Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 98
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Prawa skrzatów domowych
Czy jesteś zdania, że skrzaty powinny być dużo lepiej traktowane i otrzymać szereg praw poprawiających ich byt?
Tak Tak 68%[52 głosów]
Nie Nie 17%[13 głosów]
Nie mam zdania Nie mam zdania 14%[11 głosów]
Głosów ogółem : 76
Drukuj temat · Prawa skrzatów domowych
~Olaa F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 15-01-2009 13:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 362
Ostrzeżeń: 0
Postów: 145
Data rejestracji: 10.11.08
Medale:
Brak

Prawa skrzatów domowych były dosyć ...ograniczone. W zasadzie stworzenia te były wykorzystywane, poniżane i poniewierane.
Nikt nie przejmował się ich losem, a jeśli nawet powstała W.E.S.Z. Hermiony to wszyscy ją wyśmiali.

Czy uważacie, że bez względu na przeważającą wśród nich niechęć do wypoczynku, zapłaty za pracę i do lepszego traktowania należało im dać szereg praw? Czy może uznać, że skoro większość nie chce, to nie?
__________________
Ohana znaczy rodzina, a w rodzinie nikogo się nie porzuca.
^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry 14 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2009 13:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 410
Ostrzeżeń: 1
Postów: 92
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

Ja bym dał im lepsze prawa ale nie takie żeby zarabiali pieniądze za nic. Uważam że powinni mieć ograniczony czas pracy i po pewnym okresie powinni dostawać za dobrą prace wolność. Czasami szkoda takich skrzatów jak Zgredek ale są takie skrzaty jak stworek na początku po tym jak go poznaliśmy nie był tak fajny jak potem myślę że stowarzyszenie które założyła Hermiona była bardzo ciekawe i przydatne.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lunka_07 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 12:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 17.02.09
Medale:
Brak

Jestem absolutnie pewna, że skrzaty powinny dostać jakieś prawa. To przecież nieludzkie, żeby tak traktować żywe stworzenia!
Uważam że powinni mieć ograniczony czas pracy i po pewnym okresie powinni dostawać za dobrą prace wolność.

Zgadzam się! Nie wiem jak wy, ale ja zapisuję się do stowarzyszenia W.E.S.Z., i to natychmiast!
__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif


Od cnót Gryfonów,
Przebiegłości Ślizgonów,
i Kretynizmu Puchonów,
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!


Pozdrawiam wszystkich na Hogs! Ciebie również, drogi Gościu!

Pozdrawiam w szczególności użytkowników o nickach: Emily Riddle, Lily Luna Potter, Hermione, Narcyza_Malfoy95, Ami, Madlenne, Rewolucja, Luna772 Herma-aga23, Acti-Dolores, Gosia Black, Fanka Syriusza Blacka, Bonnie313, poppi94, Elfka oraz Luna Watson! Jesteście super!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Rojeek F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 12:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 470
Ostrzeżeń: 1
Postów: 126
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Zalezy jaki skrzat tego by chcial , bo nie wszystkie by tego chciały ale lepsze traktowanie by się przydało .

Np. takiego Zgredka to Malfoyowie traktowali strasznie... kopał go, i inne rzeczy wyprawial , wiec coz... ale jak wiadomo Zgredek zostal uwolniony.

Co do ich praw, to powinny sie zlepszyć Oczko Powinni miec lepsze ubrania, a nie jakies "szmatki" i ogolnieUśmiech
__________________
img140.imageshack.us/img140/1536/butsn2oc6.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 13:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Skrzaty, skrzaty, skrzaty... W moim mniemaniu są bardzo pokrzywdzone, niesprawiedliwie oceniane, dyskryminowane, ignorowane i traktowane jako gorsze. Całym sercem jestem za tym, aby przysporzyć im choć krztynę rozrywki, choć trochę je odciążyć, przestać dyskryminować i zacząć szanować. Z serii Pottera dowiadujemy się, jak czarodzieje zapłacili za złe traktowanie skrzatów domowych. Cóż, podziwiam Hermionę, jej oddane stowarzyszeniu WESZ i całkowicie ją popieram.
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~mariola2755 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2009 07:39
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -148
Ostrzeżeń: 4
Postów: 79
Data rejestracji: 18.03.09
Medale:
Brak

Skrzaty i tak pozostaną sługami czarodziejów bo tego chcą ale czarodzieje powinni jednak lepiej je traktować, chociaż o zachowaniu wobec skrzatów wiemy tylko z rodzin Malfoyów i Syriusza
Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2009 09:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

Niech skarzaty będą szkarzatami, czarodzieje czarodziejami, mugole mugolami a ludzie ludźmi. Jak skrzaty chcą pracować to niech pracują a jak nie to nie. (TnM to wolę rzeby jednak pracowały)
________________
Od Ślizgońskich spraw
Zbaw nas Helgo zbaw
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2009 14:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Jak zaznaczyłam w ankiecie - nie mam zdania.
Z jednej strony są trochę dyskryminowane. Mimo wszystko popieram głos poprzedniczki:
Niech skarzaty będą szkarzatami, czarodzieje czarodziejami, mugole mugolami a ludzie ludźmi. Jak skrzaty chcą pracować to niech pracują a jak nie to nie.

Mnie to się podobał Zgredek. Dostał wolność, ale jednak pracował w szkole, dostawał pieniądze, miał wolne weekendy (xD) itp. Tak mogłoby być ze wszystkimi skrzatami. Ale wg mnie WESZ Hermiony to lekka przesada.
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2009 16:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Moim zdaniem są one dyskryminowane i źle traktowane, więc powinny mieć jakieś prawa. Lecz one tego nie chcą, pragną służyć swojej "rodzinie". Więc to ich decyzja i nie powininien nikt im tego świata zmieniać jeżeli one tego nie chcą. Dlatego ja nie mam zdania. (;
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
~Avrione F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 10:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1052
Ostrzeżeń: 1
Postów: 454
Data rejestracji: 13.06.09
Medale:
Brak

Hmm..najbardziej żal mi było Zgredka..ale np.Stworek.
On chciał służyć rodowi Blacków przez całe życie !!!.
No skrzaty powinny dostać jakieś prawa,zapisałabym się do WESZ i to nawet gdybym o północy musiała jechać na drugi koniec świata.
Skrzaty powinny być wolne.(oczywiście te które chcą).
__________________
"Powiedział Pan: "Daję wam ogień"
Podajcie sobie dłonie i żyjcie w zgodzie!
Żyjcie w zgodzie z ptakami, niech płoną serca
i oczy wasze niech nigdy nie znają łez...

Odszedł a ciało swe pogodził z ptakiem i wiecznym cierpieniem,
i była miłość,
i była zgoda,
Każdy był wolny! wolny był każdy ptak!

Pewnego dnia pękło niebo,
i runął straszny deszcz,
wtedy krzyknął ktoś,
a chłód ogarnął wszystkie serca,
a w oczach pojawił się strach!
Ludzie podali sobie noże- zamiast rąk
i upiekli ptaki!


Dżem "Dzień w którym pękło niebo"

Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony!
www.avrione.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Miona F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 11:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1321
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

Dyskryminacja "niższej" rasy, czarodzieje wyrobili sobie opinie, że są "ponad" wszystkimi rasami. Uważam, że skrzaty powinny mieć jakieś zagwarantowane prawa, WSZYSTKIE. Poza tym, powinno je się kształcić już od maleńkości, żeby nie były wychowywane w maślanym zapatrzeniu na "Panów", bo potem ciągnie się to przez pokolenia (patrz: Mrużka).
__________________
"Amelii wolno żyć marzeniami i zamykać się w sobie. Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia"


gfx.filmweb.pl/ph/14/16/31416/7902.1.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily Evans F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 12:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 01.06.09
Medale:
Brak

Według mnie skrzaty powinny mieć swoje prawa to też stworzenia żywe i tak jak każdy chcą żyć. Czarodzieje powinni lepiej obchodzić się ze skrzatami i pozwalać i nosić jakieś ubrania.Gdyby czarodzieje byli dobrzy dla skrzatów one chętnie by im służyły tak jak to było w przypadku Harrego i zgredka.
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2009 12:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Według mnie powinny mieć więcej praw. Przecież one były poniżane na oczach wszystkich, źle traktowane i w ogóle. Skrzaty powinny być traktowane jak rodzina, mieć trochę czasu do swobody, zapłatę czy coś. Nie powinny być aż tak poniżane. Hermiona miała rację ze swoją akcją W.E.S.Z.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mysza Voldemort F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2009 12:47
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 147
Ostrzeżeń: 1
Postów: 124
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

Skrzatom powinno dać się więcej praw (jakiekolwiek prawa). Jeśli nie chciałyby zapłaty za swoją pracę, to chociaż powinien się podnieść standard ich życia (lepsze traktowanie, wybór stroju).
__________________
/skasowano
Wyślij prywatną wiadomość
~fantastic F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2009 13:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 465
Ostrzeżeń: 0
Postów: 95
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

ja bym jednak im tylko pozwolila sie lepiej ubierac i dala lepsze traktowanie;d
skrzaty by robily wszytko wtedy tak jak chcemy ;D lepsze traktowanie, ubrania anie te szmaty to bym dala skrzatom a tak w ogole niepodoba mi sie stosunek skrzatow ze to byla dla nich zniewagajak hermiona robila dla nich czapeczki..
Wyślij prywatną wiadomość
~Hexia F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 11-07-2009 20:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 278
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 08.07.09
Medale:
Brak

Tak, lepsze traktowanie jak najbardziej się im należało. Ale nie jestem pewna co do wypłat, w końcu co taki skrzat miałby sobie kupić? Miał dom u swojej rodziny, wyżywienie cóż mu jeszcze było trzeba? Większość skrzatów lubiła służbę u swoich panów, jeżeli oczywiście byli dobrze traktowani. Gdyby właśnie tak było, ich rodziny odnosiłyby się do nich z szacunkiem i dały przyzwoite ubranie, to wszyscy byli by szcześliwi.
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2009 00:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Mi się wydaje, że takim skrzatow wystarczyłoby, gdyby mogły się godnie nosić, nie być tak bardzo poniewieranymi przez swoich panów, no i za dobrze przepracowaną służbę na stare lata otrzymać wolność. Jednak zbyt wiele przywilejów mogłoby zepsuć skrzaty. To, co proponowała Hermiona w W.E.S.Z. było przesadzone. Zresztą, nie można ich uszczęśliwiać na siłę. Jeśli nie chcą zapłaty, to niech jej nie dostają. W sumie nie wiem na co miałyby zarobione pieniądze wydawać.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2009 09:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

ja uważam, że njalepiej byłoby poprostu, gdyby skrzaty były godnie traktowane, a nie jak np. Zgredek u Malfoyów. Tam kazali mu samemu karać się bez przyczyny! Czy to było normalne zachowanie? Chyba nie. Za pieniądze chybaby nic porządnego sobie nie kupiły, bo co właściwie miałyby? Dom mają zapewniony, wyżywienie też. Czyli jak dla mnie czarodzieje musieliby zmienić swój stosunek do innych ras.
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2009 09:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

A ja uważam, że skrzaty powinny otrzymać dosyć rozległe prawa, ponieważ są istotami myślącymi i mają taką samą umiejętność życia w społeczeństwie jak czarodzieje. System niewolniczy (nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu) powinien zostać zniesiony, a praca skrzatów traktowana z równym szacunkiem co ludzka. Przecież skrzaty mogły by mieć status taki jak w ubiegłych wiekach służący, kamerdynerowie. Mogłyby pracować za wyżywienie i dach nad głową, a dodatkowo mieć wychodnie, lub jakiekolwiek inne przywileje. Taki układ nie wyklucza bynajmniej przywiązania do rodziny, u której pracują.
__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2009 10:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

A ja uważam, że skrzaty powinny otrzymać dosyć rozległe prawa, ponieważ są istotami myślącymi i mają taką samą umiejętność życia w społeczeństwie jak czarodzieje.


Czy ja wiem? Moim zdaniem skrzatom wystarczyłoby trochę szacunku. Gdyby były dobrze traktowane i mogły nosić normalne ubrania, a nie brudne poszewki.

Mogłyby pracować za wyżywienie i dach nad głową


To co, skrzat posprzątał dom, nakarmił pana i co? Spać pod mostem? Przecież miał dach nad głową u rodziny, u której pracował, podejrzewam, że wyżywienie również.

ja uważam, że njalepiej byłoby poprostu, gdyby skrzaty były godnie traktowane, a nie jak np. Zgredek u Malfoyów. Tam kazali mu samemu karać się bez przyczyny! Czy to było normalne zachowanie? Chyba nie. Za pieniądze chybaby nic porządnego sobie nie kupiły, bo co właściwie miałyby? Dom mają zapewniony, wyżywienie też. Czyli jak dla mnie czarodzieje musieliby zmienić swój stosunek do innych ras.


Tak, zgadzam się z Kamate.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT