Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 446
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Opinia o filmie
~d-a--r--e-k F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2008 18:42
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -313
Ostrzeżeń: 4
Postów: 27
Data rejestracji: 01.12.08
Medale:
Brak

Uważam że to najgorszy ze wszystkich filmów HP. Pominięte jest w nim bardzo wiele istotnych dla mnie faktów. Dużo zdarzeń jest też zmodyfikowanych, tak jak na przykład to że Nevil odnalazł pokój życzeń, a odnalezienie tego tajnego miejsca było zasługą Zgredka. Rozumiem że Zakon Feniksa to najgrubsza ze wszystkich części, ale producenci filmu mogli się bardziej postarać.

Dodany dnia 02-12-2008 20:44

przypomniał mi się jeszcze jeden błąd jakim jest scena opuszczenia szkoły przez braci Weasley. W filmie scena ta odgrywa się podczas gdy Harry, Ron, Hermiona i inni uczniowie zdają SUM-y, a w książce odbyło się to w nieco inny sposób.
__________________
d-a--r--e-k

Edytowane przez Cathy dnia 23-12-2008 10:42
www.d-a-r-e-k.deviantART.com Wyślij prywatną wiadomość
~czarny nieznajomy F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 16:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 43
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 11.11.08
Medale:
Brak

Wg mnie pamiętać trzeba, że zarówno przed reżyserem, jak i przed scenarzystą stało tym razem niezwykle trudne zadanie - głownie za sprawą objętości książki. Nie można więc było wymagać , ażeby ekranizacja zawierała w sobie perfekcyjnie opracowane wszystkie wątki powieściowe!
Teraz subiektywne zestawienie niektórych plusów i minusów:
Plusy:
- utrzymanie "odpowiedniego" nastroju (tajemniczość, poczucie zagrożenia, a także atmosfera buntu, rebelii)
- wspaniale zrealizowana scena ataku dementorów
- spotkania GD (+ nieco dziecinna, ale - mimo wszystko - dość dobrze dobrana muzyka)
- scena walk w Ministerstwie - mistrzostwo świata!Uśmiech
- zazwyczaj dobrze, niekiedy perfekcyjnie dobrani aktorzy (np. postać Bellatriks, Umbridge czy choćby LunyOczko)
Minusy:
- pewne rozbieżności z treścią książki (najważniejsze wskazaliście)
- niezbyt dobrze dobrana Tonks
- stosunkowo rzadko pojawiał się Rickmann/SnapeOczko
- brak Zgredka (znowuZdenerwowany)
Pomimo kilku mankamentów, moja ulubiona ekranizacjaUśmiech
__________________
My rządzim światem, a nami kobiety
Ignacy Krasicki
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicolette F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 16:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

Rzeczywiście, nakręcenie tej części było wielkim wyzwaniem. Zgodzę się, że pominięto wiele istotnych fragmentów, ale gdyby je zachowano film trwałby zapewne ponad 4 godziny. Niektóre zmienione szczegóły bardzo rażą, np. to, że Pokój Życzeń odkrył Neville, a nie Zgredek. [w 6 części również ma nie być Zgredka ;/]. Pomimo pominięcia wielu szczegółów podobała mi się walka w Ministerstwie Magii. Co do aktorów, uważam że zostali dobrani trafnie. Ogólnie film mi się podobał, chociaż mniej niż 'Więzień Askabanu'.
__________________
*

Inspektor Lestrade: W kolejnym życiu byłbyś dobrym przestępcą.

Sherlock Holmes: Tak, a pan świetnym policjantem.
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~W_D F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 110
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 08.12.08
Medale:
Brak

Nie mogę użyć tu słowa "tragedia" bo raczej by nie pasowało, jednak oglądając film ciągle mam dość duży niedosyt. Zdaję sobie sprawę, że nakręcenie wszystkiego sprawiłoby, iż film ciągnął by się jak to moja przedmówczyni zauważyła pewnie ze 4 godziny. Z drugiej strony patrząc na jawne nieścisłości trudno siedzieć cicho. LUDZIE!!! Przecież tu połowa rzeczy wydarzyła się na odwrót niż w swoim książkowych pierwowzorze! Niesmak, niesmak i jeszcze raz niesmak, jednak film da się oglądać. Podsumowując po przeczytaniu książki można śmiało oglądać film i odwrotnie ponieważ te dwie rzeczy są dwoma historiami z tym samym zakończeniem.
__________________
"Jak Feniks z popiołów, ale w nowym Świecie" *

*create by W_D
*copywrite 2008 © W_D. All rights reserved and powered by W_D

Edytowane przez W_D dnia 22-12-2008 21:56
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Ekranizacja...dość trudno byłoby wszystkie wątki zgodnie z książką rozwinąć. Zakon Feniksa miał przecież powyżej dziewięćset stron, film trwałby dobre cztery godziny ( zawsze zostaje rozdzielenie na części ). Niektóre przeinaczone sceny trochę mnie zirytowały. Na przykład odnalezienie Pokoju Życzeń przez Neville, przedstawienie Cho Chang jako zdrajczyni Gwardii Dumbledor'a. To tylko kilka błędów, które dawały po oczach. Na szczęście było kilka pozytywnych stron, takich jak aktorzy. Natalia Tena, Helena Bonham - Carter czy Evanna Lynch. Jednak muszę przyznać, iż cała akcja toczyła się strasznie szybko. W jednej minucie jesteśmy w domu Dursley'ów ale w następnej już na Grimmauld Place. Kompletnie nie podobała mi się scena w chatce Hagrida, Harry, Ron i Hermiona mieli przekonywać go do wyjawienia prawdy, a tym czasem on sam sobie całą historię wyśpiewał. Więcej mówić tudzież pisać nie będę. Kto oglądał i czytał książkę dobrze się orientuję i ma własne zdanie.
Amen.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dracon5009 F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2008 20:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 24
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 23.12.08
Medale:
Brak

w sensie ogólnym to przypadł mi do gustu ale mam pewne minusy np.niema tyle akcji jak w książce, jest za krótki, ale ogółem film fajny
__________________
Czarny Pan Rośnie w Siłe!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Beatrix F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2009 20:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 87
Ostrzeżeń: 1
Postów: 45
Data rejestracji: 05.01.09
Medale:
Brak

W sumie podoba mi się film. Chociaż ja bym jednak dodała wątek o Quidditchu. Brakowało mi także tego jak bracia Weasley zrobili bagno na korytarzu...
Wyślij prywatną wiadomość
~Bella_Swan F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2009 14:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 17.01.09
Medale:
Brak

Był by dobry gdyby nie był na podstawie książki. Według mnie jest to najgorszy film z tych wszystkich, iż najwięcej wątków zostało wyciętych. Książka taka długa, coś się dzieje, a w filmie nic. Pozdrawiam Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry 14 F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2009 18:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 410
Ostrzeżeń: 1
Postów: 92
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

Film nie był najgorszy ale nie najlepszy po poprzednich częściach można było się spodziewać czegoś lepszego. Spodziewałem się czegoś lepszego po tym ministerstwie i ci dementorzy (moim zdaniem) wyglądali inaczej niż w 3 części. Lecz na pozytywną uwage oceniam kwaterę gwardii Dumbledora.
POKÓJ ŻYCZEŃ.UśmiechUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~addicted_to_HP F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2009 18:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 555
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 18.01.09
Medale:
Brak

Cóż, zawsze pozostaje niedosyt, u nas, potteromaniaków, ale jak można streścić kilkusetstronicową księgę w zaledwie dwugodzinnym filmie? Sądzę, że i tak całkiem nieźle sobie poradzili, ale troszkę brakowało mi móżdżków i DONOSICIELA Rozbawiony. Bellatrix i Draco byli boscy, Umbridge mogła być odrobinę bardziej 'rozciągnięta', ale trzeba przyznać, że w rolę wcieliła się znakomicie.
Pokój Życzeń był super, a jak ktoś przyglądał się dokladnie, to już można było zauważyć zwoiazek Harry- Ginny (np. Ruda zatrzymała się na chwilę i z lekko zdenerwowaną, i zawiedzioną miną patrzyła, jak Harry idzie w stronę Chang w Pokoju Życzeń przed przerwą świąteczną).

Ogólnie oglądałam tylko dwa razy po polsku, a ze 4 razy po angielsku. Tak lepiej brzmi.

Luna! Boska Luna!
Evanna Lynch znakomicie wcieliła się w rolę tej niepoprawnej marzycielki.

Dla mnie bomba. Rozbawiony
__________________
i35.tinypic.com/1zyj28j.jpg
I
ship
Hermione and Ron.
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobiasz Snape F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2009 16:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 982
Ostrzeżeń: 1
Postów: 281
Data rejestracji: 23.10.08
Medale:
Brak

Powiem tak. Film mnie rozczarował. Może od razu po wyjściu z kina nie, ale jak sobie zacząłem go analizować.

Bardzo dużo niezgodności z książką. Szkoda, że już na samym początku coś wycięli - wyjca dla Petunii. Ten wątek był tajemnicą chyba aż do końca książki. Nie podobała mi się scena ataku dementorów - dementorzy Caurona byli lepsi, ale też to miała być zwykła ulica, a nie jakiś tunel. Gdyby to stało się w tunelu to tyle szumu nie musiałoby się stać.

Potem mamy Gwardię Dumbledore'a. Naprawdę czekałem na te sceny, bo były moimi ulubionymi w książce. Z grubsza się nie zawiodłem, ale brakowało mi Hogsmeade i irytowały te "poszukiwania" Filcha. To już totalna niezgodność z książką! Przecież Filch i Umbrigde do samego końca nie mieli pojęcia o Gwardii, a tutaj właściwie woźny ich złapał... tylko za wolno biegł :/. Nie podobało mi się też zrobienie z Cho zdrajczyni. Niby nic, ale Cho nie zasługuje aż na takie zmieszanie z błotem. No i gdzie "DONOSICIEL"? xD

W sumie to pół filmu opierało się na Gwardii Dumbledore'a. Brakowało mi rozwinięcia lekcji w Hogwarcie. Zbyt krótko pokazali Rickmana (choć poradził sobie po mistrzowsku z tą sceną Rozbawiony. To chyba jeden z najlepszych momentów w filmie xD). Brakowało quidditcha, "porad zawodowych", ucieczki Hagrida... Wszystko niby takie kosmetyczne, ale nie wyobrażamy sobie książki bez tego.

Dobór nowych aktorów mnie zadowolił. Nie wypowiem się na temat młodych Huncwotów, bo potraktowano ich bez szacunku. Kilka sekund, Levicorpus i tyle? Pffff. Imelda mnie trochę zawiodła. Zawsze mówię, że powinna być jeszcze brzydsza. To nie ta Dolores Umbrigde z książki. Do tego jeszcze zrobili z niej babkę, której szczytem ambicji jest poprawienie krawatu uczniowi Język. D
o Bonham-Carter nie mam zastrzeżeń. Pasuje do Bellatriks, ale trochę za bardzo ją... sprostytuowali? Nie wiem, takie mam wrażenie :/.

O muzyce nie wspomnę, bo musiałbym porównać do innych części i do Williamsa, a to bez sensu.

Podsumowując: dużo zmienili, dużo wycieli i naprawdę to czuć. Nie spodobało mi się ich podejście do filmu. Amen.
__________________
"Kiedy mówisz do Boga - jesteś religijny.
Gdy Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny"

House, M.D.



"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

Mt 25,40


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusS F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2009 23:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 407
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 29.03.09
Medale:
Brak

Szkoda, że zabrakło pewnych szczegółów i scen jak to zwykle bywa, Ogólnie film oceniam w 80% jako bardzo dobry. Co do muzyki filmowej uważam, że jest parę dobrych kawałków szczególnie: The Death Of Sirius, a jeśli już o tym mowa - za mało było dramatyzmu z scenie zabójstwa Syriusza. Czytając książkę ryczałam jak bóbr, a przy filmie się zastanawiam: ''płakać już, czy jeszcze nie?''Uh-oh!
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 07-04-2009 16:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Według mnie "Zakon Feniksa" to najgorsza zekranizowana część przygód Harry'ego. Pominięto bardzo dużo wątków, które bardzo chciałem zobaczyć. Film nie powalał na kolana. Z pewnością zaszkodziła zmiana scenarzysty. Tylko dwie sceny mi się naprawdę podobały: ucieczka bliźniaków i walka w ministerstwie.
Wyślij prywatną wiadomość
~aneciab93 F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2009 22:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 1
Postów: 41
Data rejestracji: 13.05.09
Medale:
Brak

Mi się bardzo podobał film, tylko był odrobinę straszny.
Ale ogólnie to spoko.
Wyślij prywatną wiadomość
~danio66 F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2009 17:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 37
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 16.06.09
Medale:
Brak

Ja zauważyłem dużo błędów w HPIZF, ale nie trudno je zauważyć...niestetySmutny


Ja Ciebie tez pozdrawiam Herma-aga23 Uśmiech
danio66 dodał/a następującą grafikę:
harry-potter-wallpapers.jpg
[25.59KB]
Edytowane przez danio66 dnia 17-06-2009 18:01
Wyślij prywatną wiadomość
~glexab F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 01:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -87
Ostrzeżeń: 2
Postów: 31
Data rejestracji: 29.06.09
Medale:
Brak

Czytałem inne komentarze i widzę że się bardzo wyróżnię ponieważ według mnie to najlepsza część Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 03-07-2009 23:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Yates chyba nie jest zbyt dobrym reżyserem jak może film tak bardzo dolegać od książki ? Film nie był najgorszy, ale nie zbyt mi się podobał tak samo jak Czara Ognia. Pierwsze trzy filmy super, następne dwa gorsze teraz to ja się boję, że i Księcia skwaszą, ale będzie dobrze. Co do filmu daje mu gdzieś 5/10 nie najgorszy, ale mógłby być lepszy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Esmeralda F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 20-07-2009 18:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 361
Ostrzeżeń: 2
Postów: 139
Data rejestracji: 04.07.09
Medale:
Brak

Mi się film bardzo podobałOczkoSzczególnie te sceny:
-spotkania GD
-omawianie pocałunku Harrego i Cho(sam pocałunek mi się nie podobał)
-pojedynek Rona i Hermiony heh...
-walka w MM
-spotkanie z Luną
-jak Filch zjadł czekoladki i wyrosły mu pryszcze
-jak Fred i George opuścili szkołę
-jak Ron mówi Hermionie że jest najfajniejszą dziewczynąZawstydzony
-smok ścigąjący Umbridge
-całe zamieszanie na Sumach
-jak Filch w kółku przybijał nowe dekrety
-jak Dumbledore zniknął za pomocą feniksa
-boże narodzenie w Grimmuld Place
-jak Hermiona uśmiecha się do Rona jak on dostaję swój prezent a potem ich rozmowa jak schodzą ze schodówxD
Ten film podobał mi się najbardziej zaraz po CzarzeOczko

Dodany dnia 20-07-2009 18:27


Aha i jeszcze jak Umbridge wizytuje nauczycieli szczególnie Umbridge i Snape'a a potem Snape wali Rona w głowę książkąDowcipniś
Edytowane przez Cathy dnia 21-07-2009 12:18
Wyślij prywatną wiadomość
~Miki F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 24-08-2009 14:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 1
Postów: 55
Data rejestracji: 23.07.09
Medale:
Brak

Nawet był fajny chociaż strasznie wkurzyło mnie to, że wycięli quidditchaZły
Najbardziej ze wszystkich scen lubię spotkania GD, ucieczka Freda i George'a z Hogwartu, bitwa w MM, wizytowanie nauczycieli przez Umbridge i lekcje oklumencjiUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~GinnyPotterxD F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2009 21:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 147
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 29.08.09
Medale:
Brak

To jest moja ulubiona czesc ! praktycznie wszystko bylo idealne! Język
Moze dla niektorych troche wydaje sie przesadna ale co mam zrobic poprostu byl extra xD
__________________
J.K. Rowling is my Hero
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT