Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 211
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Zgredek
~Sayuki F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 15-07-2009 14:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 09.09.08
Medale:
Brak

Moim zdaniem Zgredek jest bardzo barwną postacią i nie całkiem standardowym skrzatem domowym. Myślę, że nadaje książce uroku i bardzo mi go było szkoda jak zmarł w VII tomie ratując innych. Bez Zgredka byłoby nudno. Bardzo pokochałem tę postać, niby mały niepozorny skrzat, a jednak ...
www.umi252.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona96 F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2009 10:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 13.07.09
Medale:
Brak

Zgredek był młąpostacią, pojawiającą się w książce. Był najmilszym skrzatem. Mrużka też jest miła i sympatyczna. Jednak Zgredkowi, gdy zaznał trochę wolności, uderzyła woda sodowa do głowy, ale potrafił się pozbierać i pracować w Hogwarcie a Mrużka, gdy jej pan ją wyrzucił, nie mogel dojść do siebie. Zgredek był najmilszym skrzatem i tak zostawię moją wypowied
Edytowane przez Ariana dnia 23-07-2009 22:34
Wyślij prywatną wiadomość
~Eileen_Prince F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2009 10:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 505
Ostrzeżeń: 2
Postów: 127
Data rejestracji: 12.07.09
Medale:
Brak

Zgredek jest najlepsiejszy! o.
Jej, jak Zgredek zginął to tak zaczęłam ryczeć, masakra oO
Taki oddany Harremu, taki uroczy. Bardzo go lubię Uśmiech
__________________
"r11; Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
r11; To bardzo wzruszające, Severusie r11; powiedział z powagą Dumbledore. r11; A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
r11; Jego losem? r11; wykrzyknął Snape. r11; ExPecto patronum! [...]
r11; Przez te wszystkie lata?...
r11; Zawsze."

<3
www.silver-doe.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Aberforth_Dumbledore F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2009 12:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 23.07.09
Medale:
Brak

Myślę, że Zgredek był najlepszym skrzatem. Miły, oddany, odważny... Szkoda, że nie doczekał starości. To wszystko co o Nim mogę napisać.
Wyślij prywatną wiadomość
~ron weasley 95 F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2009 14:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Zgredek jest sympatyczny ale fajnie by było gdyby nie próbował URATOWAĆ Harry'ego i gdybo po uwolnieniu nie okładał się pięściami itp.
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusSnape F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2009 17:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 133
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 26.06.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię Zgredka, wspaniały skrzat. Sympatyczny i wrażliwy. Szkoda, że musiał służyć Malfoy'om, znęcali się nad nim. On zawsze pomagał Harremu, bardzo żałuję, że musiał go spotkać taki przykry los, był naprawdę dobrym skrzatem, SKRZATEM, który miał wielkie serce !
Wyślij prywatną wiadomość
~kasias_122 F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2009 18:14
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Mi zgredek bardzo przypadł do gustu. Jest bardzo pomocny, sympatyczny i wierny.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Snape F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2009 20:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 727
Ostrzeżeń: 1
Postów: 160
Data rejestracji: 10.08.09
Medale:
Medal

Świetny skrzat Uśmiech
przestawiony świetnie w książce, a w filmie to już całkiem...
Fajniejszy niż Stworek, choć postać Stworka nabiera nowego blasku w 7. tomie i jednak da się go lubić xD
Ale wracając do tematu...
To Zgredek to chyba jedna z najsympatyczniejszych postaci w książce...Uśmiech

__________________
"- Panie profesorze- powiedziała Hermiona, wciąż trzymając podniesioną rękę- wilkołak różni się od prawdziwego wilka kilkoma drobnymi cechami. Pysk wilkołaka...
- Już po raz drugi odzywasz się nie pytana, Granger- przerwał jej chłodno Snape- Twoje nieznośne zarozumialstwo pozbawiło właśnie Gryffindor kolejnych pięciu punktów.
Hermiona zaczerwieniła się jak burak, opuściła rękę i wlepiła pełne łez oczy w podłogę..."


[gg]8787036[/gg]

hogsmeade.pl/tiara,slytherin,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilia F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2009 21:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 41
Ostrzeżeń: 1
Postów: 40
Data rejestracji: 13.08.09
Medale:
Brak

To proste. Kocham Zgredzia. Jest jedną z moich ulubionych postaci z Harry' ego Pottera. Ma bardzo fajną rolę.Dowcipniś
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Kocham życie!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2009 22:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Ja za Zgredkiem i ogólnie mówiąc wszystkimi skrzatami domowymi za bardzo nie przepadam. Jest wierny, pomaga zawsze Potterowi, uratował go w VII części i za to go szanuję. Ale po prostu sama "rasa" skrzatów domowych jakoś mi nie przypada do gustu. Mają trochę za ostre zasady jak dla mnie.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~aoo F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2009 15:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -35
Ostrzeżeń: 1
Postów: 15
Data rejestracji: 01.09.09
Medale:
Brak

bardzo go lubilam.
w 4 czesci w ksiązce jest go dosyc sporo a w filmie nawet o nim nie wpomnieli co mnie bardzo wkurzyło ;P
__________________
Ostatecznie dla należycie zorganizowanego umysłu śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody.
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2009 07:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zgredek był niesamowitą postacią. Uwielbiam go począwszy od długich uszu po brudną szmatę, w którą był ubrany.
Co sobą reprezentuje? Miłość, wierność, oddanie, zaufanie. Harry był dla niego poniekąd autorytetem; Zgredek dobrze wiedział kto jest dobry, a kto nie. Wiedział kim była jego rodzina. Harry'ego wielbił ponad wszystko, był wierny aż do końca. Był gotów oddać życie, może nieświadomie podjął tą decyzję, ale wiedział co go może spotkać pomagając Potterowi.
Był cudowny, był najlepszym skrzatem pod słońcem. Taki śmieszny i kochany, ubrany w stosy czapeczek i różnokolorowe skarpetki. Był troskliwy, opiekował się Mróżką. Był odważny, nie bał się przeciwstawić innym skrzatom, pokazać, że jest inny, że skrzat nie musi być tylko służącym.
Gdy umierał... bardzo cenię sobie tą scenę, gdy Harry oświadcza, że sam wykopie mu grób. Własnymi rękami, tak jak nas Bozia stworzyła, bez magii. "Każdy pęcherz i odcisk był darem dla najwierniejszego skrzata na świecie".

"Tu spoczywa Zgredek, wolny skrzat".
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 01-11-2009 00:01
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Zgredek, to taka poczciwina... może z wyglądu nie jest uroczą "przytulajką", ale zdecydowanie jest pocieszny. Nie wiem, czy w ogóle byłby ktoś, kto by go nie lubił. Ja nawet mam taki plakat na drzwiach: "Zgredek przyszedł Pana ostrzec" i pod tym napisem stoi taka wymizerowana chudzina z wyłupiastymi ślepkami. No ściska za serce. :)

Jak człowiek o nim myśli, to się momentalnie rozczula...
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~Pinacolada F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 16:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 202
Ostrzeżeń: 1
Postów: 76
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Zgredek był jedną z najważniejszych postaci książki! A w filmie go bezceremonialnie wycięli! ( w 4, 5 i 6!) Jak tak można, w ogóle?! Się wkurzyłam na nich, jak oglądnęłam filmy. Tymbardziej, że w 7 odgrywa już naprawdę ważną rolę, przez co gdy wystąpi w 7 nie będzie jego postać miała aż takiego rozwinięcia. Ludzie, którzy książki nie przeczytali będą go mieć, za skrzata, który utrudniał życie Potterowi w 2 i został przez niego wyzwolony. I tyle. A to o wiele za mało w porównaniu, do tego co ten niepozorny skrzat dokonał!
Gr... Aj, Zgredek... <3
__________________
.:: Pinacolada's love<3::.
Wyślij prywatną wiadomość
~Integra F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 16:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 418
Ostrzeżeń: 1
Postów: 91
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Oj Zgredek! Był cudowny taki kochany, lojalny, uczciwy-mało kto taki jest w dzisiejszych czasach, dlatego tak bardzo przypadł mi do gustu. Szkoda mi go troszkę bo na prawdę był wspaniałą postacią poubierany w rozmaite czapki i skarpetki, taki komiczny i słodki zarazem ^^ Bardzo lubiłam tą rywalizacja pomiędzy Stworkiem i Zgredkiem (troszkę było mi go szkoda) bawiło mnie troszkę : )
Ci którzy oglądają tylko filmy zapamiętają Zgredka, tak jak napisała to Pinacolada
będą go mieć, za skrzata, który utrudniał życie Potterowi w 2 i został przez niego wyzwolony. I tyle.
A na prawdę dokonał wielkich rzeczy!
Wyślij prywatną wiadomość
~arturmiki F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 19:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 306
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 19.10.09
Medale:
Brak

Tak Zgredek rules. Zawsze go lubiłem szczególnie po przeczytaniu 4 części. Chociaż Zgredkowi dorównuje Stworek. Ta... stary dobry Stworek... Strasznie się uśmiałem jak przeczytałem 7 część. A dokładnie ten moment w którym Stworek przywlukł Mundungusa do Harrego, Rona i Hermiony i wtedy walnął go patelnią a gdy Harry go odciągał Stworek prosił o jeszcze raz "tak na szczęście". Ale wracając do Zgredka, według mnie jest to postać pozytywna. Jego idolem był Harry chociaż sam skrzat miał trochę dziwne sposoby ratowania ludzi(tłuczek, legumina czy zamknięte przejście na peron). Oczywiście Zgredek bardzo szanował i lubił Harrego, a po tym jak dzięki niemu odzyskał wolność polubił go jeszcze bardziej.
Wyślij prywatną wiadomość
~Doru Arabea F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 07-12-2009 18:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 28.10.09
Medale:
Brak

Sayuki napisał/a:
Moim zdaniem Zgredek jest bardzo barwną postacią i nie całkiem standardowym skrzatem domowym. Myślę, że nadaje książce uroku i bardzo mi go było szkoda jak zmarł w VII tomie ratując innych. Bez Zgredka byłoby nudno. Bardzo pokochałem tę postać, niby mały niepozorny skrzat, a jednak ...

Zgadzam się w zupełności! Masz rację i to całkowitą! Tak, Zgredek to była nienudna(nigdy!), barwna i pełna humoru postać. Czemu pełna humoru? Bo te jego przekonania, po namowie Hermiony... Zgredek- Pierwszy(i Jedyny) Wolny Skrzat... To mnie ciągle bawi! Ale ogólnikowo Zgredek dobrze, że był, bo dzięki niemu miałam niezły ubaw. Niedobra Bellatrix! Żartuję... Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 15-12-2009 19:23
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Mi się spodobała postać Zgredka za odwagę, poświęcenie, posłuszeństwo. A te sposoby ratowania ludzi - niektóre śmieszne (legumina) i niebezpieczne (tłuczek).
Zgredek jest pozytywną postacią i szkoda, że autorka go uśmierciła.
Wyślij prywatną wiadomość
~martusia3396 F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2010 14:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 233
Ostrzeżeń: 1
Postów: 84
Data rejestracji: 23.03.09
Medale:
Brak

Zgrdek jest jedną z moich ulubionych postaci w całej serii książek o HP. Reprezentuje sobą miłość, oddanie, odwagę i zaufanie. Lubię w nim wszystko: od nietoperzowych uszu i ołówkowatego nosa po stos czapeczek i różnokolorowych skarpetek. Chciałabym, żeby w filmach pojawił się częściej, bo przecież w IV,V,VI tomie nie było go wcale. Bardzo mnie bawiły jego sposoby na uratowanie Harry`emu życia, wymierzanie sobie kary za nieposłuszeństwo Malfoyom i rywalizacja Stworka i Zgredka w VI tomie. Naprawdę szkoda, że autorka go uśmierciła, bo był jedną z najbarwniejszych postaci.
__________________
Niech twoja gwiazda zaświeci mi choć na jedna noc.

Wiele jest takich rzeczy,
które dawno byśmy wyrzucili.
Ale boimy się,
że ktoś mógłby je
później znaleźć.
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2010 15:04
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Uważam, że Zgredek to wspaniała postać. Narażał się ratując życie Harry'emu, czuł do niego szacunek i był mu oddany, nawet jak służył u Malfoy'ów. Nie mogłam się pogodzić, gdy umarł w VII części. Przecież tyle zrobił dobrego, a spotkał go taki okrutny los.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT