Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 280
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» Okulary
Drukuj temat · Okulary
~blackout F
Dodany dnia 06-05-2011 20:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 643
Ostrzeżeń: 0
Postów: 179
Data rejestracji: 17.04.11
Medale:
Brak

Ja noszę od ponad roku. Wada -2,25 ; -2,25. Soczewki w okularach zmieniałam w środę i teraz widzę tak dobrze, że szook *-*
Nie wyobrażam sb siebie teraz bez okularów. Znam osoby, które chcą mieć okulary, a nie mają wady wzroku. Mam też znajomą, która nosi soczewki, kiedyś byłam u niej na noc i jak patrzyłam jak je zakłada, ściąga to stwierdziłam, że okulary - 5 sekund i już widzisz, trzeba tylko czyścić, a ile to trzeba przy tych soczewkach zrobić Rozbawiony
Oprawki mam z kwadratowymi szkłami, czarne, na bokach czarne w białe paski.
__________________
-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome, puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył.

Draco dormiens nunquam titillandus.


- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...

-Zawsze.

It's a gift and a curse.
- Adrian Monk

Love never die.
- quote from Ghost Whisperer.

Humanity is overrated.
- Dr. House

"...W ciszy tak smutno, szepce zegarek
o czasie, co mi go nie potrzeba..."


Śmierć jeno przemierza świat, podobnie jak dwaj wierni druhowie, którzy razem przemierzają morza; jeden zawsze będzie żyć w drugim. Zniewoleni miłością, żyją w tym, co wszechobecne. W owym boskim zwierciadle widzą się twarzą w twarz, wolni i nieskalani. Wielka to dla nich pociecha, bo choć rzec można, że z tego świata odeszli, to ich przyjaźń wciąż trwa, bo jest nieśmiertelna.



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy O Własnej Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w naszej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka ci wyłazi za to też pięć punktów

-Ostatni finał trwał pięć dni.
-Ekstra! Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie! - zawołał zachwycony Harry.
-A ja mam nadzieję, że nie - oświadczył Percy ze świętoszkowatą miną.-Strach pomyśleć, co bym znalazł w swojej poczcie, gdyby mnie nie było w pracy przez pięć dni.
-Tak, ktoś mógłby ci znowu podrzucić smocze łajno, no nie, Percy? - zakpił Fred.
-To była próbka nawozu z Norwegii! - oburzył się Percy, oblewając się rumieńcem. - To nie był żaden dowcip!
-Był - szepnął Fred do Harry'ego, kiedy wstawali od stołu. - My mu to posłaliśmy.


Only I can live forever.
Wyślij prywatną wiadomość
~szakalaka F
Dodany dnia 06-05-2011 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 229
Ostrzeżeń: 1
Postów: 51
Data rejestracji: 06.05.11
Medale:
Brak

Ja nie noszę okularów ani soczewek.
Jak już to moje kochane okulary przeciwsłoneczne <33.
Ale jakąś tam wadę wzroku mam i nie chodzi mi tu o jakieś -2.45 czy +3.56. Chodzi mi o to, że czasami mi się pojawiają czarne plamy przed oczami tak se o ni stąd ni zowąd, a jak mi już przejdzie to przez jakiej 5, 6 sekund nic nie widzę, a jak już zaczynam widzieć to widzę wszystko rozmazane przez długii czas ;d.

__________________
kolorowo.
Wyślij prywatną wiadomość
~Alexis98 F
Dodany dnia 06-05-2011 22:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 10
Ostrzeżeń: 1
Postów: 37
Data rejestracji: 19.04.11
Medale:
Brak

Ja nie noszę, ale teraz są modne te takie dużeRozbawiony
Ale lubię przeciwsłoneczne Język
__________________
Pozdrawiam fanka98 i bubbaa i wszystkich użytkowników hogsmeadeJęzyk
Wyślij prywatną wiadomość
~blackout F
Dodany dnia 07-05-2011 12:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 643
Ostrzeżeń: 0
Postów: 179
Data rejestracji: 17.04.11
Medale:
Brak

szakalaka napisał/a:

Ale jakąś tam wadę wzroku mam i nie chodzi mi tu o jakieś -2.45 czy +3.56. Chodzi mi o to, że czasami mi się pojawiają czarne plamy przed oczami tak se o ni stąd ni zowąd, a jak mi już przejdzie to przez jakiej 5, 6 sekund nic nie widzę, a jak już zaczynam widzieć to widzę wszystko rozmazane przez długii czas ;d.


Zamglenie widzenia jest objawem jaskry, jak również widzenie tęczowych plam, ale ty widzisz czarne... A masz przy tym zawroty głowy? Na twoim miejscu szybko poszłabym do okulisty, bo jeżeli jest to faktycznie coś związanego z jaskrą, możesz mieć problemy, bo nieleczona jaskra prowadzi do tego, że człowiek staje się niewidomy. Może poczytaj sb więcej o jaskrze i sprawdź, czy masz niektóre z jej objawów.
__________________
-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome, puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył.

Draco dormiens nunquam titillandus.


- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...

-Zawsze.

It's a gift and a curse.
- Adrian Monk

Love never die.
- quote from Ghost Whisperer.

Humanity is overrated.
- Dr. House

"...W ciszy tak smutno, szepce zegarek
o czasie, co mi go nie potrzeba..."


Śmierć jeno przemierza świat, podobnie jak dwaj wierni druhowie, którzy razem przemierzają morza; jeden zawsze będzie żyć w drugim. Zniewoleni miłością, żyją w tym, co wszechobecne. W owym boskim zwierciadle widzą się twarzą w twarz, wolni i nieskalani. Wielka to dla nich pociecha, bo choć rzec można, że z tego świata odeszli, to ich przyjaźń wciąż trwa, bo jest nieśmiertelna.



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy O Własnej Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w naszej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka ci wyłazi za to też pięć punktów

-Ostatni finał trwał pięć dni.
-Ekstra! Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie! - zawołał zachwycony Harry.
-A ja mam nadzieję, że nie - oświadczył Percy ze świętoszkowatą miną.-Strach pomyśleć, co bym znalazł w swojej poczcie, gdyby mnie nie było w pracy przez pięć dni.
-Tak, ktoś mógłby ci znowu podrzucić smocze łajno, no nie, Percy? - zakpił Fred.
-To była próbka nawozu z Norwegii! - oburzył się Percy, oblewając się rumieńcem. - To nie był żaden dowcip!
-Był - szepnął Fred do Harry'ego, kiedy wstawali od stołu. - My mu to posłaliśmy.


Only I can live forever.
Wyślij prywatną wiadomość
~szakalaka F
Dodany dnia 07-05-2011 12:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 229
Ostrzeżeń: 1
Postów: 51
Data rejestracji: 06.05.11
Medale:
Brak

Oki ;d. poczytam sobie. w ogóle dzięki za radę. [ o ile można to tak nazwać xd.]
__________________
kolorowo.
Wyślij prywatną wiadomość
~Alexandre F
Dodany dnia 27-06-2011 16:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 22.03.11
Medale:
Brak

Okularki noszę od kilku miesięcy. Z początku nosiłam 'kujonki" potocznie zwane nerdami, ale nie podobały mi się i okazały się niewygodne. Przerzuciłam się więc na inne - teraz mam czarno-białą niepełną oprawkę. Zdejmuję je tylko na WF.
Chociaż z pewnością dodają mi uroku, co usłyszałam od wielu osób, bywają kłopotliwe. Denerwuje mnie czyszczenie i dość kiepsko bez nich widzę. Z lewym okiem jest dużo lepiej, wada wynosi jedynie -0,25, a na prawym -1,25. Ale ostatnio odnoszę wrażenie, że wzrok mi się poprawia.
__________________
"Jak masz problem z głową to chłopaku nie ćpaj, bo będzie po nocy prześladować cię wiedźma. Jak chcesz być niegrzeczna to najpierw dorośnij, bo los nastoletnich matek nieraz bywa gorzki".
Wyślij prywatną wiadomość
~Evanlyn F
Dodany dnia 27-06-2011 16:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 25.06.11
Medale:
Brak

Ja mam niewielką wadę wzroku,więc okulary noszę tylko podczas lekcji,bądź do telewizora i komputera.Co do kształtu oprawek, są to tzw. kujonki.
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!

- Nie jestem twoim sługą! - pisnął, unikając wzroku Snape'a. - Doprawdy? Odniosłem wrażenie, że Czarny Pan oddał mi cię do pomocy. - Do pomocy, tak, ale nie żebym ci przynosił drinki, albo... sprzątał mieszkanie! - Nie wiedziałem, Glizdogonie, że nadajesz się także do innych zadań - odparł Snape łagodnie. - Ale jeśli pragniesz się wykazać... To się da załatwić, porozmawiam z Czarnym Panem... - Sam z nim mogę porozmawiać, jeśli będę chciał! - Ależ oczywiście, że możesz. - Snape uśmiechnął się szyderczo. - Ale w międzyczasie podaj nam coś do picia. Polecam skrzacie wino domowej roboty.

pozdro dla:Razor BMW i Czarodzejki
Wyślij prywatną wiadomość
~Karma Chameleon 20 F
Dodany dnia 17-07-2011 09:47
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 598
Ostrzeżeń: 4
Postów: 362
Data rejestracji: 14.07.11
Medale:
Brak

Mama dużą wadę wzroku i noszę okulary przez cały czas. Oczywiście nie w nocy. Uśmiech A oprawki... To są wielkie, okrągłe bryle... takie jak Trelewney. Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~AlexXx F
Dodany dnia 17-07-2011 13:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 255
Ostrzeżeń: 1
Postów: 82
Data rejestracji: 11.06.11
Medale:
Brak

Mam dość dużą wadę wzroku. -3 a okulary -2 . Jeśli chodzi o wygląd to kształt tzw. nerdy, kujonki, kolor zielony, a z boku wzór w panterkę też zielony. Okulary noszę cały czas, chociaż chcę noisić soczewki ze względu na to, że jest wygodniej np. na wf, basen.
Edytowane przez sabina dnia 01-10-2011 15:57
Wyślij prywatną wiadomość
~Sailor Mars F
Dodany dnia 19-07-2011 20:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 369
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 10.04.11
Medale:
Brak

Wzrok mam słaby, oj słaby. Moje okulary są duże i prostokątne. Dwuogniskowe, tzn., po obu stronach są dwia zupełnie inne szkła, jedno do patrzenia w dal a drugie do czytania. Ktoś, kto o tym nie wie, myśli, że moje okulary są porysowane, a to granice między tymi szkłami ^^.
Wyślij prywatną wiadomość
~LAMB87 F
Dodany dnia 19-07-2011 20:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 15
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 02.07.10
Medale:
Brak

Ja nie noszę okularów i bardzo się cieszę, wydaję mi się że żadne mi nie pasują;p
Wyślij prywatną wiadomość
~piecka21 F
Dodany dnia 19-07-2011 21:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Postów: 209
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Ja noszę okulary. W sumie nie mam nic do nich, choć jest to kłopotliwe: zimą, gdy się wsiada do autobusu, natychmiast parują, co bywa uciążliwe w zatłoczonych busach, kiedy nie ma ich nawet jak i o co wytrzeć ;/
__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,on.gifdrogi Gościu

Edytowane przez Czarownica24 dnia 19-07-2011 21:31
Wyślij prywatną wiadomość
~shocked F
Dodany dnia 13-08-2011 15:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8443
Ostrzeżeń: 1
Postów: 416
Data rejestracji: 11.08.11
Medale:
Brak

Ja nie noszę (UFFF !) ale, uwaga, mam zerówki - przeraźliwie duże kujonki i wyglądam w nich super, nie chwaląc się. Oczko
__________________
Żeby nie było nieporozumień: shocked jest rodzaju żeńskiego xD

To sytuacja bez wyjścia. Gdybyśmy mieli czekoladę, to
znalazłbym w sobie energię, żeby wyruszyć do
samochodu po więcej czekolady. Ale bez czekolady nie uda mi się pokonać nawet pierwszego stopnia.
Kevin Holmes, Jutro

Edytowane przez sabina dnia 13-08-2011 15:34
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
Dodany dnia 22-08-2011 00:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Okulary nosze od jakiś chyba 5 lat, przyzwyczaiłam się.
I nigdy nie byłam z tego powodu no...hm.. obrażana Uśmiech
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~CeCe F
Dodany dnia 18-09-2011 10:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Animag Kruk
Punktów: 562
Ostrzeżeń: 2
Postów: 269
Data rejestracji: 09.08.11
Medale:
Brak

Okulary noszę od jakiegoś roku. Mam malutką wadę wzroku. Mama strasznie często mi o nich przypomina żebym je nosiła ale ja na złość i nie noszę...po prostu myślę że wyglądam w nich jak potwór...Smutny
__________________
Duchy, strzygi i upiory,
Dziś harcują, toczą spory.
Kogo to dziś upolują,
Komu figla zaserwują.
Duchów tych się trzeba bać,
Nie wiesz, co się może stać!

www.gifownik.pl/gify_new1/swieta/hallowen/9.gif

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie...

Kłotnia Lily i Snape'a
Była noc. Lily w koszuli nocnej stała z założonymi rękami przed portretem Grubej
Damy u wejścia do Wieży Gryffindoru.
- Przyszłam tylko dlatego, bo Mary powiedziała mi o twojej groźbie, że będziesz tu
spać.
- Tak. I zrobiłbym to. Nigdy nie chciałem nazwać cię szlamą, po prostu...
- Wymknęło ci się? - W głosie Lily nie było współczucia. - Już za późno. Usprawiedliwiałam cię przez całe lata. Nikt z moich przyjaciół nie rozumie, dlaczego w ogóle z tobą rozmawiam. Z tobą i twoimi kolegami, śmierciożercami. Widzisz, nawet nie zaprzeczasz! Nawet nie zaprzeczasz, kim zamierzacie się stać! Nie możecie się doczekać, aż dołączycie do Sam - Wiesz - Kogo, prawda?

Pozdrowionka dla drogi Gościu<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Raksha F
Dodany dnia 28-09-2011 19:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 585
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak

Mam wadę wzroku, nawet już nie pamiętam jaką (XD), ale muszę to-to nosić. Po dwóch i pół roku się już przyzwyczaiłam, ale na początku byłam bardzo, ale to BARDZO na nie. No, ale wygodniej mi się żyje, gdy coś widzę ;p Ja strasznie wyglądam, czy to z okularami, czy bez, więc dużej różnicy mi to nie robi.
__________________
"Harry, however, had never been less interested in Quidditch; he was rapidly becoming obsessed with Draco Malfoy."
"Malfoy was screaming and holding Harry so tightly it hurt"
DRARRY ^^

i54.tinypic.com/2e205sm.gif
i43.tinypic.com/14lrddy.png
i42.tinypic.com/350rnub.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
Dodany dnia 28-09-2011 19:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Ja tez mam wadę wzroku. Nosze okulary.
Moja wada to -3.5 oraz -3.5
Rozbawiony za dużo czytania po nocach i gier na komputerze Uśmiech
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Roxelle F
Dodany dnia 28-09-2011 22:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 226
Ostrzeżeń: 0
Postów: 61
Data rejestracji: 17.09.11
Medale:
Brak

Ja mam wadę wzroku (-2.25 i -2.50) i noszę okulary. Ostatnio zastanawiałam się nad soczewkami, ale nie wiem czy to nie za duży koszt. W listopadzie idę na coroczną kontrolę, więc popytam o soczewki. Aktualnie mam czerwone oprawki ; )
__________________

img685.imageshack.us/img685/2264/sygnaw.jpg

29.media.tumblr.com/tumblr_lrvtnkW6qQ1qb9qh4o4_250.gif

- Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
- Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
- Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
- Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

_____________
Od przebiegłości Ślizgonów,
Kretynizmu Puchonów,
I od Wiedzy - O - Własnej - Wszechwiedzy Krukonów,
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!

Wyślij prywatną wiadomość
!Asik F
Dodany dnia 11-12-2011 20:13
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,186
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal

Okulary nosze od końca podstawówki. To będzie jakieś 11 lat. Nie da się ukryć, że siedzenie przed kompem robi swoje. Zaczynałam od -0.75 (tylko na prawe), a teraz mam -2,25 na prawe i -1,5 na lewe. Z okularami się już raczej nie rozstanę i nawet nie liczę, że kiedyś wyleczę moją wadę. Soczewki ze względu na zaawansowane "suche oko" u mnie odpadają całkowicie.
Do okularów się przyzwyczaiłam, nosze zawsze i bez nich czuję się ślepa;] W szczególności po zmroku widzę słabo.
__________________
"In heaven everything is fine" - Eraserhead, 1977

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać to tutaj: http://hogsmeade....ost_172074

Jeśli chcesz podyskutować o fotografii to zapraszam do mojej grupy społecznej: FOTOGRAFIA: http://hogsmeade....roup_id=93
http://joannacora.fotolog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Charlie F
Dodany dnia 11-12-2011 20:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2595
Ostrzeżeń: 2
Postów: 503
Data rejestracji: 06.11.11
Medale:
Brak

ja nie nosze okularów, ale znam kilka osób, które noszą i w okularach wyglądają ładnie, a bez nich trochę gorzejRozbawiony
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_m9h9vqEDFt1r217qeo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT