Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 268
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Archeologia
Drukuj temat · Archeologia
~vivien F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-03-2009 21:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 97
Data rejestracji: 20.03.09
Medale:
Brak

Jest to nauka, której celem jest odtwarzanie społeczno-kulturowej przeszłości człowieka na podstawie znajdujących się w ziemi, na ziemi lub w wodzie źródeł archeologicznych, czyli materialnych pozostałości działań ludzkich.Jakby ktoś nie wiedział.

Bardzo interesuję się tą nauką. Dowiedziałam się o niej i zainteresowałam po oglądnięciu filmu ,,Mumia" (polecam). Myślałam o tym, aby iść właśnie na ten kierunek studiów, jednak dużo ludzi mi to odradza. Bo podobno później nie można znaleźć odpowiedniej pracy i jest się jakby bez tych studiów. Jednak ja i tak chcę się dowiedzieć, co myśli inna grupa ludzi, więc stawiam to pytanie wam. Jak myślicie, czy archeologia to dobry kierunek na zdobycie wiedzy? Czy może powinnam z niej zrezygnować? Jakie są, według was, minusy i plusy tego kierunku?
Wyślij prywatną wiadomość
~June F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23-03-2009 23:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 90
Ostrzeżeń: 0
Postów: 24
Data rejestracji: 17.03.09
Medale:
Brak

Powiem Ci z punktu widzenia kogoś kto z tym kierunkiem ma jako takie rozeznanie (przez jakiś czas uczestniczyłam tam na część wykładów, znam również kilka osób po tych studiach)
Jest to kierunek niezwykle ciekawy ale nie nastawiaj się na mumie. Raczej na biskupin i kopanie ziemi pod budowe nowych osiedli. Mumie to dopiero na samym końcu i dla najzdolniejszych.
A jeśli chodzi o pracę to takowa jest. Tylko jest to praca w ciągłych rozjazdach, z brudnymi paznokciami, w przepoconych ubraniach i z workiem ziemi na plecach. Czasami grzebiesz w ziemi wiele godzin, żeby odnaleźć jedną rzecz albo zupełnie nic.
Oczywiście jeśli uda Ci się zdobyć stypednium i udasz się na placówkę badawczą w jakiś ciekawy rejon świata to jest trochę inaczej. A właściwie różni się to tym, że po tych wielu godzinach w pocie i kurzu wykopiesz coś cenniejszego.
Ale dla pasjonatów - wspaniała sprawa. Ja z jednej strony bardzo żałuję, że wybrałam inna drogę ale z drugiej wiem że archeologię wybrałabym kosztem mojego małżeństwa i rodziny. Dlatego trzeba to dobrze przemyśleć
__________________
img.userbars.pl/122/24382.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Marta_Mara F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 12:09
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Karta z Czekoladowych Żab
Punktów: 4106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 110
Data rejestracji: 01.08.08
Medale:
Brak

Archeologię miałam na pierwszym semestrze. [Bogu dzięki, że tylko jeden semestr!]

Cóż, spodziewałam się naprawdę interesujących rzeczy. No niestety.
Archeologia w teorii jest nuda i bardzo męcząca. Według mnie, bo oczywiście dla innych może być coś ciekawego w odłupkach, wiórach itepe.
Nie zainteresowała mnie ewolucja homo~, masa kultur, ich obrządków pogrzebowych i darów grobowych -_-
A już tym bardziej ceramika: KCS, KCWR, [...], naprawdę nic porywającego.

W trzeciej klasie liceum wpadłam na pomysł, że wybiorę się właśnie na archeologię. Bogu dziękuję, że wybrałam jednak historię. W sumie to powinnam pójść do Częstochowy na kolanach. Albo się czołgać! Archeologia by mnie zabiła z nudów. Oczywiście teoria, bo praktyki nie poznałam i już zapewne nie poznam. Szkoda, bo to właśnie mnie pociągało.

Jeśli chodzi o pracę to wiem, że we Wrocławiu nie ma z tym problemu.
Tak przynajmniej pamiętam z czasów, gdy sporo czytałam i interesowałam się tym kierunkiem.

Czy może powinnam z niej zrezygnować?

Jeśli się interesujesz archeologią, wybierz właśnie ten kierunek.
Nie ma nic gorszego niż wybranie kierunku studiów pod kątem "czy po tym będę miała dużo kasy". Co z tego, że dużo siana, jak ludzie potem się męczą i nie lubią swojej pracy?
Idź tam, gdzie będziesz rozwijała swoje zainteresowania. :)
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 14:27
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Według mnie, bo oczywiście dla innych może być coś ciekawego w odłupkach, wiórach itepe.

W wiórach są same ciekawe rzeczy... naprawdę. :}

Mnie archeologia nudzi, nie interesuje, nie intryguje i co najważniejsze kojarzy mi się z historią - a co za tym idzie - nie lubię jej.

Każdy robi to co lubi, jeśli naprawdę Cię to ciekawi, to idź właśnie tam, będzie fajnie. Rozbawiony Co do znalezienia pracy - myślę, że niewielu jest fachowców w tej dziedzinie, więc jeśli będziesz dobra, pracę znajdziesz.
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 24-03-2009 14:27
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 14:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

A mnie archeologia fascynuje. Moim marzeniem jest dostać się na studia archeologiczne.

Myślałam o tym, aby iść właśnie na ten kierunek studiów, jednak dużo ludzi mi to odradza


Ha, jedni patrzą na mnie jak na dziwaczkę a inni z niedowierzaniem. Gdzie ty pracę znajdzie? Bez przesady każdy może robić to co lubi więc nie przejmuj się uwagami innych.

Jak myślicie, czy archeologia to dobry kierunek na zdobycie wiedzy?


Archeologia to cudowny, interesujący kierunek.

Czy może powinnam z niej zrezygnować?


Na_pewno nie rezygnuj pod wpływem innych ludzi. Bo ci odradzają itp. Kieruj się tym czego ty chcesz i jakie są twoje pasje Uśmiech.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*

Edytowane przez Ariana dnia 24-03-2009 18:05
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2009 14:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

O! Jest więc na Hogs, ktoś, kto chciałby być w przyszłości archeologiem!
Cały czas się waham, ale najprawdopodobniej pójdę na archeologię lub historię. Nie chcę do końca życia żałować, że zrezygnowałam z marzeń dla czegoś tak prozaicznego, jak pieniądze.
Jeśli naprawdę tego chcesz, vivien, to nie pozwól, żeby opinia innych ludzi, jakieś głupie gadanie, odwiodło Cię od tego. Ja widzę tylko plusy tego zawodu. Bo nawet ten brud za paznokciami i dźwiganie worków pełnych ziemi, czy grzebanie się w błocie w listopadzie nie zmienią mojego nastawienia. Archeologia jest piękna!
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~Edzia F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2009 18:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 334
Ostrzeżeń: 3
Postów: 272
Data rejestracji: 03.06.09
Medale:
Brak

To dobry wybór jeśli lubisz np kopać w ziemi. Poznawać dzieje i rzeczy które już się wydarzyły. Ale do tego trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości i być nastawionym że za wiele to się nie dowiesz np z tego miejsca.
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Też mam takie fazy na archeologię. Kiedyś strasznie się tym fascynowałam, wciągało mnie to. Oglądałam również "Mumię" i jakieś programy na kanale History.
Nie wiem jakie są minusy, ale plusy... poznanie tylu fascynujących rzeczy, faktów! Myślę, że to bardzo dobry kierunek.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^

Edytowane przez hedwigowo dnia 10-02-2012 21:56
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2013 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Od 10 roku życia moim wielkim marzeniem jest zostać archeologiem. Niestety, jestem za mało ambitna żeby realizować swoje marzenia. Smutny Mam nawet w domu taką grubą książkę o archeologii.
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2014 15:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Czyli nie jestem sama Uśmiech Ja od dawna chce iść na archeologię i robię wszystko, żeby ten cel zrealizować.
Jestem osobą, która pop prostu kocha historię, a jest to raczej dość ważny przedmiot dla archeologa.
Owszem mi też dużo osób odraza pójście w tym kierunku, ale jeśli coś Cię naprawdę interesuję, to jak najbardziej idź w tym kierunku przez życie. Przecież lepiej jest robić coś, co się kocha, a nie nienawidzi. Podając mój przykład, zawsze było mówione, że mam iść na mat-fiz, a mnie do tego po prostu nie ciągnie, dlatego stwierdziłam, ze na to nie pójdę i tego nie zrobiłam. Mówię Ci jeszcze raz... rób to co chcesz robić i nie zważaj na opinię innych.
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Kasjopeja F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2014 15:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Ravenclawu
Punktów: 450
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 15.09.14
Medale:
Brak

Również kiedyś bardzo się interesowałam archeologią i do dzisiaj tak jest. Jednak nie zdecydowałam się na zawodowe zajęcie się tym tematem. Pozostała moim hobby.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT