słynna Barcelona, równie znany Real + reszta zespołów wyrabia sama sobie markę. Zespół z środka tabeli hiszpańskiej góruje nad mistrzem Polski znacznie, nie oszukujmy się.
Reasumując: według sabiny najlepszą piłkę nożną znajdziemy w Hiszpanii, Anglii i Niemczech.
__________________
By poznać punkt widzenia dziecka, nie wystarczy przykucnąć ...

Edytowane przez sabina dnia 25-01-2013 20:06
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2011 19:42
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

W sumie to nie wiem, która liga jest najlepsza, ale chyba najlepiej ogląda mi się Primera Division, Serie A i Premier League. Chociaż liga hiszpańska jest dość nudna. Tylko Real, Barca i tak w kółko. W Serie A, to tylko Inter i Milan coś tam próbują, bo Juventus totalnie podupadł. Jeszcze co nieco mają do powiedzenia Roma, Napoli, no i Lazio. A Premier League, to naprawdę dobra liga. Poziom piłki angielskiej jest wysoki i miło się ogląda takie zespoły, jak ManU, czy Arsenal (ale Arsenal pewnie teraz będzie cienko śpiewał po transferze Fabregasa...)
Edytowane przez N dnia 20-08-2011 19:44
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusSav94 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 24-08-2012 12:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 215
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 24.08.12
Medale:
Brak

Według mnie to najlepsza jest Premier League, tam walczą o mistrzostwo kilka klubów, a nie jak w lidze hiszpańskiej tylko dwa. Zaraz po angielskiej jest niemiecka i włoska, a na przedostatnim francuska i holenderska.
Wyślij prywatną wiadomość
~Al_Capone F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2012 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 26
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 06.10.12
Medale:
Brak

Moim zdaniem najlepszymi ligami świata są Premier League i Bundesliga. W pierwszej jest piękna, stara piłka, która nadal robi wielkie wrażenie, a w Niemczech stawia się na młodzież i jest szybka gra co mnie strasznie jara.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2013 18:13
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Za najlepszą ligę uważam zdecydowanie hiszpańską. Pada tam mnóstwo bramek, styl jest bardzo finezyjny, przeważa technika i ofensywny sposób gry nad siłą, dlatego nie przepadam za angielską piłką. W obecnej edycji Ligi Mistrzów mamy aż trzy drużyny z Hiszpanii w ćwierćfinale ( Real, Malaga, Barcelona ), podczas gdy z Anglii żadnej... Patrząc na grę Rooneya zwyczajnie się męczę. Natomiast obserwowanie Messiego, Xaviego, czy Iniesty sprawia zawsze ogromną radość i przyjemność Uśmiech
Na drugim miejscu jest oczywiście Serie A z moim ulubionym klubem na czele - Interem Mediolan. Wielu trenerów stosuje taktykę 3-5-2, co pozwala na oglądanie dużej ilości zdobywanych goli i fantastycznych akcji podbramkowych. Nie lubię za to Bundesligi - wydaje mi się, że niemieckie zespoły grają nudnawo i bez polotu...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2013 02:12
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Mniszek mnie pewnie obsztorcuje, jeśli to przeczyta, bo w końcu żadnej angielskiej ekipy nie ma w Champions League, ale uważam, że najlepsza jest Premier League.
No dobra, guzik się znam, lubię angielską ligę bo ma Boruca Oczko parę lat temu (po niemieckim Mundialu) zainteresowałam się niejakim Niko Kranjcarem, który w owym czasie podpisał kontrakt z FC Portsmouth, 3 lata później trafił wraz ze swoimi krajanami - Vedranem Corluką i Luką Modriciem, do Tottenhamu, więc się tego Tottenhamu uczepiłam i od tej pory sobie myślę, że w Anglii jest super. Pomimo, że Kranjcar od tego sezonu jest na Ukrainie, Corluka w Rosji, a Modrić w znienawidzonym przeze mnie Realu. Faktem jest, że angielska liga opiera się na sile i jest bardzo agresywna (do teraz mam koszmary po kontuzji, jakiej na angielskim boisku doznał Eduardo Da Silva), ale z drugiej strony to w Anglii jest najwięcej klubów z nazwami, które robią wrażenie. Arsenal, Chelsea, Manchester United, FC Liverpool i od paru lat niestety Manchester City to marki, które liczą się na świecie. I tak, wiem, że obecna edycja Ligi Mistrzów na to nie wskazuje, wiem. Mam swój Tottenham i Boruca w Sothampton i zdania nie zmienię Oczko
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2013 10:05
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Ja miałbym kogokolwiek obsztorcować ? Jestem łagodny i potulny jak baranek Oczko. Masz przecież prawo do swojego zdania. Tak sobie przypomniałem, że nie wymieniłem ligi argentyńskiej, którą często oglądam. Niestety jestem w opozycji do papieża, bo wolę Boca Juniors Buenos Aires... Uwielbiam ten południowo-amerykański styl, którego ce****e bardzo widowiskowy sposób gry. Wielu obecnych reprezentantów Argentyny, której kibicuje 15 lat właśnie tam stawiało pierwsze kroki. Na mundialu 2006 w Niemczech zachwycałem się grą Juana Romana Riquelme, który swoimi podaniami utwierdził mnie w przekonaniu, że istnieje coś takiego jak "bezbłędna precyzja" Uśmiech
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Concha Espina F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2013 15:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 28.03.13
Medale:
Brak

Primera Division, nienaganne wyszkolenie techniczne piłkarzy, finezja, przegląd inteligentnych taktyk. W Hiszpanii nie ma tylu nazw co w Anglii, ale nie nazwy się liczą tylko poziom gry. Osobiście wolę lekką piłkę pełną technicznych fajerwerków niż siłową, szybką i bezładną. Od trzech lat kibicuję Realowi, ale nie dlatego kocham La Liga. Gorące derby Sevilli, radosna gra Sociedad, tradycje Athletiku, Gran Derbi, walka o utrzymanie do samego końca, no i takie rewelacje jak wspomniany Sociedad, Betis, Rayo czy Getafe, a także od groma utalentowanych piłkarzy takich jak Leo Baptistao, Isco, Varane, Vadillo i kilku innych. To mnie rajcuje w tym sezonie i w ogóle w całej hiszpańskiej piłce. Poza tym lubię szlagiery Premier League i T-Mobile Ekstraklasę przez pryzmat Lecha Poznań. Uśmiech
realmadryt.net Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2013 23:42
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Oznajmiam, że posty bez uzasadnienia będą uznawane za spam i bezwzględnie kasowane. Nie wystarczy napisać "najlepsza jest angielska" lub "hiszpańska, bo gra Real". DLACZEGO Waszym zdaniem ta a nie inna liga jest najlepsza ( zawodnicy, trenerzy, sposób gry, taktyka ).
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~filip gaunt F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2013 12:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 1
Postów: 57
Data rejestracji: 11.08.13
Medale:
Brak

angielska zdecydowanie każdy może wygrac z każdym
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26-02-2014 19:56
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

angielska zdecydowanie każdy może wygrac z każdym


To prawda, z którą nie zamierzam polemizować. Fakt, że w angielskiej lidze poziom jest najbardziej wyrównany, ale czy to oznacza automatycznie "najlepszą ligę" ? Każdy inaczej ocenia poszczególne ligi. Jedni poprzez pryzmat właśnie wyrównanej walki 'na własnym podwórku' o krajowy Puchar czy Mistrzostwo kraju.

Ja patrzę pod kątem rozgrywek i rywalizacji w Europejskich Pucharach. I tak mamy tegoroczne już osiągnięcia angielskich ekip :

0:2, 0:2, 0:2, 0:1, 0:0 - to wyniki angielskich drużyn w pierwszych wiosennych meczach Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Manchester City, Arsenal Londyn, Manchester United, Tottenham Londyn i Swansea nie potrafiły zdobyć w nich ani jednej bramki i wszyscy są na "dobrej" drodze do odpadnięcia z europejskich pucharów jeszcze przed fazą ćwierćfinałów.
Honoru bronić będzie Chelsea London. Przypomnę tylko zeszłoroczny ćwierćfinały LM - tam też zabrakło klubu angielskiego.

A hiszpańskie ?
Swój mecz wygrała "Duma Katalonii", bramkowy remis na wyjeździe osiągnęła Sevilla (2:2 z NK Maribor), Valencia ograła na wyjeździe Dynamo Kijów (2:0), Atletico wygrało na San Siro z Milanem (1:0) a i Betis zdołał zremisować z mocnym Rubinem Kazań (1:1).

Barcelona i Real to piłkarskie potęgi, i uważam, że dlatego są poza zasięgiem. Moim zdaniem w angielskiej lidze też spokojnie walka toczyłaby się między tymi zespołami. Wyrównana nie znaczy przecież najlepsza.

__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Perzyk F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2014 15:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 739
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 07.09.14
Medale:
Brak

Mi się wydaję że to Angielska jest najlepsza. Mają najlepszych trenerów, kluby (Manchester United jest moim ulubionym zespołem z tej ligi) i jest bardzo wyrównany poziom. Na drugim miejscu dla mnie jest Bundesliga, dlaczego? Ponieważ dla mnie gra tam najlepsza drużyna na świecie czyli Bayern Monachium którego jestem po prostu fanatykiem. Mają tez przepiękne stadiony, genialnych kibiców i oczywiście podoba mi się ich styl gry! Trzecie miejsce zajmuję Włoska Serie-A. Jest tam bardzo wyrównany poziom, mają bardzo ciekawy styl gry. I lubię czasem pośledzić Juventus Uśmiech Nienawidzę za to Hiszpańskiej... Symulki, lalusiowaty styl gry i Real ._.
__________________
i61.tinypic.com/jp9ekg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT