Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 136
» Użytkowników online: 1

~agrohimkcr

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Kwiaty
~Yennefer F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2009 22:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Tulipany, róże, fiołki, chryzanteny... Znamy wiele gatunków pieknych, pachnących kwiatów. Lubicie je? Macie jakieś ulubione? Za którymi nie przepadacie i z jakiego powodu?
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 17:21
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Moimi ulubionymi kwiadami sa konwalie. Ślicznie wyglądają i mają wspaniały zapach. :>

Nie lubię róży i tulipanów, ponieważ w ostatnich czasach są zbyt popularne.

2 lata temu popełniłam gafę i kupiłam na Dzień Matki mojej mamie ciemne, fioletowe goździki, które zazwyczaj kupuje się na pogrzeby. Jaki wstyyd!

Nie znoszę sztucznych kwiatów. Są beznadziejne i wg. nie wyglądają okropnie. ;d
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~93asia93 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 17:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

Kwiaty... Wiem, że napewno nie lubię róż i tulipanów, podobnie jak Claire, z tegoż samego powodu.
Ulubione kwiaty...? Ciężko jest mi określić... Bardzo lubię stokrotki... Dlaczego? Małe i niepozorne, a jednak mają w sobie dość siły, by przebić się na powierzchnię i błyszczeć wśród zieleni traw.
Przebiśniegi - takie delikatne i małe, pierwsze wybijają się ponad wszystko. Pierwsza oznaka życia po zimie. Niewidoczne, lecz kiedy je w końcu zauważysz - oniemiejesz nad ich pięknem.
Lubię jeszcze kilka rodzajów kwiatów, jednak nie znam ich nazw, więc pozostenę tylko przy tych dwóch.
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
~aparecjum F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 18:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 1
Postów: 515
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

a ja tam nie przepadam za kwaiatami.;P
ale jeżeli miałabym wybrać już coś.. to na pewno byłyby to krokusyJęzykP
wiem, że nie można dostać ich tak "o", bo o ile mnie pamięć nie myli musi się śnieg stopić;DD

no ale mimo wszystkoJęzyk
ładnie wyglądaja^^
__________________
Chociaż to, że nasze myśli skierowane są ku czymś innemu, że rozmawiamy i porozumiewamy się różnymi językami, nasze serca biją jednym rytmem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Carol F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 19:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 480
Ostrzeżeń: 2
Postów: 472
Data rejestracji: 06.12.08
Medale:
Brak

Szerze mówiąc nie znam się w ogóle na kwiatach, ale lubię je dostawać. Nie ważne jak wyglądają, byle by były ładne, kolorowe, pachnące i prawdziwe, a poza tym nie mam szczególnych wymagań.
Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 19:04
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

A moje ulubione kwiatki to doniczkowe ^^
Takie ścięte zaraz więdną, natomiast te w doniczce nie dosyć, że są latami to człowiek się do nich przywiązuje ;P Trzeba je podlewać, przesadzać i ogólnie jest radość gdy kwiat, który u nikogo nie chciał rozkwitnąć pod Twoją opieką wypuszcza kwiatki ^^ Ja osobiście zajmuje się gromadką kaktusów, jest ich dokładnie sześć, wszystkie na parapecie. Więc mój ulubiony gatunek kwiatków to chyba kaktusy.
Jednak co do ściętych roślinek, chyba nie umiałabym podać ulubionych... na swój sposób wszystkie są śliczne ^^ nawet różę, w końcu nie bez powodu są takie popularne. To prawda są oklepani, ale i tak nie umniejsza to im z urody Uśmiech

Nie znoszę sztucznych kwiatów. Są beznadziejne i wg. nie wyglądają okropnie. ;d

Podpisuję się pod tym rękami i nogami xD
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 19:14
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Czy ja wiem? Dla mnie każdy kwiat, który jest dany prosto z serca jest piękny i ważny.
W sumie to się nigdy jakoś nad tym nie zastanawiałam, które kwiaty lubię najbardziej, chyba nie ma takich, bo ja się każdym, nawet takim najzwyklejszym, polnym kwiatuszkiem potrafię zachwycić.
Są takie jedne fioletowe kwiaty, które mi się bardzo podobają, ale nie mam pojęcia jak się nazywają, bo należą do jednych z tych polnych, które latem u mnie na łące rosną. Ale są piękne.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 20:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja uwielbiam kwiatki Uśmiech
Czy mam jakieś ulubione? hmmm
Chyba nie. Oczywiście podobają mi się róże, tulipany (może oklepane ale lubię) słoneczniki są cudowne Rozbawiony, dzika róża...dużo by ich tu wymieniać. Jednak moim zdaniem najpiękniejsze są te polne, które rosną na łąkach Rozbawiony
I dostawać kwiaty jak lubię ...xD
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 21:39
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Clarie ma racje, że konwalie są cudowne. Podobnie jak fiołki i kwiaty jaśminu, mają genialny, lekko odurzający zapach. Lubię żonkile, goździki, frezje... dużo tego.

Nie przekonują mnie cięte kwiaty, wolę popatrzeć na rosnące w ogrodzie, więc na moim biurku wazonu nie uświadczysz. Szczególnie słoneczniki tracą wtedy swój urok.

Specjalnych względów nie mam dla chryzantem, gerberów.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~ladybird F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 18:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 3
Postów: 331
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nienawidzę róż. Dlaczego? Może dla niektórych dziewczyn to zaszczyt dostać czerwoną albo herbacianą różę, ale nie dla mnie. Według mnie to jak powiedzenie: "Masz i się ciesz, bo mnie nie chciało się wysilać mózgownicy, żeby zrobić coś lepszego..." Gdybym dostała jakąś niebieską albo czarną, czy choćby fioletową, to mogłabym być zadowolona.
Bardzo lubię tulipany, ale tylko też jakieś wybrane ładne kolorki. Podobnie jak z różami, nie chcę żadnych pospolitych.
Uwielbiam stokrotki, bo są takie malutkie i budzą sympatię.
Lubię też polne kwiaty, szczególnie jeśli wśród nich nie ma żyta... Poezja...
No i moje ukochane słoneczniki! Po prostu kocham, bo są takie duże i sympatyczne. Dodają wszystkiemu uroku i są... po prostu cuudoowne.
Edytowane przez Ariana dnia 08-01-2009 18:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 18:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nie lubię doniczkowych kwiatów, ponieważ nie mam głowy do tego, aby o nie dbać. Mama coraz częściej zabiera ode mnie uschnięte roślinki, bo raz czy dwa razy na tydzień nie chciało mi się ruszyć tyłka i podlać ich. >< W związku z tym w moim pokoju jest coraz mniej zieleni.
Uwielbiam jaśmin, bez (ten ukochany, uroczy zapach) oraz, może to nieco dziwne, ale kocham, gdy drzewa owocowe wydają kwiaty. Jest wtedy tak pięknie, w powietrzu cudownie pachnie i to jakoś mnie relaksuje. Poza tym, drzewa wyglądają przecudnie. Wredny
Nie lubię natomiast goździków, róż ani lilii - po prostu dostawałam je tak często, że mi się znudziły i jak je widzę, mam wrażenie, że wyglądają, zwłaszcza te dwa pierwsze, jakby je z czegoś oskubano. Tak samo złocienie - obrzydliwie pachną.

Nie znoszę sztucznych kwiatów. Są beznadziejne i wg. nie wyglądają okropnie. ;d
W wakacje byłam na ślubie kuzynki, która miała bukiet ze sztucznych (!) kwiatów. Szczerze, była to tak obrzydliwa i tandetna kompozycja florystyczna, której w życiu nigdzie indziej nie widziałam. W ogóle, wszystko, co sztuczne, brzydkie - kwiaty, liście, choinki...

Edytowane przez Cee dnia 08-01-2009 18:40
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 18:48
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

O czerwonych różach myślę tak jak większość poprzedniczek - są zbyt pospolite i popularne. Jednak niebieskie róże są śliczne ***.*** Może dlatego że rzadko można je spotkać tak je lubię.
Bardzo lubię też lilie (ale białe)... sama dokładnie nie wiem czemu - prawdopodobnie dlatego że są takim... hm, symbolem niewinności i czystości? Podobają mi się też przebiśniegi, bo w sumie rzadko je można spotkać i są oznaką wiosny. Kwiaty polne też mają w sobie urok. Jak byłam mała uwielbiałam je zbierać i robić z nich wianki lub bukiety.
Wyślij prywatną wiadomość
~Raven_Whiters F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 18:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 294
Ostrzeżeń: 0
Postów: 235
Data rejestracji: 23.11.08
Medale:
Brak

Ja bardzo lubię kwiatki, ale tak moje poprzedniczki napisały, nie lubię tulipanów i róż. Podobają mi się orchidee i kwitnące drzewka wiśniowe Rozbawiony. Uwielbiam ich zapach, wtedy naprawdę czuje się wiosnę...
Wyślij prywatną wiadomość
~Krzywolap21 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 20:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 0
Postów: 104
Data rejestracji: 31.08.08
Medale:
Brak

Ja lubię kwiaty. Ale zależy. Zbytnio kolorowych typu tulipany, pelargonie i róże (nudne Uśmiech) czy inne, takie o ostrym kolorze są dla mnie trochę...Za bardzo rzucające się w oczy. Za to przepadam za delikatnymi konwaliami, kwiatami drzew (np. czereśni, jabłoni), fiołkami itp. Aha, no i bzy. Język

I muszę dodać, że jak idę na cmentarz to aż mnie odrzuca jak widzę te sztuczne, plastikowe karykatury. Coś okropnego. W zimę rozumiem, ale w lato sztuczne kwiaty na grób kłaść?! Nie.... ;D
__________________
I'm up against that bitch Meryl Streep... Oh, you can't say that on morning tv... I'm out of control, totally.

Meryl Streep

Edytowane przez Krzywolap21 dnia 08-01-2009 20:13
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 21-01-2009 19:48
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Najładniejsze są kwitnące storczyki. Mam ich w domu chyba sześć i naprawdę pięknie wyglądają, kiedy wszystkie razem są ustawione w pobliżu siebie. Teraz niestety kwiaty im opadły i trzeba trochę poczekać, kiedy pojawia się nowe, ale naprawdę warto. ^^

Jeżeli chodzi o kwiaty doniczkowe mam ich w domu dziesiątki i muszę przyznać, że są całkiem ładne a dom bez nich wyglądałby pusto.

Poza tym dużo mi się jeszcze podoba - konwalie, tulipany, fiołki, słoneczniki, niektóre kwiaty polne (np. pola makowe ładnie wyglądają), niezapominajki i ogólnie dużo, dużo innych. Róże też są ładne, ale nie należą do moich ulubionych.
Wyślij prywatną wiadomość
~Empathy F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2009 21:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 1
Postów: 83
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kwiatów nie lubię, bo nie. Doniczkowe tylko miejsce mi zajmują, a ja i tak jestem za leniwa, żeby podlewać. A cięte zaraz więdną i nie ma co z nimi robić, bo wyrzucić szkoda. Ewentualnie przeboleje takie ogrodowe.
__________________
,,Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem.''
Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2009 15:27
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Na pierwszym miejscu kroluja u mnie tulipany i lilie. Rzadko kiedy dostaje kwiaty, zdarzy sie raz na ruski rok i to calkiem przypadkowo, ale za kazdym razem kiedy sa to tulipany albo lilie to potrafie godzinami siedziec i gapic sie jak wol na malowane wrota w wazon *.*
Inne kwiaty? Hm, mysle, ze kwiat jako sam w sobie jest piekny i trzeba zachwycac sie kazdym jego gatunkiem ;). W koncu nie byloby tak kolorowo gdyby nie kwiaty.
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2009 16:39
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Ogólnie lubię kwiaty. Najbardziej jednak te delikatne, nierzucające się przesadnie w oczy: konwalie, przebiśniegi, fiołki, żonkile, bez... Jest jeszcze parę innych, ale nie bardzo wiem, jak się nazywają. Nigdy nie miałam zadatków na ogrodnika. ;d Jeśli chodzi o popularne róże, to może to dziwne, ale ja je lubię. Może nie są zbyt oryginalne, ale mają swój urok. W ogrodzie posiadam parę ich gatunków i uwielbiam na nie patrzeć, zwłaszcza gdy są jeszcze nie w pełni rozwinięte. A jeden z gatunków tak ślicznie pachnie, że nic, tylko wąchać. *.*

może to nieco dziwne, ale kocham, gdy drzewa owocowe wydają kwiaty.

Ja również. Co wiosnę czekam właśnie na ten moment, gdy moje jabłonki obsypią się kwieciem. Nie dość, że ślicznie to wygląda, to jeszcze ślicznie pachnie. *.*
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Nicolette F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2009 12:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

Najbardziej przepadam za frezjami, liliami wodnymi i konwaliami. Lubię także róże, bo mają wielki urok, choć są zbyt popularyzowane. Tulipany znudziły mi się już, ponieważ zawsze dostaje je od taty na Dzień Kobiet. Jak praktycznie wszystkie przedmówczynie nienawidzę sztucznych kwiatów.
__________________
*

Inspektor Lestrade: W kolejnym życiu byłbyś dobrym przestępcą.

Sherlock Holmes: Tak, a pan świetnym policjantem.
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~mariola2755 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 17:18
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -148
Ostrzeżeń: 4
Postów: 79
Data rejestracji: 18.03.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię białe róże, bo strasznie fajnie wyglądają na tle całego ogrodu. Żadnych kwiatów tak specjalnie nie lubię.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT