Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 158
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Dyskusja ogólna
»»» Tak sobie wyobrażaliście?
Drukuj temat · Tak sobie wyobrażaliście?
~Ginny W F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 05-08-2009 11:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 677
Ostrzeżeń: 1
Postów: 195
Data rejestracji: 21.04.09
Medale:
Brak

Mnie nie podoba się samo otoczenie zamku. Nie wiem, czemu, w końcu tam jest nawet ładnie, ale jednak wyobrażałam to sobie całkiem inaczej. Poza tym rozczarował mnie Syriusz Black. Aktor, który go grał nie pasuje mi do tej roli. Po trzecie profesor Trelawney. Ta aktorka gra ją jakoś tak dziwnie nienaturalnie. A reszta jakoś ujdzie.
__________________
"Miłość kpi sobie z rozsądku,
I w tym jej urok i piękno."

Andrzej Sapkowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Oyster F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 21-08-2009 12:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 489
Ostrzeżeń: 1
Postów: 141
Data rejestracji: 19.08.09
Medale:
Brak

Czytając książki po raz kolejny, mam przed oczami narzucony mi przez filmowców obraz, ale ogólnie moje wyobrażenia nie wiele różnią się od tych właśnie. Mimo to inaczej wyobrażałam sobie Zachariasza Smitha i Cormaca. I Hermionę. Bardziej hm.. paskudną?
http://oyster.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Mundungus01 F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 09-12-2009 18:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 156
Ostrzeżeń: 1
Postów: 34
Data rejestracji: 25.11.09
Medale:
Brak

Ogólnie wszystkich dopasowali całkiem nieźle ale całkiem inaczej wyobrażałam sobie np. Umbridge albo Slughorna ale jak już raz oglądnęłam to przyzwyczaiłam się do ich twarzy :_)
Wyślij prywatną wiadomość
~pepes93 F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 09-12-2009 21:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 108
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 05.11.09
Medale:
Brak

Zaczęłam czytać Harry`ego niestety po ekranizacji 4 części.
Może zacznę od tego ,ze inaczej wyobrażam sobie Harry`ego. czytając książkę, po obejrzeniu filmów narzucał mi się obraz Harry`ego filmowego ,ale w mojej głowie utworzyłam inny obraz. Harry był przede wszystkim chudziutki , miał zielone oczy i ogolnie inaczej sobie go wyobrażam. tak samo ojca Harry`ego. Książkowy Potter mi się podoba , filmowy nie ;p
Mojego Harry`ego wyobrażam sobie mniej więcej tak
Lub tak (ale Tu jest chyba zbyt przystojny )
To samo tyczy się Ginny ta na rysunkach jest Ginny z mojej wyobraźni , niestety czytając ksiązkę nie potrafię zbytnio wyrzucić sobie z mojej wyobraźni tej Ginny filmowej.
Bonnie moim zdaniem nie nadaję się do tej roli. Zupełnie mi się nie podoba..
Powinna być ładniejsza ,pisano że jest pięknością ,a Bonnie no cóż dla mnie nie jest urodziwa.
Wyobrażałam ją sobie jako niską , o ślicznej buzi,i słodką rudą dziewczynę o zwariowanym charakterze. A Ginny filmowa jest taka spokojna i wręcz nudna. Nie podoba mi się wcale.

Syriusza wyobrażałam sobie trochę inaczej ,ale może być. Ron tez mi się średnio podoba. Myślałam ,ze będzie trochę ładniejszy ;p
Bardzo pdooba mi się Snape ,który jest identyczny jak Snape z mojej wyobraźni
Ogólnie nie jest źle ale Harry i Ginny To są te dwie postacie ,które najmniej mi się podobają i najbardziej odbiegają od moich wyobrażeń.
__________________
Peresowa


" (...) Zapytajmy wiec Pottera ,jak by określił różnicę między inferiusem ,a duchem.
Cała Klasa obejrzała się by popatrzeć na Harry`ego.
-Ee..no. duch jest przezroczysty
-Och , wspaniale ,Potter "

Edytowane przez Cathy dnia 01-02-2010 15:25
Wyślij prywatną wiadomość
~Ksiezycowa F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 15:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 04.01.10
Medale:
Brak

Właściwie za nim zabrałam się do książek obejrzałam filmy. Chyba 3 pierwsze części już były, więc za dużo nie miałam sobie do wyobrażania. Moimi największymi tak jak bym wyobrażeniami było wyobrażenie Miodowego Królestwa. Zakochałam się w samej nazwie. Ja w środku a w około mnie słodyczne... I ten duży wybór Język
__________________
Jak tęsknisz przekonujesz sie ze kochasz . Tak jak przekonujesz się ze żyjesz gdy cie coś boli...
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 15:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Ja tam książki zaczęłam czytać dopiero po tym jak oglądnęłam, ale "Insygnie Śmierci" przeczytałam i inaczej sobie wyobrażałam Grindelwalda. A tak to nie miałam sobie co wyobrażać, bo już wszystko widziałam wcześniej. xD
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 17:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Ja całkiem inaczej wyobrażałam sobie to wszystko, więc kiedy chodziłam na filmy to strasznie krytykowałam. Wszystko mi się nie podobało. Pierwsze dwie części z jako takim spokojem mogę znieść, ale reszta... Dno. Nawet gorzej.
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 17:52
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Całkiem inaczej wyobrażałam sobie Hermionę. Emma kompletnie mi do niej nie pasuje (z wyjątkiem I i II części). Następnie Ginny. Jej postać w filmie jest nieciekawa. I w ogóle nie pasuje mi Luna. W filmie jest wg' mnie okropna.
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic butterfly F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 17:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 412
Ostrzeżeń: 2
Postów: 107
Data rejestracji: 20.07.09
Medale:
Brak

Hmm...jakby się tak zastanowić to Harry nawet przypominał mi tego książkowego Harry'ego chociaż w mojej wyobrażni jednak był troszkę inny ale nie można przecież aż tak perfekcyjnie dobrać aktorów a twórcy Pottera na pewno starali się by postać przypominała tę opisaną w książce...Slughorn był akurat[prawie]taki jak go sobie wyobrażałam...Jak tak czytałam niektóre waszed komentarze to faktycznie tylko Ginny najbardziej odbiegała od moich wobrażeń i Bonnie jak dla mnie gra tak trochę sztywno...nie tak jak...no mnie wiem po prostu chyba tylko Ginny jest najmniej zbliżona do tego jak sobie ją wyobrażałam a tak ogólnie to aktorzy z Pottera są moim zdaniem dobrze obsadzeni w swoich rolach...A chyba najbardziej zbliżony do moich wyobrażeń jest Hagrid jest po prostu kropka w kropke taki jak ten Hagrid z mojej wyobrażni może różni się trochę z twarzy ale tak to faktycznie bardzo mi go przypominaDowcipniśI to chyba tyle...Rozbawiony
__________________
co jest?!
Wyślij prywatną wiadomość
~Eksplodujacy Duren F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 19:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 849
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak

Pierwsze trzy części muszę wykreślić z moich porównań, ponieważ najpierw widziałam film (KF i KT) lub byłam za mała, żeby pamiętać "co ja sobie wyobrażałam" (WA). W dalszych częściach to przede wszystkim Fleur. Ona miała być taka... magiczna. W filmie była po prostu ładna. Tonks wyobrażałam sobie ładniejszą, nie żeby Natalia była brzydka, ale jakoś mi tak nie pasuje. Kingsleya i wszystkich "mniej ważnych" aurorów. Całkiem inaczej sobie ich wyimaginowałam. Stworka też inaczej sobie wyobrażałam ; )
__________________
"Na próżno walczyłem ze sobą. Nic mi nie pomoże. Nie potrafię zdławić w sobie tego uczucia. Pozwól mi pani wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."
" Duma i Uprzedzenie"

YOU'RE ALL ADOPTED. DEAL WITH IT.

But underneath
We had a fear of flying
Of growing old
A fear of slowly dying
We took our chance
Like we were dancing our last dance.


fc09.deviantart.net/fs26/f/2008/068/2/2/Stamp__Colin_Firth_by_samen_op_de_motor.jpg
www.paint-it-black.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2010 18:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

Oczywiście nie da się już wyobrazić bohaterów, których już widzieliśmy, ale np. za nim oglądnełam KP, inaczej sobie wyobrażałam Slughorna. Nasze wyobrażenia nigdy nie będą trafne z tymi prawdziwymi ;P
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~PioRuN F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 19-05-2010 20:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 233
Ostrzeżeń: 2
Postów: 122
Data rejestracji: 10.05.10
Medale:
Brak

Ja inaczej wyobrażałam sobie Ginny , Hagrida i Cho . Reszta była prawie taka sama , lecz też nie do końca, bo to przecież film więc nic nie będzie dosłownie takie samo . W filmie nie było aż tak energicznie jak w książce. Myślałam ,że będzie bardziej strasznie itp. ... Ale to w końcu tylko film. Moja wyobraźnia sięga dalej. W sumie film nie był aż taki zły , jak to film .
__________________
"Miłość trwa wiecznie, to tylko ludzie się zmieniają!"

Paulo Coelho
PozDrawiaM :
RazorBMW
Arya
Tessia.
Wyślij prywatną wiadomość
~ta sama maggie F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 20-05-2010 13:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2220
Ostrzeżeń: 2
Postów: 369
Data rejestracji: 07.05.10
Medale:
Brak

ja zupełnie inaczej wyobrażałam sobie Ginny tak jak tu już powiedziało kilka osób,wyobrażałam sobie ją taką energiczną i sliczną. Nie mówie, że aktorka która zagrała Ginny Bonnie jest brzydka ale to nie jest po prostu moje wyobrażenie.
Tak samo inaczej wyobrażałam sobie Cho czy Cedrika no a jednym słowem dużo rzeczy różniło się od tego co miałam w wyobraźniRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 26-05-2010 21:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Zaczęłam czytać książki dopiero po wydaniu ,,HP i Książę Półkrwi'', a więc bardzo późno. Wtedy już gazety rozpisywały się od lat o aktorach. Niestety moja wyobraźnia zawsze kierowała się obrazami widzianymi w TV czy prasie. Nie potrafię do tej pory stworzyć innego obrazu bohaterów, a szkoda...
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~AliceSpinnet F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2010 13:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 483
Ostrzeżeń: 0
Postów: 78
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak

Ja inaczej sobie wyobrażałam Hermionę - gdzie ta burza włosów? Tylko w I i II Emma mi z wyglądu pasowała.
Poza tym Ginny w mojej wyobraźni inaczej wyglądała, Cedrik, Tonks, Lockhart, Voldemort i... testrale : D
__________________
- Już...nigdy...nie tkniesz... moich... dzieci! - Krzyknęła pani Weasley. Bellatriks zaniosła się takim samym śmiechem jak jej kuzyn Syriusz, gdy padał do tyłu przez czarną zasłonę w Sali Śmierci... I nagle Harry poczuł, że już wie, co się zaraz stanie, zanim to się stało. Zaklęcie Molly przemknęło pod wyciągniętą ręką Bellatriks i ugodziło ją w pierś, prosto w serce. Szyderczy śmiech Bellatriks zamarł, oczy wyszły jej na wierzch i zaledwie zrozumiała, co się stało, runęła na posadzkę.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mistrz Eliksirow F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 11:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 56
Data rejestracji: 01.06.10
Medale:
Brak

Ja szczerze to Lupina,Dolores,Slughorna,Cedrika,Dumbeldora (wolałam poprzedniego),Rona i Hermionę widziałam inaczej. Lupina takiego trochę ładniejszego,Dolores bardziej żabowatą, Slughorna grubszego, Cedrika ładniejszego, Dumbeldora milszego takiego jak w pierwszej części, Rona wyższego,bardziej rudowatego a Hermionę z burzą włosów.
__________________
-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledor patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemnośći, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy mial pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze.
Wyślij prywatną wiadomość
~yoyo F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 11:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1811
Ostrzeżeń: 0
Postów: 239
Data rejestracji: 30.06.10
Medale:
Brak

Ja sobie inaczej wyobrażałam Hagrida, Ginny, Lupina, Jamesa Pottera, Snape'a, Tonks i Kruma. W mojej wyobraźni inaczej wyglądała także ciotka Petunia i Lily Evans.
__________________

Więc wyjdź na parkiet, pokaż swoje flow !


Nie ma takiej siły, którą mógłbyś zatrzymać nas.
Zdobywamy szczyty, płonie kolejny grass.


Każdy z was ją zna - muzyka, która wprowadza was w ten piękny stan pozytywnych myśli, pozytywnych zmian.
Bratnią duszą dla reggae się stań.


Edytowane przez Alae dnia 14-08-2010 14:40
Wyślij prywatną wiadomość
~Yuki27 F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 12:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 0
Postów: 230
Data rejestracji: 25.07.10
Medale:
Brak

Ja się zawiodłam na scenie labiryntu w czwartej części. W książce to jakoś jest tak fajnie opisane, te wszystkie przeszkody... A w filmie, kiepsko Smutny
Poza tym wspomnienia Voldemorta >.< Jeden z moich ukochanych momentów, taki jakiś >.<.
__________________
"Jest jedna rzecz, którą Bóg uwielbia: każe robić coś ludziom, którzy zarzekali się, że 'nigdy tego nie zrobią'." S. King "Podpalaczka"
Największa fanka starego Disneya i polskich wersji bajek
Wyślij prywatną wiadomość
~Larinne F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 12:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2021
Ostrzeżeń: 1
Postów: 124
Data rejestracji: 21.07.10
Medale:
Brak

Nie wszystkich wyobrażałam sobie dokładnie tak jak ukazani są w filmie. To samo tyczy się miejsc i rzeczy. Jednak są osoby i miejsca, które udało mi się wyobrazić tak jak zostali przedstawieni na ekranie. Np. Snape'a lub Pokój Wspólny Gryffindoru itp............... ;P
__________________
Miłość opiera się na paradoksie - to tak jakby kurwa była dziewicą .
Jędzowata i uparta, egocentryczna i neurotyczna, stanowiła modelowy przykład trudnego charakteru.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? http://hogsmeade....rowstart=0
Wyślij prywatną wiadomość
~bloomix F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2011 17:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 617
Ostrzeżeń: 0
Postów: 146
Data rejestracji: 22.01.11
Medale:
Brak

Na pewno inaczej sobie wyobrażałam Fleur i Kruma. Ale co do Kruma to w sumie może być, bo bynajmniej był o wiele przystojniejszy niż w moich wyobrażeniach. Co do Fleur to myślałam, że w filmie będzie ładniejsza, ale też nie była zła.
__________________

"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT