Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 256
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Dyskusja ogólna
»»» Aktorzy - który nie pasuje?
Drukuj temat · Aktorzy - który nie pasuje?
Hogsmeade_pl F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2008 11:42
Super Administrator

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

Na planie "Harry'ego Pottera" pojawiło się już mnóstwo różnych aktorów i aktorek. Niektórych oglądamy bardzo często inni zagrali epizodyczne role. Na pewno jednak mieliście wrażenie, że ktoś z obsady po prostu nie pasuje - nie umie oddać charakteru postaci, nie przypomina jej z wyglądu itd. Kto, według was, nie powinien znaleźć się w obsadzie i dlaczego?
http://hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 12:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Hm... to trudne pytanie. Moim zdaniem to wszyscy sa w porządku, tylko nie pasuje mi trochę Cho. Sama nie wiem czemu. w ogóle wyobrażałam sobie ją za ogólnie inną zupełnie osobę i szczerze mówiąc, to ona mi trochę nie pasuje. Bez urazy, ale nie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Lily_tusia F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jak już mówiłam. Nie pasuję mi Ginny. Ona powinna być z zachowania i wyglądu trochę podobna do pani Waesley, a najbardziej gdy się wściekaJęzyk
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorm.gif

Edytowane przez Cathy dnia 18-07-2009 00:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Szlafrok F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 02:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 255
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Pan Michael Gambon. Nie pasuje on do koncepcji postaci Dumbledore'a jako sympatycznego, starszego człowieka z iskrą w oku. Jest zbyt chłodny i obojętny na wydarzenia, choć - co jest oczywiste - nie zawsze. Znacznie lepiej prezentował się w tej roli nieodżałowany Richard Harris, który pasował do tej roli wyśmienicie.
__________________
Wybór jest iluzją stworzoną przez tych, którzy posiadają władzę, dla tych, którzy jej nie mają
Gram.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Hogata F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 13:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -56
Ostrzeżeń: 1
Postów: 9
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Mi w naszej wersji wcale nie pasuje głos Luny Lovegood, jak krzaczyła te zaklęcia śmiać mi się chciało :)
hogat.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Augurey F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 13:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 856
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jak dla mnie kompletnie do swojej roli nie nadawała się pani Staunton, która wcieliła się w rolę profesor Umbridge. Ani to grube, ani ropuchy nie przypomina... Może i charakter potrafi oddać, ale wygląd kompletnie mi tu nie pasuje. No i choć Oldman potrafi świetnie grać, nie uważam go za przystojnego, a właśnie taki powinien być Syriusz. A Daniel... Harry miał być w miarę przystojny. A Radcliffe jak dla mnie to takowych się nie zalicza xD

EDIT

No właśnie! Na śmierć zapomniałam o Bonnie, grającej Ginny. Podobno Weasleyówna była bardzo ładna i szaleli za nią chłopcy, a Wright z pewnością takową nie jest...
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 13:23
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Zdecydowanie Bonnie nie pasuje mi do roli Ginny. Na litość, ona powinna być ładna, a Wright nie jest taka w najmniejszym stopniu. Nie mam zielonego pojęcia, skąd wytrzasnęli tę aktorkę. :/
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~al_iraqia F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 13:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 376
Ostrzeżeń: 0
Postów: 173
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Szlafrok napisał/a:
Pan Michael Gambon. Nie pasuje on do koncepcji postaci Dumbledore'a jako sympatycznego, starszego człowieka z iskrą w oku. Jest zbyt chłodny i obojętny na wydarzenia, choć - co jest oczywiste - nie zawsze. Znacznie lepiej prezentował się w tej roli nieodżałowany Richard Harris, który pasował do tej roli wyśmienicie.

Dokładnie! Ten "nowy" Dumbledore w ogóle mi nie pasuje! Także Gary Oldman (Syriusz) i David Thewlis (Lupin) kompletnie nie pasują mi do mojej wizji Syriusza i Lupina...
__________________
I'm Slim Shady, I'm the real Slim Shady, and you other Slim Shadys are just imitatin! web.hit.bg/pharaoh/1104230420_turesDark4.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~LadyMacbeth F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 13:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 10
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Oo. no właśnie, do roli Ginny, ta aktorka kompletnie nie pasuje. Ciekawe jak ucharakteryzują ją w 6 części, bo jak wiecie Ginny w 6 była pięknością...Hihi Uśmiech
__________________
~Lady_Macbeth
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 13:58
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Największą pomyłką jest Bonnie. Naprawdę nie wiem, jakim cudem ona dostała się na plan HP, ale to cud na miarę XXI wieku. Dla mnie ta aktoreczka jest po prostu żałosna, brak jej jakiegokolwiek profesjonalizmu. Na planie jest wiele młodych i zaczynających karierę aktorów, ale nikt nie gra tak sztucznie, jak ona. Na samą myśl, że w szóstym filmie będziemy oglądali ją częściej niż w poprzednich ekranizacjach, odechciewa mi się oglądania tego filmu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Ginny F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 14:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 48
Ostrzeżeń: 1
Postów: 85
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Mi nie pasuję aktorka grająca ciotkę Petunię.Rowling opisuję ciocię petunie jako blądynką z długą szyją, a ta aktorka miała czarne włosy i krótrką szyję.
Wyślij prywatną wiadomość
~Malarate F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 15:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Ogólnie uważam, że aktorzy są całkiem nieźle dopasowani do swoich ról. Jednak w moich wyobrażeniach CAŁKIEM inaczej wyglądała Sybilla Trelawney i Lupin. Nie do przyjęcia jest też nowy Dumbledore w postaci Gambona
__________________
"
-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

"
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 15:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Zauważyłam wiele takich aktorów, ale tak głównie to:
1) Michael Gambon - zupełnie nie pasuje do wizerunku Dumbledore'a, który przecież miał być ciepłym staruszkiem z poczuciem humoru... Do tej roli nadawał się Harris, ale Gambon to absolutnie nie to.
2) Bonnie Wright - wspominana przez wiele osób przede mną, niczym nie przypomina książkowej Ginny. Ani wyglądem, ani charakterem. Przecież ona miała być ładna, a dali takie nie wiadomo co... I wcale nie oddaje charakteru tej postaci... Tutaj akurat się zawiodłam.
3) Imelda Staunon - ani to grube, ani ropuchowate. Charakter Umbridge oddała świetnie, ale wyglądem wcale jej nie przypomina...
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~ladybird F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 3
Postów: 331
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Po pierwsze Gambon. Ś.P. Pan Harris grał o niebo lepiej postać Dumbledora!
Imelda Staunon kompletnie nie pasuje do Umbrige. Wogóle gdzie jest ta żabowatość!
a wracając do wypowiedzi Hogata. Ja właśnie tak wyobrażałam sobie Lunę. Uważam, że osoba, która dała jej polski głos odwaliła kawał dobrej roboty.
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 21:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mi nie pasuje Dumbledore. W pierwszej części był ok, ale później kompletna klapa. Ginny też inaczej sobie wyobrażałam. W ogóle w filmie Ginny zdaje się być taką postacią jak powiedzmy, pani Cole z sierocińca , w którym wychowywał się Riddle. Zdaje się być zupełnie nie istotna. A tak przy okazji to polski dubbing był zupełnie beznadziejny. Głos Harrego w piątej części to zupełnie nie to! Jedynie w trzeciej części Harry miał fajny głos. Zgadzam się z Temeraire co do Umbridge i z Hogatą co do Luny. Jej głos doprowadzał mnie i (moją Mamę także) do szału.
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Potter F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 08-09-2008 22:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 729
Ostrzeżeń: 2
Postów: 192
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Dla mnie w sumie wszyscy byli ok... tylko może Cho i Ginny. Cho zupełnie inaczej wyobrażałam sobie zarówno postać jak i jej odegranie a Ginny jak już ktoś pisał wyobrażałam ją sobie że by była bardziej podobna do pani Weasley. Mi jakos wogóle nie pasowały postacie Cho i Ginny. Cho była taką ''beksą'' i zawsze musiało być po jej myśli, karzdy miał ją pocieszać być przy niej a ona... a Ginny nie wiem poprostu NIE! (bez urazy może ktoś je lubiJęzyk)
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 23:58
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Oczywiście największą pomłką co do roli to jest Bonnie Wright grająca Ginny, przeciez ta dziweczyna powinna być ładna a Bonnie raczej nic do tego... no i jakoś barkuje mi Harrisa jako Dumbledora, Gambon jakoś nie oddaje tej roli z tymi mądrymi oczami i godnym spojrzeniem.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~ultramaryna F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 12:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Najmniej pasuje mi właśnie Ginny. Ale ogólnie wszyscy są całkiem w porządku. Za najlepszą uważam Evannę Lynch. Nie wiem, ale po prostu ona mi strasznie pasuje do roli Luny.
kochajmy-ksiazki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Dobby_Forever F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 12:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 100
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Mi nie pasował Syriusz w Więźniu Azkabanu... mimo wszystko miało byc widac że kiedyś był przystojny. W późniejszych częściach było już trochę lepiej. Ginny też mogła byc trochę ładniejsza, w każdym bądź razie inaczej ją sobie wyobrażałam. No i Luna powinna miec troche bardziej zwariowany wygląd, ale ogólnie to spoko. Reszta pasuje Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Alex_Black F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 13:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 36
Ostrzeżeń: 1
Postów: 47
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Syriusz - w mojej wyobraźni miał długie proste włosy i był szczupły. Lupina też sobie całkiem inaczej wyobrażałam. A Luna w filmie jest za ładna. A i Umbridge powinna być blondynką.
__________________
i35.tinypic.com/ifqu55.gif
Everybody lies
muffilato.xx.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT