Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 343
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Co czytasz?
Drukuj temat · Co czytasz?
~Madwoman F
Dodany dnia 19-12-2009 11:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 482
Ostrzeżeń: 0
Postów: 126
Data rejestracji: 26.11.09
Medale:
Brak

Właśnie wczoraj zaczęłam czytać książkę Glen Cook "Pan Milczącego Królestwa". Nie wiele mogę o niej jeszcze powiedzieć, ponieważ jestem dopiero na pierwszych stronach, a książki nie można oceniać po okładce. Ostatnio czytałam " Oko jelenia: deoga do Nidaros" Andrzeja Pilipiuka niezbyt mi się podobała. I nie poleciłabym jej nikomu, chyba że, jakiemuś mojemu wrogowi;)
__________________
Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near
***
Witaj, drogi Gościu pozdrawiam cię serdecznie!

Edytowane przez Cathy dnia 01-02-2010 18:43
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
Dodany dnia 21-12-2009 18:50
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Ileśtam czasu teamu wyciskacze łez: "Dziecko Noego" oraz "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" pióra Erica Emmanuela Schmitt'a Fantastyczne opowiastki!
Oprócz tego lektura szkolna "Latarnik" Sienkiewicza, który o dziwo, podobał mi się. Wciągająca nowelka, szkoda, że taka krótka.
Wczoraj przeczytałam "Naznaczoną" P.C Cast i Kristin Cast. Bez rewelacji, ale ksiażka na tyle wciąga, że gładko da się ją przeczytać w jedno popołudnie. Mam zamiar przeczytać kolejne części serii 'Dom nocy', ale muszę poczekać do stycznia.
Jestem w trakcie "Snu" Lisy McMann oraz "Alchemika: Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela" Michaela Scotta .
W poczekalni lektura szkolna - "Stary człowiek i morze" Hemingway'a. :}

__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona44 F
Dodany dnia 21-12-2009 21:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 220
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 15.11.09
Medale:
Brak

Ja aktualnie jestem (dopiero) w trzeciej części hp i powinnam juz ją kończyc, ale jakoś nie mogę się do tego zabrac. Trzecia częśc jest nawet fajna. A w szkole przerabiamy Krzyżaków. Przeczytałam tylko kilka kartek, ale tak z tego co pani nam na lekcji mówiła i ze streszczenia wydają się nawet fajni. Ja ogólnie nie lubię czytac, ale opowieści fantastyczne mnie nawet ciekawią.
__________________
(>**)>Hermiona
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
Dodany dnia 26-12-2009 00:03
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Teraz czytam inną rzecz już. Wiem, wiem... pewnie wszyscy mają to już za sobą. Ale ja, z przerażeniem stwierdziłam w księgarni, że nie przeczytałam jeszcze "Milczenia Owiec". Zawsze myślałam, że mam na to czas. A tymczasem tak się zapędziłam, że o tym zapomniałam.

Wciągnęło mnie już od pierwszych rozdziałów. Akcja wartka, coś na kształt trillera. Polecam bardzo. Jeśli jeszcze ktoś tego nie przeczytał. ^^
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
Dodany dnia 26-12-2009 09:41
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Obecnie czytam Tajemnice miejsc niezwykłych w Polsce Z. Śliwy i Tajemnica kamiennego kręgu R. Goodarda.
Pierwsza z nich to książka o zamkach, okolicach, w których podobno straszą duchy (nawet ciekawie się czyta niektóre legendy). A druga opowiada o spokojnej angielskiej wiosce, w której porwano dziewczynkę. Po 23 latach emerytowany policjant otrzymuje anonim...
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
Dodany dnia 26-12-2009 15:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Przedwczoraj zakończyłam Żmiję i choć opowieść raczej dość specyficzna, szczególnie jak na Sapkowskiego (albo mi się tak wydaje. [: ), to mnie się podobała. ;d
A teraz czytam Królową Potępionych A. Rice. (:
__________________
Everything dies

Edytowane przez Shemya dnia 09-01-2010 11:18
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
Dodany dnia 27-12-2009 20:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Trochę się tych książek przez święta uzbierało, ale to nie moja wina, że każdy jak nie wie co mi kupić to kupuje jakaś książkę. Uśmiech Aktualnie trzymam przed sobą Baśnie Berda Beedle'a - J.K. Rowling. Potem zabieram się za `I wciąż ją kocham` Nicolasa Sparksa. Uśmiech
Edytowane przez Dominika dnia 25-02-2010 11:52
Wyślij prywatną wiadomość
~Travix F
Dodany dnia 08-01-2010 14:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 18
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Ja aktualnie czytam "Bez Wybaczenia" Ewy Ostrowskiej. Książka wciągająca, trzymająca w napięciu.
Oczywiście, jeżeli ktoś lubi taką tematykę Oczko
Mi się książka bardzo podoba Uśmiech
__________________
Wyobraź sobie, że życie jest grą, podczas której żonglujesz pięcioma piłeczkami. Są to: praca, rodzina, zdrowie, przyjaciele i uczciwość. Przez cały czas starasz się utrzymać je wszystkie w powietrzu. Nagle pewnego dnia dochodzisz do wniosku, że praca to piłka z gumy. Nawet jeżeli ją upuścisz, odbije się i wróci. Pozostałe cztery - rodzina, zdrowie, przyjaciele i uczciwość - zostały wykonane ze szkła. Gdy któraś z nich upadnie, nieodwracalnie porysuje się, pęknie lub, co gorsza, może się nawet rozbić.
Dopiero gdy człowiek zrozumie naukę płynącą z opowiastki o pięciu piłeczkach, może zacząć pracować nad zachowaniem w życiu niezbędnej równowagi.

James Patterson - Fragment książki "Pamiętnik pisany miłością"
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
Dodany dnia 08-01-2010 14:27
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

A ja właśnie wzięłam się do czytania, któryś raz z rzędu 'Kod Leonarda da Vici' Dana Browna.
Uwielbiam tę książkę. Jest dynamiczna, ma zaskakującą zmianę zwrotów akcji, trzyma czytelnika w napięciu.
Zaletą książki jest również to, że znamy odczucia innych bohaterów, nie tylko tego głównego.
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
Dodany dnia 08-01-2010 16:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Aktualnie czytam Najstarszego autorstwa Christophera Paoliniego, II część Eragona trylogii Dziedzictwo. Książka jest trudna i w porównaniu z poprzedniczką dość nudna. Zobaczymy, jak się akcja rozwinie.
__________________
www.nedgallagher.com/journal/images/SweeneyTodd.jpg

Edytowane przez BellatrixLestrange dnia 08-01-2010 16:52
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
Dodany dnia 08-01-2010 19:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

@poprzedni post:
Ona się w ogóle nie rozkręca... Pod koniec jest tylko żenująca próba wprowadzenia 'niesamowitego zwrotu akcji', który w 3 części cyklu okazuje się totalnym nieporozumieniem...

Podobnie, jak osoba kilka postów powyżej, ja również czytam "Kod Leonarda...". ;] I popieram - książka wyjątkowo godna polecenia, pomimo towarzyszących jej kontrowersji (protesty kościoła katolickiego). Ponadto zawiera w sobie wiele pouczeń, przemyśleń filozoficznych, a także ciekawostek naukowych... Co ja mówię... Ona wręcz nimi ocieka. ;]
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
Dodany dnia 08-01-2010 20:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jestem w trakcie czytania "Potopu" o.O Książka jest straszna... chciaż chłopaki z ekipy zanim umarli robili niezłe rozpierduchy w karczmach to teraz jest tak nudno ze dziennie czytam 10 stron i zasypiam... Rozbawiony

Kiedy skończę potop ( mam nadzieję ), przeczytam " Klucz z Rosetty", "Cień Wiatru" albo drugą część "Kodu Leonardo Da Vinci" pt. " Zaginiony symbol" bo wychodzi chyba pod koniec stycznia Oczko
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
Dodany dnia 08-01-2010 21:07
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Teraz to mam takie nagrodzenie książek do przeczytania, że nie wiem za co powinnam się brać najpierw.
Z potrzeby matury mam do przeczytania Księgę Rodzaju, Boska Komedię Dantego [pisałam o tym stronę wcześniej, ale zacięłam się na VIII pieśni], Faust Goethego i przejrzeć ponownie Mistrza i Małgorzatę Bułhakowa + jakieś książki-opracowania, których jeszcze nie mam i nie znam.
Z potrzeby odprężenia czytam 2 książki - pierwsza to pamiętniki Michaela Palina [tego od Monty Pythona] z lat 1969-1979. Jedyną trudnością, jaka przy niej napotykam to fakt, że jest po angielsku. Druga to Himalaje, tego samego autora, lecz tym razem jest to książka opisująca jego podróż do tej krainy 7 lat temu.

Jestem w trakcie czytania "Potopu" o.O Książka jest straszna...

Potwierdzam, ja nawet 10 stron nie przeczytałam ;d
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ksiezycowa F
Dodany dnia 09-01-2010 07:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 04.01.10
Medale:
Brak

Na potrzeby do szkoły czytam Quo Vadis, ale nie za bardzo mi to idzie Oczko Czytam ' Przed Świtem ' czwarty raz. Ostatnio ogólnie przeczytałam też pierwsze 3 części Język Sądzę, że każdy dobrze wie co to ogólnie jest Uśmiech O śmiertelnej dziewczynie i przystojnym wampirze. Edwardzie. Mmm...
Można się wciągnąc w zmierzchomanie więc uwaga! Język Ale ogólnie bardzo polecam.
__________________
Jak tęsknisz przekonujesz sie ze kochasz . Tak jak przekonujesz się ze żyjesz gdy cie coś boli...
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
Dodany dnia 30-01-2010 00:27
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Jak zwykle nie ograniczam się do jednej pozycji Rozbawiony
Więc: czytam Krzyżaków, ale bez żalu porzuciłam ich dla Wampira Lestata, którym po paru godzinach poczułam się lekko przytłoczona bo autorka ma dość charakterystyczny, mroczny styl ( co nie znaczy, że książka nie jest świetna). Przerzuciłam się na Romea i Julię (też do szkoły), co okazało się nawet zabawne. Rozpoczęłam też Księgę imion, ale pojęcia nie mam kiedy do niej powrócę bo wypadałoby jakoś konkretniej się z tymi Krzyżakami zaznajomić...
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.

Edytowane przez Cathy dnia 30-01-2010 00:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
Dodany dnia 30-01-2010 00:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Teoretycznie powinnam czytać Quo vadis, ale jako że nie lubię ani twórczości Sienkiewicza, ani historii starożytnej porzuciłam ich po jakichś 30 stronach.
Jestem w trakcie czytania Księgi bez tytułu, która zabija każdego kto ją przeczyta (obstawiam, że wiele osób by się ucieszyło gdyby to była prawda :). Ciekawy kryminał, ale nie podoba mi się, że jeden wątek jest przedstawiony z kilku perspektyw. Niemniej jednak książka ciekawa.
Na ferie zapewne kupię Wywiad z wampirem i na jego rzecz porzucę Księgę.
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
~Eksplodujacy Duren F
Dodany dnia 30-01-2010 13:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 849
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak

Aktualnie czytam po raz setny Rozważną i Romantyczną. Książka po prostu genialna, jak wszystkie dzieła Jane Austen. Polecam ją wszelkim romantyczkom i... romantykom też Oczko Następna książka w kolejce to Satysfakcja, biografia i dyskografia Rolling Stonesów.
__________________
"Na próżno walczyłem ze sobą. Nic mi nie pomoże. Nie potrafię zdławić w sobie tego uczucia. Pozwól mi pani wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."
" Duma i Uprzedzenie"

YOU'RE ALL ADOPTED. DEAL WITH IT.

But underneath
We had a fear of flying
Of growing old
A fear of slowly dying
We took our chance
Like we were dancing our last dance.


fc09.deviantart.net/fs26/f/2008/068/2/2/Stamp__Colin_Firth_by_samen_op_de_motor.jpg
www.paint-it-black.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Saphira F
Dodany dnia 30-01-2010 14:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 529
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Czytam teraz "Serce" Edwarda de Amicusa(nie jestem pewna czy napisałam dobrze nazwisko)śliczna książka, a nie dawno skończyłam "Bezdomny ptak" Glorii Whelan również bardzo ładna i "Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursuli. K. le Guin
Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
Dodany dnia 30-01-2010 15:53
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Dokładnie jakieś 43 sekundy temu (nie ma to jak dokładność!) skończyła czytać "Gringo wśród dzikich plemion" Wojciecha Cejrowskiego i muszę przyznać, że rzeczywiście świetna (słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii). Natomiast jeszcze dziś muszę (specjalny nacisk na słowo "muszę"Oczko zacząć "Pana Tadeusza". Wiadomo, lektura. Jeszcze nie czytałam czegoś tak długiego, pisanego wierszem ;p
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
Dodany dnia 30-01-2010 17:38
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Zaczynam Alchemika Paula Coelho [lektura szkolna].
Skończyłam czytać Mgłę Lisy McMann. Książka wciągająca i pełna akcji, ale strasznie krótka. Jestem po Zdradzonej P.C Cast i Kristin Cast. Na samym początku książka nudna, wlecze się i wlecze, dopiero w ostatnich rozdziałach zaczęła się rozwijać akcja ii... koniec książki. Trzeba czekać kilka miesięcy na kolejny tom 'Domu Nocy'. ;[
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT