Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 259
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Insygnia Śmierci
»»» "Ron Dziedzicem Slytherina!" - błąd autorki czy zamierzone działanie?
Drukuj temat · "Ron Dziedzicem Slytherina!" - błąd autorki czy zamierzone działanie?
~Charakternik F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2010 19:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 686
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Hm , nie wiem , moim zdaniem mogłby. Ale , przecież wszystkie rody czarodziejów czystej krwi , są ze sobą spokrewnieni , a Rodzina Weasley'ow są czystej krwi , Slytherin też był. Więc może kazdy czystejkrwi czarodziej ma w sobie to coś? ; p takie luzne pomysly rzucam
Edytowane przez Charakternik dnia 12-08-2010 19:38
Wyślij prywatną wiadomość
~AliceSpinnet F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2010 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 483
Ostrzeżeń: 0
Postów: 78
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem to trochę dziwne.
Bo, sądząc po tym, czego dowiedzieliśmy się w II części, tego raczej nie da się nauczyć .
To się ma od urodzenia.
Chociaż z drugiej strony,Ron mógł jakoś ze słuchu nauczyć się tego 'syczenia', to jedno wyrażenie tylko było.

W każdym bądź razie, Ron i Hermiona mieli wejść do komnaty, więc Rowling musiała jakoś to rozegrać.
__________________
- Już...nigdy...nie tkniesz... moich... dzieci! - Krzyknęła pani Weasley. Bellatriks zaniosła się takim samym śmiechem jak jej kuzyn Syriusz, gdy padał do tyłu przez czarną zasłonę w Sali Śmierci... I nagle Harry poczuł, że już wie, co się zaraz stanie, zanim to się stało. Zaklęcie Molly przemknęło pod wyciągniętą ręką Bellatriks i ugodziło ją w pierś, prosto w serce. Szyderczy śmiech Bellatriks zamarł, oczy wyszły jej na wierzch i zaledwie zrozumiała, co się stało, runęła na posadzkę.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermionka_96 F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2010 19:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 12.08.10
Medale:
Brak

No w sumie prawda ale czy tak trudno jest powtórzyć jeden wyraz? Ron mógł się nauczyć dobrze go wymawiać i otworzył Komnate Tajemnic! A tak w_ogóle to przecież magia jest! xD xD
Edytowane przez Elsanka dnia 07-09-2010 21:30
Wyślij prywatną wiadomość
~Madden F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 08-09-2010 10:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 62
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 27.01.09
Medale:
Brak

Przypadki z reguły są dziwne. Ogólnie wiadomo, że mało było czarodziejów czystej krwi. Więc można pomyśleć, że każdy ród jest ze sobą w mniejszym lub większym stopniu połączony. To by wytłumaczyło, dlaczego Ron mógł nauczyć się tych dwóch słów.
Faktycznie, dla mnie także wygląda to dziwnie, ale to jest magia. I przede wszystkim wyobraźnia Rowling.
Na pewno takie rozwiązanie było o niebo lepsze niż Harry ( jak zwykle cudem) lecący do komnaty i szukający kłów bazyliszka.
Czy ( oz grozo!) Hermiona mówiąca językiem węży. Na pewno mały epizod z Ronem jest bardziej prawdopodobny i w gruncie rzeczy - możliwy.
Ja tam zdążyłam się przyzwyczaić do tych wszystkich cudownych zbiegów okoliczności w historii naszego Harrego Pottera Oczko.
__________________
Tom Riddle padł na posadzkę z pustymi rękami, jego ciało skurczyło się i zwiotczało, z podobnej do głowy węża twarzy znikł wszelki wyraz, zagościła w niej pustka.

Voldemort był martwy, zabiło go jego własne odbite zaklęcie,


a Harry stał z dwoma różdżkami w dłoniach, patrząc na skorupę swojego śmiertelnego wroga...










Jeśli sądzisz,
że w dobie komputerów
sztuka czytania zanikła,
zwłaszcza wśród dzieci,
to niezawodny znak, że jesteś

MUGOLEM!




hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Doris F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 08-09-2010 17:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 111
Ostrzeżeń: 0
Postów: 30
Data rejestracji: 30.08.10
Medale:
Brak

Nie wiem. Może i mógł nauczyć się mówić w języku wężów, ale raczej nie był spokrewniony ze Slytherinem. A przynajmniej nic na ten temat nie wiadomo.
Ginny mówiła w języku wężów do Bazyliszka, bo była opętana przez Voldemorta, więc ją można usprawiedliwić. Ale Ron powiedział, że musiał dużo ćwiczyć, żeby to syczenie mu wyszło jak należy, a Harry przecież niczego nie musiał ćwiczyć.
__________________
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.
Oh my Rowling!
Wyślij prywatną wiadomość
~Luunka F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2010 19:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 95
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 24.09.10
Medale:
Brak

Mi się wydaje że po prostu usłyszał od Harry'ego to słowo i próbowal się go nauczyć. Dziwiłoby mnie gdyby umiał biegle rozmawiać w języku wężów, lub chociaż powiedzieć jakąś formulkę... ale jedno słowo to chyba normalne. A co do tego bazyliszka to on nie był zwykłym wężem tylko magicznym... więc raczej nie ma co go porównywać ze zwykłymi wężami. Uśmiech
__________________
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Fluorescencyjna F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2010 18:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 460
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 24.10.10
Medale:
Brak

Według mnie to całkiem możliwe. Widzieliście film KT? Tam Harry mówił językiem wężów, kilka słów. Nie wiem jak wy ale ja doskonale mogę je powtórzyć. To jest LOGICZNE. Harry kilkakrotnie w IŚ powtórzył ,,Otwórz się''. Ja raczej zdołałabym to zapamiętać. Nie zapominajmy o tym, że w KT Ginny opętana przez Riddle'a - otworzyła Komnatę. To dowodzi tego, że otworzyć ją może KAŻDY, kto zna język wężów. Po prostu wystarczy pomyśleć.
__________________
,,(...) już wiedział, że tonie, że nic na to nie poradzi, a te lodowate ramiona oplatające mu piersi to ramiona samej Śmierci...''

,,Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze.''

,,Udało się, dostali w kość, niech żyje Potter nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!''


Drogi Lordzie Voldemorcie!
,,Przyłączę się do ciebie, kiedy piekło zamarznie. ''


,,Ma oczy zielone jak pikle z ropuchy
Jego włosy są czarne jak tablica.
O, gdyby moim został, bohater mych snów,
Służyłabym mu jak diablica.'' <3
Wyślij prywatną wiadomość
~Lord Mateusz F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2010 10:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

Znać - ja także się nie znam. Ale dla mnie perspektywa wężoustego Rona jest bardzo kusząca Więc wyjątkowo odstawiłam logikę i uznałam, że dlaczego nie. No bo tak czysto praktycznie. Jak małe dzieci uczą się mówić, to czasem powtarzają jakikolwiek wyraz nawet nie wiedząc co on znaczy. Więc równie dobrze Ron mógł tak "ze słuchu" nauczyć się jednego słowa
... Intrygujące. Przecież Ron nie znał mowy wężów ; //. Usłyszał to raz i o. On umie gadać po wężowemu x DD. Dobry z niego słuchowiec. Heh x ppp.
No, ale to chyba jednak książka i świat fantasty, nie? Chłopak mógł się tego nauczyć, tym bardziej, że to czarodziejski świat. Może tam działa to ze zdwojoną siłą?


a tak fajny
__________________
Mateusz
Wyślij prywatną wiadomość
~Nika Potter F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 03-12-2010 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 8
Ostrzeżeń: 1
Postów: 45
Data rejestracji: 01.12.10
Medale:
Brak

Ron NAPEWNO nie jest dziedzicem Slytherina. Uwazam ze to nie był przypadkowy błąd autorki. my nie żyjemy w prawdziwym świecie magii tylko nasza wyobraźnia.A wg. autorki języka węzów nauczył sie Ron, w takim razie jest to mozliwe.
__________________
Syriusz Black <3

Dziś poczułam, że dementorzy byli blisko.....

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~filiphd F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 03-12-2010 15:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 46
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 01.12.10
Medale:
Brak

Przecież nie tylko Slytherin umiał rozmawiać z wężami, nie? On też się tego musiał gdzieś nauczyć. On usłyszał jak Potter gada i potem to powtórzył. Bo nie trudno jest powtórzyć coś, co słyszał, nie?
__________________
Od odwagi Gryfonów,
kretynizmu Puchonów,
i wiedzy, o własnej wszech wiedzy Krukonów,
Chroń nas, o chroń nas Slytherinie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arthur Bishop F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 03-12-2010 15:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 239
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 27.11.10
Medale:
Brak

Severus Tobiasz Snape napisał/a:


- Słuchałem, jak to robiłeś (...). Musiałem trochę potrenować, ale (...) udało się!

str. 639-640, Insygnia Śmierci, "Bitwa o Hogwart"



Właśnie.Musiał trochę potrenować. Usłyszał, jak Harry wypowiada to słowo i po prostu zapamiętał je. Oczywiście nie wyszło mu od razu. Sporą ilość czasu spędzili w tej komnacie. W książce wspomniane było jak Harry szukał ich po całym zamku pytając się nawet ojca Rona, czy ich przypadkiem nie widział.
Jak dla mnie Ron mógłby nauczyć się mowy wężów. Jak najbardziej. Miał po prostu dobry słuch.
Dumbledore też potrafił mówić w innych językach niż angielski.
Pamiętacie jak rozmawiał z przywódczynią trytonów w CO ?
Poza tym pani Rowling wspominała, w którymś z wywiadów, że Albus jest poliglotą.
__________________
Aby rozproszyć ciemności wystarczy zapalić świecę, jedyny problem to skąd ją wziąć.
Wyślij prywatną wiadomość
~dark_black F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 03-12-2010 17:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 03.12.10
Medale:
Brak

araaya napisał/a:
Pozwolę sobie przytoczyć inny fragment. Z drugiego tomu.

- Co masz na myśli" - zapytał Harry, któremu zaschło w ustach.
- Jeszcze się nie domyślasz, Harry Potterze? - zapytał łagodnie Riddle. To Ginny Weasley otworzyła Komnatę Tajemnic. To ona wydusiła szkolne koguty i nabazgrała te groźne napisy na ścianach. To ona poszczuła Węża Slytherina na szlamy i na tego kota charłaka.

Riddle powiedział Ginny jak się otwiera Komnatę Tajemnic, nie mówiąc już o Bazyliszku. Więc dlaczego Harry (nieświadomie) nie mógłby pokazać tego Ronowi? Przecież "otwórz się" w języku węży na pewno prościej jest powiedzieć niż nasłać Bazyliszka na Panią Norris. Na dodatek jeśli mnie pamięć nie myli to tylko Ron (dwukrotnie) i Lockhart słyszeli jak Harry mówi "otwórz się" w języku węży...


Myślę, że to naprawdę dobra teoria. Jedna z najlepszych. I ona może się wydawać nieco naciągana, wydaje mi się jednak, że Rowling wcale nie chodziło o sam fakt otwarcia komnaty przez Rona, tego w jaki sposób on to zrobił i czy w ogóle było to możliwe. Myślę, że jej chodziło o coś więcej, mianowicie o pokazanie Rona jako inteligentnego, naprawdę zdolnego chłopaka, nie gorszego pod tym względem od reszty swoich przyjaciół (przecież to jemu, a nie Hermionie udało się tą komnatę otworzyć). Pewnie wielu z nas uważa (uważało) Rona za bohatera nieco mniej inteligentnego, trochę głupszego od Hermiony i Harrego. Tymczasem Rowling chce nam pokazać, że jego też na coś stać! (zauważmy, że ten wątek pojawia się nie tylko w tym momencie, przypomnijmy sobie chociażby sytuację mającą miejsce w trakcie przeniesienia Harry'ego do Nory, podczas której Ron "zabłysnął" swoimi umiejętnościami w walce, czy moment zniszczenia medalionu w IŚ). Okazuje się, że kompleksy Rona często wcale nie są uzasadnione, tak jak by się z pozoru mogło wydawać. Myślę, że to właśnie przez nie Ron nie pokazywał prawie nigdy pełni swoich umiejętności.
Zastanawiający jest też fakt, że o większości z nich (umiejętnościach) dowiedzieliśmy się dopiero pod koniec cyklu. Podsumowując- myślę, że J.R. chciała nam przekazać naukę - mimo iż popełniamy sporo błędów, wydawać by się mogło, że jesteśmy gorsi od innych, nie popadajmy w kompleksy, bo przecież nas też stać na coś wielkiego.
Spójrzmy na pewne sytuacje z nieco innej strony - czasem nie jest ważna powierzchowność, to dosłowne znaczenie, cała otoczka, a głębszy przekaz.
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 03-12-2010 18:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Ron dziedzicem Slytherina zapewne nie jest.
Bardziej prawdopodobna jest teoria o tym, że Ron zwyczajnie podsłuchał jak Harry mówi ''otwórz się'' w języku wężów i udało mu się powtórzyć ten wyraz. Jest to w jakimś sensie możliwe, chociaż ta kwestia nie jest tak do końca jasna. Ciekawe co w tej sprawie ma do powiedzenia sama autorka.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~Grzesiek F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 03-12-2010 19:02
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 462
Ostrzeżeń: 0
Postów: 300
Data rejestracji: 03.08.10
Medale:
Brak

Ron pewnie podsłuchiwał Harrego jak mówił "otwórz się".Jedno mogę powiedzieć RON NIE JEST DZIEDZICEM SLYTHERINA!!wtf
Wyślij prywatną wiadomość
~Draculina F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2011 19:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 223
Ostrzeżeń: 1
Postów: 184
Data rejestracji: 22.01.11
Medale:
Brak

To niezbyt fer bo Ron NAUCZYŁ się mówienia po WĘŻOWEMU zgadzam się z Veinli z wężoustwem powinno się rodzić.
__________________
- Me serce leży w Slytherinie ten który tego niewie niech ginie...

Pozdrowienia dla każdego kto mnie pozdrawia, wszystkich moich przyjaciół i tych którzy komentują moje posty Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~bloomix F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2011 17:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 617
Ostrzeżeń: 0
Postów: 146
Data rejestracji: 22.01.11
Medale:
Brak

Ron powiedział "Słuchałem, jak to robiłeś (...). Musiałem trochę potrenować, ale (...) udało się!" czyli tutaj można wywnioskowac, że to nie był jego dar (czy umiejętnośc jak tam kto woli) tylko on się tego nauczył. Bo jakby nie patrzec miał do tego okazję np. podczas niszczenia medalionu. Wydaje mi się tak jak ktoś już zauważył, że po prostu powtórzył parę razy i jakoś mu się udało.
__________________

"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
Wyślij prywatną wiadomość
~Eileen Prince F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2011 18:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 469
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 10.12.10
Medale:
Brak

Zgadzam się.
Z wężoustwem się rodzi,a nie uczy się go.
Bardzo dobrze powiedziane bloomix Uśmiech
Zgadzam się z calutką Twoją wypowiedzią,więc nie będę jeszcze raz pisac tego samego.
__________________
i52.tinypic.com/oggymb.jpg

I'm not a hero..
I don't do good..
It's not in me...


My life is Magic..
My obsession is Severus Snape...
Remember this, drogi Gościu ...


I'm a tragic hero
in this game called life.
My changes go to zero,
but I always will survived...!


squiby.net/view/6626793.png
www.under-your-spell.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~EmmaWatson1990 F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2011 20:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 61
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 05.02.11
Medale:
Brak

Oczywiście że mógł!!! Nawet po kilku razach można się nauczyć!!! Jak ty po raz pierwszy usłyszałeś entliczek pentliczek czerwony stoliczek to się nie nauczyłeś??? Mógł tez powiedzieć coś podobnego więc....
jakiegoś syku to można się bardzo szybko nauczyć!!! choć... niewiem jak Rowling to potraktowała.Trzeba by się jej zapytaćOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Melisa F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2011 23:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 20.02.11
Medale:
Brak

Sądzę,że mowy węży można było się nauczyć,ale nie można było się nią tak swobodnie posługiwać jak to robił Harry nawet o tym na początku nie wiedząc.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna Lovegood1707 F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 23-02-2011 14:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 150
Ostrzeżeń: 3
Postów: 164
Data rejestracji: 28.01.11
Medale:
Brak

Luna Lovegood1707 napisał/a:
Właściwie mógłby być,ale mową węży nie posługiwał by się tak jak Harry,chociaż w Insygniach Śmierci było napisane,że otworzył Komnatę Tajemnic.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT