Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 227
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Ulubiona książka
Drukuj temat · Ulubiona książka
~Lost Angel F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 19:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 11
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Na miejscu pierwszym stawiam mój ukochany cykl autorstwa Stephenie Meyer <3; tj. "Zmierzch", "Księżyc w nowiu", "Zaćmienie", oraz pierwsze rozdziały "Breaking Dawn" i "Midnight Sun".
Po prostu cudo ;] ^^
__________________
I znów zmierzch... Kolejny dzień dobiega końca...
Choćby nie wiem jak był piękny, jego miejsce zajmie noc...

- A to dopiero - mruknął Edward. - Lew zakochał się w jagnięciu.
- Biedne głupie jagnię - westchnęłam.
- Chory na umyśle lew masochista.

- Pomyśl, kocham Cię bardziej, niż wszystkie
inne rzeczy na świecie razem wzięte, czy to Ci nie wystarcza?
- Wystarcza. I starczy na wieczność...
Wyślij prywatną wiadomość
~Justyna Potter F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 18:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 117
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hmm, wypiszę je w punktach, ale każda jest na pierwsyzm miejscu Rozbawiony
1. Harry Potter
2 Felix, Net i Nika
3 Księgi Pięciorga
5 Mroczne Materie
6 Artemis Fowl
7 Dziedzictwo
8 Zapomniałam, ojeju to nie wybaczalne-Jeźdźcy smoków z Pern- cudna, po prostu cudna seriaUśmiech
To tylko najważniejsze, z tych, które mogłabym wymienić. Te książki to moje najbardziej ulubione tytuły, które mogłabym czytać dzień i noc Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Frezariusz F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 19:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 7
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam książkę "Kajtkowe przygody" Marii Kownackiej. Książka jest pełna akcji, ma wy****istą fabułę i ogólnie lubię bociany.
Polecam gorąco wysztkim, którzy nie przeczytali. To naprawdę fajna lektura, a jak jej nie przeczytałeś to noob z ciebie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Kei F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2008 20:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1046
Ostrzeżeń: 2
Postów: 96
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Moją ulubioną książką jest "Pan Szatan" Irka Grina. Koleś pisze naprawdę niesamowicie! Przeczytałam jeszcze "Pamiętnik diabła" i "Ze złości" i też mi się podobały. Grina polecam wszytskim (jednak od pewnego wieku, powiedzmy 17 lat).
Jeśli ktoś jest zainteresowany to krótka recenzja:

Dwaj dziennikarze, wybierający się w podróż po słynnych miejscach, naznaczonych obecnością diabła, giną z krucyfiksem w plecach. By rozwiązać zagadkę, prywatny detektyw i były dominikanin Józef Maria Dyduch rusza w nie zrealizowaną podróż, odwiedzając Jerycho, Avilię, Nantes i Lourdes. Towarzyszy mu ukochana jednego z zabitych, prostytutka Maria. Ich śladem podążają agenci tajnych służb...

Dla wszystkich którzy lubią kryminał i cenią postmodernizm ;)
__________________
***


I znowu zmierzch. Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


***


I'm behind you, but you don't see me...
I'm following you, but you don't hear me...
I'm toutching you, but you don't fell me...
In darkness I grow, in ligth I die...
Who I am?


***
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 00:08
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Lubię Hp to oczywiste.
Ale co do innych książek to czesto czytam fantastykę, thrillery i horrory.
A naj naj książkę to jest "Eragon" fantastyka z pod ręki 15 letniego Paoliniego, którą czyta się miło i szybko.
Ale i "Lśnienie" czy "Stukostarchy" Kinga też bardzo lubię.
Ale i "Władcy Pierścieni" czy "Zaćmienie" też mi są dobrze znane ^^
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 01:07
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Lista jest dosc dluga iz ogolnie uwielbiam czytac i moglabym do kazdej przeczytanej ksiazki doczepic etykietke ''ulubiona'' Rozbawiony. Bardzo lubie polska fantastyke, szczegolnie wydawnictwa Fabryka Slow:
Siewca Wiatru (Maja Lidia Kossakowska); AD XIII 1, 2 tom; Czarna Bandera (Jacek Komuda); Oko Jelenia: Droga do Nidaros (Andrzej Pilipiuk); Zawod: Wiedzma 1, 2 tom; Bo to jest wojna, rzez i rabanka (Edward Debski)... lubie rowniez sage Zmierzchu (Stephenie Meyer), Brudna Robota (Christopher Moore), Obroncy Krolestwa (Maja Lidia Kossakowska), Zapach (Patrick Suskind), Kroniki Wampirow (Ann Rice), Wladca Pierscieni (J.R.R. Tolkien), cykl Nigdy w zyciu! (Katarzyna Grochola)... i wiele innych...
To narazie na tyle xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Aragorn F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2008 12:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 29
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 02.09.08
Medale:
Brak

Moje ulubione książki to: "Harry Potter" (oczywiście) i "Władca Pierścieni". Te książki zajmują I miejsce w czołówce...
Lubię też "Opowieści z Narnii"... Ogólnie książki fantastyczne i przygodowe!Rozbawiony
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi kto wędruje,
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje,
Z popiołów strzelą znoł ogniska,
I mrok rozświetlą błyskawice,
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz wróci na stolicę.


Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników, a szczególnie dla drogi Gościu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 16:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Moje ulubione książki... Hmm.
Przede wszystkim:

Cała saga o Harrym Potterze - powody są wszystkim znane, więc nie będę ich wymieniać (poza tym, jakbym to zrobiła, strona miałaby chyba kilometr długości)

Stephenie Meyer, Zmierzch - cudna książka. Muszę bardzo podziękować Wam wszystkim, którzy zachwalaliście tę powieść, tu, na Hogsie. Gdyby nie Wy, nie wiem, czy w ogóle bym na nią trafiła. W każdym razie, o ile na ogół nie czytam romansów, ten akurat mnie zauroczył. Wciągająca fabuła, genialne opisy miłości Belli i Edwarda...No i oczywiście sama postać młodego Cullena. Takie bożyszcze... Śmiech

Naomi Novik, cykl Temeraire - jak na razie przeczytałam dwa tomy (Smok jego królewskiej mości i Nefrytowy tron) i jestem zachwycona. Może nie tak, jak Zmierzchem, ale jakoś zawsze. Wciągająca fabuła, ciekawy pomysł autorki, szczerze wszystkim polecam.

Matthew Skelton, Endymion Spring - kolejna powieść zaliczana do fantastyki. Czytałam ją jakiś czas temu, lecz bardzo dobrze wryła mi się w pamięć jako przyjemna, rozrywkowa lekturka. Pamiętam, przeczytałam ją w dwa dni, bardzo mnie wciągnęła.

I to by było na tyle. co prawda, było wiele takich książek, które mi się spodobały, lecz te są najlepsze z nich wszystkich.
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~DominiKa812 F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 09:45
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 4
Postów: 180
Data rejestracji: 07.09.08
Medale:
Brak

Moimi ulubionymi książkami są oczywiście książki z serii "Harrry Potter" te książki mają w sobie to coś. Książki są ciekawe, z humorem i strasznie wciągają. Mogłabym je czytać bez przerwy. Lubię sobie też przeczytać Książki z serii "Bliźniaczek". Olsenki mają fajne pomysły i ciekawie się czyta.
Wyślij prywatną wiadomość
~karolina123 F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2008 18:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 445
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Oj dużo by tego było...
Ale postaram się wybrać tylko trzy i trochę omówić:

1._"Stowarzyszenie umarłych poetów"_-_o zmaganiu się prawa do marzeń z rygorystyczną dyscypliną_i tradycja.Wiem brzmi groźnie, ale naprawdę warto przeczytać.
2._"Spalona Żywcem"_-_historia kobiety z Arabii opisującej piekło swojego życia w kraju 'prawa mężczyzn' zanim się z niego wyrwała.
3._"Quo vadis"_-_myślę, że każdy mniej więcej zna, więc co ja się będę rozpisywać:D
__________________
"Co nie jest życiem, wykorzeniam
by kiedyś martwą nie umierać"

"Z punktu widzenia aerodynamiki
trzmiele nie maja prawa latać,
tyle że trzmiele o tym nie wiedzą,
wiec latają sobie dalej."

Edytowane przez raven dnia 17-04-2013 17:43
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 18:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

"Kalamburka" M. Musierowicz. Ta książka pozwoliła mi zobrazować to, co miałam na lekcjach historii omówione w trzech stronach. Polecam gorąco dla tych, którzy mają problemy ze zrozumieniem XX wieku w Polsce. Bardzo dobry "materiał".
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
~Malaga F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2009 13:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1432
Ostrzeżeń: 1
Postów: 332
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Medal

Do mojej listy najukochańszych książek dołączył "Zmierzch", a raczej cała jego seria. No, cóż, tak, jak i cały świat, popadłam w nieuleczalną miłość do Edwarda i całego jego otoczenia *.*

A chciałam być fajna i mówić że to be. ale się nie udało, spodobało mi się, i to cholernie! ; (
__________________
Suhak Nieczysty Absolutnie
zaraz dżemkę sobie utnie
i będzie kląskać z supermocą
jak to inne suhaki mogą i chcą.


- Medżik Dżemik, 15 III 2009 godzina 15Kotecek4:28


Hm, jakby ktoś był zainteresowany nowym forum dla początkujących pisarzy lub poetów, to zapraszam na PW. Może Mirriel to to nie jest, ale napewno coś dobrego z tego wyjdzie ;P Także - pisarze, do piór (klawiatur)! I po adresik na PW.
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 19-01-2009 00:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Moją ulubioną książką jest "Mały książę", bynajmniej nie ze wzglęgu na jej długość, czy jak niektórzy twierdzą "dziecięcy charakter". Poprostu ujeła mnie rzeczywistość bezbronnego chłopca, który zadziwia się nad różnymi światami, które tak naprawdę odzwierciedlają wszystko to, co dzieje sie w naszym świecie.
Zaraz za "Małym Księciem", znajda się takie książki jak seria HP, "Intruz", "Miasteczko Salem", seria "Opowieści z Narnii"Płaczechociaż głównie 4 i 5 część), "Whisper-nawiedzony dom", "Nawiedzony dom" Chmielewskiej i zapewne jeszcze wiele innych, których jeszcze nie przeczytałam.
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny117 F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 06-03-2009 16:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 32
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

1. Zmierzch
2. Przed świtem
3. Zaćmienie
4. HP4
5. Kroniki Wardstone
6. Alchemik
7. Wrota czasu

Naprawdę polecam te książki. Wszystkie świetnie się czyta. A przy czytaniu sagi zmierzch radzę ominąć Księżyc w nowiu Rozbawiony
__________________
... Jest tylko władza i potęga i ludzie, którzy są zbyt słabi by do niej dążyć...

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

hogsmeade.pl/tiara,slytherin,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Tromedlov F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 06-03-2009 18:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 183
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 23.02.09
Medale:
Brak

Z serii: (oczywiście) Pottery, Władca Pierścieni, Dziedzictwo.

Co do polskich - lubię twórczość Siesickiej. Ubolewam nad faktem, że nie dorwałam żadnej książki Sapkowskiego...

Szczególne miejsca na mojej liście zajmują Cień Wiatru Carlosa Ruiz Zafona oraz Złuda Carmen Laforet. Książki wywarły na mnie niesamowite wrażenie.

Co do lektur z młodszych lat - Ten Obcy oraz Robinson Cruzoe. Pamiętam, że były to pierwsze książki, którę naprawdę mnie wciągły. A zaznaczę, że w zamierzchłej przeszłości czytanie uważałam za nudziarstwo.
Uh-oh!
A bardziej teraźniejszych - Mały Książę oraz Kamienie na szaniec. Co do tej drugiej - zaczęłam czytać niechętnie, tematyka mnie raziła, ale po przeczytaniu...brakowało mi słów. Czułam takie 'uderzenie rzeczywistości'.

No i czasami coś lekkiego autorów takich jak Meg Cabot, Louise Rennison...
Edytowane przez Tromedlov dnia 06-03-2009 18:47
Wyślij prywatną wiadomość
~Beee F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 06-03-2009 19:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 198
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 23.02.09
Medale:
Brak

To samo co Tromedlov pomijając Kamienie na szaniec, Robinsona Cruzoe, Złudę i Dziedzictwo- nie czytałam ich. Ale tak samo uwielbiam Cień wiatru i jego kontynuację Grę Anioła, wszelkie lekkie książki dla nastolatek Uśmiech Kocham serię Zmierzch i teraz: Sagę o Ludziach Lodu Rozbawiony

Ten Obcy był pierwszą książką która do mnie przemówiła a Mały Książę jedyną lekturą na której płakałam Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Venture F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 00:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Animag Kruk
Punktów: 554
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Brak

Jacek Piekara

"Sługa Boży" (Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań.

Czuwa nad tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi Twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli przyjdzie taka potrzeba, ofiaruje Ci bolesną rozkosz stosu. To on r12; Inkwizytor Jego Ekscelencji Biskupa. Miecz w ręku Pana i sługa Aniołów.)

"Przenajświętsza Rzeczpospolita"("Przenajświętszą" zrujnowały rządy skorumpowanych polityków sterowanych przez mafie, koterie, zagraniczne koncerny i wraże spec służby. To kraj pogrążony w strugach kwaśnych deszczy, z fanatyzmem religijnym, handlem żywym towarem i Śląskiem zamienionym w obóz koncentracyjny.)

J.K.R
Harry Potter
Tomy I, III, i V

Irena Douskova

"Dumny Bądźżeś" (Książka jest napisana w taki sposób, w jaki myśli osiom letnie dziecko [dziewczynka] "Wczoraj był ważny dzień. Wczoraj w szkolnym radiowęźle usłyszałam śliczny wierszyk o jednym panu. Nazywał się Dumny Bądźżeś, był bardzo dzielny i wszystko zniósł, nawet kiedy miał najróżniejsze kłopoty. Ja też mam kłopoty, zwłaszcza dlatego, że jestem gruba i wszyscy się ze mnie śmieją. Ale wczoraj sobie powiedziałam, że się nie dam. Będę jak ten Dumny Bądźżeś i wytrzymam.")
__________________
Jak założyć rodzinę z kaloryferem
Kładziemy na kolanach serwetkę dbając o dobrą atmosferę.
Serwetka nawilża się plamą z obrusa, wyciągamy dziecko, zjadamy serwetkę.
Dzieci rosną, rozmawiają ze sobą uprzejmie. Słowa - dziękuję, proszę i przepraszam są w codziennym użytku. Kaloryfer stanowczo wpaja dzieciom zasady ustalone ze mną. Delikatne napomnienia nie psują atmosfery przy stole, rozmawiamy na tematy które wszystkich interesują, unikamy krzyku i kłótni... nasza rodzina jest szczęśliwa.
Kaloryfer Fryderyk, ja i nasze dzieci. Nasze dzieci są z plasteliny na serwetce z serwetki.

Edytowane przez Venture dnia 07-03-2009 00:59
Wyślij prywatną wiadomość
~mariola2755 F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2009 08:06
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -148
Ostrzeżeń: 4
Postów: 79
Data rejestracji: 18.03.09
Medale:
Brak

KOcham przeminelo z wiatrem, bo to opowiesc o dziewczynie, ktorej opis wygladu jest taki sam jak moj wyglad
ale kocham rozmowy glownych bohatreów i wszystko w tej ksiazce
Wyślij prywatną wiadomość
~Jessica90 F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 06-04-2009 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 04.04.09
Medale:
Brak

No to tak:
1) Harry Potter, bo uwielbiam przenosić się w świat magii.
2) "Pamiętnik narkomanki", "Chuda", "Uczta o północy", "My dzieci z dworca ZOO", bo interesują mnie tematy dotyczące problemów nastolatków, po prostu ciekawie się o tym czyta.
3) Opowiadania Tadeusza Borowskiego, ponieważ literatura wojenna bardzo mi się podoba, gdyż daje obraz strasznych czasów wojennych, pozwala poznać cierpienie ludzi żyjących w tamtych czasach.
I to byłoby tyleUśmiech
__________________
Uśmiecham się ile się tylko da! Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 11:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Moje ulubione ksiażki to saga Twilight Stphenie Meyer Uśmiech Kocham to książki.
Cała saga jest poprostu bajeczna.
Oczywiście Harrego POttera też bardzo lubie, ale Zmierzchu nic nie pokona xD
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT