Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 625
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Znienawidzona książka
Drukuj temat · Znienawidzona książka
~Finezja F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 21:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 21.09.08
Medale:
Brak

W Pustyni i w puszczy - niby wielkie dzieło, a nudne jak flaki z olejem... nigdy jej nie przeczytałam do końca (ba, nawet do połowy) ...
Poza tym nie żadna z przeczytanych przeze mnie książek nie zasługuje na miano "znienawidzonej" , co najwyżej "beznadziejnej"
Wyślij prywatną wiadomość
~zakochana04 F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 21:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zacznę od wszystkich podręczników...no może nie wszystkich ale aż mnie mdli jak mam cokolwiek z nich wyczytać...

PAN TADEUSZ, bo nie podoba mi się i już. Lektura, która mam przeczytać i w której utknęłam na III księdze...

Lubię czytać książki...nie mam pomysłu na jakąś specjalnie znienawidzoną...raczej dobieram odpowiednio repertuar...większość nielubianych książek to źle dobrane lektury:

PINOKIO, bo było to durne.

W PUSTYNI I W PUSZCZY, bo znudziło na samym początku.

SYZYFOWE PRACE, bo tak...sama nie wiem czemu...

STARY CZŁOWIEK I MORZE, bo jest totalnie dobijające...

chyba już...
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Emma17 F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 21:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 750
Ostrzeżeń: 0
Postów: 302
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

"W pustyni i w puszczy" to najgorsza książka jaką czytałam długo się z nią męczyłam
w tej książce jest zero sensu coś okropnego.No i jeszcze cudne "Krzyżacy" nie będę się o niej rozpisywac bo każdy wie jaka ona jestTak!
__________________
37.media.tumblr.com/4139da00a864038fab14b2f94294063c/tumblr_n4d9fqlkDb1ruwssto1_250.gif
I have been a hostage in King s Landing, a plaything for Joffrey to torture,
for Queen Cersei to torment.

24.media.tumblr.com/6372820e8ce2791ca395604969b975dd/tumblr_n4d9fqlkDb1ruwssto2_250.gif

They beat me, they humiliated me, they married me to the Imp. I had NO friends in King's Landing...except one...
Wyślij prywatną wiadomość
!ed F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 16-10-2008 21:15
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -250
Ostrzeżeń: 3
Postów: 66
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Aż mi się coś robi, kiedy czytam co tu wypisujecie. Co drugiej osobie trudność sprawia przeczytanie Krzyżaków, W pustyni i w puszczy czy - omg - Starego człowieka. Analfabetyzm, naprawdę...


Ja nie trawię trudnej w odbiorze poezji, ogólnie cały ten gatunek w ogóle do mnie nie trafia.
__________________
chyba twoja stara
- zdecydowanie tfoja.[ja]
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 16-10-2008 21:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Zdecydowanie "W pustyni i w puszczy", była to okropnie nudna książka której nie przeczytałam.
Wyślij prywatną wiadomość
~Malaga F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 16-10-2008 21:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1432
Ostrzeżeń: 1
Postów: 332
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Medal

cZarodzieju, to książki, jakie wymieniłeś, były jednymi z moich ulubionych w dzieciństwie! [z wyjątkiem tej pierwszej] (;

Książka, którą ja znienawidziłam to Siłaczka. Takie nic.
Wyślij prywatną wiadomość
~Villemo_C F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 20:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 228
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 13.10.08
Medale:
Brak

Wszyscy [prawie] piszą że ,,W pustyni i w puszczy'' a ja nawet tego nie czytałam xD byłam tylko na filmie.
Moimi znienawidzonymi książkami są\:
- ,,Faraon''
- ,,Buszujący w zbożu''
- ,, Pan Tadeusz''
- ,, Dzieci z Buerwyn [?] '' Bullerbyn.
- ,,Krzyżacy''
__________________
,,Otworzył oczy. Snape patrzył na niego z przerażeniem.
-Chroniłeś go, utrzymywałeś tak długo przy życiu tylko po to, by umarł we właściwym momencie?
-To cię szokuje Severusie?' A ilu ludzi umarło na twoich oczach?
-Ostatnio tylko ci, których nie byłem w stanie ocalić - odparł Snape, wstając - Wykorzystałeś mnie.
-To znaczy?
-Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeż...
- To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
-Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój, i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze. ''
[mp3]http://www.djgarsi.info/wyszukiwarka/index.php/listen/dmpOOUdoWGgzNg==[/mp3]

Edytowane przez Cathy dnia 21-01-2009 10:33
www.elisabett.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!ewelka_bolitair F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 20:36
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1353
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

W Pustyni i w Puszczy x]
Przebrnąć przez nią nie mogłam, ale jakoś mi się udało... z trudem...
[ dla wyjaśnienia ; p - strasznie mi się to czytało. Te wszystkie nazwy roślinności mnie wkurzały, fabuła nie taka. ]
I z tego co pamiętam to Krzyżacy - w pewnych scenach zbierało mi się na mdłości, więc, w tym przypadku, jak najszybciej ją przeczytałam.
__________________
When you stop doing things for fun you might as well be dead.

Edytowane przez ewelka_bolitair dnia 17-10-2008 20:43
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampirzyca F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2008 15:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1667
Ostrzeżeń: 1
Postów: 371
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

W 80 dni dookoła świata. Za co? Za brak fabuły, nudne opisy, zero zaciekawienia.
W pustyni i w puszczy mi się podobało, nie wiem co macie do tej książki ^^.
__________________
Wilson: On każdego roku leczy tysiące ludzi, a ty ilu? Trzydziestu?
House: McDonald robi lepsze hamburgery, niż twoja matka, bo robi ich więcej?
http://aaaaniaaa.powiedz.to/ Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2008 15:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mimo, że po prostu kocham czytać książki, oczywiście nieraz wpadłam na taką, co mi nie przypadła do gustu. Taką książką były Syzyfowe prace Stefana Żeromskiego. Męczyłam się z tą książką chyba miesiąc i mi się nie podobała. Fabuła nudna, Marcinek był rozpieszczonym dzieciakiem. Nienawidziłam też Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza. Przeczytałam 100 stron i kompletnie nie wiem, o czym to było.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Dark Natya F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2008 15:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 667
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Oczywiście "W pustyni i w puszczy", a jakże. Doskonały środek na bezsenność. Fabuła nudna. Ogólnie nie lubię lektur szkolnych. Chyba specjalnie dobierają takie najnudniejsze.

Nie mogą dać za lekturę np. Harry'ego pottera, albo pamiętnika księżniczki. Żal.pl Uh-oh!


Pottera to rozumiem, ale żeby "Pamiętnik księżniczki"? Błagam, przeczytałam kawałek w 4 kl. - to jest tak głupie... A co by mieli powiedzieć chłopacy na takiego gniota? ;p

m.in. Dziady, Stary człowiek i morze, Szatan z siódmej klasy i Krzyżacy - same lektury szkolne, które narzucają nauczyciele!


O tak, przy szatanie drzemałam sobie.
__________________
You got blood on your hands
And I know it's mine
I just need more time
So get off your low
Let's dance like we used to
But there's a light in the distance
Waiting for me, I will wait for you
So get off your low
Let's kiss like we used to <3

Edytowane przez Dark Natya dnia 08-12-2008 16:11
www.photoblog.pl/myashtrayheart Wyślij prywatną wiadomość
~Nesaya F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2008 16:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 93
Ostrzeżeń: 0
Postów: 38
Data rejestracji: 30.09.08
Medale:
Brak

Faraon i Krzyżacy. To straszne męki tak samo nie mogłam przebrnąć przez Quo Vadis
__________________
-Bez klucza nie otworzymy tego, czego nie mamy i co otwiera. Więc po co myśleć, co otwiera i czego nie mamy nie znalazłwszy wpierw klucza, który go otwiera?
-Więc...ruszamy po ten klucz?
-Bredzisz!! Rozbawiony


'I znów zmierzch. Kolejny dzień dobiegł końca'
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2008 17:18
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Dla mnie każda książka, która mi zostaje narzucona i którą muszę czytać na siłę jest moją znienawidzoną. Oczywiście tutaj prym wiodą lektur szkolne, oczywiście nie wszystkie, ale jednak duża ich część.
Najgorzej wspominam Syzyfowe Prace - jedyną lekturę której nie przeczytałam do początku liceum.
Natomiast z liceum taką najgłupszą i najgorszą to chyba była Ferdydurke, gdzie po dwukrotnym przeczytaniu pierwszego rozdziału kompletnie nic z niego nie wiedziałam.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~Olaa F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2008 17:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 362
Ostrzeżeń: 0
Postów: 145
Data rejestracji: 10.11.08
Medale:
Brak

Krzyżacy i Antygona .
Krzyżaków to nawet samej pani nie chciało się z nami przerabiać ...i tak wiedziała że cała klasa nie przeczytała. A takie męki kiedy to się czyta ;]
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2008 19:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

hm. ja, jako mól książkowy, wyrażę się na temat "znienawidzonych ksiażek". osobiscie nie rozumiem, jak można "nienawidzieć" danej ksiażki. po prostu należy przyznać, że nie chciało mi się jej czytać, nie miałam anstroju albo byłam do tego zmuszona i mam w związku z tym złe wspomnienia. owszem, jakaś książka może sie nie podobać. ale aż tak...?

wracając do tematu. ja osobiście nie znalazłam jeszcze ksiazki, przed którą bym się broniła rękami i nogami. bo najpierw taka lektura wydaje się beznadziejna a anuczyciel lub osoba zmuszająca do czytania wręcz okrutny w swym okrucieństwie. ale po jakimś czasie, kiedy wraca się do ksiązki an spokojnie, bez przymusu, zaczyna nas to wciągać i interesować.


ja kiedyś nie mogłam strawić... Ani z Zielonego Wzgórza. teraz wspominam tą książkę raczej ciepło.
nie podobało mi się "w 80 dni dookoła świata" - kompletnie zero akcji.
to samo w "Tym Obcym". brak słów.

jednak jest jedna rzecz, która raczej nieprędko się zmieni: nie lubię wierszy. po prostu mnie niektóre usypiają. jak jest jakiś w książce jako przerywnik, omijam go. mogłoby się zdawać w takim razie, że Dziady też były męką. na szczęście, starwiłam je bez większej niestrawności xD no i ks. Twardowski - mam go dość na całe życie (wspomnienia z humanistycznego konkursu - mam przez to wstręt do jakichkolwiek portfolio i publicznych wystąpień!)

dzieła Sienkiewicza - m.in. Trylogia - ja was nie rozumiem. ja uwielbiam takie książki^^ w pustyni i puszczy? no komment. jedna z ulubionych książek (nie tylko moich)

Szatan z Siódmej Klasy - no co? fajna i tyle, o. mnie się podobała^^

Musierowicz. jak jej można nie lubić? no cóż, jak widzę, mamy kompletnie różne poczucie humoru...

Władca Pierścieni. horror. ukatrupię, jak ktoś tutaj jeszcze raz wymieni. normalnie ukatrupię. przysięgam.


a po za tym - w kółko się powtarzacie. zbiorowa nienawiść pzreciw Sienkiewiczowi i "syzyfowym pracom"? chyba tak... ;D
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~just_tina F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2008 20:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 1
Postów: 162
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Przykro mi ale będę nieoryginalna i powiem, że nie znoszę Sienkiewicza. Nie, żebym czegoś nienawidziła, bo moim zdaniem książki nie da się znienawidzić. Poza słynnym H.S. wspomnianym już przeze mnie, nie lubię (baaardzo!!) Czytać Paulo Coelho. Większego nudziarstwa w ręce chyba nie miałam... Gdybym pomyślała to może bym jeszcze coś wymyśliła... Ooo ale ostatnia książka: Pamiętnik Księżniczki - O ZGROZO!
__________________
Alice Cullen i Tonks zostałyby przyjaciółkami Uśmiech ~ Czy ktoś w to wątpi?


Komentujcie, czytajcie
http://www.hogsme...ad_id=1271
Oto Ja Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Avrila F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2008 21:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 135
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hmm....Trudno powiedzieć
Na pewno nie mam nic do 'W pustyni i w puszczy','Ogniem i mieczem.Bardzo lubię te książki Uśmiech.Czytałam je nie obowiązkowo.
Na pewno nie lubię Muminków xD zawsze śniły mi się po nich koszmary.Nie przypadła mi do gustu książka pt.Chłopcy z placu Broni.Znienawidzonej książki nie mam bo nie czytałam poważniejszych obowiązkowych lektur.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady K F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 01-01-2009 15:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 20.12.08
Medale:
Brak

"Kazimierz Wielki" J. Wyrozumskiego - ta książka była okropna i strasznie nudna ! miałam ją przeczytać na konkurs, nie przeczytałam, czemu ? ta księga jest naprawdę straszna w czytaniu. Idzie to jak masło maślane :/ Do tego jest nudna. Histryczna ? niektóre są ciekawe ale na pewno nie ta ! biograficzna ? widziałąm lepsze książki o Kazimierzu Wielkim. Kiedy zmuszałąm się do czytania tej szmiry to aż mi się żygać chciało. Nic zrozumiałego tam nie ma.

"Krzyżacy" książka ? następna szmira, dojże nic nie mogę zrozumieć to za dużo tam opisów, które nużą czytającego.Zdecydowanie jest za długa jak na historię ,którą przedstawia. Czyta sie trudno. Także tej książki nie przeczytałam.

Jestem przed przeczytaniem "Kamienie na Szaniec" nie mogę się do tego wziąść, czuje ,że dołączę ją do moich znienawidzonych książek. Jak coś to dopisze ją do listy RozbawionyRozbawiony

__________________
Lady K.!



------------------------------------------------


s1.fothost.pl/upload/08/52/dd359043.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/c41bb890.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/243a6f90.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/6aed04f1.jpg


Jack Sparrow is the man who I adore ;*
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 04:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

NIe zdziwi nikogo pewnie jak powiem Krzyżacy. Była to tak wciągająca, ze w połowie pierwszej strony normalnie zasnęłam!

__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 18:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

W każdej książce, którą przeczytałam, było coś co mnie nauczyło.
Tylko jedna mnie nie nauczyła (no jej nie przeczytałam). Brawo, antybratek! Mamy podobny gust. Nienawidzę tej książki z całego serca. Udało mi się na kartkówce z lektury, bo była dotąd, dokąd przeczytałam. PIERWSZA książka, której nie przeczytałam w całości. xD

"Anaruk, chłopiec z Grenlandii" - nie wypowiem się. To było okropne! Mimo iż książeczka ma zaledwie kilkanaście kartek, to wymęczyła mnie na maksa! Nie zapomnę jak się wtedy denerwowałam nad tym wszystkim.

A co do "Krzyżaków" i "W pustyni i w puszczy":
"Krzyżacy" - zmieściłam się w miesiąc (nagroda przeczytana przez sierpień). I nie narzekam. Grubość Was odstrasza? Mnie czcionka, która wcale nie ułatwia czytania. Jak ja to mawiałam: "Idę męczyć <<Krzyżaków>>" no i ich domęczyłam. Powybijałam ze Zbyszkiem wszystkich. Uff. Ciężko było. Dosłownie. Język
"W pustyni i w puszczy" - ho, ho, ho! Pierwsza książka, która jednak mnie pokonała. Zaczęłam ją czytać w tydzień przed omawianiem. Przeczytałam, ale i tak było strasznie! Jednak bywało gorzej.
Nienawidzę jeszcze tych wszystkich przygód "Tomka gdzieś tam" Szklarskiego. Nie przeczytałam, ale i tak nie lubię.
No. To by było na tyle z tego co znienawidzone.
Aha. I jeszcze podręcznik "Technika 4-6". To już masakra!
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT