Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 282
» Użytkowników online: 1

~agrohimjrf

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
Drukuj temat · Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
~Cee F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09-02-2009 22:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Obraz w reżyserii Davida Finchera miał swoją światową premierę 25 grudnia 2008 roku, w Polsce można go oglądać od trzech dni. Opowiada historię mężczyzny, który urodził się jako osiemdziesięciosześcioletni niemowlak z pomarszczoną skórą, reumatyzmem i innymi objawami towarzyszącymi starości. Jednak, to co wyróżnia Benjamina to to, że z wiekiem młodnieje. Cały film przedstawia to, jak potoczyło się jego życie. Produkcja póki co nominowana jest w trzynastu kategoriach do Oscara, pięciu do Złotego Globu, ośmiu do BAFTY (w tym trzy wygrane) i wielu innych nagród. W rolach głównych wystąpili: Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton, Jason Flemyng, Elias Koteas i Julia Ormond.

Jeżeli chodzi o mnie, to film oglądałam wczoraj. Wiedziałam mniej więcej, na czym polegać będzie fabuła, obejrzałam zwiastuny, zdjęcia i krótko mówiąc - doczekać się nie mogłam. Już wcześniej polowałam na ten film. I powiem pokrótce: produkcja po prostu mnie zachwyciła. Głupia ja, przebeczałam połowę filmu, czego naprawdę szczerze nie cierpię. Według mnie, niezwykle wzruszający. I pomimo tego, że nie jest specjalnie zawiły, fabuła nie jej poplątana i w zasadzie z początku wiadomo, na co skazany jest Benjamin wiążąc się z Daisy, to jednak sposób przedstawienia historii i sama historia niezwykle chwytają za serce. Po prostu Ciekawy przypadek... należy teraz do jednych z moich ulubionych filmów i z pewnością nieraz do niego powrócę. Wredny Film po prostu daje do myślenia, uświadamia człowieka, że nikt nie zapanuje nad czasem i trzeba się pogodzić z własnym losem.
Jeżeli chodzi natomiast o aktorów, nie będę się rozwlekać: Brad Pitt zyskał niezwykle w moich oczach i po raz pierwszy w filmie wyglądał po prostu... dobrze (gdy nie musiał spędzać 5 godzin na samej charakteryzacji). Cate Blanchett - jedna z moich ulubionych aktorek - po prostu jej kunszt aktorski robi na mnie bardzo duże wrażenie. No i została Tilda Swinton, którą do tej pory znałam jedynie z Opowieści z Narnii z roli Białej Czarownicy - i żałuję; bardzo mi się podobało to, jak zagrała - Tilda umie się po prostu wcielić w każdą postać: czy to kobieta z klasą, żona ministra czy zła czarownica.

A jak Wasze wrażenia po filmie?

Edytowane przez Cee dnia 09-02-2009 22:33
Wyślij prywatną wiadomość
!Marta_Mara F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2009 18:16
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Karta z Czekoladowych Żab
Punktów: 4106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 110
Data rejestracji: 01.08.08
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o ocenę, a raczej zachwyt nad fabułą- zgadzam się z Cee.
Film bardzo dobry, bez dwóch zdań.
To, czego jeszcze nie powiedziano- cudowna Queenie, wulkan optymizmu, przefajna kobitka ^^

Bardzo irytujące [bardzo, bardzo, bardzo!!!11] było przerabianie twarzy starca tak, aby miał polot Pitta, w wyniku czego odnosiłam wrażenie przez początek filmu [starość Benjamina], że patrzę na twór z simsów dwójki >,<

Do reszty nie mam zastrzeżeń.
8,5/ 10 [za tą poczwarkę komputerową]
Wyślij prywatną wiadomość
~addicted_to_HP F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 15-02-2009 18:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 555
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 18.01.09
Medale:
Brak

To jeden z najcudowniejszych filmów jakie w całym swoim życiu widziałam. Powiem szczerze przy zakończeniu ryczaaaaaaaałam, ryczałam na całego, ale zaśmiałam się przy Panu Trafiła Mnie Błyskawica ^^. Cudo. Cudo. Cudo. Niesamowite, niepowtarzalne i najlepsze. Wzruszające, poruszające. Kocham artystę, kocham Queenie, kocham Benj'a, kocham Daisy. Kocham wszystko w tym filmie. Arcydzieło, perełka.
__________________
i35.tinypic.com/1zyj28j.jpg
I
ship
Hermione and Ron.
Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2009 11:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Miałam wielką ochotę wybrać się na ten film i jestem właśnie świeżo seansie.
Tak jak się spodziewałam, film okazał się świetny. Oryginalny, poruszający, momentami zabawny. I mimo, że był też wzruszający, to ja nie uroniłam tak naprawdę ani jednej łzy. Miałam wczoraj jakąś blokadę i nic mnie nie ruszało. A muszę przyznać, że nie trzeba wiele, żebym się popłakała na filmie.

Jest to jeden z najlepszych filmów jakie oglądałam. Naprawdę warto obejrzeć.
9/10
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2009 10:54
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Pewnie nigdy bym tego filmu nie obejrzała, gdyby nie moja nad wyraz uparta koleżanka i jej moc przekonywania. Kiedy pierwszy raz usłyszałam o tym filmie pomyślałam sobie, co może być ciekawego w bajkowatej historii o mężczyźnie, który z wiekiem staje się młodszy. Moja wina. Już nigdy nie będę oceniać filmu po pozorach a już na pewno nie po tytule (ten wydał mi się jakoś mało chwytliwy). Ten film był naprawdę niezwykły pod każdym względem - historię ogląda się z dużym zaciekawieniem, momentami jest naprawdę poruszająca i przede wszystkim jest taka niecodzienna. Sama realizacja filmu mnie osobiście się podobała i myślę, że dzisiejszej nocy twórcy będą mogli cieszyć się chociażby jedną statuetką. Polecam.
Wyślij prywatną wiadomość
~emma-watson-16 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2009 12:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Film jest świetny, chociaż nie nazwałabym go filmem rozrywkowym. Jest dosyć poważny, bardzo mi się podobał. Fabuła ciekawa, a przy końcówce łzy napłynęły mi do oczu. Myślę, że zasłużył na więcej oskarowych statuetek, niż otrzymał. Z drugiej jednak strony Slumdog również na swoje statuetki zasłużył Język
Gorąco polecem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady James F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2009 14:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3783
Ostrzeżeń: 1
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

filmu jeszcze nie miałam okazji obejrzec, ale po obejrzeniu zwiastunu i przeczytaniu recezji stwierdziłam, ze koniecznie muszę go zobaczyc Uśmiech coś nieco innego niż zazwyczaj...
__________________

Żeby docenić wartość jednego roku,
zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy.
Żeby docenić wartość miesiąca,
spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie.
Żeby docenić wartość godziny,
zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.
Żeby docenić wartość minuty,
zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot.
Żeby docenić wartość sekundy,
zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek.
Żeby docenić wartość setnej sekundy,
zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.
Czas na nikogo nie czeka.
Łap każdy moment, który ci został, bo jest wartościowy.
Dziel go ze szczególnym człowiekiem
- będzie jeszcze więcej wart.
Wyślij prywatną wiadomość
~Shimizu F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2009 16:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 170
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 10.04.09
Medale:
Brak

Jeden z najlepszych filmów jakie widziałam. Spodobał mi się zwiastun, który leciał w kinie przed innym filmem i zechciałam (razem z siostrą) go obejrzeć.
Świetna scenografia. Cate i Brad musieli się bardzo namęczyć aby dobrze odegrać swoje role. Grali przecież nie tylko osoby, w swoim wieku, ale dodatkowo osoby starsze. Nie miałam o tym pojęcia, póki nie obejrzałam tego co działo się za kulisami.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2009 16:29
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Jeden z najbardziej oryginalnych, ciekawych i po prostu wspaniałych filmów jakich okazje miałam obejrzeć. Na samym początku tytuł filmu jakoś mnie nie przyciągał do obejrzenia go, ale jednak obejrzałam. Uważam, że bardzo dobry film, bardzo dobra realizacja filmu, wspaniała gra Brada Pitt'a no i fascynująca fabuła, niektóre momenty wzruszające a na samym końcu muszę przyznać, że naprawdę napłynęły mi łzy do oczu.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Doys F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 05-08-2009 00:14
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -37
Ostrzeżeń: 2
Postów: 64
Data rejestracji: 02.08.09
Medale:
Brak

Jesli chodzi o fabułe filmu to jest to swietny pomysł żeby uswiadomic ludzi ze czas płynie nieublagalnie i my ludzie nic z tym nie zrobimy, dlatego trzeba korzystac z życia Rozbawiony !!!
__________________
Doys xD

pozdrawiam drogi Gościu :*
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2009 22:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Film jak dla mnie troszke nudny, ale jesli chodzi o fabułe filmu to jest naprawde super. Zgadzam sie z Lady Doys, że trzeba korzystać z życia bo czas pędzi tak szybko, że nigdy nie wiadomo kiedy mozemy odejśc z tego świata.
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2010 21:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Obejrzałam go dzisiaj. Ryczałam przez piętnascie minut pod koniec filmu! Film dobry, tylko jak dla mnie trochę nudnawy. Jakoś nie umiałam przez niego przebrnąć. Za to końcówka, i to dziecko, które miał z Daisy... To mi się podobało.
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Kasjopeja F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2014 13:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Ravenclawu
Punktów: 450
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 15.09.14
Medale:
Brak

Ja oglądałam - byłam na tym filmie w kinie. Piękny, momentami zabawny, na pewno bardzo wzruszający i niesamowity. Świetna perełka ostatnich lat. Niesamowita rola Brada Pitta - w końcu miał okazję się wykazać jako aktor, miał wiele do pokazania. I naturalnie wspaniała Cate Blanchett.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT