Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 271
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Gra o magii
~mlody F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2009 16:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 15
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 31.01.09
Medale:
Brak

Witam!
Planuje stworzyc gre przez przegladarke, w ktorej wcielaloby sie w postac czarodzieja/czarodziejki. Oczywiscie mozliwosci sa ogromne jak wygladalby swiat dlatego mam do Was pytanie.
Co chcielibyscie aby w takiej grze bylo? Nie chodzi tutaj jedynie o swiat Harego Pottera tylko ogolnie o czarodziejski.
Czy swiat mialby byc podobny do tego z ksiazek czy zupelnie inny?
Chcielibyscie aby moznabylo pracowac w ministerstwie otworzyc wlasny sklep? zostac nauczycielem czy moze otworzyc wlasna szkole? A moze praca w banku?
Czekam na wasze pomysly;> Jezeli chcecie to piszcie na mailaUśmiech
pozdrawiam!
Wyślij prywatną wiadomość
~aparecjum F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2009 16:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 1
Postów: 515
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Zapowiada się ciekawie. Jak dla mnie, to najlepiej było by, aby mozna było zatrudnić się w jakims sklepie w Hogsmeade, zostać nauczycielem w Hogwarcie, wcielić sie w postać Rona, Hermiony, Harrego, czy innego ucznia.
Mam nadzieję, że gdy ją stworzysz, wyślesz link ; )
Pozdrwiam i życzę udanej pracy ; D
__________________
Chociaż to, że nasze myśli skierowane są ku czymś innemu, że rozmawiamy i porozumiewamy się różnymi językami, nasze serca biją jednym rytmem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermione F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2009 16:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Animag Kruk
Punktów: 536
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 10.01.09
Medale:
Brak

taaak, masz dobry pomysłUśmiech
ka chciałabym, aby grać mozna było jako uczeń, nauczyciel, dyrektor, założyciel szkoły, ale zeby byly tez inne zawody i praca:
konduktor Błędnego Rycerza, pracownik ministerstwa, auror itp.
chciałabym, żeby był bardzo duży wybór typu rozgrywki i magów, w który gracz się wciela xD zycze powodzenia xD
__________________
Kropla miłosci znaczy więcej niż ocean rozumu .


<3
dynamitki96.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2009 17:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

Fajny pomysł.....będzie to chyba wygladało trochę jak HP połączony z simsami, ale nic nie szkodzi....Ja bym chciała móc pracować w Zonce xD
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤
Wyślij prywatną wiadomość
~mlody F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2009 18:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 15
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 31.01.09
Medale:
Brak

wlasnie o takie cos mi chodzi Oczko chce zrobic taka uniwersalna gre zeby mozna bylo tworzyc wlasne zawody, przedmioty itp. samemu wybierac kierunek w jakim chce sie isc dokladnie tak jak w normalnym zyciuOczko
Dlatego caly czas prosze Was o pomoc i pomysly jakbyscie to widzieli? Jakie opcje by was interesowaly pozatym ze pracowaloby sie (tataj tez moze jak wygladacby miala taka praca? czy jakies losowe zadania czy moze zlecenia od innych graczy?)? jakies magiczne stworzenia?
Wyślij prywatną wiadomość
~hermi34 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2009 19:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -94
Ostrzeżeń: 1
Postów: 41
Data rejestracji: 25.01.09
Medale:
Brak

Ja uważam że powinno być tak, że w tej grze się dorasta. Najpierw są misje żeby kupić potrzebne rzeczy : kociołek, sowę,szatę,różdżkę, książki i potrzebne składniki do eliksirów i żeby mogło się wysyłać listy i jechać pociągiem potem trzeba będzie się uczyć i wybrać zawód np.: nauczyciel, kierowca błędnego rycerza, poplecznik Lorda Voldemorta, pracownik ministerstwa i pracownik sklepu. Można kolegować się z innymi, można tworzyć rodziny i umierać lub stworzyć eliksir życia.Fajnie byłoby gdyby najpierw tworzyło się czarodzieji.Coś podobnego do The Sims. Uważam że to byłoby najatrakcyjniejsze dla graczy. Oczywiście rób jak zechcesz, ale ja uważam że mam całkiem niezły pomysł. Pozdrawiam gorąco.
Wyślij prywatną wiadomość
~Sashka13 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2009 19:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 315
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 31.01.09
Medale:
Brak

Świetny pomysł. Można wprowadzić wybór miejsca zamieszkania (kraj, miejscowość); różdżki; jakieś pojedynki między uczestnikami. Zrobić testy, np. na animagię, metamorfomagię. Jakieś dodatkowe nagrody, przedmioty za konkursy, wygrane walki (jeśli takie zamieścisz).
Wyślij prywatną wiadomość
~Ledina F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2009 20:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -61
Ostrzeżeń: 1
Postów: 5
Data rejestracji: 06.12.08
Medale:
Brak

Taka gra już kiedyś była, le ją zlikwidowali z powodu braku kasy, ja prowadzę teraz coś zupełnie podobnego tylko nasza akcja toczy się głównie z domu do Hogwartu, Londynu i Hogsmeade.
Jeżeli się decydujesz na nią to czeka na ciebie dużo ciężkiej pracy oraz wydanej kasy na serwer.
Jak pamiętam nasza gra kiedy była na bezpłatnym serwerze, ale ją usuneli z powodu braku kasy tzrba było bulić 300zl za serwer, ja prowadzę dalszą część tej gry na blogu, ale jest bardzo mało graczy ponieważ wszyscy myślą że jak to blog to gra jet beznadziejna a moim zdaniem tak nie jest bo sama w nią gram.
Nasi admini wszystko ładnie sprawnie dodają i można się dobrze bawić.
www.magia.gtw.pl jeśli ktoś byłby chętny uzyskania większej liczby informacji, a jeśli chodzi o twoją grę to myślę że jeśli masz już plan i chęci to czeka cię sukces.
Jak wcześniej pisaliście najlepiej byłby gdyby postać rosła czyli za każdy uzyskany poziom można by było robić coś nowego np. od 20 lvl zacząć prace w Hogsmeade i tak dalej tak dalej.
Taa gra na pewno cieszyłaby się dużą popularnością wśród potteromaniaków.

__________________
Łędina
www.magia.gtw.pl Wyślij prywatną wiadomość
~mlody F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2009 14:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 15
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 31.01.09
Medale:
Brak

dzieki, takie odpowiedzi daja mi motywacje do dalszej pracy. Chodzi mi o to zeby gra byla atrakcyjna zarowno pod wzgledem gywalnosci ale takze i grafiki, wiadomo obrazki budynkow itp.
Dzieki za pomysly z dostepem na roznych poziomach a co do dorastania to juz tez nad tym myslalem i jest to bardzo fajne rozwiazanie - przyznam ze na eliksir zycia nie wpadlem a super motyw Uśmiech
Jezeli macie jeszcze jakies konkretne pomysly to caly czas czekam bo co za duzo to w tym wypadku zdrowo Oczko Chcialbym zeby to byla gra ktora wam sie bedzie podobac i w ktora wy byscie grali a nie twor ktory mi przypadnie do gustuOczko
Co do serwera i spraw technicznych to sie nie martwcie, jest duzo darmowych z bazami danych, obsluga skryptow PHP tp. wiec o to spokojnie a jezeli gra bedzie cieszyla sie duzym zainteresowaniem to mysle ze ze znalezieniem tych 10 zl na serwer rocznie nie ebdzie problemuOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Ami F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2009 13:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 463
Ostrzeżeń: 2
Postów: 225
Data rejestracji: 31.01.09
Medale:
Brak

Super pomysł! Myślę że idealne były by prace w Hogsmeade, w Ministrerstwie, w Hogwarcie, oczywiście byłyby za to pieniądze. Njalepiej żeby był to pomieszany HP , Simsy , Popmundo , MissBimbo.
__________________
Mrrr...

Pamiętaj drogi Gościu że cię lubię...



Ami
Wyślij prywatną wiadomość
~Seszen F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2009 13:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 112
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 17.01.09
Medale:
Brak

Ja się ogólnie z poprzednikami zgadzam. Wg. mnie najlepiej, tak jak pisała hermi34, najpierw dorastać, kupować wszystkie potrzebne rzeczy i tak kolejno do pracy. Co do zawodów to można by wprowadzić takie coś jak gracz quidditcha, gajowy Hogwartu, barman Trzech Mioteł itp.
Życzę szczęścia w pracy nad grą i mam nadzieję, że niedługo się pojawi Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~xinsosq F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2009 22:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 210
Ostrzeżeń: 1
Postów: 83
Data rejestracji: 29.11.09
Medale:
Brak

10 zł rocznie na server-marzysz sobie chyba, potrzebujesz coś z dużą bazą i przepustowością + domene. W sumie to (minimalnie) 500 rocznie. Jesli dalej działasz to mogę zaproponować pomoc jako programista, ew. prostsza grafika pix-art. W środowisku php nie działałem nigdy(wstyd nie xD) ale myśle że 3 tygodnie i się nauczę(żeby nie było programować umiem po prostu nie znam php), jak coś to wal na GG.
Wyślij prywatną wiadomość
~Pawel3333 F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2010 22:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 2
Postów: 80
Data rejestracji: 25.01.10
Medale:
Brak

Ja też zgadzam się z innymi._Najpierw jest się młodym czarodziejem._Uczy się,_zdobywa doświadczenie._Im więcej ma się doświadczenia tym lepszym się będzie czarodziejem._Później podróżujesz po świecie i szukasz zawodu,_np._jedziesz do Rumunii i pracujesz przy smokach,_uczysz się na aurora._Poznajesz ciekawych czarodziejów._Odkrywasz różne tajemnice._Oczywiście musi być ktoś zły,_ale nie musisz mu wchodzić w drogę.
Powodzenia przy tworzeniu. Oczko
__________________
Najbardziej upokarzające to gardzić samym sobą


Pozdrawiam wszystkich,którzy mnie pozdrawiają

Edytowane przez Dominika dnia 24-04-2010 23:34
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 09-08-2010 23:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Zgadzam się jeśli chodzi o młodego czarodzieja. I sądzę, że gra byłaby super. Najpierw jest się młodym czarodziejem, później się idzie do szkoły, piszę się sumy, na wakacje wraca się do rodziny, kończy się szkołę, zdobywa się zawód, super. Mam nadzieje, że to dalej aktualne. Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermionaaa F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2010 16:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 20
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 18.08.10
Medale:
Brak

Fajnie by było gdyby w tej grze wszytsko wychodziło samo z siebie. Pewnie niktnie wieo co mi chodzi wiec wytłumacze. Jeżeli ktos od samego początku kiedy (jak by np był Hogwart) uczył sie w Hogwarcie był zły itp. to np. Voldemort by go sam popsosił o zostanie Śmierciażercą a nie ze sie wybiera taki zawód. ; ) Albo np. jak to był dobry w eliksirach to Dyrektor Hogwartu sam by temu kogos zaproponował prace jkako nauczyciel itp. Myśle ze juz kazdy mniej wiecej rozumie o co mi chodzi ; ) Pozdrawiam i zycze powodzenia.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Wabik98 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2011 19:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 29
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 30.08.10
Medale:
Brak

Ja bym to widział tak tworzysz postać , jedziesz do Hogwartu tam możesz sie uczyć róźnych zaklęć , chodzić na lekcje , poznawać tajemnice Hogwartu , w grze są zawarte misje np. naucz sie zaklęcia Lumos - za misje dostajemy kase , gra jest podłączona z internetem przez co możemy grać i gadać z ludźmi z całej polski . Jeździmy do Hogsa , na Pokątną itp. Do zakazanego lasu też byśmy mogli sie wybrać sami albo z Hagridem jeśli sie już nauczymy jakiś zaklęć by przeżyć i tam rozwalamy jakieś stworki , możemy też spotkać jakieś zwierze które możemy chodować i opiekować sie po kryjomu np . smoka , orka , tesrala<tylko musimy widzieć kogoś śmierć i w tym jest problem > hipogryfa lub coś w tym stylu . W szkole możemy też chodować zwierze kota , sowe , żabe lub szczura .
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 12-06-2012 19:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Pomysł jest fajny ale to nie jest takie łatwe do zrobienia będę trzymać kciuki.
Ja sobie to tak wyobrażam:
Wybierasz sobie ucznia czy uczennicę i potem wygląd. Potem w Hogwarcie uczysz się normalnie, poznajesz jego tajemnice i może jakiś Turniej Trójmagiczny, by się dodało. Po zakończeniu szkoły możesz przyjąć różne posady np. nauczyciel w Hogwarcie lub pracownik w Ministerstwie Magii.
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT