Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 187
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Pomyłki w filmach
~Doma14 F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 27-05-2010 18:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 108
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

Lady House napisał/a:
A w Komnacie Tajemnic Harry i Ron wypijają eliksir wielosokowy, to mają szaty Gryffindoru, a po wypiciu nagle są Ślizgonów (szaty).



Na youtube.pl jest wycięta scena z filmu kiedy Hermina tłumaczy, że wzieła te szaty z pralni [?] . Gdyby tę scene dali do filmu to by trochę tłumaczyło. ( wiem, wiem kiedy się przebrali? )
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 03-06-2010 20:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Oglądam dosyć uważnie i znalazłam pare błędów (wpadek):

Z bitwy z Voldemortem Harry wychodzi z kilkoma zadrapaniami na twarzy. W następnej scenie, gdy profesor Dumbledore odwiedza bohatera w szpitalu, po szramach na twarzy Harrego nie ma śladu. Kilka sekwencji dalej zadrapania znów pojawiają się na twarzy bohatera. Rozbawiony
_________________________________________________________
Harry wraz z przyjaciółmi - Hermioną i Ronem, uciekają przed Puszkiem, wielkim trójgłowym psem-strażnikiem, pies opluwa ramię Rona, lecz chwilę później przemoczony pulower jest kompletnie suchy.
__________________________________________________________
Podczas uczty, kiedy Harry pojawia się w Gryffindorze, siada po prawej stronie stołu, obok Rona. Kiedy w następnej scenie rozpoczyna się serwowanie potraw, bohater siedzi po drugiej stronie stołu, obok Hermiony. - aż niemożliwe Rozbawiony
__________________________________________________________
Podczas zakupów swego magicznego wyposażenia przed wyjazdem do Hogwartu, Harry w przeciągu dziesięciu sekund mija dwukrotnie tę samą grupę czarownic, nie zmieniając jednak ani raz kierunku, w którym zmierza. Jęzor(Chyba że się sklonowały, to by wszystko wyjaśniało)
__________________________________________________________
Dziewczyna o nazwisku Susan Bones zostaje przydzielona do Hufflepuffu, zaś kilkadziesiąt minut później siedzi w jednym lochu na lekcji eliksirów z Gryfonami i Ślizgonami.
__________________________________________________________
Percy mówi po uczcie powitalnej: "Sypialnie dziewczyn po prawej, chłopców po lewej". Ale gdy przyjaciele wracją po przygodzie z Puszkiem do pokoju wspólnego, Hermiona idzie na lewo, a Harry i Ron na prawo.
__________________________________________________________
Gdy w pociągu do Hogwartu Hermiona mówi Harryr17;emu i Ronowi, by przebrali się w szaty, bo "zaraz dotrzemy do Hogwartu", jest dzień. Gdy pociąg przybywa na stację w Hogsmeade, jest już środek nocy.
__________________________________________________________
Gdy ciotka Petunia pokazuje prezenty Dudleyowi, można dostrzec mikrofon pod jej naszyjnikiem.
__________________________________________________________
Gdy Harry siedzi na przeciwko lustra widać cień zbliżającej się osoby. Widać również cień kamery
__________________________________________________________
Można dostrzec stopę kogoś z ekipy w momencie, gdy Ron, Harry i Hermiona wracają z 3. piętra i przechodzą przez dziurę za portretem.
__________________________________________________________

W Banku Gringotta: gdy Hagrid podaje goblinowi kopertę, jest ona pognieciona. Kiedy Goblin ją ogląda jest prosta i nienaruszona, a kiedy oddaje Hagridowi znów jest pogniecona.
__________________________________________________________

Skoro części narazie jest 6 to jest to niecała 1/6 błędów. Pojawię się znów by je pokazać Rozbawiony (Jestem upierdliwa?)


__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Doma14 F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2010 17:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 108
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

W 3 Hp i WA gdy jest lekcja z boginem i Harry podchodzi to bogin wyraźnie zmienia się w dementora i Lupin w tedy wkracza do akcji.
A później jest taka scena gdzie Harry pyta dlaczego nie mógł walczyć z boginem a Lupin na to bo myślał że bogin zamieni się w Voldemorta. A przecież w filmie (a ile pamiętam w książce tak nie było) pojawił się dementor ...
Wyślij prywatną wiadomość
!Liondragon F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 12:06
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 778
Ostrzeżeń: 1
Postów: 38
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

To o czy chcę napisać to może i nie jest stricte pomyłka, ale za każdym razem, gdy oglądam "Czarę Ognia" to strasznie mnie to irytuje! Chodzi mi o scenę zamieszek na kempingu podczas finału Mistrzostw Świata w Quidditchu. Jo opisała to właśnie jako zamieszki, natomiast twórcy filmu zaprezentowali scenerię niczym ze zbombardowanej Warszawy... Całe olbrzymie miasteczko namiotowe spłonęło po horyzont i błyskawicznie opustoszało! Rozumiem, że to miało wzmocnić przekaz i uzmysłowić to i owo, ale ostateczny efekt okazał się strasznie naciągany...
http://tirtrip.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Lilka Potter F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 12:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 416
Ostrzeżeń: 0
Postów: 217
Data rejestracji: 13.05.10
Medale:
Brak

Jest to mały,krótki i mniej ważny błąd.W HP i KF,podczas Sowiej Poczty jest widok na sowy,wlatujące do środka z widoku uczniów.Jest wtedy widok na sufit,a tam niespodzianka-po zaczarowanym sklepieniu nie ma śladu;/
__________________
Wszem i wobec ogłaszam, że pani o nicku Lilka Potter nie będzie funkcjonować na stronie Hogsmeade.pl.
Cóż poradzić?Jestem chora, nie mogę tego zmienić.Nie i koniec.Nigdy tu nie wrócę, nie chcę mówić o tym.
Przepraszam wszystkich, których zawiodłam.
Goodbye!
www.powiewmagii.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 10:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Ja zauważyłam, że w HP i CO, Parvati i Padma Patil są obie w Gryffindorze, a przecież Padma miała być w Ravenclawie. Ale nie tylko to, one obie są ubrane w strój, w którym była Hermiona w HP i WA.
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.

Edytowane przez Alae dnia 14-08-2010 14:42
Wyślij prywatną wiadomość
~wiktordogan F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 18:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 3
Postów: 226
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Pomylili się przy eliksirze wielosokowym. W "Komnacie Tajemnic" Harry i Ron przemienieni w kumpli Mafoy'a zaczęli się zmieniać normalnie: Ronowi włosy zaczęły zmieniać kolor z powrotem na rudy, a Harry'emu zaczęły odrastać. W "Czarze Ognia" było zupełnie inaczej. Syn Barty'ego zaczą się rzucać na wszystkie s trony i wrzeszczeć kiedy zmieniał wygląd z Alastora na swój. Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackBack F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 18:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 2
Postów: 26
Data rejestracji: 08.08.10
Medale:
Brak

muchor dobre spostrzerzenie ja tez zauwazylem z tym ze one obbydwie sa w pokoju wspólnym Gryfiinodru ale nie to że mają taki sam strój jak Hermiona w WA.Ale moja uwaga jest taka że w 1 czesci jak dumbledore gasil swiatla jak jeszcze harry byl niemowlakiem to bylo widać oswietleniowca kolo garazu na boku.
__________________
BlackBack
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 20:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

W KT podczas sceny pojedynków uczniowie odsuwają się i widać operatora kamery.
I jest jeszcze błąd w dubbingu pl. Podczas uczty w KF Dumbledore mówi punktacje
4 Gryfoni- 320
3 Puchoni- 352
2 Krukoni- 417
1 Ślizgoni-472
Potem dyrektor przyznaje dodatkowe punkty: Ron- 50, Hermiona-50 Harry-60
Razem Gryffindor ma 480pkt a Hermiona mówi: "Remis ze Slytherinem!"
Przecież mieli o 8 pkt więcej (potem przyznał 10 pkt Neville'owi)
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~Feliks F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 08:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 630
Ostrzeżeń: 0
Postów: 94
Data rejestracji: 12.08.10
Medale:
Brak

HP i KF:

Harry ma urodziny 31 lipca. W tym też dniu, Hagrid wręcza mu list ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa oraz zabiera na Pokątną, by zakupić wszystkie niezbędne do edukacji, rzeczy dla Harry'ego. W następnym ujęciu widzimy jak odprowadza chłopca na peron, a przecież Harry ma jeszcze miesiąc wakacji.

Po zakończeniu przydziału, przy stole Gryffindoru pojawia się Prawie Bezgłowy Nick. Jednak zarówno Hermiona jak i Percy patrzą nie w ten sam punkt, gdzie jest duch, lecz nieco wyżej.

Lekcja latania. Pani Hooch odlicza do trzech i WYRAŹNIE gwiżdże, ale tylko Neville spełnia polecenie, za co chce zostać zatrzymany.

HP i KT:

Hermiona na Pokątnej naprawia Harry'emu okulary za pomocą różdżki, co powinno ją zdyskwalifikować przez MM, bo przecież znajduje się poza szkołą.

HP i WA:

Harry w czasie pobytu u Dursley'ów używa pod kołdrą czarów. A przecież nie może tego robić podczas wakacji...

Kiedy trio odwiedza Hagrida, wyraźnie widać, że Ron i Hermiona stoją, a Harry siedzi na kamyku. Hagrid mówi o egzekucji Hardodzioba i wówczas Harry wstaje. Jednak następnym ujęciu, Ron i Hermiona dalej stoją, ale Harry znów siedzi na kamyku.

HP i CO:

Na początku uczty, kiedy Filch wbiega do Wielkiej Sali, mija trio. W następnym ujęciu ponownie mija Harry'ego, Rona i Hermionę.

Kiedy wchodzą uczniowie z Durmstrangu, po prawej stronie Hermiony siedzi Neville, a z drugiej Ginny z bliźniaczkami Patil, natomiast koło Rona siedzi Seamus. Jednak kiedy przemawiać zaczyna Barty Crouch, po prawej stronie Hermiony siedzi Seamus, a po lewej Angelina tym razem, dla odmiany, z bliźniakami Weasley.

Kiedy Harry kąpie się w czasie odgadywania zagadki dotyczącej drugiego zadania, moczy głowę. Po wynurzeniu, pomiędzy ujęciami, raz ma włosy potargane przez wodę, a raz ułożone.

To wszystkie, które udało mi się samodzielnie wyłapać, oprócz kilku już wcześniej wymienionych Oczko

Te stworki co ciągną wozy można było widzieć tylko jak się widziało czyjąś śmierć a jak w ZF lecieli do MM to wszyscy je widzieli.Czemu?

W "Zakonie Feniksa" dokładnie pisze, że Harry, Neville i Luna widzieli testrale i pomogli pozostałej trójce je dosiąść.

W KT podczas sceny pojedynków uczniowie odsuwają się i widać operatora kamery.
I jest jeszcze błąd w dubbingu pl. Podczas uczty w KF Dumbledore mówi punktacje
4 Gryfoni- 320
3 Puchoni- 352
2 Krukoni- 417
1 Ślizgoni-472
Potem dyrektor przyznaje dodatkowe punkty: Ron- 50, Hermiona-50 Harry-60
Razem Gryffindor ma 480pkt a Hermiona mówi: "Remis ze Slytherinem!"
Przecież mieli o 8 pkt więcej (potem przyznał 10 pkt Neville'owi)

Jest to błąd tłumacza. W oryginale Gryffindor posiada 312 pkt, więc po dodaniu 160 to dokładnie 472, a więc remis.
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Uśmiech

Edytowane przez Feliks dnia 18-05-2012 01:32
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2010 00:21
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Jeden błąd mnie razi w Komnacie Tajemnic: bazyliszek. Jak wiemy, jest to wąż, ale Tom Ridlle powiedział Harry"'emu, że " ptak(Faweks) oślepił Bazyliszka, ale pozostał mu jeszcze słuch". Jak to możliwe?! Przecież węże polują dzięki specjalnym receptorom, którymi wychwytują zmianę temperatury ciała ofiary. W żadnym wypadku nie dzięki słuchowi, (jeśli wogóle mają uszy)!
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2010 10:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Hermiona na Pokątnej naprawia Harry'emu okulary za pomocą różdżki, co powinno ją zdyskwalifikować przez MM, bo przecież znajduje się poza szkołą.

Znajdowali się wtedy na Pokątnej, gdzie było mnóstwo czarodziejów. Równie dobrze zaklęcie mógł rzucić kto inny, a to oni byliby o to posądzani. Dlatego uważam, że ministerstwo to zauważyło i zlekceważyło.
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.
Wyślij prywatną wiadomość
~-simon- F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2010 10:13
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -98
Ostrzeżeń: 4
Postów: 73
Data rejestracji: 29.06.10
Medale:
Brak

W HP i WA gdy Sneape złapał Harrego w nocy harry w jednym ujęciu ma proste sznurki od bluzy a potem ma je poplątane.
Edytowane przez -simon- dnia 25-08-2010 10:14
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona81 F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2010 19:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 07.09.10
Medale:
Brak

Ja widziałam że czasami, Harry nie miał szkieł w okularach;]
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2010 21:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Ja mam mnóstwo.

Na początek dwie części...

Z Kamienia Filozoficznego:

W scenach początkowych, gdy ciotka Petunia informuje Dudleya o prezentach, nachyla się nad nim i uśmiecha się, widać wystający spod bluzki kabel przyklejony jakimś plastrem.

Gdy Harry wchodzi do kuchni na samym początku filmu, po prawej stronie ekranu widać kilka fotografii. W rogu portretu Dudleya coś się odbija - prawdopodobnie jest to "kij" do trzymania mikrofonu.

Błąd dźwiękowy. Gdy z kominka wylatuje strumień listów, Harry łapie jeden i próbuje uciec do komórki pod schodami. Tam jednak łapie go wuj i przytrzymuje. W pewnym momencie Harry krzyczy: "They`re my letters! Let go of me!" (w polskiej wersji: "To moje listy! Zostawcie mnie!"Oczko jednak nie widać, aby chłopak poruszał ustami - nawet ma zaciśnięte zęby.

Na Ulicy Pokątnej możemy zobaczyć z perspektywy Harry`ego sowy i szybę sklepu. W nim widać światła kamery.

Hagrid pomagał Harremu w różnych sprawunkach do szkoły, kupili różdżkę, sowę, książki etc. Ale o najważniejszej kwestii Hagrid Harremu nie wspomniał: jak dostać się na peron 9 i 3/4. Przez to Harry nie dostałby sie do szkoły.

Pociąg. Skąd Hermiona wiedziała, ze Harry jest słynnym Harrym Potterem? Przecież nie widziała jego blizny.

Harry miał w ręce Znicz. Następnie owa piłeczka uniosła się z jego ręki na ok 50 cm. Chłopak obok Harrego niby spojrzał się na piłeczkę. Niby ponieważ piłka była po jego lewej stronie, a on wpatrywał się gdzieś w górę prawej strony. Niedociągniecie efektu specjalnego.

Gdy pierwszoklasiści wchodzą do sali Fred i George siedzą po lewej stronie Wooda, zaś w kolejnej scenie - po jego prawej stronie.

Profesor Quirrel jest łysy. A jednak w scenie z trolem można dostrzec jego... bokobrody.

W scenie, w której Hermiona podpala szatę profesora Snape'a, widać druty na miotle Harry'ego.

Kiedy Hermiona i Ron rozmawiają w trakcie meczu, poruszają ustami podczas... nie swoich kwestii

Kiedy Ron Gra w szachy shłychać że Mówi K 10, co jest niemożliwe.

Kiedy pierwszoklasiści wchodzą do Wielkiej Sali, Hermiona tłumaczy pewnej dziewczynie, że sufit Sali jest zaczarowany, dlatego wygląda jak niebo i jest on pokazany. Następnego dnia, kiedy sowy wlatują do Sali z pocztą, wlatują przez dziurę w suficie i nie widać, by ten był zaczarowany i wyglądał jak niebo...

W scenie gdy wykluwa się smok Malfoy patrzy się nawszystko przez okno i gdy go Hagrid zauważył uciekł. Później widać jednak że potrzeba drabiny aby zajżeć przez okno.

Z Komnaty Tajemnic:

Harry po szlabanie u Lockharta spotyka przyjaciół, którzy krzątają się po zamku. Jednak jest wieczór i nie wolno im się pałętać po budynku.

Harry miał złamaną rękę przez tłuczek. Później się podpiera na obu rękach. Następnie zaś ma złamaną rękę.

Gdy Harry i Ron biegną na peron 9 i 3/4 i Harry uderza wózkiem o ścianę, klatka z sową otwiera się. Widać wyraźnie, że jest to kukła, poza tym już w następnym ujęciu jest ona zamknięta.

Problem dźwiękowy. Widać go zarówno w oryginale i dubbingu. We wspomnieniach Riddle`a, gdy ten mówi do Hagrida "odsuń się" bądź "now, stand aside", Hagrid krzyczy "nie!" ("no!"Oczko Ale... gdy przyjrzeć się uważniej, Hagrid zupełnie nie porusza w tym momencie ustami.

Pismo Riddle`a w dzienniku i Hermiony na kartce z książki (słowo "pipes"Oczko jest zadziwiająco podobne... Wystarczy chociażby porównać małą literę "s". Identyczna.

U Dursleyów, gdy Zgredek wali głową w lampkę, Harry chce mu ją odebrać. W pewnym momencie w oknie za nimi Zgredek się nie odbija - widać jedynie szarpiącego się Harry`ego.

Na początku filmu, kiedy to Vernon woła Harry`ego na dół i prawi mu kazanie, wypowiada w pewnym momencie coś w stylu: "wszystko z dobroci naszych serc" i kładzie dłoń na piersi, aby to podkreślić. Niby nic, ale ludzie serce przecież mają po lewej stronie, a nie po prawej, jak on to pokazuje...

Podczas Klubu Pojedynków, gdy Harry trafia Malfoya zaklęciem, tego odrzuca do tyłu i podnosi go Snape, po lewej stronie ekranu widać bardzo wyraźnie zabłąkanego kamerzystę. Oczko

Gag jaki znalazłem nie rzuca sie w oczy, jednkże jest rażący. Przy scenie z przydzielaniem do domów pierwszą osobą jest niejaka Susan Bones. Została ona przydzielona do Hufflepuffu. W drugiej częsci HP w scenie w cieplarni Gryffindor ma lekcje ze Slytherinem. Wtedy też widac na pierwszym planie własnie tą dziewczynę. Widać ją również na lekcji Lockharta.

W scenie rozmowy Lucjusza Malfoy'a z profesorem Dumbledorem wyraźnie widać, iż aktor wcielający się w ojca Draco nosi perukę - w pewnym momencie można bowiem dostrzec wystające spod jasnych pukli krótkie brązowe włosy, jakie w rzeczywistości ma Jason Isaacs, który zagrał Lucjusza.

W scenie gdy Harry trzyma ząb bazyliszka widac że ten ząb jest sztuczny! Wystaje z niego u podstawy jakby taki biały korek!

W scenie którą przed chwilą opisywałem(gdy Harry trzyma ząb bazyliszka), ten ząb jest cały biały? Powinien być upaćkany krwią skoro przed chwila był wbity w rękę Harry'ego....

Kawałek papieru w dłoni Hermiony - czy nie był on zbyt łatwy do wyjęcia? Jej dłoń mogłaby być trochę bardziej zaciśnięta, gdyż w tej pozycji w jakiej jest w filmie w rzeczywistości kartka z pewnościa wypadłaby jej z dłoni np. kiedy nieśli jej spetryfikowane ciało do skrzydła szpitalnego.

Z pomiędzy kart dziennika, który Harry otwiera, wypływa silny strumień światła skierowany w jego twarz, jednak źrenice Harrego nie zwężają się.


__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2011 09:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

O ile pamiętam to w 6 części dom Weasleyów został spalony a w następnej części wygląda tak jak przed spaleniem.
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
~fanka98 F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2011 09:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Postów: 775
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak

Carol napisał/a:
Ja również zauważyłam to co Cathy . Poza tym w 4 części na grobie jest napisane Ton Marvolo Riddle, a pod nazwiskiem data urodzin i śmierci, co wskazuje na ojca Voldemorta. Przecież to Czarny Pan miał tak na imię. Było jeszcze dużo pomyłek, ale ich już zbytnio nie pamiętam


no tak mial na imie Tom, ale odziedziczyl imie po ojcu, jak mi sie zdaje tak chciala Meropa. ale lepsze jest to, ze potem data smierci na grobie sie zmienia!
Do Jaymes nie wiem czy wiesz, ze zauwazylam, ze polowa jest sciagnieta z artykulu uzytkownika Glix no niezbyt to ukryles!! cudza praca...
Edytowane przez fanka98 dnia 30-04-2011 09:41
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 20-06-2011 15:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

W 6 części śmierciożercy zaatakowali dom Wesleyów. I dom spłonął. A w 7 było wszystko w porządku. Dom był cały
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 20-06-2011 16:05
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

dastanblack3000 napisał/a:
W 6 części śmierciożercy zaatakowali dom Wesleyów. I dom spłonął. A w 7 było wszystko w porządku. Dom był cały


Przecież to czarodzieje. Naprawili go raz-dwa.


Znalazłam jeszcze jeden błąd w "Kamieniu Filozoficznym": Gdy Wood objaśnia Harry'emu zasady Quidittcha, wyjmuje złoty Znicz i podaje chłopakowi do ręki. Później, podczas meczu, Harry łapie znicza ustami. Jak wiadomo, ta mała piłeczka zachowuje pamięć ciała, i otworzyć go może tylko ten, kto go dotknął jako pierwszy. To Oliwer powinien go mieć, nie Harry. A nawet gdyby znicz trafił jednak do Harry'ego, to powinien otworzyć mu się w ręce.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars

Edytowane przez Czarodziejka dnia 10-07-2011 20:16
Wyślij prywatną wiadomość
~Pomyluuna F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 30-06-2011 19:20
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 114
Data rejestracji: 30.06.11
Medale:
Brak

2 część . Marta jest duchem . nie jest materialna , a jedna mimo to gdy wlatuje do sedesu woda wylatuje . ; p

4 część . Harry odkrywa sekret jaja pod wodą . kiedy się wynurza jego okulary są suche . dlaczego ? . ; >
__________________
"Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom"
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT