Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 275
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction [Z]
»»» [Z] Niesamowita kobieta
Drukuj temat · [Z] Niesamowita kobieta
~atrammarta F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 10-12-2008 21:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1561
Ostrzeżeń: 0
Postów: 580
Data rejestracji: 02.12.08
Medale:
Brak

Takie sobie. Mam lepsze, ale komputera na chwilę nie posiadam. Korzystam z taty. A więc świeże, pachnące opowiadanie:

Słowo: rniesamowiter1; ma dwa znaczenia. Pierwsze to bardzo pospolite określenie czegoś niespotykanego. Za to drugie, jest to coś niebezpiecznego, fascynującego. Jeśli widzisz pięknie namalowany obraz z pewnością krzykniesz: rToż to niesamowite!r1; i obejrzysz dokładniej dzieło sztuki. Za to jeśli ktoś zacznie machać przed Tobą różdżką, i pokazywać taką Czarną Magię o jakiej Ci się nawet nie śniło, westchniesz i piśniesz cicho: rNiesamowiter1;.
Bellatrix Lestrange była z pewnością taką osobą, której można by powiedzieć rOna jest niesamowita!r1;, ale zarazem szepnąć do siebie cicho: rNiesamowita kobietar30;r1;.
W wieku piętnastu lat zdobyła serca wielu chłopców, a niesamowicie wielu była obiektem westchnień. Wywijała różdżką jak nie byle kto, a urodę miała nieprzeciętną. Jednym słowem: niesamowita!
-+-
- Bella, no co ty!- pisnęła Cyzia. Wpatrywała się w siostrę. W jej zaciętą twarz i ciężkie powieki. Czarne włosy upięte w luźny kok, spływały jej po policzkach.- Wiesz dobrze, że Slughorn i Dumbledore nie tolerują takich bójek. Mogą cię wylać.
Tym razem to Bella spojrzała na siostrę:
-Mam w nosie wszystkich i ich idiotyczne zasady. Mam was wszystkich gdzieś! A jego- tym razem zwróciła swój wzrok na chłopaka leżącego pod ścianą- zatłukę.
Podniosła różdżkę i już miała rzucić, lepiej nie wiedzieć jakie, zaklęcie, kiedy to zza rogu wyszedł Lestrange:
-Kochanie opuść różdżkę. To na nic. Ta szlama nie zasługuje na naszą uwagę. A Ty, Narycyzo, proszę zostaw nas samych- podszedł do Belli, złapał ją delikatnie za rękę.
Narcyza rzuciła przeciągłe spojrzenie na siostrę i wyszła dumnym krokiem.
-+-
- O co chodziło?- spytała Cyzia, siadając przy stole i nakładając sobie zapiekankę.
-Och nic ważnego- odpowiedziała Bellatrix, lekko się rumieniąc. Narcyza podejrzliwie spojrzała siostrę.
-Na pewno?
- Na pewno!- burknęła Bella. Wypiła łyk soku i ruszyła do biblioteki.


Nie, nie podoba mi się. Chcę tylko wiedzieć co Wy o tym myślicie.
__________________
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
( Krzysztof Pieczyński )


Edytowane przez Alae dnia 21-02-2009 22:21
Wyślij prywatną wiadomość
~Malaga F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10-12-2008 21:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1432
Ostrzeżeń: 1
Postów: 332
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Medal

Początek mógł być niezły. Ale końcówka? Nie, nie podobało mi się.
Za krótkie. Bez treści. Bez niczego.
Rozwiń to, znajdź betę. Nadaj tytuł, umieść w dziale "Fan Fiction", popraw błędy. Pisz, pisz, ćwicz, pisz, ćwicz. Czytaj. Najlepiej Mirriel (jak po adres, to na PW).
Nie jest źle. Ale mogłoby być lepiej.
__________________
Suhak Nieczysty Absolutnie
zaraz dżemkę sobie utnie
i będzie kląskać z supermocą
jak to inne suhaki mogą i chcą.


- Medżik Dżemik, 15 III 2009 godzina 15Kotecek4:28


Hm, jakby ktoś był zainteresowany nowym forum dla początkujących pisarzy lub poetów, to zapraszam na PW. Może Mirriel to to nie jest, ale napewno coś dobrego z tego wyjdzie ;P Także - pisarze, do piór (klawiatur)! I po adresik na PW.
Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2008 10:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Opowiadanie bardziej pasuje do Fan Fiction, a nie do tego działu.
Mogłabyś się pofatygować i usunąć te wszystkie r1;, bo źle się czyta z czymś takim. Używasz spacji? Bo mam wrażenie, że nie za często.
- O co chodziło?- spytała Cyzia, siadając przy stole i nakładając sobie zapiekankę.
-Och nic ważnego- odpowiedziała Bellatrix, lekko się rumieniąc. Narcyza podejrzliwie spojrzała siostrę.
-Na pewno?
- Na pewno!- burknęła Bella. Wypiła łyk soku i ruszyła do biblioteki.

Sama widzisz. Raz stawiasz spację przed czyjąś wypowiedzią, a raz nie. Popraw to.
Co do opowiadania... Początek nawet ładny, gdyby nie te r1;. Ładnie i ciekawie to napisałaś. Natomiast później było nieco gorzej. Bardzo chaotycznie to napisałaś. Podsumowując - może być, nie jest aż tak źle. Znajdź sobie betę, która poprawi wszystkie błędy popełnione przez Ciebie.
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Rosy87 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2012 14:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 386
Ostrzeżeń: 2
Postów: 179
Data rejestracji: 18.12.11
Medale:
Brak

Zaczęło się nieźle, tylko czemu takie krótkie? Poza tym, dodały ci się jakieś r11 i jest kilka błędów. Stylistyka tez nie jest najlepsza. Smutny No cóż... czekam na poprawę błędów i kolejny rozdział.

Edit: Dzięki za pozdrowienia Horcrux!Oczko


A ja pozdrawiam onlyHorcrux!
__________________
Chcesz dowiedzieć się czegoś o mnie? Kliknij tutaj: http://hogsmeade....ad_id=6345

Edytowane przez Rosy87 dnia 28-03-2012 17:18
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2012 15:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

Mm. Jest takie ... nijakie, przeciętne. Nie chcę nikogo obrażać, ale jak

Nie, nie podoba mi się. Chcę tylko wiedzieć co Wy o tym myślicie.


To po co wstawiasz? Pisz też dla własnej satysfakcji.
I niezbyt rozumiałam o co chodziło w tym FF. I zakończyłaś w złym momencie, bo byłam trochę ciekawa co dalej. Napisz coś lepszego i powiadom mnie o tym.

Nie zawiedź nas ! Język

pozdrawiam ciepło autorkę opowiadania i drogi Gościu.
Wyślij prywatną wiadomość
~tarantula head F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2012 16:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1273
Ostrzeżeń: 0
Postów: 350
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

onlyHorcrux napisał/a:
I zakończyłaś w złym momencie, bo byłam trochę ciekawa co dalej.

Jak najbardziej się zgadzam.
Po przeczytaniu tego ff, mam mieszane uczucia.
Po pierwsze poczułam niedosyt, ponieważ zakończyłaś w okropnym momencie ._. Trzeba było rozwinąć, o co poszło Belli i Cyzi, o co Narcyza ja prosiła, za co Lestrange chciała się zemścić na tej szlamie, kim ona była...
Po drugie te tzw. 'erki'... Uwierz, o wiele gorzej się czyta, gdy co drugie słowo masz przerywnik. Wkurza i to bardzo.
Szkoda, że już otagowałaś "[Z]"... Myślałam, że będziesz to kontynuowała, niestety się zawiodłam.

Ja jednak uważam, że jeśli popracowałabyś nad stylistyką, ogólną budową zdań i nad fabułą, byłoby to nawet niezłe opowiadanie.
Niemniej jednak, powinnaś zatrudnić betę. A ja tymczasem czekam na dalszą część, bo mam nadzieję, że takowa będzie c:
__________________
38.media.tumblr.com/tumblr_mbl68vCVQE1r23joco4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~lilyy F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2012 17:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 488
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 20.08.11
Medale:
Brak

Opowiadanie, co zaskakujące w moim przypadku, podobało mi się Rozbawiony Lubię Bellatriks jest naprawdę niesamowita ! Jest szalona, zła i naprawdę okrutna, ale i tak ją lubię ( może to przez to że kocham Helenę która ją gra w filmie ? )... Fajnie czasami przeczytać opowiadania o tych złych postaciach. Szkoda, że zakończyłaś w takim momencie, ciężko znieść to, że mogę się dowiedzieć co chciał od niej Lestrange...Język Ciekawa jestem jak ty wyobrażasz sobie Bellę za młodu, to co napisałaś to tylko krótki fragment, zastanawiało mnie zawsze co się dzieje w głowie Bellatriks, jaka ona jest naprawdę, dlatego czytałam to opowiadanie z prawdziwym uśmiechem . Podobają mi się twoje rozważania na temat słowa" niesamowite" , to jest naprawdę niesamowite, ale jakoś nigdy się nad tym słowem poważnie nie zastanawiałam. Zmieniłaś moje życie ! RozbawionyRozbawionyRozbawionyRozbawionyRozbawionyRozbawionyRozbawiony
A tak już na serio : pisz dalej, wiem co to znaczy "nie podoba mi się to co napisałam " bo mam tak samo, napiszę coś, ale potem uznaje że mi się nie podoba. Fajnie, że udało ci ( mimo tego ) opublikować to opowiadanie. Życzę dalszego rozwoju pisarskiego !
( a tak nawiasem mówiąc, następnym razem postaraj się poprawiać błędy typu "r11" - nie mówię to ze złośliwości, ale po prostu źle to wygląda i gorzej się przez to czyta )
__________________
"Moja mama uwielbiała sezon pożarów. Kazała mi decydować, co bym zabrała, uciekając. Mówiła, że ludzie dzielni nie zabraliby nic. "

Pozdrawiam Cię
data1.whicdn.com/images/93951596/large.gif
[chętnie popiszę z jakimś Potteromaniakiem]
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT