Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 294
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Dyskusja ogólna
»»» Aktorzy - który nie pasuje?
Drukuj temat · Aktorzy - który nie pasuje?
~Itka F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 25-09-2008 16:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

Przede wszystkim Gary Oldman - może i jest wspaniałym aktorem, uzdolnionym i inne tego typu kryteria spełnia, ale to nie jest mój Syriusz! Byłam tak zawiedziona po obejrzeniu trzeciej części HP że nie chciałam już oglądać kolejnych. Syriusza wyobrażałam sobie zupełnie inaczej.

Bellatrix - zastanawiałam się, skąd oni wytrzasnęli tę miotłę, która wcieliła się w jej postać. Nie spodobała mi się ta aktorka i choć przestałam nazywać ją miotłą, nie lubię jej. Bellę też wyobrażałam sobie inaczej.

Lupin - aktor nie jest zły, wygląda na zmęczonego i "zużytego" , że się tak wyrażę, wilkołactwem, ale widziałam go jako Johnny'ego Depp'a w jego najlepszym, menelowatym wydaniu. Oczko

Innych się nie będę czepiała.

Lucjusz, moim zdaniem, jest cudownie dopasowany Dowcipniś
__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix__Lestrange F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 20:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 1
Postów: 79
Data rejestracji: 12.10.08
Medale:
Brak

Brakuje mi Harrisa jako Dumbledora. On miał taką iskierkę w oku i ciepły wzrok, natomiast Gambon tego nie ma....
__________________
` Krawat, mocny uścisk dłoni, pewne spojrzenie, łatwy uśmiech.
http://portret-aniola.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 20:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Najbardziej raziła mnie Ginny. Ona miała być PIĘKNA, a piękną na pewno nie jest. I nie podoba mi się Gambon jako Dumbledore, nie ma tego błysku w oku Oczko I Hagrid, ale nie wiem sama czemu, ale zupełnie inaczej go sobie wyobrażałam.
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Zdecydowanie Gambon w roli Dumledore'a. Harris przynajmniej przypominał Dumbledore'a, miał pogodniejszy wyraz twarzy i ogólem jemu przypadła lepsza charakteryzacja. A Gambon? Lepiej nadawałby się do roli chociażby wrednego Knota.

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 18:16
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 20:55
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Jak dla mnie nie pasuje Umbrige... całkowicie inaczej ją sobie wyobrażałam. Nie jestem też przekonana do aktorki grającej Lunę - wydaje się być taka melancholijna i być może dlatego nie pasuje. Co do innych postaci to w mniejszym lub większym stopniu mi pasują.
Wyślij prywatną wiadomość
~czarodziej F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 21:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 2
Postów: 89
Data rejestracji: 02.10.08
Medale:
Brak

Ginny, zdecydowanie. Kolpetna porażka.. inni mijakoś nie orzeszkadzają, no mozę poza Harrym, nie to zeby Daniel nie pasował wizualnie do tej roli, ale przy odgrywaniu niektórych scen mógłby się brdziej postarać ;p
666 Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 21:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ogólnie aktorzy są dobrze dobrani choś sa wyjątki:
*Stanislav grajacy Kruma (wogóle nie oddaje charakteru tej postaci ani jej wyglądu)
*Clemence(nie jestem pewna czy tak sie jej imię pisze)aktorka grająca Fleur też mi jej nie przypominała
Bellatrix - zastanawiałam się, skąd oni wytrzasnęli tę miotłę, która wcieliła się w jej postać

Zastanów sie co piszesz. Helena Bonham Carter napewno nie zasłuzyła sobie na to by nazywać ja miotłą. Grała w wielu wspaniałych filmach i jest moim zdaniem jedna z najlepszych aktorek. Nie obrazaj jej tylko dla tego, że nie odpowiada twoim wyobrażeniom bo to żałosne. Mi tam ona na Belle w 100% pasuje. Jest świetna w tej roli.
Ale kto nie pasuje jeszcze
*Ginny (jest strasznie drętwa, a poza tym wcale nie lśni taką uroda jaka jest jej przypisana w książce)
A poza tym Daniel z części na część staje się coraz mniej Potterowy...
Wyślij prywatną wiadomość
~Nathalie Meadowes F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 01-11-2008 17:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 13
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 01.11.08
Medale:
Brak

w filmie kompletnie nie pasuje mi Cho Chang.... no i Ronald Weasley Uśmiech moge spotkać się z przeciwem innych osób, ale ja ich po prostiu nie trawie Język Rozbawiony
__________________
Cool
www.need-you-my-lover.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Sikorka F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2008 18:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 91
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jak dla mnie nie pasuje- Knot zupełnie inaczej go sobie wyobrażałam, przede wszystkim brakowało mi wąsów nie wiem czemu Język
I największe rozczarowanie to Moody...- za bardzo krzykliwy i za mało pokiereszowany i wg mnie powinien być szczuplejszy i starszy Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Taka jedna F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2008 19:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Mnie tez nie pasuje Bonnie, ale ludzie! Przecież to angielka! Czego my wymagamy?! Nie pasuje mi również Emma. Czy Rowling chociaż raz napisała, że Hermiona była ładna?! Miała krzywe zęby i skudlone włosy. A w siódmej części wystąpi nam blond, słodka Emma. Ja wysiadam. I te oczka Dana! Wiem, że to byłoby wiele pracy, ale nie mogliby mu ich w filmie podkolorować?! Jedziemy dalej... Syriusz Black! No cholera! On kiedyś był przystojny... Bardzo przystojny. Powinien go grać Depp. To samo Glizdogon i Sanpe. Przecież oni grają 36 letnich mężczyzn! Więcej sobie na razie nie przypominam.
Edytowane przez Cathy dnia 11-01-2009 13:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Cherry F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2008 20:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1153
Ostrzeżeń: 2
Postów: 241
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Syriusz Black! No cholera! On kiedyś był przystojny... Bardzo przystojny. Powinien go grać Depp


Depp jako Syriusz? No nieźle, nieźle, mi się to podoba. ^^
Jedyni niepasujący aktorzy, którzy mi w tej chwili przychodzą do głowy to osoby, które grają...Jamesa i Lily. ; P
Za wiele ich w filmie nie ma, ale mimo to...Kiedy rodzice Harry'ego zmarli mieli po 21 lat, a w zwierciadle Ain Eingarp wyglądają, jakby mieli po 40. ; P Ja nie wiedziałam, że po śmierci się można zestarzeć, ale dobra. x D
__________________
There is something
I see in you
It might kill me
I want it to be true
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Alice F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2008 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Mi nie pasuje przede wszystkim Daniel w roli Harrego. Jedyne co ich łączy to czarne włosy i figura. Harry powinien mieć rozczochrane włosy, a w piątce miał je tak ochydnie ulizane. Poza tym czy naprawdę nie było ich stać na zielone soczewki? Harry słyną ze swoich głębokich zielonych oczu. Taki szczegół nie powinien być pominięty.
Nie podobają mi się również osoby grające Syriusza, Lily, Jamesa, Lupina i Petera. Zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami. Aktorzy powinni być młodsi, a Syriusz przystojniejszy (Depp pasowałby tutaj jak ulał, chociaż ja sobie wyobrażałam w tej roli aktora, który grał Aragona w Władcy Pierścieni)
__________________
"Kto nie boi się wierzyć, że się uda
Kto wie, kto wie, że
Wiara czyni cuda

Kto nie boi się wierzyć, że się uda
Ja nie, ja wierzę
Wiara czyni cuda..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Upiorzyca F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2008 22:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1105
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mi nie pasuje David Thewlis w roli Lupina po prostu całkiem inaczej tą postać sobie wyobrażałam. I jeszcze aktorka grająca Tonks też mi nie pasowała, jak ją zobaczyłam to wyplułam pół kubka herbaty na ekran telewizora.
__________________
Twórczość bywa rekompensatą, choć czasem bardzo utajoną, z bardzo skrywanych braków i utrat płynącą jak z podziemnego źródła.

Maria Dąbrowska
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2008 22:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

ŚmiechChciałabym zobaczyć jak plujesz tą herbatką xD
A jeśli juz chodzi o aktora który nie pasuje to moim zdaniem aktor który w 6 części gra Slughorna. No zupełnie jak z innej bajki. Wyobrażałam go sobie jako niskiego, puszystego, dziadka z siwym wąsem, któremu na bzuchu ledwie zapinaja ise guziki, a tym czasem jest zupełnie odwrotnie xD

[quote]nei pasuje Bonnie, ale ludzie! Przeciez to angielka! Czego my wymagamy?! Nie pasuje mi również Emma. Czy Rowling chociaż raz napisała, że Hermiona była ładna?! Miała krzywe zęby i skudlone włosy. A w siódmej części wystąpi nam blond, słodka Emma. Ja wysiadam. I te oczka Dana! Wiem, że to byłoby wiele pracy, ale nie mogliby mu ich w filmie podkolorować?! Jedziemy dalej... Syriusz Black! No cholera! On kiedyś był przystojny... Bardzo przystojny. Powinien go grać Depp.[quote]

Zgadzam się co do Bonnie i Emmy. A Emma to juz wogóle taka nie podoban i za ładna jak na Hermionę, ale i tak juz sie do niej wszyscy przyzwyczaili.

Natomias z tym Deppem w roli Syriusza to juz lekka przesada. Oldman świetnie zagrał Syriusza, jednak ja tez przez chwilę pomyslałam o Deppie ale szybko tę mysl odrzuciłam.
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2008 22:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Bonnie - niby ładna, była jak była mała słodka... ale któż by wiedział, że gdy podrośnie będzie miała taką płaską twarz? N cóż...
Gambon - nie pasuje. I i II cz. były fajnie nagrane, dobroduszny Dumbel i wgl. a teraz? Jakiś dziwny, szarobrody pajac, który nie umie się nawet uśmiechnąć.

Gdzie tu sprawiedliwość?
Wyślij prywatną wiadomość
~Shetanka F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 17-11-2008 20:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 413
Ostrzeżeń: 0
Postów: 160
Data rejestracji: 15.11.08
Medale:
Brak

Ja w sumie całkiem inaczej wyobrażałam sobie Syriusza, ale Oldman wcale nie jest taki zły ^^' Przynajmniej jak dla mnie. Chociaż mógł być przystojniejszy xDd

Najgorsza była Luna.. zupełnie inaczej miała wyglądać noo! hjehje...
__________________
The death is just the next, great adventure.
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
http://chrupek.yoyo.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 13-12-2008 15:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie profesor Dolores Umbrige. W mojej wyobraźni była bardziej podobna do ropuchy. Nie pasuje mi też Syriusz. Wyobrażałam go sobie zupełnie inaczej, jak z resztą większość aktorów. Profesora Dumbledore'a o wiele lepiej grał śp. Richard Harris.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~bells16 F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2009 18:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -17
Ostrzeżeń: 1
Postów: 22
Data rejestracji: 23.02.09
Medale:
Brak

Mi nie pasują (zresztą jak i wam) Ginny, Cho oraz może być zaskoczeniem Voldemort. Aktor może być ale charakteryzacja powinna byc inna bo przecież czytając Harrego wnioskuje że Voldemort miał czerwone oczy więc powinien mieć ich choć malutki odcień A poza tymi aktorami wszyscy są ok
Wyślij prywatną wiadomość
~Tromedlov F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2009 18:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 183
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 23.02.09
Medale:
Brak

Nathalie Meadowes napisał/a:
w filmie kompletnie nie pasuje (...)Ronald Weasley Uśmiech


Natomiast dla mnie, Rupert to najtrafniejszy wybór. Wygląd, mimika, gesty - po prostu Ron Weasley! Rozbawiony Rzadko kiedy udaje się tak utożsamić aktora z bohaterem książki...


Mnie strasznie raził Ianevski jako Krum...
Edytowane przez Tromedlov dnia 24-02-2009 19:05
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic Dream F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2009 18:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,062
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Nie pasuje mi zdecydowanie Gambon w roli Dumbla. Inaczej go sobie wyobrażałam... Za to Harris był w roli Albusa znakomity.
Katie Leung - ona powinna być piękna, a nie taka nijaka. Ta sama uwaga do Clemence Poesy. Włosy zbyt ciemne, ona wychudzona.
Chyba tyle, reszta mi nie przeszkadzała. A co do Bonnie - jak dla mnie była właśnie taka, jaka być powinna. ;p

Edit:
A, właśnie. Aktor grający Percy'ego. W mojej wyobraźni Percy był krępy, a nie szczupły. Może nawet i był w książce jakiś fragment dotyczący jego wyglądu, ale ja już nie pamiętam. Tak, czy inaczej, dla mnie Percy powinien być przy kości, o. ;dd
__________________
Skomentujesz?


magiczny dżem... dżemi i drzemie
bo w nim moce... dżemią i drzemią
bo to jest ten... dżemik i drzemiak
i gdzieś pod kocem... dżemi i drzemie


Suszak, 15 III 2009, godzina 15:42:07

Edytowane przez Magic Dream dnia 24-02-2009 19:00
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT