Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 194
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Owoce
~addicted_to_HP F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2009 17:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 555
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 18.01.09
Medale:
Brak

Lubię banany, jabłka, gruszki, mandarynki, grapefruity, pomarańcze, brzoskwinie, maliny, jeżyny, winogrona i wiele innych. Praktycznie każdy owoc mi pasuje.
__________________
i35.tinypic.com/1zyj28j.jpg
I
ship
Hermione and Ron.
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampire F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2009 19:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 200
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Ja lubię PRAWIE wszystkie owoce, ale najbardziej lubię, a wręcz uwilelbiam :
*pomarańcze,
*mandarynki,
*jabłka,
*winogrona,
*arbuzy,
*brzoskwinie,
*nektarynki,
*kiwi...;p

Bez nich nie mogłbym przeżyć...;D
__________________
W mrocznym, przepastnym świecie duchów i demonów nie ma istoty równie strasznej, równie odpychającej, a mimo to darzonej taką fascynacją, bojaźnią przesyconą, co wampir, który ni demonem, ni duchem nie jest, lecz jeno tajemnicze i potworne cechy obojga dzieli. - Wielebny Montague Summers



Jeśli ma człowiek na coś w świecie dowody, to na istnienie wampirów. Nie brakuje niczego : raporty oficjalne, zeznania obywateli sznowanych, chirurgów, urzędników, księży. Lecz mimo to któż w wampiry wierzy? - Rousseau


"Dziewczyna leżała na podłodze martwa, z rozciętą piersią, a przy niej klęczał czarodziej, tzrymając w okrwawionej ręce wielkie, gładkie, szkarłatne serce, które lizał i gładził, ślubując zamienić je na własne.
W drugiej ręce trzymał różdżkę, którą próbował wywabić ze swojej piersi skurczone, włochate serce. Ono jednak było silniejsze od niego i tkwiło w jego rozwartej klatce piersiowej, odmawiając uwolnienia go spod swojej władzy lub powrotu do kryształowej trumienki, w której tak długo było uwięzione.
I oto na oczach struchlałych ze zgrozy gości czarodziej odrzucił różdżkę i chwycił srebrny sztylet. Wołając, iż nigdy się nie zgodzi, by rządziło nim jego własne serce, wyjął je sobie z piersi.
Przez chwilę klęczał z wyrazem triumfu na twarz, ściskając po jednym sercu w każdej dłoni, a potem padł na ciało dziewczyny i wyzionął ducha."
- Baśnie Barda Beedle'a - "Włochate serce czarodzieja"
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 15-02-2009 17:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Owoce bardzo lubię no i są zdrowe. Moje ulubione to bardziej pochodzenia tropikalnego, takie jak kiwi czy pomarańczę. No ale uwielbiam też truskawki. Ale nie takie kupione pokryte grubą warstwą opryskiwaczy, tylko takie z pola. Czasem nawet z ziemią gdy jest się w polu i nie ma ich czym umyć. Grunt to zdrowie <lol> i to mówi blondynka xD. Nie ma chyba owoca, którego bym nie lubiła. Jedne lubię bardziej, inne mniej ale żadnym nie pogardzę.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 23-02-2009 16:34
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Chyba wszystkie owoce lubię, a przynajmniej w obecnej chwili nie umiem wymienić takiego, który mi nie smakuje. Szczególnie dobre są cytrusy - grejpfruty, pomarańcze, cytryny, mandarynki [przy tych lepiej mnie nie zostawiać, bo się szynko kończą ;d]. Uwielbiam również banany, gruszki, winogrona. Najmniej chyba jabłka, ale to zapewne dlatego, że mam ich pod dostatkiem.
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Wolfy F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 17:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 238
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Najbardziej to lubię brzoskwinie i nektarynki. Mają dobrą skórkę. xD
Mogłabym je jeść codziennie. : O
Wyślij prywatną wiadomość
~mariola2755 F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 20:43
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -148
Ostrzeżeń: 4
Postów: 79
Data rejestracji: 18.03.09
Medale:
Brak

Strasznie lubię owoce. Jem je prawie codziennie, a najbardziej lubię jabłka brzoskwinie i mandarynki
Wyślij prywatną wiadomość
~ain_eingarp F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 21:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 400
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

W minione wakacje zaczęłam się obżerać mandarynkami, chociaż mandarynki to chyba bardziej cytrusy..no cóż. Z owoców najbardziej lubię winogrona(białe) i kiwi. Oprócz tego to jeszcze brzoskwinie z puszki, bo są bardzo słodkie. :-)
Wyślij prywatną wiadomość
~Alanette Vieira Malfoy F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 21:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 985
Ostrzeżeń: 1
Postów: 103
Data rejestracji: 08.03.09
Medale:
Brak

Mandarynki, banany, winogrona (czerwone) - to jest to co najbardziej Alanettki lubią ;-) Reszta owoców plasuje się gdzieś daleko, ale też są jadalne.
Edytowane przez Alanette Vieira Malfoy dnia 21-03-2009 21:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 15:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Owoce? Bardzo lubię.
Praktycznie wszystkie. No, oprócz granatów, po których boli mnie brzuch. Melony też nie bardzo. I rambutany mi nie smakują, bo śmierdzą, przynajmniej te z puszki. Próbowaliście?
Lubię za to winogrona, gruszki, nektarynki, mandarynki, kiwi, maliny, truskawki, poziomki, banany, arbuzy, mango, jagody, jabłka, grejpfruty, cytryny, śliwki, wiśnie. Tylko tyle mi teraz przychodzi na myśl ;P
Jak je jem? Jagody najlepsze są posypane cukrem, grejpfruty przekrojone na pół wydłubuję łyżeczką, cytryny mogę jeść... w plasterkach.
__________________
Allons-y!
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 19:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Uwielbiam owoce ;D Jem bardzo często, a właściwie to zawsze kiedy jest taka możliwość. Jakie... Najbardziej to lubię gruszki, brzoskwinie, ananasy, truskawki i pomarańcze. Nie lubię melonów no i oczywiście mango, które wczoraj jadłam po raz pierwszy w życiu. Moja inteligencja podpowiada mi, że 'pachniało' i smakowało tworzywem sztucznym ;D
__________________
"Music the great communicator..."

Edytowane przez Ann dnia 09-04-2009 19:28
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusS F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 19:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 407
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 29.03.09
Medale:
Brak

Lubie owoce, ale tylko wybrane. Co za dużo to nie zdrowo, także nie przesadzam także i z tym. Najbardziej lubię Pomarańcze, a najmniej banany, jak dla mnie są trochę za "suche" w smaku i konsystencji.
__________________
- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, dla ciebie stawiałem się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wszytko po to, by, jak przypuszczałem, zachować syna Lily przy życiu. A teraz mi mówisz, ze hodowałeś go jak świnie na rzeź...
- To poruszające, Severusie - powiedział Dumbledore poważnie. - W końcu dorosłeś na tyle, żeby się nim przejąć?
- Nim? - krzyknął Snape. - ExPecto Patronum!
Z końca jego różdżki wypłynęła srebrna łania. Wylądowała na podłodze gabinetu, przeskoczyła raz przez gabinet i wyleciała przez okno. Dumbledore patrzył jak odlatuje. Kiedy jej srebrny blask zniknął w oddali, odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
- Po tak długim czasie?
- Zawsze. [...]
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 20:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Uwielbiam wszystkie owoce ! Bez wyjątku!
Ale najbardziej to Truskawki, chociaż ostatnio ich nazwa (truskawka!) zaczyna mnie denerwować. Nie będę pisać dlaczego, bo bym wybiegała poza temat Happy
I również inne owoce: pomarańcze, arbuzy, mandarynki itd. itd. bardzo lubię !Oczko
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 21:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Chyba nie ma takiego owocu, którego bym nie lubiła. Szczególną miłością darzę jednak te sezonowe.
Absolutnie kocham i wielbię maliny. Zjem je w każdej ilości , zapłacę za nie każdą cenę i mam na ich punkcie fioła większego niż Scooby Doo na punkcie swoich chrupek ;d Jedzeniu malin towarzyszy zawsze swoisty rytuał, bo jedzenie malin należy celebrować.
Przepyszny jest też sok malinowy z Horteksu - był w tamtym roku na jakieś święta i oczywiście cały karton wypiłam sama (przy okazji odurzając się jego aromatem).
Uwielbiam też truskawki i z tegoż powodu nie nadaję się do ich rwania - na trzy zerwane truskawki tylko jedna trafia do kobiałki, a i to jak dobrze pójdzie. Nie znoszę natomiast jogurtów, dżemów, kompotów i innych dziwnych rzeczy, do których wytarzania marnuje się te jakże wspaniałe owoce. Wyjątek robię dla lodów truskawkowych z pewnej cukierni - najlepsze lody, jakie kiedykolwiek jadłam.
Khem, to tyle jeśli chodzi o moje owocowe manie.
Oprócz tego bardzo lubię czereśnie i zawsze zazdroszczę mojemu bratu umiejętności wchodzenia na drzewa, bo przecież na czubku są te największe, najsłodsze i najcieplejsze.
Nie potrafię przejść obojętnie obok białych porzeczek i od lat ubolewam nad faktem, że w naszym sadzie jest tylko jeden krzaczek takowych.
Do jeżyn mam sentyment - gdy byłam mała, dziadek i wujek wchodzili do rowów, żeby mi je urwać. No i jak do babci przychodzi pewna bardzo niefajna pani, to zawsze uciekam tam, gdzie.... rosną jeżyny Oczko
Ostatnim owocem, który po prostu muszę wymienić, jest brzoskwinia. Ach....
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2009 21:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Oczywiście, że lubię owoce. I powiem szczerze, że gadanie owoce są zdrowie wcale do mnie nie przemawia. Może to za sprawą mojej babci, która mi ciągle wmawia, że nieważne, czy ci smakuje, ważne, że jest zdrowe!. ;f
Jakie owoce lubię najbardziej? Trudno powiedzieć... ale chyba pomarańcze. Niegdyś mandarynki. Ogólnie kocham cytrusy, w tym cytrynę, którą jem codziennie. <3
Ostatnio naszła mnie też wielka ochota na truskawki. Świeże, zadbane truskawki po prostu kocham! Ale takie...hmm... no mniej zadbane [x D] czasem mi wręcz nie smakują, ale teraz żadną bym nie pogardziła. ;D
Także bardzo lubię kiwi, bo tak.
Brzoskwinie też. ;d
Ogólnie - zjem każdy owoc, jaki mi dadzą. Byle nie ananasa ;d
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 12-05-2009 15:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

Pospolite lecz wspaniałe jabłka gruszki i mniej pospolity granat. Uhhh kocham granaty. I sok kaktusowy. Owoce są przeepyszne. Ale w umiarze. Bo każdy wie że co za dużo to nie zdrowo. CIEKAWOSTKA: Arbuz to warzywo.
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!
Wyślij prywatną wiadomość
~Upiorzyca F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 12-05-2009 18:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1105
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kocham owoce, chyba nie ma takiego, którego bym nie lubiła, lecz najbardziej przepadam za jabłkami, może to dlatego że mój tato ma ich 10 hektarów i są dla mnie dostępne cały rok i to za darmo, moje ulubione odmiany to lobo i paulared, natomiast nie lubię tych odmian długo przechowywanych.
Z gruszkami jest podobnie, z śliwek najbardziej lubię węgierki i opale.
Czereśnie, najlepiej poznańskie lub majówki, wiśnie sokówki. Truskawki, najlepiej prosto z krzaczka, podobnie jest z porzeczkami, borówkami, agrestem i malinami. Winogrona, najlepsze białe z krzaczka który rośnie u mnie ma podwórku.

Z tych importowanych lubię najbardziej banany, pomarańcze i kiwi.

__________________
Twórczość bywa rekompensatą, choć czasem bardzo utajoną, z bardzo skrywanych braków i utrat płynącą jak z podziemnego źródła.

Maria Dąbrowska
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2009 12:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Ja owoce uwielbiam, a najbardziej chyba winogrona i mandarynki. Teraz w moim domu winogrona są codziennie i siedzę i jem, ale to jeszcze zależy czy dobre się trafią. Oprócz tego lubię słodkie i miękkie jabłka innych nie, kiwi, banany, maliny, truskawki, pomarańcze, czereśnie nawet trochę i brzoskwinie.
Edytowane przez Domaa dnia 10-07-2009 12:05
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2009 14:18
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Chyba jako jedyna powiem, że owoce są mi obojętne. Zjeść większość zjem, ale bez żadnym rewelacji. Mogłabym ich nie jeść, gdyby nie rodzice, którzy co chwilę jakieś kupują i mnie wręcz zmuszają do ich jedzenia.

Do gustu (jeśli można tak to nazwać), najbardziej przypadły mi truskawki, jagody, kiwi, banany, winogrona oraz mandarynki. c:
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Tysia__x33 F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 12-07-2009 20:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -97
Ostrzeżeń: 2
Postów: 38
Data rejestracji: 11.07.09
Medale:
Brak

jabłka, truskawki, kiwi, pomarańcze,mandarynki, śliwki <33
mogę jeść je całymi dniamiUśmiech
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!





-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)

-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.
Wyślij prywatną wiadomość
~fantastic F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 12-07-2009 21:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 465
Ostrzeżeń: 0
Postów: 95
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Arbuz, malinki, agrest, jagodyy 1to ja potrafie przedawkowac jee :]
ogolnie rzeczy biorac jem, lub czasami pozeram wszystkie owoce oprocz Bananów :| poprostu sa dla mnie dziwne w smakujuu
hah pamietam szkolna podstawowke jak chodzilam do klasy z prze dziwnym kolesiem ktory panicznie bal sie mandarynek i raz w szkolnej stolowce raz w tygodniu byly mandarynkii :d hah ;] osobiscie nie mam nic przeciwko mandarynko, lubie je rowniez bardzo xdd
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT