Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 472
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Co czytasz?
Drukuj temat · Co czytasz?
~Kinga F
Dodany dnia 14-02-2009 13:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jako że przerabiamy teraz w szkole romantyzm, a pozytywizm zbliża się wielkimi krokami, moja uwaga koncentruje się na lekturach. Dzisiaj zaczynam "Lalkę", jutro będę męczyć "Konrada Wallenroda".
W międzyczasie czytam też książki, które proszą się o dokończenie, ale z braku czasu, doprosić się nie mogą: "Bieguni" Olgi Tokarczuk oraz "Kubuś Fatalista i jego pan" Denisa Diderota.
Na półce czeka jeszcze nietknięty "Otello". Przypadła mi wersja przeszło trzydziestoletnia i dosłownie rozsypująca się w rękach. Na razie jestem na etapie jej klejenia i poszukiwań wydania młodszego ode mnie.
Pasjami czytam również fanfiction, głównie miniaturki.
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
Dodany dnia 15-02-2009 18:06
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Dalej ciągnę Intruza Meyer, skończyłam Siostrzeńca czarodzieja Lewisa. Wieem, że bajka dla dzieci, dle przyjemnie się czyta. ;]

Acha, biorę się za Balladynę Słowackiego do szkoły, ale strasznie mi się nie chce.
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic Dream F
Dodany dnia 15-02-2009 18:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,062
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Niedawno skończyłam czytać Eragona. Bardzo mi się spodobało, wciągające, polecam.
Już jakiś czas temu przeczytałam Księżyc w nowiu. I część była lepsza. ;d
No a w międzyczasie 'przegryzałam' Przykrym początkiem, Gabinetem gadów L. Snicketa i Upadkiem Fergala, I częścią serii Szaleństwa rodzeństwa Philipa Ardagha. Króciutkie, i choć nie do końca można je nazwać 'sympatycznymi' książkami, to polecam. ;p
__________________
Skomentujesz?


magiczny dżem... dżemi i drzemie
bo w nim moce... dżemią i drzemią
bo to jest ten... dżemik i drzemiak
i gdzieś pod kocem... dżemi i drzemie


Suszak, 15 III 2009, godzina 15:42:07

Edytowane przez Magic Dream dnia 15-02-2009 18:27
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
Dodany dnia 15-02-2009 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

"Ręka mistrza" Stephena Kinga. Jak narazie jestem na 220 stronie i bardzo mi się podoba Oczko Oczywiście po jej przeczytaniu wezmę się za inne jego twory Oczko

(...)skończyłam Siostrzeńca czarodzieja Lewisa. Wieem, że bajka dla dzieci, dle przyjemnie się czyta.

Ja pomimo iż idzie mi już 18 wiosenka, przeczytałam 5 z siedmiu części Opowieści z Narnii ;D Bardzo mi się one podobały, ale przez "Srebrne Krzesło" nie mogę jakoś przebrnąć. Może to ze względu na to, że nie ma już Łucji, Edmunda, Zuzanny i Piotra Oczko Postaram się do nich wrócić w wolnej chwili, ale na razie jestem za bardzo zachwycona twórczością pana Kinga Oczko

edit. przeczytałam już wszystkie Opowieści z Narnii i jestem w trakcie czytania ich po raz kolejny raz xD
Edytowane przez Lilyanne dnia 13-12-2010 19:11
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicolette F
Dodany dnia 15-02-2009 20:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

"Eragona", Christophera Paolini, i "Zaćmienie", Meyer. Szczerze mówiąc, z drugą książką męczę się już od dawna i prawie przy niej zasypiam. Jestem obecnie na 260 stronie, z 500, a wszyscy mówię, że gdzieś w tych okolicach akcja ma się zagęścić. "Eragona zaś, przerwałam gdzieś koło 100 strony, z tegoż samego powodu co "Zaćmienie". Ale obiecałam już sobie, że przeczytam przynajmniej pierwszy tom Dziedzictwa.
__________________
*

Inspektor Lestrade: W kolejnym życiu byłbyś dobrym przestępcą.

Sherlock Holmes: Tak, a pan świetnym policjantem.
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~blize F
Dodany dnia 17-02-2009 20:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 78
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 17.02.09
Medale:
Brak

Teraz czytam "Syzyfowe prace". Ta książka raz mi się podoba, a raz mam jej serdecznie dość. Niestety jest to maja lektura także wyboru nie mam. :/
S. Żeromski napisał utwór o ciekawej akcji, ale według mnie mający też jedną wadę: zbyt długie opisy postaci, przyrody, okolic itp. zajmujące jak się wydaje ponad połowę książki...
Opowiada o Marcinie Borowiczu - młodym chłopaku pochodzącym z biedniejszej rodziny szlacheckiej, który uczy się w szkole w czasie zaborów. Ważnym wątkiem jest rusyfikacja narodu polskiego.
__________________
...
Wyślij prywatną wiadomość
~czarodziej F
Dodany dnia 08-03-2009 15:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 2
Postów: 89
Data rejestracji: 02.10.08
Medale:
Brak

Wampiraci: Krwawy kapitan Justina Sompera ;d;d
świetna! naparwde wczesniej przeczytalam dwie poprzednie czesci (Demony Oceany i Fala Terroru), które równiez mi sie nieziemsko podobaly ;d
nie jest to moze najambitniejsza książka, którą można polecic dojrzalemu czytl;enikowi, ale naparwde bardzo wciąga ^^ szybko sie czyta i kiedy juz sie zacznie naparwde trudno jest odejsc choćby na chwile... akcja nie zwalnia, na pokładzie pirackiego Diablo ciągle cos sie dzieje, a jeżeli akurat jesteśmy przy Grace i jej wampirach ciągle znajdują sie nowe tajemnice.
Naprawde szczerze polecam! ;d
666 Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
Dodany dnia 08-03-2009 17:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Obecnie kończę "Zmierzch" i jak najbardziej jest to książka godna polecenia. Co mi się podoba no... wszystko. ta książka jak i zapewne cała kontynuacja jest silnie uzależniająca.
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
Dodany dnia 08-03-2009 18:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Obecnie czytam Moją wojnę Joe Heydeckera. Zapiski 6 lat wojny spędzonych w niemieckim Wehrmachcie, jakby kogoś interesowało.
Po za tym "czytam" Zemstę do szkoły :F

Jakoś zawsze miałam problem z czytaniem. Tzn. jak zaczynam jedną ksiązkę to nigdy nie mogę jej skończyć Oo
Czytania kilku na raz wolę nie ryzykować ^^
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
~93asia93 F
Dodany dnia 08-03-2009 18:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

W tym momencie nie mogę oderwać oczu od Zmierzchu Stephanie Meyer. Opisywać nie ma sensu, wiele osób przede mną, chociażby Vampire, to zrobiło.

Zagłębiam się również w tajniki filozofii, opisane w książce pt. Świat Zofii. Autorem jest Jostein Gaarder. Z własnym opisem nie będę się męczyć, bo jeszcze nie skończyłam czytać, więc:
"Świat Zofii", sztandarowy w twórczości Gaardera, odniósł spektakularny sukces w Norwegii, by w 1995 roku zostać najlepiej sprzedającą się książką na świecie. Opowiada ona o 14-letniej Zofii Amundsen, która podążając śladami największych uczonych Europy - Platona, Sokratesa i Heideggera - odkrywa nie tylko piękno i prostotę filozoficznych nauk, ale przede wszystkim dociera do głębin własnej duszy. Tam znajduje niezwykły i zupełnie niespodziewany skarb...
Od siebie dodam tylko tyle - książka naprawdę warta przeczytania. Napisana dość lekko i zrozumiale, wciąga i nie chce oddać rzeczywistemu światu. Po przeczytaniu tylko kilka rozdziałów, m.in. o Heraklicie, Anaksagorasie, Empedoklesie, Demokrycie, Platonie i Arystotelesie, chodziłam tak zamyślona o tym wszystkim, że nie wiedziałam, co się dzieje wokół mnie. Naprawdę daje do myślenia. Zachęcam wszystkich, którzy uważają filozofię za nudną - też taka byłam Oczko
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
~Taka jedna F
Dodany dnia 08-03-2009 18:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Aktualnie czytam "Prawa i powinności" Pjankowej. Nie polecam, ale sama skończę, bo już jestem w połowie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
Dodany dnia 12-03-2009 15:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja przeczytałem Kamienie Na Szaniec niedawno nawet dobre.
A teraz czytam Star Wars Komandosi Republiki - Bezpośredni Kontakt Rozbawiony
Dobrze się czyta jak narazie akcja napięcie wojna... a to wszystko w śweicei SW dla mnei bomba .
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
Dodany dnia 13-03-2009 15:17
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

"Pani Bovary" kogoś takiego jak GUSTAVE FLAUBERT, nie znam gościa. Czytam głównie przekład polski, ale czasem sięgam do angielskiego, chyba tylko po to, żeby sobie życie utrudnić. Bo ja kocham sobie życie utrudniać, a jak.
Czytam to, bo mi do prezentacji jest potrzebne. Nudne z deka, długie w dodatku, nie chce mi się tego czytać.
Czytam jeszcze "Kod Leonarda da Vinci" po raz nie wiem który, ale to z nudów zaczęłam, bo nie miałam co czytać. I "Dżumę" chciałam przeczytać, ale skończyłam na pierwszych stronach, bo jedyną zaletą tej książki było to, że mnie skutecznie usypiała.
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
Dodany dnia 13-03-2009 15:34
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Niedawno skończyłam "Dumę i Uprzedzenie", a wczoraj "Wichrowe wzgórza". Teraz muszę się zapisać do nowej biblioteki, bo oczywiście w moim mieście nie ma tej książki, która jest mi potrzebna do prezentacji - mianowicie "Upiór w operze" Gastona Lerouxa. Teraz nie mam za bardzo co czytać, więc czasem wracam do HP, lub jakiejś innej czytanej przeze mnie po 30 razy książki. ;d
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampire F
Dodany dnia 13-03-2009 16:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 200
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Aktualnie czytam książkę pt. "Kamila". Jej autorką jest Pani Ewa Barańska. Bardzo mi się podoba książka...
Jest bardzo ciekawa, ale wątpię czy jakiś chłopak byłby nią zainteresowany... Jest ona przeznaczona dla dziewczyn... Chyba, że jakiś chłopiec targnąłby się i ją przeczytał...;p
Książka ta jest o uczennicy renomowanego liceum, która popełnia samobójstwo. Osobą opisującą wszystko co się stało jest jej koleżanka z klasy Diana, która obwinia się w pewnej części za jej śmierć, ponieważ Kamila kilka godzin przed śmiercią chciała się z nią spotkać, ale Diany nie było wtedy w domu...

Według mnie jest to naprawdę wzruszjąca i prze piękna książka...
Polecam wszytkim "Paniom"...;D
__________________
W mrocznym, przepastnym świecie duchów i demonów nie ma istoty równie strasznej, równie odpychającej, a mimo to darzonej taką fascynacją, bojaźnią przesyconą, co wampir, który ni demonem, ni duchem nie jest, lecz jeno tajemnicze i potworne cechy obojga dzieli. - Wielebny Montague Summers



Jeśli ma człowiek na coś w świecie dowody, to na istnienie wampirów. Nie brakuje niczego : raporty oficjalne, zeznania obywateli sznowanych, chirurgów, urzędników, księży. Lecz mimo to któż w wampiry wierzy? - Rousseau


"Dziewczyna leżała na podłodze martwa, z rozciętą piersią, a przy niej klęczał czarodziej, tzrymając w okrwawionej ręce wielkie, gładkie, szkarłatne serce, które lizał i gładził, ślubując zamienić je na własne.
W drugiej ręce trzymał różdżkę, którą próbował wywabić ze swojej piersi skurczone, włochate serce. Ono jednak było silniejsze od niego i tkwiło w jego rozwartej klatce piersiowej, odmawiając uwolnienia go spod swojej władzy lub powrotu do kryształowej trumienki, w której tak długo było uwięzione.
I oto na oczach struchlałych ze zgrozy gości czarodziej odrzucił różdżkę i chwycił srebrny sztylet. Wołając, iż nigdy się nie zgodzi, by rządziło nim jego własne serce, wyjął je sobie z piersi.
Przez chwilę klęczał z wyrazem triumfu na twarz, ściskając po jednym sercu w każdej dłoni, a potem padł na ciało dziewczyny i wyzionął ducha."
- Baśnie Barda Beedle'a - "Włochate serce czarodzieja"
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
Dodany dnia 19-03-2009 15:19
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Skończyłam sagę Lewisa oraz "110 ulic" M. Gutowskiej-Adamczyk. Książka - nic nadzwyczajnego. Ot tak, do poczytania z nudów. Druga część jest znacznie lepsza. ;>

Biorę się za "Piramidy" Pratchetta, "Kryptonim 'Kasandra'" Cabot oraz dalej męczę "Balladynę" Słowackiego (jestem już na 7 stronie. łaał)
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~mariola2755 F
Dodany dnia 21-03-2009 22:20
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -148
Ostrzeżeń: 4
Postów: 79
Data rejestracji: 18.03.09
Medale:
Brak

Teraz czytam ,,Annę Kareninę". Jest to książka o kobiecie z XVIII w,




SPOILER!!
która na końcu książki popełni samobójstwo.
/SPOILER





Bardzo fajnie się ją czyta, a żałuję, bo jestem już prawie na samym jej końcu, a chciałabym ją długo czytać. Polecam
Edytowane przez raven dnia 08-04-2013 20:18
Wyślij prywatną wiadomość
~Alanette Vieira Malfoy F
Dodany dnia 21-03-2009 23:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 985
Ostrzeżeń: 1
Postów: 103
Data rejestracji: 08.03.09
Medale:
Brak

Ja obecnie czytam "Don't you know who I am" Jeremy'ego Clarksona. Tę książkę wygrzebałam na wyprzedaży ciuchów (sic!) i kupiłam ją za 2 złote. Nadal nie wiem, dlaczego sprzedawczyni, gdy nabijała to na kasę, zrobiła dziwną minę.
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
Dodany dnia 24-03-2009 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Aktualnie wzięłam się za czytanie trzeciej części sagi Zmierzchu - Zaćmienia. Książkę czytam na wyrywki bo ostatnio mam bardzo mało wolnego czasu, który mogę spędzać przy komputerze, a że książkę czytam w formie e-booka to wiadome jak wygląda moje czytania. Poza tym czytam podręcznik do chemii zklasy I gim, aby choć trochę sobie przypomnieć przed egzaminem ;/.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
Dodany dnia 27-03-2009 09:12
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

A ja zaintrygowana recenzjami innych użytkowników sięgnęłam po Świat Zofii Josteina Gaardera. Muszę stwierdzić, że książka interesująca, ale jak na razie nie zasługuje na miano świetnej. Oprócz tego Gringo: wśród dzikich plemion po raz setny i jak zwykle jestem oczarowana. A w przerwach jeszcze Eragona, do którego wreszcie się przekonałam.
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT