Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 256
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Szósty zmysł
Drukuj temat · Szósty zmysł
~93asia93 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2009 18:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

Szósty zmysł "to thriller, który nie tylko straszy, ale także wzrusza. Zasługą tego jest niesamowity nastrój filmu oraz konsekwentne budowanie napięcia. Reżyser doskonale zachował równowagę między dosłownością a tym, co pozostaje jedynie w sferze naszej wyobraźni. Przedstawia nam dwa odrębne światy: ludzi żywych i umarłych. Rzeczywistość przeplata się tutaj z wizjami bohatera, który nie potrafi odnaleźć się w żadnym z obu światów.Etatowy aktor szybkich i zabawnych filmów akcji - Bruce Willis wciela się ponownie po " Barwach nocy "w rolę psychiatry. Tym razem jest lekarzem dziecięcym, który usiłuje pomoc dziesięcioletniemu chłopczykowi. Przypadek ten jest dla niego szczególnie interesujący, a to za sprawą postrzelenia go przez byłego pacjenta zdradzającego objawy podobnej choroby psychicznej.Wystraszony, zamknięty w sobie chłopiec wyjawia przed nim swoją tajemnicę - widzi duchy zmarłych ludzi. Dzięki nowemu psychiatrze uczy porozumiewania się ze zmarłymi, którzy zwracają się do niego o pomoc. Chłopiec zostaje łącznikiem między światem realnym i tym dla nas niewidzialnym. Pomaga im dopełnić niedokończone, ziemskie sprawy, aby spełnione mogły spokojnie odejść.

Jak dla mnie - po prostu wspaniały, nie jestem w stanie doczepić się nawet do najmniejszego szczegółu. A co Wy sądzicie o tym filmie? Zrobił na Was wrażenie, czy przeciwnie? Dlaczego?
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2009 21:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Pamiętam, że gdy obejrzałam "Szósty zmysł" po raz pierwszy, byłam pod ogromnym wrażeniem. Zakończenie wbiło mnie w fotel. Jakiś czas temu miałam okazję oglądać ten film po raz kolejny i nie zrobił już na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem, bo już wiedziałam jak się skończy. Ale mimo wszystko cenię ten film przede wszystkim za kreację Haleya Joela Osmenta, za pomysł na scenariusz i klimat.
Wyślij prywatną wiadomość
~Robyn F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2009 22:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -24
Ostrzeżeń: 2
Postów: 7
Data rejestracji: 27.01.09
Medale:
Brak

Ja nie przepadam. Oglądałam parę razy w TV i za każdym razem płakałam. Ale co zrobić?
Jednak nie zgadzam się co do tego, ze film jest straszny. Wzruszający, owszem, ale tylko i wyłącznie.
Za pierwszym razem, gdy oglądałam ten film, nie zrozumiałam kilku rzeczy. Jednak za drugim razem, gdy dostrzegłam ominięte przeze mnie elementy układanki wszystko stało się jasne. Po raz pierwszy obejrzałam ten film chyba w wieku 6 lat ^-^"
Dla lubiących wzruszające filmy, ten, jest strzałem w dziesiątkę.
__________________
Robyn.

Edytowane przez Ariana dnia 28-02-2009 23:50
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 15:55
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Po raz pierwszy "Szósty zmysł" obejrzałam 5 lat temu, chodząc jeszcze do podstawówki. Wychowawca puścił nam film w ramach koła fantastycznego. Pamiętam do tej pory, że wywarł na mnie ogromne wrażenie.
Owszem, Bruce Willis odwalił kawał dobrej roboty, jednak uważam, że prawdziwe owacje na stojąco należą się dla Osmenta, który wcielił się w rolę małego chłopca, Cole'a. Był po prostu genialny. Nastrój i emocje bohatera były odczuwalne na własnej skórze. Jego strach - był moim, jego ból - też.
Najbardziej w pamięć zapadła mi scena z tymi trupami w szkole.

Obecnie film uważam za tzw. odgrzewane bułki, bo można powiedziec, że oglądałam go może nie setki, a dziesiątki razy. Jednak, za każdym razem wywiera na mnie duże wrażenie.
Płakać - płakałam, ale tylko za pierwszym razem. Później już nie.

Trzeba przyznać - film jest bardzo dobry.

__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2009 13:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Szósty zmysł to mój ulubiony film. Kiedy oglądałam go pierwszy raz, po prostu nie mogłam oderwać oczu od ekranu. I to zakończenie! Totalnie się go nie spodziewałam. Płaczę, za każdym razem, kiedy go oglądam- w tej scenie, w której Cole, przekazuje mamie pozdrowienia od Babci. Tak jak 93asia93 nie jestem w stanie uczepić się najmniejszego szczegółu. Dal mnie, tan film, to arcydzieło.
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2009 14:27
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Szósty zmysł to jeden z moich ulubionych filmów, nie tyle co ulubionych ale tych, które da się obejrzeć, i jest nawet dobry w moim przypadku, oczywiście ^^. Film nie tyle co straszny, tylko tyle, że bardzo wzruszający, gdy oglądałam to się popłakałam, a przyznać mogę, że rzadko płacze oglądając filmy, nawet te dramaty...
Wspaniała rola Bruca Willis'a i Osmeta, który wcielił się w rolę małego chłopca. Jak dla mnie pozytywny film. ^^
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Agatka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 21:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Haley Joes Osment odwalił kawał dobrej roboty. W niczym nie ustępuje Willisowi, nawet powiedziałabym, że bije go na głowę. "Szósty zmysł" jest jednym z moich ulubionych filmów, a do tego ta scena kiedy obrączka spada na podłogę... <: I ten dialog:
"Cole: Powiedziała, że byłaś nad jej grobem i zadałaś jej pytanie. Powiedziała, że odpowiedź brzmi: " Tak.. Każdego dnia ". O co spytałaś?
Mama Cole'a: Czy jest ze mnie dumna..."
Jednym słowem: świetny.
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2010 15:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Przeraził mnie momentami. Chociaż wielkim moim pechem było to, że wiedziałam, jakie jest zakończenie, przed obejrzeniem filmu Smutny. Mimo tego świetny.
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2010 19:46
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Świetny film. Niebanalny scenarisz, dobra gra aktorów. Najbardziej przestraszyłam się sceny ze zmarłą dziewczynką ( ta w namiocie) chociaż było takich scen o wiele więcej ta zapadła mi szczególnie w pamięci. Po pierwszym obejrzeniu miałam wniosek: horror , jednak kiedy jakiś czas później obejrzałam go po raz drugi nie wydał mi się taki straszny a dostrzegłam nawet pewien morał. Końcówka "Szóstego zmysłu" naprawdę mnie zaskoczyła - nie spodziewałam się tego, że ten lekarz dziecięcy to duch.Zszokowany
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2010 16:33
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Film oglądałam dość dawno temu, ale doskonale pamiętam, że wywarł na mnie duże wrażenie, bo takie filmy po prostu się pamięta. Zakończenie - jak już wiele osób napisało - jest naprawdę bardzo zaskakujące (nie bez powodu ostatnio film ten zwyciężył w rankingu na najbardziej szokującą scenę). Pamiętam, że kiedy pierwszy raz to oglądałam, ostatnie fragmenty przewijałam kilka razy, bo trudno mi było uwierzyć, że tak kończy się ten film. Też raczej nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że film ten jest straszny, ale poruszający owszem (pamiętam, że scena w samochodzie powoduje ścisk w gardle). I oczywiście nie mogę nie wspomnieć, że Haley Joel Osment był po prostu genialny. A tak na koniec to oczywiście dodam, że polecam ten film, chociaż tego prawdopodobnie robić nie muszę, bo Szósty zmysł to już zapewne każdy widział.
Wyślij prywatną wiadomość
~Weronika_Krystyna F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2010 17:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 23.04.10
Medale:
Brak

Film mi się bardzo spodobał, zwłaszcza mały Cole. Haley Joel Osment zagrał go fantastycznie. Szkoda, że potem sięgnął dnaSmutny
Wyślij prywatną wiadomość
~kertiz F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2010 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2616
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 17.06.09
Medale:
Brak

Film bardzo mi się podoba. O ile do najstraszniejszych horrorów nie należy posiada zdumiewające zakończenie. Trzyma w napięciu bez niepotrzebnego rozlewu krwi etc. Bardzo dobrze spisała się Bruce Willis & Haley Osment. Film na wysokim poziomie. Polecam.
kertiz.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Sophia F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2011 11:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1427
Ostrzeżeń: 0
Postów: 411
Data rejestracji: 09.01.11
Medale:
Brak

Nie no świetny film! Te wszystkie duchy straszą tego chłopczyka i w ogóle. Najbardziej lubię jak się okazuje, że ten facet co go gra Bruce Willis tak naprawdę nie żyje...
__________________
4.asset.soup.io/asset/2969/0516_aa7c.gif


"-U nas na święta- powiedziałem- będzie Bunia, ciocia Donata i stryjek Eugeniusz.
- A u nas- powiedział Alcest- będzie biała kiełbasa i indyk."
~Nowe przygody Mikołajka



Snape: Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
Harry:Tak.
Snape:Tak, proszę pana.
Harry:Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, profesorze.



Jak gdzieś jest raban, to o każdej porze Wezwij Irytka, będzie jeszcze gorzej!


Pozdrawiam Cię drogi Gościu!xD
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2011 11:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Film zrobił na mnie niezłe wrażenie. Na początku, przy pierwszej scenie ze zmarłymi zagościł we mnie strach (cóż się dziwić sześcioletniej dzidzi xD).Cały scenariusz to arcydzieło, niesamowita końcówka - lekarz okazał się duchem o.O Kto by się tego spodziewał? : o Momentami film przerażał, ale i tak uważam to za niezwykłe widowisko. : )
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2014 16:44
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Zakończenie Jupi! to było coś. Celowo obejrzałem drugi raz, żeby "złapać" reżysera na niekonsekwencji. Nie udało się ; ). Bardzo film mi się podobał, a szczególnie Bruce Willis. Muzyka też nadawała całości odpowiedniej oprawy. Duchy filmowe nie były może przerażające, ale ta zbłąkana dusza dziewczynki otrutej przez macochę robiła wrażenie. No i scena na urodzinach kolegi ---> jak go zamknęli = mistrzostwo.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Kasjopeja F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2014 10:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Ravenclawu
Punktów: 450
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 15.09.14
Medale:
Brak

Oglądałam ten film już bardzo dawno temu i pamiętam, że zrobił na mnie ogromne wrażenie. Fantastyczna gra aktorska. A film pomimo, że nie jest horrorem naprawdę może przerazić. Z drugiej strony bardzo wzruszający, a przede wszystkim wcale nie taki oczywisty.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT