Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 248
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» Okulary
Drukuj temat · Okulary
N
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 14:38
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Ja noszę okulary od lat 6 lat. U mnie okulary pomagają, bo nie mam małej wady wzroku, a do tego powiększają moje oczy, które bez okularów wydają się małe Smutny.
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 15:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mam krótkowzroczność bodajże minus 1,75 i minus 1,25 lub 1,5. Nie pamiętam. W każdym razie okulary posiadam, aktualnie nawet dwie pary, aczkolwiek nie znoszę nosić, więc udaję przed rodzicami, że noszę. Przestawiam się powoli na soczewki, t.zn. dostanę na Gwiazdkę.

W okularach wyglądam jak kujon, nienawidzę ich nosić. Wyglądam jak pani sekretarka. ; <

Edytowane przez Peepsyble dnia 05-11-2009 15:28
Wyślij prywatną wiadomość
~klaudyna3311 F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 15:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -21
Ostrzeżeń: 1
Postów: 30
Data rejestracji: 04.11.09
Medale:
Brak

Moja kumpela nosi okulary. Była strasznie załamana jak się dowiedziała, że musi je nosić, ale muszę przyznać, że wygląda super i nie musi się ich wstydzićUśmiech
__________________
Słodko jest nocą patrzeć na niebo, gdy kochasz różę, która znajduje się na jednej z gwiazd. Wówczas wszystkie gwiazdy są ukwiecone.

Dziękuję za pozdrowienia i wzajemnie Uśmiech
Karola__94 pamiętam i dziękuję Uśmiech

Edytowane przez Tonks2812 dnia 05-11-2009 21:40
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 01-12-2009 18:26
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

No i ja też noszę. Co prawda, w zdjęciach, dodałam takie, gdzie ich nie mam. A sytuacja była taka, że od 6 klasy podstawówki nosiłam. Ale w gimie coś mi odwaliło, bo stwierdziłam, że mi w nich źle. I tak przez 3 lata chodziłam bez. I z -0.5, zrobiło mi sie 1,5 i astygmatyzm. No nie wiem jak, doprawdy. Żyłam z tym. Wszyscy wiedzieli, że jestem "slepa", jak to mówili.

Dopiero mój Man mi powiedział, że po prostu MUSZĘ nosić. To nic, że cześniej mogli mi ludzi wmawiać i namawiać - ja swoje wiedziałam najlepiej. Ubeczałam się przy tam cholernie. A on mi kazał. Kupiłam nowe, ładne. I teraz nie wyobrażam sobie isc gdzieś bez nich.

Po trzech miesiącach, nagle zapomniałam ich raz. Okazało się, że ludzie już tak się przyzwyczaili, że nie mogli się nadziwić, jak to inaczej BEZ nich wyglądam ;p.
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~Saphira F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2009 14:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 529
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Mi okulary bardzo się podobają. Sama będę niedługo nosic korekcyjne ale tylko przez rok a później to zależy. Oprawki wybrałam takie delikatne bordowe, bo takie mi się najbardziej podobają. A co do przeciwsłonecznych to miałam ale te korekcyjne mają takie magnetyczne przyczepki ciemne i doskonale chronią przed słońcem.
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 18:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Od jakiegoś miesiąca mam okulary korekcyjne. Jeszcze rok temu moja wada wynosiła -0,5 i 0. Teraz mam -0,25 i -0,75. Okulary zakładam tylko w szkole do tablicy i w domu do telewizora. Mam dziedziczną krótkowzroczność. Jakoś specjalnie mi nie przeszkadzają. Wiele osób mówi, że mi pasują, ale nie chciałabym raczej nosić na stałe bo jakoś dziwnie się w nich czuję. W szkole zakładam z własnej woli, bo czasem miałam naprawdę problem z odczytania tego co piszę na tablicy. Mam nadzieję, że moja wada się już nie pogłębi.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*

Edytowane przez BitterSweet dnia 21-04-2010 18:18
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 19:14
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Osobiście nie noszę okularów, ale wokół mnie jest mnóstwo ludzi, którzy je noszą i wcale nie oznacza to, że wyglądają w nich źle. Wręcz przeciwnie, moja koleżanka świetnie wygląda w okularach, nawet lepiej niż normalnie, bez nich.

A co do okularów przeciwsłonecznych. Od lat mam tą samą, najlepszą, niezniszczalną parę okularów modelu Wayfarer, z bordowymi oprawkami. W lecie jestem z nimi nierozłączna.
Wyślij prywatną wiadomość
~Travix F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2010 20:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 18
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Ja okulary muszę nosić cały czas..
Nie mam zbyt dużerj wady wzroku, ale po prostu przeszkadza mi, jak nie widzę dosyć wyraźnie...
Wcześniejsze oprawki to była całkowita masakra, a te teraz? Nawet mi się podobają Oczko
Co nie zmienia faktu, że w ogóle wolałabym nie nosić okularów...
__________________
Wyobraź sobie, że życie jest grą, podczas której żonglujesz pięcioma piłeczkami. Są to: praca, rodzina, zdrowie, przyjaciele i uczciwość. Przez cały czas starasz się utrzymać je wszystkie w powietrzu. Nagle pewnego dnia dochodzisz do wniosku, że praca to piłka z gumy. Nawet jeżeli ją upuścisz, odbije się i wróci. Pozostałe cztery - rodzina, zdrowie, przyjaciele i uczciwość - zostały wykonane ze szkła. Gdy któraś z nich upadnie, nieodwracalnie porysuje się, pęknie lub, co gorsza, może się nawet rozbić.
Dopiero gdy człowiek zrozumie naukę płynącą z opowiastki o pięciu piłeczkach, może zacząć pracować nad zachowaniem w życiu niezbędnej równowagi.

James Patterson - Fragment książki "Pamiętnik pisany miłością"
Wyślij prywatną wiadomość
~L4nce F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2010 22:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Ja noszę tylko do czytania, tak jak stare dziadki Język. Małą wadę wzroku, a okulary to 0,5 ale nie wiem czy plus czy minus bo się na tym nie znam za bardzo. Ale uważam, że lepiej widzę z daleka niż z bliska.
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2010 09:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Cóż, okulary noszę codziennie, zdejmuję je jedynie do spania i na w-f. Nie dlatego, że lubię, bo wcale nie lubię, wręcz nienawidzę, ale bez nich po prostu nie widzę dobrze i wzrok szybko mi się męczy. Nudzę teraz rodziców o soczewki


Dokładnie to samo chciałam napisać. Ja nawet nie wiem jaką mam wadę, nie jestem w stanie tego powtórzyć, moje szkła sa totalnie kombinowane. Może w przyszłości zdecyduję się na operację, lub właśnie soczewki.
__________________
www.nedgallagher.com/journal/images/SweeneyTodd.jpg
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 21-01-2010 15:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Przyjęło się, że jak ma okulary to brzydula.

Kto tak powiedział ? ;d
Widzę świetnie i okularów nie potrzebuję, a mimo to noszę prawie 5 miesięcy (od września). A dlaczego ? Od dłuższego czasu marzyło mi się posiadanie okularów, z sama już nawet nie wiem z jakich powodów. Nawet nie musiałam męczyć mamy, które w wakacje niby tak tylko poszła ze mną do sklepu, żebym poprzymierzała sobie okulary. A w domu wszystko sobie przemyślałam i zaczęłam męczyć mamę, żeby kupiła mi te czarne, w nawet nie takich grubych oprawkach. A jak poszłysmy do sklepu, to zdecydowałam się na całkiem inne okulary. Z początku byłam zadowolona, ale potem bałam się, że wyglądam zbyt poważnie. Ale z czasem mi przeszło, przywiązałam się do nich, są dla mnie częścią ubioru tak jak bluza czy spodnie xD Wszyscy moi znajomi z jednym wyjątkiem stwierdzili, że wyglądam zdecydowanie lepiej w okularach niż bez nich, i połowa z nich je chciała przymierzyć. A każda osoba, którą poznałam już "z okularami" pytała się jaką mam wadę. Trochę dziwili się, jak odpowiadałam, że żadnej, że kupiłam je na ozdobę tak jak kupuje się kolczyki czy pierścionki. Jestem z nich niesamowicie dumna i nie żałuje swojej dość ekscentrycznej zachcianki ( - ;
A z czasem ludzi w okularach będzie coraz mniej, bo zastępowane są one przez soczewki, które tylko teoretycznie są wygodniejsze. Zależy kto, na co patrzy.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png

Edytowane przez malfoj_sam_segz dnia 21-01-2010 15:07
Wyślij prywatną wiadomość
~kinia0918 F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2010 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 290
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 05.02.10
Medale:
Brak

Ja mam niestety okulary Smutny Ale już powinnam je nosić na stałe no w sumie nosze ale na przerwy zdejmuje żeby nie było obciachu ogólnie nic do nich nie mam nie którzy mi mówią że nareszcie wyglądam jak bym była inteligentnaWredny A słoneczne okulary to ja kocham Tooth
Wyślij prywatną wiadomość
~Doru Arabea F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2010 18:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 28.10.09
Medale:
Brak

Fantazja napisał/a:

Ale najgorsze z tego wszystkiego to są badania wzroku. Wlewają mi wtedy do oczu krople rozszerzające źrenice. Uoeee... Łażenie przez trzy godziny w ciemnych okularach z przymrużonymi do granic powiekami nie jest wcale przyjemne, a gdy do tego dojdzie słońce i niemożność przebywania w tym czasie w cieniu, to wierzcie lub nie, ale można zwariować. -.-'


Masz rację. To okropne.. :/
Wadę mam, bodajże nadwzroczność. + 0,5 tu i tu. Noszę okulary od maja 2009. Pierwsze wrażenie: okropne, ciągle trzeba uważać. Noszę je do czytania, komputera i telewizora, choć teraz nie robi mi to różnicy, bo teraz tylko to robię Rozbawiony No i jak sie czuję teraz: w okularach jest mi lepiej, bo po pierwsze oczy mi sie nie męczą i jest możliwość, że wada zniknie xD Ale pożyjemy, zobaczymy. Póki co muszę nosić Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2010 19:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Ja powiem tak. Nie mam żadnej wady, ale noszę okulary
" zerówki " (wayfarery-te takie duże) One są bardzo modne i fajnie wyglądają, więc zakładam je jako dodatek, ale nie za często, ponieważ od częstego noszenia okularów zmienia się kształt twarzy Uśmiech
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948

Edytowane przez Ginny0004 dnia 16-03-2010 19:53
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2010 22:09
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Okulary noszę od września ubiegłego roku i jeszcze się do nich nie przekonałam, i raczej to prędko nie nastąpi ( jeżeli w ogóle ). Znam wiele osób które w okularach wyglądają lepiej niż bez ale ja się do takich osób nie zaliczam... z drugiej strony nie chciałabym nosić soczewek, żeby codziennie wkładać i wyjmować sobie coś takiego z oka...

Ale najgorsze z tego wszystkiego to są badania wzroku.


I tu się zgodzę z Fantazją. Nienawidzę jak mi wlewają te kropelki do oczu. A potem trzeba jeszcze chodzić w okularach przeciwsłonecznych, bo jest się normalnie ślepym . -.-


Ja też się muszę z tym zgodzić... nienawidzę- krople szczypią, odruchowo zamyka się oczy i wszystko jest jasne, rozmazane... przy rutynowych badaniach świecą zazwyczaj lampkami po oczach więc robi się ciemno. - aż lecą łzy. Wada wzroku to coś bardzo nie przyjemnego ( chociaż moja nie jest tak wielka najwięcej w oku to -1,5 ,ale i tak bardzo to przeszkadza ).

Ja powiem tak. Nie mam żadnej wady, ale noszę okulary
" zerówki " (wayfarery-te takie duże) One są bardzo modne i fajnie wyglądają, więc zakładam je jako dodatek, ale nie za często, ponieważ od częstego noszenia okularów zmienia się kształt twarzy
- w mojej klasie takie noszą, ale najpierw trzeba popatrzeć krytycznie w lustro, a dopiero potem podążać za modą. Jedni wyglądają w nich bardzo dobrze drudzy wręcz strasznie. To zależy od rys twarzy, a tego nawet najlepsza marka okularów nie zmieni.
Uwielbiam natomiast okulary słoneczne- duże, i kolorowe. ^^
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 23-05-2010 12:43
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Regis F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2010 23:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 209
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 04.01.10
Medale:
Brak

Jesli okulary są dobrze dobrane to zdecydowanie dodają uroku a czasem nawet szczęśliwy posiać okularów wyglądam lepiej w nich niż bez. Ja osobiście nie mam potrzeby nosić okularów i szkodaRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Cou F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2010 15:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 65
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 13.03.10
Medale:
Brak

Możliwe, że będę nosić okulary, mam małą wadę wzroku. U mnie w klasie nikt nie nosi okularów, wybierają szkła, a przecież okulary są świetne. Mam nadzieję, że będę kiedyś miała okulary. Nawet nie trzeba wady wzroku, może zamówię takie ze zwykłymi szkiełkami...
cou-art.deviantart.com Wyślij prywatną wiadomość
~Iraya F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2010 16:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 277
Data rejestracji: 05.03.10
Medale:
Brak

Ja nie noszę okularów, ale nie sądzę, że jest się w nich brzydkim !!
Jeśli komuś pasują do twarzy i są dobrze dobrane to jest spoko i jednak dodają one uroku, ale jeżeli ktoś nie ma dobrze dobranych np. Jest ktoś bardo..że tak powiem pulchny to jak założy małe prostokątne okulary to będzie wyglądał jak.... za przeproszeniem..A z resztą..
Po prostu sądzę jak komuś pasują to dodają uroku, a jak nie pasują to nie dodają uroku. Proste ! Oczko
__________________
Ups...
Wyślij prywatną wiadomość
~slonecznik F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2010 17:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 24.01.10
Medale:
Brak

Oooookulary. Noszę, ale tylko w lato. Te przeciw słoneczne. Brzydula w okularach? I owszem.! Ale tylko w momencie kiedy są źle dopasowane. Uważam, że niektórym okulary dodają uroku. Bez nich są bez wyrazu. Nie jestem ani przeciw, ani za. To zależy od twarzy.
Edytowane przez slonecznik dnia 17-03-2010 17:14
http://agatsa.myminicity.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Shimizu F
Dodany dnia 20-03-2010 13:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 170
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 10.04.09
Medale:
Brak

Hmm... podobają mi się lecznicze, ale wyłącznie czarne nerdy.
Co do przeciwsłonecznych to noszę w każdą porę roku (o ile jest słońce), jak nie na oczach to na włosach, zamiast opaski. Mam 4 pary.
1. Zwykłe, czarne muchy, które leżą nieużywane w kartonie.
2. Turkusowe nerdy.
3. Szare nerdy w czarną zebrę.
4. Czarne Kenye Westy (te takie z plastikowymi paskami na 'szkiełkach', przez które praktycznie nie wiele widać).
__________________
Bring me the fucking horizon.

img717.imageshack.us/img717/4128/75812828.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT