Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 177
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Film, którego nie polecasz
Drukuj temat · Film, którego nie polecasz
~FawkesAjLov F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 09-09-2012 14:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 152
Ostrzeżeń: 0
Postów: 68
Data rejestracji: 27.08.12
Medale:
Brak

Oj, trochę długo by tu wymieniać... ;d
Z pewnością wszystkich teraz nie pamiętam, ale mogę powiedzieć, że nie polecam m. i. :
"Poznaj moich Spartan" - beznadziejna fabuła, może niektórzy lubią ten film za to, że można się "pośmiać", ale wg mnie jest to tandetne i beznadziejne.



__________________
"Wielu żywych zasługuje na śmierć,
a czasem umierają Ci, co zasłużyli na życie.
Potrafisz im je zapewnić ? ... "

~Gandalf the Grey

- Potrafisz im je zapewnić, drogi Gościu ?


wen.png' alt='a0.twimg.com/profile_images/2377426420/favn7uedkvr5rjdxPwen.png' />
Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 09-09-2012 16:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

ja nie polecam filmu Bitwa Warszawska. Baaardzo sztuczna gra aktorska i jak dla mnie niebyt ciekawa tematyka Smutny
__________________
Nothing lasts forever though we want it to ...
<3

"Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love."
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 09-09-2012 16:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

"Spadaj Tato" - nikomu normalnemu nie polecam. Głupie, odmóżdżające i zboczone. Typowa amerykańska komedia...
__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
~Charlie F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2012 17:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2595
Ostrzeżeń: 2
Postów: 503
Data rejestracji: 06.11.11
Medale:
Brak

Hmm.. powiedzmy , że Spider-man 4 , ponieważ ten film jest tak bezsensowny , że szkoda gadać . Oni wgl już chyba nie mieli pomysłu na to co zrobić i jeszcze ten jaszczur jako potwór też kiepsko . Straszny film .
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_m9h9vqEDFt1r217qeo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~verbena92 F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2012 18:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 30.09.12
Medale:
Brak

Popieram zdanie mojego przedmówcy lub przedmówczyni.
Spiderman 4 wgl nie trzyma się fabuły reszty filmów.
Osobiście wolę starą obsadę
Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Hathaway F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2012 20:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 01.11.12
Medale:
Brak

"Sezon na kleszcza" - obsada całkiem dobra, jednak sam film jest bardziej niż odpychający. Jego fabuła wręcz odstrasza. Akcja ciągnie się niemiłosiernie rozciągliwie, na końcu nagle przyśpiesza, dostając wywrotki. A do tego olbrzymia dawka przekleństw. Reżyser tego filmu się nie popisał.
__________________
img4.wikia.nocookie.net/__cb20130128120625/harrypotter/images/6/6c/Tumblr_mdxx8wDZE81rhenvco1_400.gif

Mam na imię Oliwka, mam czternaście lat, mieszkam w stolicy i jestem raczej pokojowo nastawiona, więc napisz do mnie, nie ugryzę Aniołek xP I... to chyba tyle o mnie Rozbawiony

3.bp.blogspot.com/-YeySu7Q9BFM/Tl7huoPZXFI/AAAAAAAAAG0/1Kuu7I_w6Io/s1600/tumblr_lbh2itrBkM1qarxvjo1_500.gif
www.co-w-sniegu-piszczy.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2013 16:47
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Kac Wawa. Przetrwałam do dwudziestej minuty. Totalne nieporozumienie.
__________________
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2013 16:52
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Wszystkie filmy o tematyce gigantycznych zwierząt, które toczą ze sobą krwawy bój, zjadając przy tym tuzin przypadkowych osób. Dobrym przykładem jest najbardziej żałosny film, jaki "udało" mi się obejrzeć : "Komodo vs Kobra" - kompletna żenada. Drugi to "Pyton vs Boa" - można się załamać...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2013 23:37
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

"Weekend" Cezarego Pazury. Największy gniot jaki widziałam w życiu. Film, przez który straciłam cały szacunek do jednego z moich ulubionych niegdyś aktorów. Od premiery minęły 2 lata, a ja nadal nie mogę odżałować wydanych na bilet pieniędzy i czasu, który poświęciłam na siedzenie w kinie. Trzeba było pójść nad Odrę, pomimo zimowej aury, wrażenia dużo lepsze.

Już jedna z pierwszych scen wbiła mnie w fotel - w negatywnym znaczeniu tego słowa. Siedziałam i zastanawiałam się, czy to co widzę może być prawdą i czy naprawdę ktoś był w stanie wydać niemałe pieniądze na wyprodukowanie czegoś takiego. A było tam dużo krwi, na pierwszy rzut oka widać, że sztucznej, były nogi bez tułowia [sic!], w kolejnych częściach była nawet imitacja scen z "Matrixa". Całości niechęci dopełniło pojawienie się na ekranie nowej żony pana reżysera. Aktorka z niej żadna - na popularnym polskim portalu filmowym ma ocenę 2,4. Zwykła protekcja, za którą nie przepadam, w tym przypadku mnie zirytowała jak mało co.

Zacytuję w tym miejscu recenzję autorstwa Łukasza Muszyńskiego, z którą zgadzam się w całej rozciągłości:

(...) Jeśli czytając jej opis, zaśmialiście się pod nosem bądź uznaliście ją za pomysłową, proponuję od razu wybrać się do kina. Cała reszta może wsadzić sobie do uszu rozgrzaną lutownicę. Rozrywkowy efekt będzie porównywalny.

Cezary Pazura wyszedł z założenia, że polski widz jest idiotą. Aby go zabawić, wystarczy wstawić do filmu cycki, przemoc, fajne samochody i baaardzo dużo przekleństw. Na ekranie nie powinno też zabraknąć prymitywnych dow****sów o gejach, bo jak wiadomo naród lubi się pośmiać z pedalstwa.

__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 08-04-2013 16:50
Wyślij prywatną wiadomość
~Ellcora Riddle F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2013 17:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 46
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 22.03.13
Medale:
Brak

"Lęk wysokości". Dlaczego? Dlatego, że psychopata z przeciętą tętnicą tępym nożem przecina linę "tej potrzebnej do ostatniego zjazdu podczas wspinaczki" (akurat zapomniałam jak się to nazywa xD), która jest mocna, gruba i metalowa (wydaje mi się, że z innego tworzywa) i zabija dziewczynę, która po tej linie zjeżdża ratując się. Od razu mówię chodzi mi o Francuski film z 2009 roku (jakoś tak), a nie o Polski z 2012. Uśmiech
__________________
-Fred, teraz ty - powiedziała pulchna kobieta.
- Nie jestem Fred, jestem George -odrzekł chłopiec. -Naprawdę, kobieto, i ty się uważasz za naszą matkę? Nie wiesz, jak ma na imię twoje dziecko?
-Przepraszam, George.
-To był żart, jestem Fred

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Perenelle Flamel F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2013 20:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 369
Ostrzeżeń: 0
Postów: 128
Data rejestracji: 13.02.13
Medale:
Brak

Ian napisał/a:
Labirynt Fauna. Dlaczego? Tandeta, głupie przedstawienie nieinteresującej fabuły, nie dajcie się nabrać na rzekomą "inteligencje" tego filmu.


Nie zgadzam się! Film jest ciekawy, chociażby ze strony wizualnej. Pod bajkowym "płaszczykiem" kryją się ponure wydarzenia.
__________________
~Toujours pur~
Wyślij prywatną wiadomość
~missBlack F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2013 20:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 26.12.12
Medale:
Brak

"Chłopaki na ibizie" Dwa razy podchodziłam do tego filmu i ani razu nie mogłam obejrzeć go do końca, choć za drugim razem wytrwała do połowy, ale nie całkiem na trzeźwo. Za pierwszym razem byłam całkowicie trzeźwa i nie miałam butelki wina przy sobie, więc wytrwałam tak do pierwszych pięciu minut ;p. Głupie, zboczone i odmóżdżające.
__________________
- Ma­mo, ta­to... Pomóżcie mi. - szepnęła i nag­le po tych słowach za­padła w sen.
Dźwięki ra­dości i krzy­ku dzieci rozpływały się łagod­nie po uszach i ścianach lasów. Wszędzie były dzieci, ale nie były nor­malne, o nie. Każde dziec­ko coś cza­rowało : stok­rotkę, szcze­niaka, mo­tyl­ka, za­bawkę. Bil­lie-Jean chciała wstać, lecz nie mogła. Po pros­tu nie pot­ra­fiła. Pełen wi­dok na wszys­tko zasłaniał jej wózek, w którym się znaj­do­wała. Wózek dla dziec­ka. Nie była w nim sa­ma, przekręciła główkę w le­wo i spoj­rzała na dziec­ko praw­do­podob­nie w jej wieku, które led­wo co się urodziło. Czyżby umarła i na­rodziła się na no­wo, ale chwi­la... Do jej uszu doszedł piękny, dam­ski głos. I jak­by skądś znajomy.
- Bil­lie-Jean jest star­sza o pół mi­nuty. - Ko­bieta wy­mieniła jej imię. - Ale ona i Har­ry są słod­cy i kocham ich tak sa­mo. W końcu to bliźniacy.
- Li­ly, mogę pot­rzy­mać swo­jego sy­na? - Do­biegł do uszu dziew­czy­ny dru­gi głos, tym ra­zem męski, aczkol­wiek również skądś zna­jomy. Do wózka po­deszła ko­bieta, miała jasną kar­nację i ru­de, dzi­ke włosy. Jej oczy były w ko­lorze liści dębu i młodej tra­wy. Bil­lie-Jean łapała to piękno swoimi oczka­mi łap­czy­wie, stu­diowała każdy frag­ment twarzy po ko­lei, za­pamięty­wała jej twarz bar­dzo dokład­nie. Ta ob­ca, a za­razem zna­joma ko­bieta była dla niej pojęciem piękna i to ona mogłaby zos­tać de­finicją piękna. Dla Bil­lie-Jean ów oso­ba była dos­ko­nałym ideałem, aniołem bez skrzy­deł, chodzącym po ziemi. A może ta ko­bieta była aniołem..? Z pięknym i ser­decznym uśmie­chem wzięła syn­ka na ręce i odeszła z nim.
- Ciociu, mogę wziąć Bil­lie-Jean na spa­cer? - za­pytał szyb­ko ja­kiś piszczący głos.
- Oczy­wiście, ale wra­caj­cie szyb­ko. - Od­parła piękna ko­bieta swoim ak­sa­mit­nym głosem. Ktoś zaczął pchać wózek, w którym leżała Bil­lie. Nie widziała twarzy, kto ją pchał, je­dynie czu­pek głowy, na którym była gęsta, jas­na czup­ry­na, to było dziec­ko. Nag­le wszys­tkie głosy ucichły, jak­by zos­tały w ty­le. W tle te­raz wy­raźnie słychać było szum drzew i flet ptaków.
- Tu nas nie znajdą.. - po­wie­działo dziec­ko, ale już nie swoim piszczącym głosem, ale głosem do­rosłego mężczyz­ny. Nag­le dziec­ko zaczęło rosnąć i zmieniać swoją twarz, wygląd, ga­bary­ty. Blond czup­rynka lek­ko wyłysiała, pal­ce i dłonie zro­biły się większe, a także grub­sze, paz­nokcie przyb­rały kształt pa­zurów. Przed­nie zęby urosły i wydłużyły się tak, że wyglądały jak my­sie zębis­ka, do te­go zżółkły. Oczy były przek­rwione i dzi­ko świd­ro­wały małą Bil­lie-Jean. - Żeg­naj! - Wyk­rzyknął zachryp­niętym głosem i wyrzu­cił dziec­ko do pob­liskiej rze­ki. Do uszu dziew­czyn­ki doszedł je­dynie diabo­liczny śmiech za­nim jej płuca za­pełniły się lo­dowatą wodą i jak ka­mień, poszła na dno.
- Bil­lie! Bil­lie! - Krzyczał ktoś i ner­wo­wo nią pot­rząsał. Dziew­czy­na leżała na ziemi niep­rzy­tom­na, ze zmarznięty­mi dłońmi i si­nymi us­ta­mi. Na jej po­liczkach lśniły łzy, a włosy miała lek­ko wil­gotne, lecz ub­ra­nia były nie tknięte i suche.

całość czytaj na :

http://billie-jean-jacobs.blogspot.com/
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2013 10:28
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Przypominam, że każdy post musi zawierać wyjaśnienie, dlaczego użytkownik nie poleca danego filmu. Poza "nudny" i "żenada", przydałoby się coś bardziej logicznego.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Gryfonkaa F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2013 11:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 27.04.13
Medale:
Brak

Nie zbyt podobał mi się film " Nie zadzieraj z fryzjerem" . Jest zboczony i nie które treści są przeze mnie nie zrozumiałe Uśmiech Nie za bardzo rozumiem co reżyser chciał nam pokazać kręcąc ten film .
Nigdy nie mogłam wytrwać do końca filmu bo wprowadzał mnie wręcz w "obrzydzenie "
No takie jest moje zdanie. Uśmiech
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Żyło raz czworo czarodziejów,Niezrównanych w magi i sławie , Śmiały Gryffindor z wrzosowisk , Piękna Ravenclaw z górskich hal , przebiegły Slytherin, z trzęsawisk , słodka Hufflepuff z dolin dna , Jedno wielkie dzielili marzenie , Jedną nadzieję , śmiały plan : Wychować nowe pokolenie Czarodziejów potężny klan.
Takie są początki Hogwatru , tak powstawał każdy dom
--------------------
Gryffindor prawość wysławia , odwagę ceni i uczciwość ^^. Dowcipniś

Prawie bez głowy Nick Rozbawiony
zapodaj.net/images/605dd12ae614c.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Oliwia_145 F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2013 15:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 24.03.13
Medale:
Brak

Całkowicie popieram moja przedmowczynie. Film zboczony, nudny, w niektórych momentach bierze mnie obrzydzenie. Szczerze zawiodła się bo bardzo mi go polecano.
Wyślij prywatną wiadomość
~AzazelRaven F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2013 23:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 84
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 25.04.13
Medale:
Brak

Film który najmniej mi się podobał? Trochę tego jest Uśmiech
Moim zdaniem największe dno w historii kina to film "psy". Zupełnie nie ma żadnego morału, nie wiadomo co reżyser chce nam przekazać, a połowa tekstu to same bluzgi. Mam świadomość, że wielu się ze mną nie zgodzi, bo film im się podobał, jednak ja mam swoje zdanie. Przy okazji tekst uczennicy i inne sceny są po prostu zbocznone. No powiedzcie mi, czy znacie jakąkolwiek dziewczynę, która po zjedzeniu kolacji mówi ci że możesz ją "przelecieć"? Bo ja nie. Chory film dla chorych na głowę.
Pozdrawiam.
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2013 08:01
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

AzazelRaven napisał/a:
Zupełnie nie ma żadnego morału, nie wiadomo co reżyser chce nam przekazać, a połowa tekstu to same bluzgi.

Dzisiejszy widz dzieli się na 2 grupy.
A) Rozrywka
B ) Przeeekaz.

Problem jest taki, że ci od pkt. B niespecjalnie rozumieją, że może też istnieć pkt A.

W efekcie wszyscy z B chcą doszukiwać się czegoś, czego nie ma, i - żeby było zabawniej - myślą, że to ma jakiś efekt.
Rzecz w tym, że morał, to jest w bajkach. Nie w filmach. W filmach mogą być obecne proste prawdy życiowe, ale nie przesłanie, bo 90% filmów ma te prawdy życiowe bardzo proste, i stosunkowo łatwe do ogarnięcia przy odrobinie logiki.

Mam świadomość, że wielu się ze mną nie zgodzi, bo film im się podobał, jednak ja mam swoje zdanie.

Przestańcie się tak płaszczyć, ludzie...

Przy okazji tekst uczennicy i inne sceny są po prostu zbocznone. No powiedzcie mi, czy znacie jakąkolwiek dziewczynę, która po zjedzeniu kolacji mówi ci że możesz ją "przelecieć"? Bo ja nie.

A w Requiem 4 a Dream wszyscy wbijali sobie dragi w 1 miejsce, no popatrz... I nie, tutaj nie ma "chorych i zboczonych" scen, serio. Takie to będą w "ponoć zapowiadanej" ekranizacji pindziesiemcu tfarzy greja. Która i tak skończy się filmową klapą, hehehehehehe.

To tylko głupi film, nie traktujcie wszystkich jako "MORAU, PRZESUANIE I PSZEKAS", bo zapominacie totalnie o rozrywce, a w efekcie... no cóż. Chce ktoś uberambitnych filmów to idzie oglądać dzieła Bergmana czy Kubricka, proste.

Chory film dla chorych na głowę.

Aaha, mówisz o tej ekranizacji Igrzysk Śmierci w PG, aaa, ok.

Psy są już klasykiem kina. Grała tam elita, Gajos, Linda... i to był bardzo dobry film, w zasadzie prekursor kina akcji. A że kino akcji rządzi się swoimi prawami, to pozwolono sobie zmitologizować postać Lindy. Który zagrał abrdzo dobrze, tak, jak Czaruś Pazura.
Wypowiedzi Franza przeszły do klasyki PL kina, z tym boskim orzeczeniem na końcu (bo to zła kobieta była)

W tym filmie nie trzeba było "good guys". Są tylko bad guys, ale za to świetnie wykreowani.

<derp>
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2013 12:33
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

No tak, bo takie amerykańskie badziewia jak "American Pie" czy "Sposób na blondynkę", aż chłoną od górnolotnych morałów. Jak słusznie zauważył Razor, morały są specyficzne dla bajek: "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" Oczko Uważam film Władysława Pasikowskiego za jeden z najlepszych filmów polskiego kina akcji. Fenomenalnie zagrał Linda, Gajos, Pazura czy Konrad. Przesłanie jest dla mnie dość jasne: nawet tak zatwardziały funkcjonariusz Służb Bezpieczeństwa jak Franz Mauer może stanąć po dobrej stronie i w imię sprawiedliwości ( wbrew wszystkim i wszystkiemu ) podjąć walkę na swoich zasadach. Co do wulgaryzmów w filmie, to wracając w niedzielę z kościoła w biały dzień można usłyszeć więcej, niż w "Psach", tyle że w gorszym wykonaniu... Nie gorszyłem się też scenami z Angelą, bo w innych produkcjach erotyzmu jest tak dużo, że musiałbym np. taki film jak "Kilerów dwóch" uznać za...pornograficzny. Bez przesady.

Reasumując Pasikowski doskonale ukazał obraz Polski po obradach Okrągłego Stołu i przemianach ustrojowych w naszym kraju, które "pokutują" do dnia dzisiejszego. A film został mimo wszystko doceniony i stanowi swoistego rodzaju klasykę historii polskiej kinematografii.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez raven dnia 06-05-2013 17:29
Wyślij prywatną wiadomość
~kakat40 F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2013 19:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 505
Ostrzeżeń: 0
Postów: 52
Data rejestracji: 08.08.13
Medale:
Medal

"Sala samobójców". Dlaczego? Kompletna tandeta, żałuję zmarnowanego czasu. Kiepska fabuła, zresztą jak w każdym polskim filmie ;__; Nie polecam.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
Dodany dnia 03-01-2014 15:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Ja nie polecam filmu "Bling Ring" z Emmą Watson.
Film niby fajny, aczkolwiek bez większego szału. Na dłuższa metę nudny a po zakońćzeniu miałam ochotę na wielkie zakupy. A film był o rozpuszczonych złodziejskich nastolatkach z LA Uśmiech
Jeżeli miałabym się doszukać jakiegoś morału końcowego w tym filmie, zapewne brzmiałby on na zasadzie, żeby nie podążać za złym przykładem, dopierać znajomych na podstawie ich zachowania, nie wstapiać się w złe otoczenie, mieć włąsny rozum itp.
Ale film naprawdę dla mnie beznadziejny. Ale Emma miała fajną fryzurę, to mogę to dać na + xD
Jakbym miała podać jakiś drugi film który ostatnio oglądałam i nie przypadł mi do gustu, to był to "Wolverine" ten z 2013 roku. Spodziewałam się czegoś lepszego a zostałam bardzo rozczarowana. Tak naprawde przewidziałam prawie wszystko - że ten będzie żył, tu stanie się to, tu pocałuje ją tu będzie tak. Nudny, wg. mnie. Jedynie aktor był całkiem fajny ale filmu jakoś specjalnie nie poleciłabym.
__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT