Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 189
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Przekleństwa
Drukuj temat · Przekleństwa
~Arek Secret F
Dodany dnia 29-02-2012 18:47
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 253
Ostrzeżeń: 1
Postów: 32
Data rejestracji: 28.02.12
Medale:
Brak

Przyznam się bez bicia, że u mnie wszyscy wyrażają się ku***sko. Rodzina się zbierze - roi się od pi**, ch**** i innych obrażeń. Szkoła - wyp********... To się stało modne. Ja, niestety, uległem modzie, ale nie robię tego co moment, tylko w razie jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, zszokowania czy innych dziwnych sytuacji.

PS - miałem kilka takich insynuacji - np. podczas gry w trzeciej klasie. Pani słucha, co mówimy. Kolega zamiast "Lista" wypowiedział mówiąc wyraźnie, z przesadną manierą "p(l)iz**", a ja odruchowo na cały głos "o ku***, jak ty się chu**** wyrażasz". Spiekłem raka jak nigdy.

Oj, użyć wulgaryzmów musiałem sporo, przepraszam za to Rozbawiony
__________________
Mam okazję powitać Ritę Skeeter - tą wścibską kobietę z Proroka Codziennego. Moja opinia o niej, jakże znana: "Die Bitch, Die".
Wyślij prywatną wiadomość
~tarantula head F
Dodany dnia 29-02-2012 19:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1273
Ostrzeżeń: 0
Postów: 350
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Aż wstyd się przyznać, ale i ja, czasem lubię sobie pomówić tzw 'łaciną' ^-^ W mojej szkole jest to na porządku dziennym. Każdy co drugie słowo "ku***', 'wypi*******'... A ja sama zaczęłam przeklinać gdzieś w 4 klasie podstawówki. Czasem gdy trzeba, powstrzymuję się, ale nie raz nie daje rady.
__________________
38.media.tumblr.com/tumblr_mbl68vCVQE1r23joco4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
Dodany dnia 29-02-2012 19:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

Nienawidzę szpanowania przekleństwami. Owszem, mnie też zdarza się czasem powiedzieć wyp******, ale nie na głos... Jestem w 1 klasie gimnazjum, mam 14 lat i naprawdę znam takich, którzy klną k*** po co drugim słowie. Staram się nie ulegać tej "modzie" na przekleństwa...
__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
~Hannibal F
Dodany dnia 20-05-2012 11:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Horkruks
Punktów: 7188
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2,127
Data rejestracji: 04.04.12
Medale:
Brak

Oj, nie ma co, temat akurat dla mnie. Nie żebym się chwaliła czy szpanowała, wręcz przeciwnie, ale często zdarza mi się rzucić grubym słowem. Staram się powstrzymywać w poważnym towarzystwie, ale wśród znajomych szastam takimi i owymi epitetami we wszystkie strony. Jak coś mi się powiedzie to z radości, jak nie uda to ze złości.
Nie wiem dlaczego, ale wiele osób mówi mi, że taki "image" do mnie pasuje Uh-oh!
__________________

24.media.tumblr.com/tumblr_lhagp76XxW1qeyk51o1_500.gif

Edytowane przez Hannibal dnia 06-08-2012 19:08
http://hannibal-fucking-winchester.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Panicz Misaki F
Dodany dnia 20-05-2012 11:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 265
Ostrzeżeń: 0
Postów: 84
Data rejestracji: 11.05.12
Medale:
Brak

Nienawidzę przekleństw, no ale cóż wychowałam się w takiej okolicy, że "kur*a" i inne tego typu wyrazy to wielki szpan >< Staram sie nie używać takiego słownictwa, ale nie zawsze mi się to udaje.chyba to wpływ ludzi w śród których żyję T^T
__________________
fc01.deviantart.com/fs7/i/2005/212/a/5/Harry_Potter___Up_To_No_Good_by_kanae.jpg

Witam wszystkich i pozdrawiam !

OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECH WIEDZY KRUKONÓW
RATUJ NAS SLYTHERINIE !!!



-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze.
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
Dodany dnia 20-05-2012 12:08
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Klnę. Nie wyobrażam sobie zdawać komuś relacji, z wydarzenia, które mnie okropnie wkurzyło, bez przekleństw. Wiem, że to nie przystoi, że to jest szczeniackie, że tak robią gimbusy, żeby zaszpanować, ale niestety - przeklinanie stało się moim kolejnym złym nałogiem. Próbowałam się kiedyś hamować, jednak nic z tego. Wulgaryzmy wychodzą ze mnie od tak, o. Tak samo, jak inne słowa. Hamuje się przy rodzicach, jednak to nie zawsze wychodzi. Kilka razy zdarzyło mi się przekląć w ich obecności, jednak nie było to naumyślnie. Po prostu mi się wymsknęło. Zresztą, ojciec normalnie przy mnie przeklina, więc przyzwyczaić się można i chyba mu teraz nie robi różnicy, czy mówię "kurde", "kuźwa", czy "k***a". Chciałabym nie przeklinać, jednak w gronie znajomych to nie takie łatwe, gdy prawie każde słowo, to "k***a". W takim otoczeniu, też można się przyzwyczaić do przekleństw i zacząć samemu ich używać. Tak właśnie było ze mną. Wszystko przez znajomych. Rozbawiony I nie przeszkadza mi już, że gdy ktoś mówi, to co drugie słowo to przekleństwo. Kwestia przyzwyczajenia.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
Dodany dnia 09-07-2012 23:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Z natury klnę jak szewc, ale w odpowiednich okolicznościach potrafię zachować umiar. Niecenzuralne słownictwo jest, cóż, częścią naszej mowy, choć niezbyt szlachetną - ale tak jest w każdym języku. Umiejętność pohamowania się w określonych sytuacjach świadczy o dobrym wychowaniu danej osoby. I o tym przede wszystkim należy pamiętać. Szpanowanie przekleństwami? Cóż, bywa i tak, zazwyczaj kiwam w takich sytuacjach głową z politowaniem. Choć niektórzy mi mruczą pod nosem "przyganiał kocioł garnkowi", ale nie słuchajcie tych ludzi. Oni się nie znają. =]
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."
Wyślij prywatną wiadomość
~Annee F
Dodany dnia 25-08-2012 12:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 984
Ostrzeżeń: 1
Postów: 235
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

Cóż, czasem mi się przeklnie, w domu, a raz nawet w szkole na wf-ie przy nauczycielu (a jak się zdziwił, w końcu ja zawsze taka grzeczna i cicha xD). Ale nigdy nie przeklinałam jak szewc i dla "szpanu". Też nie znoszę takich małych dzieci co przeklinają ile wlezie tylko po to by zaimponować innym.
__________________
Albus Severus
Pochodzenie imion syna Harry'ego
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.


fs1.cyworld.vn/data2/2009/07/17/063/1247818263943244_file.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
Dodany dnia 28-08-2012 09:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

No powiedzmy, że czasami mi się wymsknie. Ja zazwyczaj nie przeklinam no chyba, że ktoś mnie wkurzy gryy....Pretensja
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 04-01-2014 16:21
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Zdarza się, ale naprawdę rzadko - a może lepiej : coraz rzadziej. Mam znajomego po wojsku, który jest bardzo nerwowym człowiekiem. I jak zaczynamy rozmowę, to po 5 minutach uszy więdną. K***a, to, k***a tamto - niby można się przyzwyczaić, ale swoje oburzenie można wyrażać inaczej. Przekleństwa to też porzekadło. Ktoś idzie, potknie się i wypsnie mu się : Ja pie****ę - ale to słowo nic tutaj nie znaczy. A inna sytuacja. Zięć składa teściowej życzenia z okazji urodzin : "100 lat kochana mamusiu" - a myśli sobie :"Zdechnij w końcu stara krowo". Fałsz, dwulicowość, słodziutki język "żmijowy" - w kategoriach moralnych, to przekleństwo zostaje mniej krzywdzące ; )
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
Dodany dnia 06-01-2014 05:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Fakt faktem to teraz całkiem popularne. Ale szczerze, do 6 klasy podstawówki moim jedynym przekleństwem było "cholera!". Nigdy nic więcej. Poszłam do gimnazjum... wystrczył miesiąc i cóż. Spotkałam się ze znajomą i powiedziała mi, że strasznie *****ć* zaczęłam. W sumie też trochę to zauważyłam. Oczywiście w cywilizowanej konwersacji jakoś nie widzę przesadnej potrzeby używania wulgaryzmów ale w większości rozmów z rówiesnikami, jeżeli nie użyję chociażby jednego wulgaryzmu na dwa zdania złożone to już po chwili albo się krzywo patrzą albo nie rozumieją o czym mówię. W zależności w jakim kierunku toczy się rozmowa. Ale faktycznie, byłam w szkole podstawowej, to za słowo *kurde* byliśmy przez nauczycieli pouczani. Teraz na całą klase można krzyknąć *Ku^^a, ty ..........." i w sumie jedynie ktoś sie może EWENTUALNIE odwróci w twoją stronę i zabije ci wzrokiem. Nic więcej. Rok temu byłam u kuzyna nad morzem i siedzielismy w skate parku rozmawiając o muzyce. Kulturalnie, bez przekleństw gadaliśmy co nowego i każdego. Ja, że sie wyłączyłam z dyskusji na jakiś czas obserwowałam dzieciarnie na rampach. I jedzie jakiś chłopaczyna rolkach, no nie wiem - 1,50m wzrostu, max 3 klasa podstawówki. Ale ja poważnie. I spada z tej rampy - bo jakżeby inaczej. I zaczyna bluzgać. No ale przekleństwami to rzucał jak magik kartami. Po prostu tak tylko się spjrzałam na znajomych, któzy najwyraźniej zbyt pochłonięci rozmową nie zwrócili na to uwagi. W szoku byłam i w sumie nadal jestem. Ostatnio spotkałam się z chłopakiem z kilkoma znajomymi jego młodszego brata z podstawówki. I gadamy, śmiejemy się - była 21, placyk przy szkole - po czym młodzi wyciągają e-papierosa (o smaku cappuchino czy cholera wie) i pytają się mnie czy zapalę. A ja tak grzecznie "nie dzięki" i palą i klną przy mnie. No dzieciak 5-6 klasa. Osobiście nie wiem co "spenerzyło" dzieciaków. Boję się trochę tego, bo skoro teraz jest tak, 5 lat temu było zupełnie inaczej, to co będzie za 10 lat, jak mój młodszy brat pójdzie do gimnazjum.
Wiele się teraz czyta na kwejku czy tego typu, że "wylgaryzmy podkreslają wartościowość wypowiedzi" albo teksty w stylu, że "jeżeli klnę, to znaczy, że mi zalezy". Albo po prostu nie potrafię się wysłowić jak człowiek. Nie wiem, no wiele osób teraz przeklina. I dużo osób nie zwraca już na to uwagi. Jestem przeciwna, mimo, że jak jestem wśród takich luźnych rozmów z niektórym osbami, to faktycznie, przyznam się bez bicia, że nie przebieram w słowach i czasami uda mi się naprawdę zaskoczyć samą siebie. Ale to myślę trochę co innego. Powinniśmy panować nad językami.
__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Little_Black F
Dodany dnia 06-01-2014 12:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 653
Ostrzeżeń: 0
Postów: 127
Data rejestracji: 31.05.13
Medale:
Medal

Przyznam się bez bicia, że czasem zdarzy mi się przekląć. Staram robić się to rzadko i jeszcze chyba się nie zdarzyło żebym używała wulgaryzmów w internecie.
W sumie teraz przekleństwa to taki szpan, no ale bez przesady, żeby dzieci w podstawówce albo jeszcze młodsze wyrażały się jak szewc!!! Uh-oh!
Czasami wkurza mnie nawet to, że klną dziewczyny. xD Może jestem jakaś staromodna, ale jak słyszę dziewczynę klnącą jak szewc to mnie coś trafia, chociaż samej też zdarza mi się coś niecenzuralnego powiedzieć.
http://lubimyczytac.pl/profil/274876/agata-black Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
Dodany dnia 06-01-2014 12:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Przy ludziach nie przeklinam w ogóle. Po prostu nie umiem. No, chyba, że jestem bardzo wkurzona, wtedy wychodzi ze mnie wszystko co najgorsze. Znajomi wiedzą, że wtedy lepiej trzymać się ode mnie z daleka. xD Ale to są tylko sytuacje krytyczne. Za to jak jestem sama..cóż, nie raz mi się zdarza. xD Z bólem przyznaję.
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Guseppe F
Dodany dnia 06-02-2014 17:11
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 324
Ostrzeżeń: 1
Postów: 69
Data rejestracji: 23.01.14
Medale:
Brak

Ja jestem osobą, która jak się zdenerwuje to puszcza taką wiązankę, że innym aż niedobrze się robi... Tak jakoś naturalnie mi to wychodzi... Nauczyłem się tych słów w szóstej klasie, ale użyć ich zacząłem w gimnazjum. W ogóle kiedyś byłem cichą myszką, bardzo sztywną osobą, teraz tak wrzuciłem na luz, że sam siebie nie poznaję. W ogóle uznaję to za zaletę użyć takiego słowa w odpowiednim momencie (ale nie w innych momentach). Nie klnę w domu i przy dorosłych.

Co do przeklinania to nie robię tego na pokaz (kiedyś owszem, ale to były dwa tygodnie, potem jakoś mi już na tym nie zależało ale słowa to już do mojego "aktualnego słownictwa" weszły. Teraz to z przyzwyczajenia - jak się potknę to olaboga, wszyscy załamują ręce, już sobie biorą długopis i kartkę i spisują to, co mówię, bo im się przyda xD

__________________
img.interia.pl/komputery/nimg/d/t/Jas_Fasola_zaatakowal_3789496.jpg

O właśnie tak wyglądam kiedy widzę coś nienormalnego Wredny


USA you were born to rage, so come on!
Wyślij prywatną wiadomość
~Seszen202 F
Dodany dnia 08-03-2014 16:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Normalnie,to nie przeklinam,ale zdarzyło mi się to chyba z dwa razy,niestety.Pierwszy raz moja starsza siostra powiedziała,że jakaś jej znajoma jest wkur*******,a ja na to -raczej Gocha(taka dziewczyna z wioski) jest wkur*******. Drugi raz koleś od w-fu dał nam wycisk,powstawiał słabe oceny,a na koniec powiedział,że mamy zaraz drugi w-f i z racji tego mamy się przebrać na przerwę,a jak nie zmieścimy się w czasie,dostaniemy uwagę.Wtedy wymsknęło mi się"nie cierpię tego choler**** w-f.poza tym,to nie przeklinam.
__________________
- Dzień dobry - rzekł Mały Książę.

- Dzień dobry - odparł Kupiec.

Kupiec ten sprzedawał udoskonalone pigułki zaspokajające pragnienie. Połknięcie jednej na tydzień wystarcza, aby nie chciało się pić.

- Po co to sprzedajesz? - spytał Mały Książę.

- To wielka oszczędność czasu - odpowiedział Kupiec. - Zostało to obliczone przez specjalistów. Tygodniowo oszczędza się pięćdziesiąt trzy minuty.

- A co się robi z pięćdziesięcioma trzema minutami?

- To, co się chce...

"Gdybym miał pięćdziesiąt trzy minuty czasu - powiedział sobie Mały Książę - poszedłbym powolutku w kierunku studni..."

Antoine de Saint-Exupery Mały książę

Pozdrawiam wszystkich.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Memento Silence F
Dodany dnia 09-07-2014 17:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 05.07.14
Medale:
Brak

Z reguły nie przeklinam , ale przyznaję , że czasem coś się wypsnie Pretensja , a szczególnie kiedy o coś się uderzę albo internet mi nie działa.
__________________
Dziękuję wszystkim za pozdrowienia.Ja też kłaniam się i życzę miłego dnia Uśmiech

img3.wikia.nocookie.net/__cb20090531134524/harrypotter/images/5/5f/Luna%27s_Patronus.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Morgana F
Dodany dnia 25-09-2014 22:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 30.06.14
Medale:
Brak

Eh, czasem coś mi się wypsnie, ale przeklinam bardzo rzadko. Ktoś musi mnie mocno zdenerwować. W domu, w szkole nigdy nie przeklinam. Teraz zdarza mi się to sporadycznie, ale kiedyś przeklinałam ciągle i było to w podstawówce. Wstyd mi jest to przyznać. Ogólnie brzydzę się przekleństw, dlatego staram się nie bluźnić.
Wyślij prywatną wiadomość
`Sharon665 F
Dodany dnia 25-09-2014 22:29
Moderator (F)

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 15399
Ostrzeżeń: 2
Postów: 198
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Medal

Niestety przeklinam i nie umiem przestać, ten nawyk wraca jak bumerang. Co prawda umiem się opanować przy rodzinie, starszych osobach etc, ale przy rówieśnikach czy siostrze... No już niekoniecznie. Miałam takie okresy, w których przekleństwa były u mnie rzadkością, ale potem wszystko wracało do porządku dziennego. Pocieszam się tylko faktem, że do używania przekleństw częściej niż przecinków mi jest jeszcze daleko i mam nadzieję, że nigdy do takiego poziomu nie dojdę.
A co do przekleństw u innych... przeszkadzają mi tylko wtedy, kiedy są one używane w zastępstwie za przerwy między słowami czy przecinki. No i kiedy padają one z ust dzieci, które coraz wcześniej zaczynają przeklinać.
__________________
i49.tinypic.com/snkv88.jpg

Zapraszam do przeczytania mojego FF, drogi Gościu


- Cóż, jeśli będę twoim przyjacielem, to czy powiesz mi jakie jest hasło do dormitoriów Gryffindoru, żebym mógł wślizgiwać się tam i podrzucać Weasleyowi do łóżka martwe zwierzęta?
- Nie!
- Ok, zdradzisz mi wszystkie brudne sekrety Weasleya i Granger, żebym mógł je odpowiednio ubarwić i rozprzestrzenić po szkole?
Harry nie mógł się zdecydować, czy jest przerażony, czy chce mu się śmiać.
- Nie!
- Czy mogę namówić cię, żebyś przeszedł na mroczną stronę?
- N... - zaczął Harry i spojrzał na niego z zakłopotaniem. To, pomimo wszystko, było bardzo poważne pytanie. - A chciałbyś?
Malfoy wydął wargi.
- Niekoniecznie. Chociaż to mogłoby być zabawne.
Harry potrząsnął głową z niedowierzaniem.
I tak, owszem, z pewną dozą rozbawienia. Nikt inny nie miał tak rażąco paskudnego charakteru jak Malfoy, a to, że obnosił się z nim tak bezwstydnie budziło niemal chęć wybaczeniu mu.
- Dobrze - powiedział w końcu Malfoy.
[...]
- Co zwykle robisz ze swoimi przyjaciółmi? - zapytał Harry niezręcznie.
- Mówię im co mają robić, a oni potem odchodzą i zostawiają mnie w spokoju.
- Och... - ten pomysł nie wydawał się Harry'emu zbyt zachęcający.
- Zrobisz to, co ci powiem? - zapytał Malfoy wprost.
- Nie!
- Ech - powiedział Malfoy ponuro.- Cóż... no więc, co ty zwykle robisz z przyjaciółmi?
- Eeee... dużo rozmawiamy, jaki jesteś wstrętny.
- Więc możesz to robić. Traktuję to jako komplement.
'Światło pod Wodą'
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackSpirit F
Dodany dnia 26-09-2014 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

Przekleństw zazwyczaj nie wypowiadam na głos. Nawet wtedy, gdy ktoś mnie zdenerwuje. W takich sytuacjach wolę walnąć ciętą ripostą. Skuteczność 100 %. Czasem mi się wymknie jakieś k**** jak się np. uderzę, ale raczej rzadko. Lubię sobie sporadycznie poprzeklinać w myślach na matematyce. W klasie jestem uznawana za grzeczniutką osóbkę, która nigdy nie bluźni. Nie przeszkadza mi to za bardzo Uśmiech
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
Dodany dnia 26-09-2014 16:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Na głos raczej nie przeklinam, chyba ze ktoś autentycznie mnie doprowadzi do takiego wkurzenia, że inaczej nawet nie wiem jak się wysłowić - ale to raczej sporadycznie. Pisząc cześciej, ale tylko przy osobach przyktórych wiem, że tak jakby 'mogę sobie pozwolić' na takie czy inne słowo, bo nie zareaguje dziwną gadką że się nie przeklina i tak dalej. Czasami po prostu trzeba, no. Albo soczysty sarkazm, to już częściej.
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT