Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 280
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Ulubiona książka
Drukuj temat · Ulubiona książka
~al_kaida F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 20:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Moje ulubione książki to zdecydowanie saga Harry'ego Pottera, Zmierzchu i Artemisa Fowla. Poza tym uwielbiam "Anioły i demony", "Kod Leonarda da Vinci" i "Dziesięci Murzynków". Polecam każdemu, kto lubi książki o tematyce kryminalnej Uśmiech
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2009 09:54
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Ja mam wiele książek, do których lubię wracać. Ale nie wiem, czy mam taką najulubieńszą ;p.

Na pewno Potter, cóż. Czy może być inaczej? ;d. Ale zaraz po nim mam książkę, do której wracam, gdy potrzebuję poprawy humoru. Jest są "Smak świeżych malin" Sowy. Genialny język, dowcip. Zawsze śmieję się w głos. Nawet jeśli czytam ją już enty raz... ^^

A druga, to ... "W pustyni i w puszczy". Pana Sienkiewicza. Po prostu się rozpływam nad fabułą, językiem i treścią sama w sobie. Nie jest już tak archaiczna jak w Trylogii, więc czytam nawet, gdy jestem zmęczona ;].
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
!Ballaczka F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2010 23:16
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3299
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 07.08.08
Medale:
Brak

Dobra, taka czołówka.

Wielki Marsz, Stephen King

Byłam do tej książki nastawiona bardzo sceptycznie. Kinga jako autora kocham, tym niemniej nie mogę przemilczeć, że zdarzają mu się literackie gnioty. Historia stu młodzieńców, którzy wyruszają na morderczą wyprawę i walczą o zwycięstwo w wyścigu, w którym nagrodą jest życie zakrawała dla mnie na absurd. No bo jak to, tego się realistycznie nie da przedstawić, nikt nie zgodziłby się wziąć udziału w takim wydarzeniu. A przede wszystkim - jakże nudne musi być czytanie opisu kilku z pozoru identycznych dni z życia nastolatków, których jedynym celem jest iść przed siebie dłużej, niż pozostali. Kupiłam z potrzeby wydania pieniędzy, a była to jedyna książka Kinga w księgarni, której wcześniej nie czytałam. I nie żałuję, bo w momencie jej otworzenia przepadłam na amen. Usiadłam wczesnym wieczorem i nie oderwałam się aż do rana, gdy w końcu ją skończyłam. Zaczarowała mnie, powaliła i zdecydowanie skradła serce. Co raz śmiałam się i płakałam, dopingowałam bohaterów, by zrobili jeszcze jeden krok, psioczyłam na fikcyjny rząd, który pozwala na takie maratony. Znalazł się nawet drobny (no dobrze, bardzo drobny) wątek homoseksualny, który doprowadził mnie do szczerych łez. Kilka tygodni po przeczytaniu utworu buszowałam jeszcze po Internecie w poszukiwaniu ficków na temat moich bohaterów, do dziś o nich śnię. Bezsprzecznie ta książka to mój faworyt.

Zjawa, Graham Masterton

Mastertona kocham za umiejętność wywołania u mnie dreszczu przerażenia. Dotychczas udawało się to tylko reżyserom i to wyłącznie na ekranach kin. Nigdy nie przypuszczałam, że lektura książki może doprowadzić do szybszego bicia serca czy dreszczy ze strachu. A jednak.
Właściwie wszystkie książki tego autora stawiam na równi, bo w jednakowy sposób mnie przeraziły. Czasem aż nazbyt dokładnym opisem tortur, czasem tylko mimochodem rzuconym zdaniem (nie kojarzę teraz niestety tytułu. Ale dawno temu wpadła mi w ręce jakaś książka Mastertona. Usiadłam, wtopiłam się w naprawdę sielankową scenerię (na dworze zimno, bohaterzy siedzą w ciepłym i przytulnym domku), a tu jedno rzucone od niechcenia zdanie sprawiło, że zaczęły mi się ręce trząść. Majstersztyk). Kocham go za to uczucie przerażenia, gdy zdaję sobie sprawę, że wydarzenia nie rozgrywają się naprawdę, co więcej, mogę w każdej chwili odłożyć książkę, a i tak umieram ze strachu. Bodajże w książce Rytuał (nie dam głowy, muszę to jeszcze sprawdzić) jest scena, która dosłownie doprowadziła mnie do łez ze strachu. Płakałam histerycznie w głębokim przerażeniu. Za to byłabym gotowa postawić Grahamowi pomnik.
A czemu wybrałam książkę Zjawa? Mówiłam już, że wszystkie jego książki kocham jednakowo, tę wybrałam z sentymentu. Była to pierwsza opowieść Mastertona, jaką przeczytałam. Być może trafiła na podatny grunt, dorastającym dziecięciem wtedy byłam, ale przez parę lat od lektury bałam się wchodzić do basenu. A jeśli już byłam zmuszona, to nigdy nie nurkowałam.
U Mastertona można znaleźć wszystko. Samospalenia, autokanibalizm, największe dewiacje seksualne, indiańskie potwory, wreszcie bardzo szczegółowe opisy stosunków seksualnych. Nie czytałam wiele jego książek, do części boję się na razie zajrzeć, ale to, co na razie zobaczyłam, głęboko mnie przeraziło. Ale to dobrze.
A co mi się w "Zjawie" najbardziej podobało? Bardzo wyraźnie zarysowana psychika kobiety molestowanej w dzieciństwie przez księdza. Same zresztą relacje między nią a duchownym były w pewien sposób fascynujące.

Bóg Urojony, Richard Dawkins

Dużo się tej książce zarzuca, propagandę ateistyczną, skrajny antyteizm, wykorzystywanie ewolucji do wysunięcia argumentów przemawiających za nieistnieniem Boga. A ja ją i tak kocham. Pisana językiem lekkim i bardzo przystępnym, porusza tematy ważne i istotne. Poczynając od powstania świata, do molestowania psychicznego i fizycznego dzieci oraz korzeni naszej moralności. Autor jest ateistą dumnym ze swoich poglądów. Jego postawa może być odbierana za skrajny samozachwyt, ale ja w niej widzę tylko zadowolenie ze swojego życia i światopoglądu. Czytałam ją na razie trzykrotnie, za każdym razem odkrywając coś nowego. Niesamowita.

Wszystko Jest Względne, Stephen King

Najlepszy jak na razie zbiór opowiadań Kinga, jaki czytałam. Ulubione opowiadania? Obok tych strasznych, takich jak Człowiek w czarnym garniturze, Drogowy wirus zmierza na północ (który przeraził mnie chyba najbardziej), Jazda na kuli przede wszystkim te ukazujące skomplikowaną psychikę ludzką.
Obiad w Gotham Cafe, wstrząsnął mną, bo zdałam sobie sprawę, że takie rzeczy naprawdę się dzieją. Że zamiast bohatera mogłabym być tam ja. Że Zło nie objawiło się w postaci wymyślnych potworów, ale człowieka z krwi i kości.
Wszystko jest względne, tytułowe opowiadanie. Przeczytałam raz i nie zrozumiałam, dlaczego postanowiono je tak wyróżnić. Przeczytałam drugi i w końcu pojęłam. Tak, że pomimo zerowego natężenia strachu czy napięcia, wstrząsnął mną dreszcz.
W sali egzekucyjnej. Również bardzo mocne opowiadanie. Bo takie rzeczy nie tylko teoretycznie mogą się dziać. One się działy. I to, niestety, z zupełnie innym zakończeniem.
To wrażenie można nazwać tylko po francusku. Chyba najgorsze opowiadane w całej serii, a jednak na swój sposób urzekające. Koszmar, który przeżywa bohaterka dotarł do mnie dopiero po przeczytaniu jej ostatnich słów, do których, przyznam, z trudem dobrnęłam. I to uczucie zapamiętałam, bezgranicznego przerażenia. Jeśli miałabym wybrać najgorszą karę dla siebie w piekle, jeśliby istniało, byłoby to właśnie to "uczucie, które można nazwać tylko po francusku". Straszne.
I mój zdecydowany faworyt. Zabiorą ci wszystko, co kochasz. Ach, jak mnie bolało to opowiadanie. To wahanie, ten ból egzystencjalny, wreszcie podjęta decyzja. Która okazała się nic nie rozwiązywać. Przy ostatnich zdaniach zawsze mam łzy w oczach i zawsze zaklinam *ich* by *to* zrobili. I zawsze tak samo boli.
King ma zresztą dryg do tak krótkich opowiadań. Dola Jerusalem to najbardziej przerażające opowiadanie, jakie miałam w ręce. A zwłaszcza jej początek i koniec, bo nie ukrywam, że fabuła pośrednia tak sobie mnie zaciekawiła. Ale i tak przerażało. Poza tym większość opowiadań na Nocnej Zmianie i wszystkie w Czterech Porach Roku.


Lot Nad Kukułczym Gniazdem, Ken Kesey


Przyznam, że najpierw obejrzałam film. Nie lubię pomijać filmów z moim kochanym Nicholsonem, a skoro to taki klasyk... Pokochałam, pomimo paru irytujących niedociągnięć. Potem zdarzyło mi się przeczytać książkę. I wpadłam po uszy, chociaż forma narracji niezbyt mi odpowiadała. Ale przedstawienie na przykładzie szpitala psychiatrycznego ludzkiej dumy, godności, potrzeby wolności i sprzeciwu wobec reżimu zawsze chwytają mnie za serce. Siostra Ratchel stała się symbolem okrucieństwa, przebranego w uprzejmą i pełną troski maskę. Z której nieraz wychyla potwór. A najsmutniejsze jest to, że autor ma rację - tylko naprawdę wybitne jednostki są w stanie walczyć przeciw systemowi. Chociaż jest też optymistyczny akcent - może czasem wystarczy tylko mocne pchnięcie społeczeństwa w słuszną stronę.


Miasto Ślepców, Jose Saramago


Czasem mnie męczyła, czasem forma zapisywania dialogów doprowadzała do szału, ale doskonała fabuła wszystko wynagradza.
W wielkim skrócie - świat opanowuje "biała zaraza", choroba, która oślepia każdego, kto się z nią zetknie. Wkrótce grupka osób zostaje zamknięta w starym szpitalu psychiatrycznym, by rząd mógł kontrolować postęp ich ślepoty. Pozbawieni wolności, środków czystości, wody, a nieraz także i pożywienia ludzie powoli zatracają swoje człowieczeństwo. Wśród chorych znajduje się jednak także jedna widząca osoba, ukrywająca przed towarzyszami swoją tajemnicę.
Wciągnęło mnie to straszliwie, już od pierwszych, bardzo efektownych scen. Książka zdecydowane mocna, każdy, najokrutniejszy, najdrobniejszy, najbardziej obrzydliwy szczegół ludzkiego poniżenia został dokładnie opisany. Dodatkowo czytelnik nie ma problemu z uwierzeniem, że coś takiego naprawdę mogłoby się stać. Wszystko jest boleśnie realistyczne. Ludzkie zezwierzęcenie, choć obrzydliwe, znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Kocham tę książkę, chociaż nieraz przyprawiała mnie o dreszcze.

Och, pominęłam całe mnóstwo moich ukochanych książek. Toksynę, Trudną drogę z piekła, Lśnienie (klasyka!), Maskę, Pieczarę Gromów, Sługów Ciemności, Dziesięciu murzynków. Uch. Mam mnóstwo ukochanych, wypieszczonych książek, które wywarły na mnie ogromne wrażenie, które szczerze kocham i których autorów uwielbiam. Te powyższe są chyba jednak tymi, które najbardziej wbiły mi się w pamięć, niech więc one zasłużą na wyróżnienie.
__________________
Chciałem wyssać z życia całą kwintesencję. Wykorzenić wszystko, co nie jest życiem, by nie odkryć tuż przed śmiercią, że nie umiałem żyć.
Henry Thoreau
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry-Potter123 F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2010 12:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 223
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 06.12.09
Medale:
Brak

Oczywiście wszystkie części Harrego Pottera.
Ogółem lubię wszyskie książki przygodowe, fanstasyUśmiech
Jak byłam w podstawówce bardzo spodobał mi się 'Szatan z siódmej klasy'
Z chęcią czytałam też' Kod Leoanarda Da Vinci', 'Anioły i demony'
Bardzo lubię książkę L.M Montgomery'Emilke',
Jacka Londona- 'Przygoda'
i wieleee , wielee innych. Za dużo , żeby wymieniać ^^

AA, zapomniałam Uśmiech jeszcze 'Wampiraci, 'Kamienie na szaniec' i ' Powstanie warszawskie'- L.M. Bartelewskiego

Edytuj posty, zamiast pisać jednego pod drugim.
__________________
..."Wiem o wielu sprawach, o których ty nie wiesz Tomie Riddle. O wielu bardzo ważnych sprawach. Chcesz poznać kilka z nich, zanim popełnisz kolejny wielki błąd?...'

'Severus Snape nie był twoim sługą. Snape był człowiekiem Dumbledor'a. Był nim od samego początku, od chwili, gdy zacząłeś gnębić moją matkę.A ty nigdy nie zdawałeś sobie z tego sprawy, bo jednej rzeczy nie pojąłeś Tomie Riddle. Czy kiedykolwiek widziałeś patronusa Snap'a?...'

'...Patronusem Snap'a była łania. Taka sama jak patronus mojej matki, bo Snape kochał ją przez prawie całe życie, od czasu, gdy jeszcze byli dziećmi. A powinieneś to zrozumieć..'

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
Harry-Potter123Uśmiech




http://vimeo.com/10152570<----- OBEJRZYJ . jesli nie chcesz być obojętny na to co ludzie codziennie robią zwierzetą PODPISZ Petycje . samemu można zrobić wiele rzeczy, ale w grupie można dokonać wszystkiego !

Edytowane przez Ballaczka dnia 10-04-2010 13:02
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 18-04-2010 13:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Bardzo trudno wybrać ulubioną książkę. Kocham książki i wiele z nich zachwyca mnie na swój sposób bardziej lub mniej. Wypiszę te, do których lubię powracać lub mają dla mnie jakieś szczególne znaczenie. Kolejność przypadkowa:
*Duma i uprzedzenie - Jane Austen
*Chemia Śmierci - Simon Beckett
*Władca Pierścieni (cała seria) oraz Hobbit... - Tolkiena
*Nie mów nikomu - Harlan Coben
*Przeklinam cię, ciało - Wanda Lachowicz

Wiem, że wiele świetnych pominęłam, ale nie pamiętam wszystkich, no i nie chcę się zbytnio rozpisywać ;]

__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~akinorew1 F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 18-04-2010 14:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 17
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 16.04.10
Medale:
Brak

A to może i ja się wypowiem ;]
Oczywiście oprócz HP uwielbiam Zmierzch (stara a głupia :] ). Ponadto wiele książek, które wyszły spod pióra Harlana Cobena. Kiedy byłam młodsza szalałam za Jeżycjadą M.Musierowicz i nadal mam do tego sentyment... Uwielbiam też pisarstwo Joanny Chmielewskiej, a najbardziej chyba te książki o Teresce i Okrętce (naprawdę polecam ). Jedną z książek które zapadły mi w pamięć to "Spotkamy się pod drzewem ombu" Santa Montefiore ... czytałam ją dawno temu i spłakałam się jak bóbr. Zamierzam do niej wrócić w najbliższym czasie ...Przepadam również za pisarstwem D. Steel, D. Koontz' a, R. Cook'a, K. Grocholi i wielu innych, o których teraz nie pamiętam choć z pewnością na pamięć zasługują... :)
__________________
" Kryje się we mnie wiele człowieczych instynktów. Są schowane głęboko, ale gdzieś tam są..."


"Będziemy na tyle silni, na ile będziemy zjednoczeni i na tyle słabi, na ile podzieleni"


"To będzie szybkie... może nawet bezbolesne... nie wiem... nigdy nie umierałem..."


"To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu."



"Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą."
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2010 12:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Hp,"Eragon","Chłopcy z placu broni","Kamienie na szaniec","Pianista"-na podstawie tej książki Roman Polański zrobił film o tym samym tytule,"Bez mojej zgody"-po przeczytaniu tej ksiązki zdecydowałam się pójść na med-biol i zostac lekarzem,zrobili film na jej podstawie ale tak lipny...no może nie lipny ale wystarczyło że zmieniliby tytuł i imiona bohaterów i nikt by się nie kapnął że na podstawie Jodi;/....więcej nie będe wymieniać bo bym tu pół zycia spędziłaUśmiech)
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Gabii F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2010 14:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 06.11.09
Medale:
Brak

Moimi ulubionymi książkami są oczywiście te z serii o Harrym Potterze. Ubóstwiam też wszystkie książki Meg Cabot. Jeszcze te: Oskar i Pani Róża, seria Au Pair, Plotkara, cała saga "Zmierzch" oraz piękna, ale tragiczna książka autorstwa Danielle Steel pt. "Anioł Johnny"
__________________
Because you can!!!


***Gabii***

Edytowane przez Gabii dnia 03-02-2011 15:05
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 18-05-2010 21:54
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

*Oskar i Pani Róża
Niesamowita, urzekająca i piękna. Zawiera w sobie tyle prawdy i mądrości, a przy tym pisana w tak unikalny sposób. Zagląda w duszę człowieka- jego moralność, czyny, sposób życia.
*Kod Leonarda da Vinci- jedna z ciekawszych książek jakie czytałam. Nie zależnie od tego jaki rodzaj książek się lubi. Pisana w bardzo ciekawy sposób z wciągającą fabułą. Czytając ją, nie można być podatnym na przedstawiane argumenty, bez względu na wyznanie czytelnika- ma zdolność mieszania w głowach.
* Świat Dysku - trudno mi powiedzieć jedna książkę. Świat Dysku to cała gromada książek, równie dobrych i wartych do przeczytania. Ich autorem jest Terry Pratchett- mój ulubiony i wielbiony pisarz, obdarzony naprawdę wielkim talentem pisarskim. Nie napisał 3 książek, ani 10, 20. Napisał ponad 40 jak nie więcej i wcale nie straciły przy tym na wartości. Przepełnione są oryginalnym humorem i barwnymi postaciami osadzonymi w równie niezwykłych miastach czy krainach. A wszystko to płynie przez wszechświat na grzbietach czterech słoni stojących na skorupie wielkiego żółwia...
* I nie było już nikogo ( wiele wersji tytułów np. "Wyspa Żołnierzyków" )- Agatha Christie. Niezwykle wciągająca.
Nie można się wręcz oderwać. Polecam każdemu, nie zależnie od tego czy lubi kryminały.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 18-05-2010 22:20
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Hermi_Gran F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 12:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 1
Postów: 30
Data rejestracji: 04.07.10
Medale:
Brak

Ja mam 3 ulubione książki.Są to:Harry Potter,Saga Zmierzch i Pamiętniki Wampirów.
Czytałam wszystkie ksiązki z tych Seri i bardzo mi się one podobają.Są ciekawe i wciągające.Wszystkie są fantastyczne.
Wyślij prywatną wiadomość
~widor23 F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2010 14:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -26
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 21.07.10
Medale:
Brak

Ja zawsze kochałem fantasty i przygodówki ! Moje ulubione tytuły to oczywiście seria Harry Potter ,Trylogia Tolkiena oraz Hobbit czyli tam iz powrotem.Ta ostatnia wprowadziła mnie w świat książek za co bardzo jej dziękuje ! Bardzo lubię Opowieści z Narni !
Wyślij prywatną wiadomość
~Luca_2 F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2010 21:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 28.08.10
Medale:
Brak

Hmm.. Całą serie Harr'ego Pottera, "Zmierzch" i dalsze części (co prawda "Księżyc w nowiu" czytałam jakieś 4 miesiące, ale nawet fajny był). No i teraz zaczęłam czytać cykl "Zdradzonej" i "Skrzydła Laurel". Ale najukochańszą książką jest i będzie "Intruz" Stephenie Meyer, mogę ją czytać zawsze, ona jest po prostu boska (już 10 raz ją czytam).
Wyślij prywatną wiadomość
~RemusS F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2010 22:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 258
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 16.08.10
Medale:
Brak

Na pierwszym miejscu saga A. Sapkowskiego o której chyba nawet nie muszę mówić, a mowa tu o oczywiście o Wiedźminie! Kolejną książką a właściwie trylogią są ''Mroczne Materie'' Philipa Phullman'a <dla niekumatych pierwsza część ''złoty kompas''. No i jeszcze na końcu jest Harry Potter, którego pomimo że przeczytałem jako pierwszego, znajduje się na ost. miejscu.....
Wyślij prywatną wiadomość
~Horkruks12 F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2010 07:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 536
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 28.09.10
Medale:
Brak

Moja ulubiona książka to Harry Potter i Zakon Feniksa. Jednak tylko książka.
Film nie odniósł takiego sukcesu jak HP 1, 2 itd. Gra jest również fajna.
Ale powróćmy do książki. Mimo, iż jest najdłuższa (ma chyba 950 stron) szybko się ją czyta. Najbardziej podobała mi się walka Dumbledore'a z Voldemortem (oczywiście chodzi o książkę.
__________________
そして私は一人でだ場合でもz89;z89;私と誰もしないではない
私はあなたの道を歩くことでしょう...

(Jeśli wiesz co to znaczy, to wiedz, że znasz japoński..., chyba, że umiesz korzystać z translatora)
Wyślij prywatną wiadomość
~Ein_Black F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2010 19:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -8
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 22.09.10
Medale:
Brak

Moimi ulubionymi książkami są napewno HP . Wszystkie części mają bardzo dużo akcji co bardzo lubie
Lubię też GTO . Rozbawiony
__________________
Uśmiech


Od przebiegłości Ślizgonów
Cnoty Gryfonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS HUFFLEPUFFIE!


Jak coś nie dobrze mi czasami wychodzą zaklęcia więc .Patrz Uśmiech Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~bloomix F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2011 11:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 617
Ostrzeżeń: 0
Postów: 146
Data rejestracji: 22.01.11
Medale:
Brak

Oczywiście Harry Potter wszystkie tomy bez wyjątku, jedne bardziej lubię drugie mniej, ale wszystkie ;D

Kiedyś lubiłam Zmierzch, kiedyś dla mnie to była nawet Biblia, ale teraz HP to przebił ;p

Lubię jeszcze całą twórczość Kate Brian, szczególnie "Poza zasięgiem", ma to ok 6 tomów, każda pod innym tytułem, ale to jest na prawdę super ;D
__________________

"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
Wyślij prywatną wiadomość
~markoatonc F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2011 20:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 319
Ostrzeżeń: 1
Postów: 98
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

moje ulubione książki to hp, saga o wiedźminie, seria "diuna", i seria opowiadań Isaaca Asimova
__________________
Jestem nałogowcem czytania, i seria o Potterze jest przyczyną tego stanu.
Ulubieni autorzy: Rowling, Sapkowski, Asimov. oraz wele twórców fanficków do różnych universów. Nie czytam polskich fancicków, tylko angielskie/międzunarodowe
Wyślij prywatną wiadomość
~Katniss960 F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2011 17:42
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 145
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 25.01.11
Medale:
Brak

HP, oczywiście, kocham, uwielbiam, ubóstwiam.
Atramentowe Serce, wszystkie części trylogii. Moje ukochane...
Tobi, obie części. Wspaniała książka, mądra i wciągająca.
No i Igrzyska Śmierci. Cudowne.
__________________
HEY HO
LET'S GO


PUNX NOT DEAD

Szczególne pozdrowienia dla Lillyanne i CeCe!
Wyślij prywatną wiadomość
~Veinlii F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2011 19:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 214
Ostrzeżeń: 1
Postów: 164
Data rejestracji: 24.01.11
Medale:
Brak

Mi najbardziej podobał się Harry Potter i Książę Półkrwi ponieważ zawierał dużo znaczących scen takich jak śmierć Dumbledora. Musze za to przyznać że jeśli chodzi o film nie wybrała bym tej części, było by to Harry Potter i Turniej Trójmagiczny.
__________________
- Jeśli się zastanawiasz, co tak śmierdzi, mamo, to ci wyjaśnię, że właśnie weszła szlama - powiedział Draco.

Od pozerstwa Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Voldek1234 F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2011 19:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 71
Ostrzeżeń: 1
Postów: 44
Data rejestracji: 28.01.11
Medale:
Brak

Tylko HP
tom 7 i 6 (Insygnia i książę)
Niewiem dlaczego po prostu są cool
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZM PUCHONÓW
I WIEDZY O WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!


"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

- Dziwne zjawisko czas, potężne, niebezpieczne.

- Jakby co radze podążać moimi śladami powodzenia.

To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Weasley wciąż puszcza gole, Oczy ma pełne łez, Kapelusz zjadły mu mole, On naszym królem jest! Weasleya ród ze śmietnika, I tam jest jego kres, Przed kaflem zawsze umyka, On naszym królem jest! Weasley jest naszym królem, I da nam wygrać mecz! Więc zaśpiewajmy chórem: On naszym królem jest!(


Dziwne zjawisko Czas. Potężne... A gdy z nim igrać NIEBEZPIECZNE.

Strach przed imieniem zwiększa strach przed tym kto je nosi.


Uśmiech losu można zobaczyc nawet w tych najciemniejszych chwilach, jesli tylko pamięta sie, żeby zapalić światło.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT