Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 207
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Przekleństwa
Drukuj temat · Przekleństwa
~JQcay F
Dodany dnia 23-07-2011 14:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 122
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 30.06.11
Medale:
Brak

Ja coś/ktoś mnie mocno zdenerwuję to owszem - przeklnę Oczko ale jestem w miare kulturalny Uśmiech
__________________
"Ja nie szukam kłopotów - to kłopoty zwykle znajdują mnie"

"Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze!"

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

Najsilniejszą magią jest miłość. Pamiętaj o tym, drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Karma Chameleon 200 F
Dodany dnia 23-07-2011 15:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 23
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 22.07.11
Medale:
Brak

Ja przeklinam dosyć dużo. Ale jak coś mnie mocno wkurzy, to klnę na potęgę. Ale jestem kulturalna Uśmiech .
__________________
OD SPRYTU ŚLIZGONÓW,
OD KRETYNIZMU PUCHONÓW
OD WIEDZY O WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
- Wyślij prywatną wiadomość
~maruders F
Dodany dnia 23-07-2011 15:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 35
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 11.08.09
Medale:
Brak

Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach przekleństwa to dla każdego dodatkowy epitet w mowie potocznej . Osobiście nie przeklinam jakoś siarczyście ale wśród znajomych czy w luźnej atmosferze nawet nie zwracam uwagi na kulturę słownictwa Oczko po prostu ciężko jest nie używać jakiś wulgaryzmów gdy na około ciebie wciąż je wszędzie słychać
Wyślij prywatną wiadomość
~Angel14 F
Dodany dnia 23-07-2011 17:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2184
Ostrzeżeń: 0
Postów: 376
Data rejestracji: 16.04.11
Medale:
Brak

Czasem mi sie wypsnie, a najczesciej jak sie wkurze co mi sie ostatnio czesto zdarza ;D
__________________
25.media.tumblr.com/c7f98ce7deaf784cdfd56c75e361e81e/tumblr_mkyubpkpDr1roov60o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~cukrowamyszka F
Dodany dnia 23-07-2011 17:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 181
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 20.07.11
Medale:
Brak

Takie małe wyjaśnienie na początek... Przeklinać to oznacza dosłownie "rzucać klątwę" np. na kogoś. Więc jeśli macie na myśli świat magii, to chyba nie musicie mieć wyrzutów sumienia, że przeklinacie ;D
A co do używania wulgaryzmów... No zdarza mi się Oczko Nie powiem, że często. W domu zwykłe "kurcze" nie jest mile widziane, a co dopiero więcej...
Ale przy dobrych znajomych albo kiedy wyjątkowo się wścieknę, to zawsze coś się wymsknie. Jednak na co dzień staram się hamować Oczko
__________________
"Sekretne utrapienia Harry'ego Pottera... ach, mój Boże, Potter, co ciebie znowu trapi?"
Wyślij prywatną wiadomość
~Blackie Black F
Dodany dnia 23-07-2011 18:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 700
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 01.01.11
Medale:
Brak

Najczęściej zdarza mi się przeklinać kiedy jestem zła lub co gorsza cholernie wściekła. W mojej szkole i domu słowa jak "kurde", "cholera" czy kończące się na "icz" lub "icze" to normalka. Jednak czasem, nigdy w obecności rodziców, a w szczególności mamy, coś tam powiem. Język
Wyślij prywatną wiadomość
~piecka21 F
Dodany dnia 23-07-2011 18:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Postów: 209
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Kiedys nie, ale teraz niestety tak staram sie kontrolowac to bo jak ktos ciagle przeklina to moze byc to bardzo drazniace i nie mile dla innych Blah
__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,on.gifdrogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
Dodany dnia 23-07-2011 19:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

No, przyznam że mi coraz częściej zdarza się 'wpysnąć'... Wiem, że wstyd, że osoba którą część z Was poznała i wydawało Wam się, że mi nie może się to przydarzyć - a jednak. Ostatnio klnę wręcz nałogowo, wypsnęło mi się przy rodzicach kilka razy, a gdy jestem w towarzystwie moich przyjaciół jest to co drugie słowo, najpopularniejszy przerywnik. Niestety, próbowałam przestać, ale z marnym skutkiem. Najczęściej klnę wtedy, kiedy jest jakaś osoba z tzw. 'innej półki' i chcę jej się przypodobać. Że już nie wspomnę o podrywaniu chłopaków... Wtedy jest jeszcze gorzej. Niektórym to imponuje, niektórym to bardzo przeszkadza... W najbliższym czasie spróbuję wziąć się za siebie i przestać w jakimś stopniu klnąć.
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Alexandre F
Dodany dnia 23-07-2011 19:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 22.03.11
Medale:
Brak

Oczywiście. Zdarza mi się klnąc jak szewc, gdy coś mi nie wychodzi. Najczęściej jednak robię to "w myślach", by nikomu nie przeszkadzac. W necie gdzieś było, że przeklinanie łagodzi ból fizyczny O.o
__________________
"Jak masz problem z głową to chłopaku nie ćpaj, bo będzie po nocy prześladować cię wiedźma. Jak chcesz być niegrzeczna to najpierw dorośnij, bo los nastoletnich matek nieraz bywa gorzki".
Wyślij prywatną wiadomość
~0Fishu0 F
Dodany dnia 23-07-2011 19:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 74
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 11.02.11
Medale:
Brak

ja przeklinam dosyc często ale staram sie chamowac ale przy takich kretynach jakich ja mam w szkole to sie kurde nie da ;S
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich z Hogs
-----------------------------------------------------------
i dla ciebie drogi Gościu

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~Ressuscitee F
Dodany dnia 08-08-2011 12:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 30.07.09
Medale:
Brak

Zbyt częste używanie wulgaryzmów sprawia, że tracą one swoją moc i nie wyzwalają już tak dużo emocji. Mam koleżankę, która przeklina co drugie słowo i na nikim nie robi to wrażenia. Natomiast jeśli usłyszę przekleństwo z ust mojej mamy, wiem, że jest bardzo źle. Sama przeklinam od czasu do czasu, w stanie silnej złości Uśmiech.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
Dodany dnia 08-08-2011 13:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Przeklinanie to taka mania. Jak się w coś walniesz, ktoś cię wkurzy, albo coś ci się nie uda, komputer sam ci się wyłączy, albo zatnie z przegrzania ( Dowcipniś ), to nie ma siły, żebym nie przeklnęła. Wierzcie, próbowałam się tego oduczyć, ale... nie da się Język .
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język

Edytowane przez Lady Bellatriks dnia 08-08-2011 13:03
Wyślij prywatną wiadomość
~iamodile F
Dodany dnia 08-08-2011 13:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 156
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 06.08.11
Medale:
Brak

oj przeklinam i to strasznie, a zwłaszcza jak się zdenerwuję Zawstydzony chciałam to ograniczyć i trochę mi się udało, głównie w rozmowach ze znajomymi. co nie znaczy, że tego przy nich nie robię Rozbawiony (znamy się już tak dobrze, że możemy być dla siebie chamscy i nic sobie z tego nie robić) myślę, że będę nad sobą jeszcze pracować i zmniejszać ilość wulgaryzmów, zwłaszcza używanych tak sobie, bez żadnej złości.
nigdy świadomie i głośno nie przeklinam na lekcjach, przy rodzicach moich znajomych, staram się też nie pisać przekleństw, bo jak to ktoś zobaczy (a często tak jest i mam na myśli jakąś mamę, babcię albo nauczyciela) to przypał potem jest.
a najgorsze jest to, że lubię to robić xD
__________________
oj tam oj tam ;-)
Wyślij prywatną wiadomość
~kizzucha F
Dodany dnia 23-09-2011 15:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1648
Ostrzeżeń: 2
Postów: 292
Data rejestracji: 05.01.11
Medale:
Brak

Czasami mi się wypsnie... Ale staram się ograniczać.
__________________
UROCZYŚCIE PRZYSIĘGAM, ŻE KNUJĘ COŚ NIEDOBREGO!

Wiedz, że coś się dzieje drogi Gościu.

HarryPotter3107 - ;D
Loa_Riddle - ;D


Ale że co? ;>

______________________________


"-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome,puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył."

"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."

''Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwale, a nawet powstrzymać śmierć... Jeśli tylko nie jesteście bandą bałwanów, jakich zwykle muszę nauczać."

"- Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
- Tak.
- Tak, proszę pana.
- Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, panie profesorze. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga121 F
Dodany dnia 23-09-2011 15:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 30.08.11
Medale:
Brak

Czasami coś tam przeklnę ale staram się to ograniczać... Znam wiele osób ,które przeklinają. W tych czasach jest to chyba jednak nieuniknione.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nelishia F
Dodany dnia 23-09-2011 15:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 136
Data rejestracji: 11.09.11
Medale:
Brak

Poniekąd jestem wyjątkiem - nie klnę i nie ważne, czy cały świat legnie w gruzach, czy to tylko zarobię niesprawiedliwą ocenę z dowolnego przedmiotu. Gdy ktoś powie, choćby "kurczaczku pieczony" w sensie innym niż potrawa - jest u mnie skreślony na całej linii. Moi rodzice są kulturalni, ja również. Wolę używać racjonalnych argumentów niźli "brzydkich wyrazów". Według mnie to jest naprawdę żałosne, kiedy ktoś nie potrafi sklecić porządnego zdania, w którym nie byłoby tego typu "przecinków". Obracam się w dobrym towarzystwie - moje dobre koleżanki nie przeklinają, natomiast niektóre "znajome" z mojej klasy to totalna porażka. Ich kłótnie zna pewnie cała szkoła, zwłaszcza, że wrzaskiem wyzywają się od kretynek (a to najłagodniejsze słowo, niektóre to tak straszne wulgaryzmy, że pozbawiałabym języka każdego, kto choćby by o nich pomyślał). Kiedy są w moim pobliżu mam ochotę je zakneblować i zamknąć w kabinie dżwiękoszczelnej - cały świat mi podziękował... -,-
http://starryeyes.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Wasp F
Dodany dnia 23-09-2011 15:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 2
Postów: 258
Data rejestracji: 17.12.10
Medale:
Brak

Przeklinam bardzo rzadko. Zwykle zamiast brzydkich słów mówię kurde.. Jeszcze rok temu klęłam po angielsku, o wiele częściej niż teraz. Aczkolwiek nie klęłam tak jak niektórzy ludzie,np.dresiarze. Oczywiście, kiedy jestem mocno zdenerwowana na przykład w szkole, to niektórzy mówią:"ty przeklinasz?!"
Wyślij prywatną wiadomość
~Roxelle F
Dodany dnia 23-09-2011 15:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 226
Ostrzeżeń: 0
Postów: 61
Data rejestracji: 17.09.11
Medale:
Brak

Oj, no zdarza mi się. Coś spadnie, coś się zepsuje, ktoś mnie denerwuje. To się parę słów wypsnie. Zauważyłam, że ostatnio więcej przeklinam. Ale nie jest tak, że co drugie słowo to przekleństwo, bo uważam że to przegięcie.
__________________

img685.imageshack.us/img685/2264/sygnaw.jpg

29.media.tumblr.com/tumblr_lrvtnkW6qQ1qb9qh4o4_250.gif

- Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
- Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
- Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
- Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

_____________
Od przebiegłości Ślizgonów,
Kretynizmu Puchonów,
I od Wiedzy - O - Własnej - Wszechwiedzy Krukonów,
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!

Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Granger F
Dodany dnia 23-09-2011 16:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 161
Data rejestracji: 25.02.11
Medale:
Brak

Wiem, że okropnie wygląda gdy dziewczyna przeklina, wiem, że to niekoniecznie wypada (chociaż rzadko zastanawiam się co według innych wypada a co nie) ale nic nie poradzę na to, że czasami po prostu "się nie da" i wyrwie się coś takiego, że sama jestem zaskoczona. Nie robię tego nałogowo, mam pewną kochaną osóbkę, która mnie temperuje, ale cóż... z moim charakterkiem, nie zawsze się udaje.
http://magnolia--crescent.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Grzesiek F
Dodany dnia 23-09-2011 17:15
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 462
Ostrzeżeń: 0
Postów: 300
Data rejestracji: 03.08.10
Medale:
Brak

Przeklinaniu mówię NIE!A znam 2 osoby które często używają tzw"wulgaryzmów" (przekleństw) ja jeszcze nigdy odkąd pamiętam nie przeklinałem.Rozbawiony
__________________
Motto Hogwartu:
" Nigdy nie łaskocz śpiącego smoka"

We are the Potter Generation<3

I szczególne pozdrowienia dla ciebie drogi Gościu.

Edytowane przez Grzesiek dnia 23-09-2011 17:16
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT