Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 197
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Pomyłki w filmach
~Nelishia F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2011 00:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 136
Data rejestracji: 11.09.11
Medale:
Brak

W 'HP i KP' nasz główny bohater, unieruchomiony pod peleryną niewidką, zostaje odnaleziony przez Lunę Lovegood, która tłumaczy się gnębiwtryskami... W książce, Harry'ego "ratuje" Tonks (przy okazji jest scena ze Snape'em i zmienionym patronusem).
__________________
http://starryeyes.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~aneczka00402 F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2011 12:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 497
Ostrzeżeń: 3
Postów: 199
Data rejestracji: 06.11.11
Medale:
Brak

Ja, ( a własciwie mój brat) zauważyłam, że w szóstej części po śmierci Dumbledore'a wszyscy wznoszą różdżki, nawet Hagrid. No właśnie, Hagrid. Przecierz złamali mu różdżkę, kiedy wyrzucali go ze szkoły.
__________________
'Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą'

- Dostałem właśnie nagłego napadu głuchoty i nie słyszałem co powiedziałeś, Harry.


- A co mi dasz w zamian Severusie?
- W zamian? [...] - Wszystko...


- Przez te wszystkie lata?[...]
- Zawsze.



Only I, can live forever
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~21olka F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2012 13:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7277
Ostrzeżeń: 1
Postów: 203
Data rejestracji: 12.12.11
Medale:
Brak

S-Y-R-I-U-S-Z napisał/a:
Te stworki co ciągną wozy można było widzieć tylko jak się widziało czyjąś śmierć a jak w ZF lecieli do MM to wszyscy je widzieli.Czemu?


Nie jestem pewna czy je widzieli. Może lecieli po prostu nie widząc ich
a nawiązując do Testrali:
zauważcie że w 3 części jak jadą powozami do Hogwaru, wozy są w bliskiej odległości do siebie i jadą równo. Jak więc między jednym wozem a drugim zmieścił się taki duży Testral??

zauważyłam również wpadkę w 2 części HP. Na samym początku gdy Petunia pokazuje Dudleyowi prezenty, za bluzki widac jej mikrofon
__________________
"Nie żałuj umarłych Harry, żałuj żywych, a szczególnie tych którzy żyją bez miłości..."
Albus Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~yauriko F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 19:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 74
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 18.01.12
Medale:
Brak

Największy błąd/ pomyłka/ niedopatrzenie, moim zdaniem?
W książkach ciągle wszyscy trąbią, jakie to Harry ma piękne, ZIELONE, oczy Lily, a w filmach jego oczy są NIEBIESKIE xD
http://yauriko.deviantart.com Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 19:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

Jestem pod wrażaniem Waszej bystrości, ja nie zauważyłam żadnego z tych błędów, za to zauważyłam coś ciekawego w jednej z Waszych wypowiedzi:

po prawej stronie Hermiony siedzi Seamus, a po lewej Angelina Jolie


Wow, przegapiłam Angelinę Jolie w Harrym Potterze ? Nie wybaczę sobie Rozbawiony
__________________
Nothing lasts forever though we want it to ...
<3

"Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love."
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~SweetSyble F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 19:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

yauriko napisał/a:
Największy błąd/ pomyłka/ niedopatrzenie, moim zdaniem?
W książkach ciągle wszyscy trąbią, jakie to Harry ma piękne, ZIELONE, oczy Lily, a w filmach jego oczy są NIEBIESKIE xD

No właśnieZdenerwowanyKiedyś to już chyba w jakimś temacie napisałam, że Harry ma niebieskie oczy.

Potem dopatrzyłam się jeszcze tego, że po śmierci Dumbledore'a Hagrid oddaje mu hołd wznosząc w górę różdżkę. No właśnie różdżkę! Nie jest to trochę... dziwne?
__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrixks F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 22:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 161
Ostrzeżeń: 2
Postów: 46
Data rejestracji: 04.10.11
Medale:
Brak

W 2 części jaqk Harry , Ron i Hermiona piją eliksir wielosokowy to Harry i Ron po godzinie wracają do normalnej postaci , a Hermiona , która została zmieniona w "kobietę-kota" musiała iść do skrzydła szpitalnego , a powinna po godzinie wyglądać normalnie
__________________
O SALAZARZE...
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY-O-WŁASNEJ-WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
CHROŃ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
*Dum3l F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 23:24
Super Administrator

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 325
Ostrzeżeń: 1
Postów: 88
Data rejestracji: 26.07.11
Medale:
Brak

Bellatrixks napisał/a:
W 2 części jaqk Harry , Ron i Hermiona piją eliksir wielosokowy to Harry i Ron po godzinie wracają do normalnej postaci , a Hermiona , która została zmieniona w "kobietę-kota" musiała iść do skrzydła szpitalnego , a powinna po godzinie wyglądać normalnie


Tak się dzieje jeżeli się zamienia w osobę ludzką. W przypadku zwierząt czy innych stworzeń, zachodzi niestety nie miła przemiana skutkiem czego jest dłuższe działanie. Było to wytłumaczone w książce bodajże.

A co do tematu to zawsze się mogą znaleźć pomyłki. Człowiek nie robot, nie zauważy i nie zrobi wszystkiego tak jak należy.
__________________
"To nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."

"Ależ oczywiście,że to się dzieje w Twojej głowie. Ale skąd, u licha, stwierdzenia, że w takim razie nie dzieje się to na prawdę?"
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 22-01-2012 18:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Było mnóstwo, choćby wspomnienia Snape'a, Przecież w książce Harry zobaczył je w myślodsiewni! No i sukienka Hermiony na balu, była w innym kolorze, choć nie narzekam - ślicznie wyglądała. Nie było też mowy o prefektach na piątym roku, stowarzyszeniu W.E.S.Z. założonym przez Hermionę, Gwardię zdradziła przyjaciółka Cho, a nie sama Krukonka.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~potter_fanka F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2012 12:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 27.08.11
Medale:
Brak

Ja uwielbiam Harry'ego i zbyt go lubię, żeby go krytykować, chociaż ostatnio zauważyłam błąd. Ostatnia część, Wielka Sala, Harry mówi Snape'owi, że chyba ma kłopoty z ochroną - wtedy ubrany jest w szatę szkolną. Gdy jednak potem upada i rozmawia z McGonagall, jest ubrany tamtą jasną kurtkę. Nie wiem, czy to można uznać zn błąd, czy po prostu nie chciało im się pokazać w filmie, jak się przebiera.
__________________
Harry Potter wcale się nie skończył. Harry dalej jest i będzie w naszych sercach.

Harry Potter 4ever <3

[color=#ffff00]Pozdrawiam wszystkich, którzy mnie pozdrawiają!
Pozdrowienia też dla całego Hogs! :*
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 13-02-2013 04:01
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Pisząc o pomyłkach w filmach mam na myśli konkretne błędy w ekranizacjach - nie zaś niezgodność z treścią książki, i na tym się skupię. No więc...

"Kamień Filozoficzny"
Panna Susan Bones została jak wiemy przydzielona do Huffelpuffu - to co u licha robi w lochu na jednej lekcji eliksirów ze Ślizgonami i Gryfonami ?
Hagrid mówi Trio o tym, że profesor Snape jest jednym z belfrów, którzy chronią kamień i na pewno nie chce go wykraść - jak się potem okazuje brakuje zadania wymyślonego przez Severusa .
Zwróćcie uwagę na mecz quditcha. Zawodnicy nie mają cienia... to raczej przypadłość wampirów a nie czarodziejów Oczko
I jeszcze jeden - Otóż w drodze do Hogwartu Hermiona mówi Harremu i Ronowi, żeby zmienili szaty, bo ZARAZ dotrą do celu - jest wtedy dzień, a przyjeżdżają, gdy za oknami panują "egipskie ciemności"

"Komnata Tajemnic"
Na Pokątnej panna Granger naprawia okulary Harremu zaklęciem - ale przecież nie wolno im było czarować poza budynkami Hogwartu...
Tom Riddle podobnie jak Jęcząca Marta mają wyszyte na swoich szatach godło Hogwartu - ale czy nie powinno tam być godło ich domów ? ( nie wiem może to nie błąd, dlatego pojawił się znak zapytania )

"Więzień Azkabanu"
Nie wiedzieć jakim sposobem Draco Malfoy dowiedział się, że Harry zemdlał w pociągu - w przedziale było przecież Trio i profesor Lupin - w książce, to Neville się wygadał - czyżby Hermiona lub Ron komuś o tym powiedzieli ? Wątpię.
No i jest jeszcze ten przypadek z zaklęciem "Lumos Maxima" ( na samym początku filmu ). Harremu NIE WOLNO było czarować poza szkołą...

No i starczy - bo już jest długie.... a zostało jeszcze 5 ekranizacji - nie mam chyba szans, żeby umieścić to wszystko w jednym poście....

Zlepienie dwóch postów:

Pisałem wcześniej, ale mnie z forum wyrzuciło...

W kolejnych filmach te błędy nie są aż tak rażące, jak w pierwszych III częściach. Skupiłem na dłużej uwagę na ekranizacji "Zakonu Feniksa"...

Pamiętacie jak Syriusz odprowadza Harrego na dworzec ? Otóż, gdy zmienia się w ludzką postać, to za takim "niby - parawanem" widzimy jak jest w płaszczu, gdy chrzestny syn tam wchodzi, to on dopiero co zakłada na siebie ubranie...

I kończę na tym... może ktoś znajdzie i dopatrzy się czegoś więcej.

m: Funkcja "Edytuj" się kłania.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mooll dnia 29-04-2013 16:00
Wyślij prywatną wiadomość
~HalfBloodPrincess F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2014 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 82
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 14.06.14
Medale:
Brak

Jest wiele pomyłek. Ale dla mnie dwie najbardziej rzucają się w oczy. Czy kogoś nie dziwi to, że oczy Harry'ego mają magiczną zdolność zmiany koloru? W książce Harry ma zielone oczy, a aktor ma niebieskie- wiadomo, dlaczego nie nosił soczewek. Po prostu nie mógł, i to już omijam. Ale dlaczego u licha dziecko, które grało Harry'ego podczas śmierci Potterów ma brązowe oczy?
Na dodatek, czy ktoś zauważył, że blizna na czole Pottera jest mobilna? Raz jest po prawej, raz po lewej. Dziwne, bardzo dziwne.
__________________
data3.whicdn.com/images/103202429/thumb.jpg

Zwolenniczka Opowieści o Trzech Braciach oraz wszystkiego, co jest związane z Potterem


Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego PO, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań.


-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. [...]Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?
-Zawsze...


Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że w życiu są o wiele gorsze rzeczy od umierania

Poza tym świat wcale nie dzieli się na dobrych ludzi i śmierciożerców, bo wszyscy mamy w sobie tyle samo dobra co zła. Tylko od nas zależy, jaką drogą pójdziemy. Taka jest nasza natura.


Najpierw pomyśl o kimś, kto żegna cię czule,
Potem się zastanów, czego ci brakuje,
Gdy mówisz o chłopcu, że kogoś całuje.
Wreszcie dodaj do tego sam końca początek,
Albo koniec początku. Już złapałeś wątek.
Bo gdy to połączysz- już spokojna głowa,
Wyjdzie ci stworzenie, chociaż nie osoba,
Którego byś nigdy nie chciał pocałować.



Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and above all, those who live without love
Nie żałuj umarłych, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości



The last enemy that shall be destroyed is death
Śmierć będzie ostatnim wrogiem który zostanie pokonany



Otwieram się na sam koniec
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT