Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 300
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Kącik kreatywności
»»» [D] Seria drabułkowa
Drukuj temat · [D] Seria drabułkowa
~Red Crayon F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2008 13:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nazwa wzorowana na ,,Serii Herbacianej". Uśmiech Postanowiłam publikować moje drabble. Powstało siedemnaście, będę je powoli pokazywała... Język


,,Wiara czyni cuda"

,,Wiara czyni cuda" lubiłeś mawiać. Zwłaszcza wtedy, gdy spacerowaliśmy lasem. Drzewa szumiały nad nami cicho, jakby zbyt nieśmiałe by wtrącić się w nasze życie pewniej, gwałtowniej. Mówiłeś, że szumią tylko dla nas, że są dlatego, że my tu jesteśmy. Kłóciłam się z tobą, bo nawet gdy odchodziliśmy, one zostawały, poruszały się bez względu na to, czy spotykały tam nas, czy kogoś innego. Obojętne im było, czy są dla nas, czy dla człowieka, który nie zwracał na nie żadnej uwagi.
,,Wiara czyni cuda" śmiałeś się. To było kłamstwo. Stoję pod drzewami, szumią tylko dla mnie. Ty odszedłeś choć wierzyłam...
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]

Edytowane przez Fantazja dnia 09-05-2012 22:21
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2008 13:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Fajnie, fajnie, Red Crayon. Ciekawy pomysł.
Nie wiem czemu, ale nie doszukałam się tu elementu zaskoczenia. Jest on gdzieś? Bo mnie się wydaje, że nie. Cóż... Ale mimo to, drabble i tak bardzo mi się spodobało. Ma klimat i atmosferę, które przypadły mi do gustu. Taka odrobinka refleksji... Błędów się nie doszukałam, poza tym jednym, małym:

Drzewa szumiały na dnami cicho, jakby zbyt nieśmiałe by wtrącić się w nasze życie pewniej, gwałtowniej

Rozumiem, że to zwykle przeoczenie, literówka. Powinno być: nad nami.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać na odsłonę kolejnego drabble.
Podoba mi się.
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Red Crayon F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2008 13:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Temeraire, drabble wcale nie musi mieć zaskakującej puenty. To tylko w Polsce się tak błędnie myśli. ^^ Spytaj kogo chcesz, nie trzeba wbijać czytelnika w fotel z zaskoczenia. Cieszę się, że się podoba. Tym bardziej, ze podjęłam twoje wyzwanie z drabble. Pozdrawiam. ;*
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
N
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2008 18:44
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Hmm nie przepadam za drabułkami, ale ta mi się podobała Oczko. Chętnie przeczytam następne części. I właśnie, to takie trochę dziwne, że wszyscy myślą że musi być zaskakująca puenta. Ale co tam xD. Życzę powodzenia w dalszym pisaniu wszelakich utworów i gratuluję ^^.
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2008 22:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Spytaj kogo chcesz, nie trzeba wbijać czytelnika w fotel z zaskoczenia.

Och, nie mówię, żebyś mnie tu od razu wbiła w fotel ^^.
Nie wiem czemu, ale po prostu trochę mi brakuje takiej... hm, intrygującej puenty.
Iks de. Wena brak. Nie mam pojęcia, co pisać dalej.
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]

Edytowane przez Temeraire dnia 19-12-2008 22:50
Wyślij prywatną wiadomość
~Red Crayon F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20-12-2008 12:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kilka kolejnych:

nr 14: Obojętność

Idziesz ulicą, wpatrujesz się w brudny, szary chodnik. Interesuje cię on bardziej niż to, co się dzieje wokół. Wypadek samochodowy czy kradzież torebki starszej pani wcale się nie obchodzi. Nie chcesz się w to angażować, bo wiesz, że potem może to przysporzyć ci problemów. Chowasz się za murem obojętności. Nie chcesz żeby inni wtrącali się w twoje życie więc i ty nie wtrącasz się do ich spraw. Nie zauważasz kobiety z podbitym okiem, która błagalnie patrzy w twoją stronę i czeka aż wyciągniesz w jej stronę pomocną dłoń. Obrzucasz ją zdenerwowanym spojrzeniem i bardzo szybko odchodzisz. Czasem lepiej nie wiedzieć...

nr 7: Gniew
Ten moment pamiętał całe życie. Złośliwy komentarz, który tak zabolał. Od razu zagotowała się w nim krew. Gdyby wzrok mógł zabijać, on padłby w tym momencie martwy. On - ktoś, kto sprawił mu wtedy tyle przykrości. Nagle z jego ust wydobył się potok słów: ostrych, nieprzyjemnych, wrogich. Uśmiech na twarzy zniknął, a dłonie zacisnęły się w pięści. Myślał tylko o jednym: o tym, żeby sprawić ból. Skoczył , zadał cios: pierwszy, drugi... Uspokoił się dopiero ghdy On przestał protestować. odszedł z podniesioną do góry głową.
- Dość tego! Wstawaj! Twój adwokat przyszedł - z zamyślenia wyrwał go głos policjanta stojącego w celi.

nr 5: To nie wygląda źle
Leżysz na wybrukowanej ulicy. Nogi masz ułożone pod dziwnym kątem. Wokół ciebie rośnie kałuża krwi. Twarz masz okropnie poranioną, a twój nos złamany jest w kilku miejscach. Wiem, że czujesz okropny ból, bo z twoich ust wydobywa się głośny, przerażający jęk. Szedłeś tylko do sklepu za rogiem. Oślepiło cię światło lamp samochodu, którym kierował On - pijany, niedzielny kierowca. Nie pomógł, po prostu uciekł. Policję i pogotowie wezwał świadek. Zapisał numery rejestracyjne, ale po co mi one! Serce mi się kraje kiedy widzę cię tutaj. Chce mi się płakać. Pytasz, czy przeżyjesz. Odpowiadam, że tak. Nie musisz wiedzieć, że to kłamstwo...


***
I jak? xD
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]

Edytowane przez Red Crayon dnia 20-12-2008 12:58
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
N
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 20-12-2008 12:48
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Tu błędzik:

a twój noc złamany jest w kilku miejscach.


Przypuszczam, że chodziło o nos.

Najbardziej spodobała mi się drabułka numer 14, a najmniej numer 7. Aczkolwiek wszystko są dobre, tajemnicze. Prawdziwe. Masz talencik do drabble Rozbawiony. Nigdy za tym gatunkiem nie przepadałem, ale teraz szczerze powiem, że przeczytałbym Twoje następne "tfory" Uśmiech. Pozdrawiam.
Edytowane przez dnia 20-12-2008 12:48
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 20-12-2008 13:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Wiesz co? Nie wiesz, a ja tak! Ta seria mi się bardzo podoba. Twoje drabułki są najlepsze, moim zdaniem. Nie mają jak bardzo powalającej puenty, nie wywołują jakiegoś histerycznego śmiechu. a wiesz czemu? Bo jest w nich zawarta prawda i są one takie...mądre. Drabułka numer pięć według mnie jest piękna. Czekam na następne odsłony. Pozdrawiam.
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 11:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

I jestem z powrotem.
Bardzo fajnie, Red Crayon. Podoba mi się Twój styl, nastrój Twoich drabble... Są piękne, opowiadają o codzienności, o realnym świecie. Po prostu... Niepowtarzalne. Ich smakiem czytelnik delektuje się jeszcze długo po samym przeczytaniu. Dają sporo do myślenia. Żadnych potknięć nie zaobserwowałam. Najbardziej przypadła mi do gustu drabułka numer 14.
Tak trzymać! A ja tu jeszcze wrócę...
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 12:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Bardzo fajne. Pokazuje, ze drabułka nie musi mieć zaskakującej puenty, nie musi dotyczyć książki, filmu, tylko życia. Piszesz realistycznie, w tekstach widać emocje.
Wkradło się kilka błędów. W tekście 7 jedno zdanie zaczęłaś z małej litery - ale szukaj sama. Wiem, jestem wredna xD
PS. Nie radzę dziękować osobnymi postami za każdy komentarz, bo się posypią ostrzeżenia (:
Wyślij prywatną wiadomość
~Malaga F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 12:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1432
Ostrzeżeń: 1
Postów: 332
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Medal

Hmm, dwie pierwsze były ładne, ale nie wzruszyły mnie jakoś szczególnie.
Z kolei ta trzecia... Naprawdę, naprawdę mi się podobała. Jako, iż należę do bardzo uczuciowej grupy osób, gdyby rozwinąć końcówkę, zapewne łezka w oku by mi się zakręciła. No, cóż, na Titanicu zaczynam płakać już na początku. (I za każdym razem mam nadzieję, że skończy się inaczej... -,- )
Ładnie. Te drabułki nie opowiadają o niczym nadzwyczajnym, może dlatego mam mieszane uczucia. Mimo to, opowiedziałaś to ładnie.
Co do ortografii - błędów ortograficznych nie zauważyłam, za to zdarzają ci się literówki ("ghdy"), zjadasz przecinki (smaczne, nie?) i gdzieśtam postawiłaś chyba spację przed kropką.

Styl ładny.
Czekam na dalej, naprawdę.
__________________
Suhak Nieczysty Absolutnie
zaraz dżemkę sobie utnie
i będzie kląskać z supermocą
jak to inne suhaki mogą i chcą.


- Medżik Dżemik, 15 III 2009 godzina 15Kotecek4:28


Hm, jakby ktoś był zainteresowany nowym forum dla początkujących pisarzy lub poetów, to zapraszam na PW. Może Mirriel to to nie jest, ale napewno coś dobrego z tego wyjdzie ;P Także - pisarze, do piór (klawiatur)! I po adresik na PW.

Edytowane przez Malaga dnia 22-12-2008 12:26
Wyślij prywatną wiadomość
~Red Crayon F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 14:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

nr 13: Pechowa trzynastka
Idziesz ulicą. Nienawistnym spojrzeniem już z daleka widzisz to, czego tak się bałeś: czarny kot przebiega ci drogę. Instynktownie szukasz możliwości ucieczki. Biegnąc jak najdalej od tego miejsca przebiegasz pod drabiną. Zatrzymujesz się. Uderzasz się otwartą dłonią w czoło. Z rosnącym przerażeniem postanawiasz wracać do domu. Dość tych nieszczęść! Idziesz ostrożnie, boisz się, że zapowiedziany pech spełni się. Rozglądając się za potencjalnymi niebezpieczeństwami potykasz się i skręcasz kosykę, a przy tym prawie wpadasz pod samochód. Wieczorem wzdychasz ciężko i stwierdzasz, że to wszystko wina kota. Zapominasz tylko, że pech jest na tyle prawdziwy na ile sam go takim czynisz.

I specjalnie dla Temaire, która czeka na zaskakującą puetnę, może nie tak zaskakująco jakby chciała, ale zawsze (mój właściwy debiut):
nr 1: Idealna

Jest dla ciebie bardzo ważna. Dobrze wiesz, że to od ciebie zależy jej los. Ciągle o niej myślisz, zastanawiasz się jak mógłbyś jej pomóc, wesprzeć ją. Ciągle próbujesz zmniejszać jej cierpienia. Choć zdajesz sobie sprawę z tego, że to chore, kochasz ją z całego serca i chcesz dla niej jak najlepiej. Starasz się zniszczyć jej wrogów, dać jej niemal wszystko. Nie możesz bez niej żyć, masz obsesję na punkcie tej dziewczyny. Odrzucasz wszystkich, którzy są blisko. Chcesz być z nią sam na sam. Każdą krytyczną uwagę wobez niej przyjmujesz z gniewem. To w końcu twoje opowiadanie i twoja Mary Sue*!

* Nie wiesz kto to? Wikipedia nie gryzie. Zajrzyj! Oczko

I co? Jak się podobało. Te dwa drabble nie były tak poważne jak poprzednie, pisane były na odprężenie, drukowane w gazecie szkolnej. xD
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 14:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Bardzo mi się spodobało.
Najlepsze mim zdaniem były te ostatnie: 13 i 1.
Naprawdę bardzo ładnie piszesz ;d
Życzę weny. <3 Będzie więcej? (;
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 16:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

I specjalnie dla Temaire

Temeraire. Szczegół.

Podoba mi się. Nawet bardzo. Wszystkie Twoje drabułki są świetne, Red Crayon. Wszystkie, bez wyjątku - te bez zaskakującej puenty też. Bardzo ładny styl i ciekawe pomysły. Mimo samego zakończenia - trzynastka jest lepsza od jedynki.
Zarejestrowałam jednak kilka potknięć:
Numer 13

Rozglądając się za potencjalnymi niebezpieczeństwami potykasz się i skręcasz kosykę

Rozumiem, że tu miało być: kostkę.

Numer 1

Każdą krytyczną uwagę wobez niej przyjmujesz z gniewem

Wobec. Literówka.

Czekam na dalsze publikacje.
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT