Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 278
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Znienawidzona książka
Drukuj temat · Znienawidzona książka
~DeadHelena F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 22-08-2009 09:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 621
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 20.08.09
Medale:
Brak

Robinson Cruzoe-męczyłam ją z trzy miesiące i sprawdzian z lektury napisałam z opracowania.
W pustyni i w puszczy-Nie mogłam tego znieść,tam wszyscy byli tacy nudni.
Tomek w krainie Kangurów-mój koszmar.

__________________
i29.tinypic.com/2q2laa0.gif
Arctic Monkeys Forever<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady James F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 22-08-2009 10:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3783
Ostrzeżeń: 1
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Król Maciuś Pierwszy. Nigdy nie spotkałam jeszcze tak dennej książki, miałam ją za lekturę gdzieś w podstawówce i to była moja pierwsza lektura, której nie przeczytałam. W ogóle zastanawiałam się wtedy jaki sens miało pisanie takich bzdetów...
__________________

Żeby docenić wartość jednego roku,
zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy.
Żeby docenić wartość miesiąca,
spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie.
Żeby docenić wartość godziny,
zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.
Żeby docenić wartość minuty,
zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot.
Żeby docenić wartość sekundy,
zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek.
Żeby docenić wartość setnej sekundy,
zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.
Czas na nikogo nie czeka.
Łap każdy moment, który ci został, bo jest wartościowy.
Dziel go ze szczególnym człowiekiem
- będzie jeszcze więcej wart.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 22-08-2009 13:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Anaruk chłopiec z Grenlandii - kto czytał, ten wie. Pff.
Sierotka Marysia - Nudziła mnie okropnie.
Dzieci z Bullerbyn - strasznie dziecinne ;/ w ogóle jak to czytałam uważałam tę książkę za totalnie nie posiadającą sensu.
Zmierzch - Zero fabuły, postacie po prostu straszne, na dobrą sprawę tylko jeden wątek, wokół którego toczy się akcja... Mogłabym tak wymieniać...
- Tomek Szklarskiego. OMG Wynudziłam się kompletnie.
__________________
~~

Edytowane przez Cointreau dnia 22-08-2009 13:48
Wyślij prywatną wiadomość
~hagrid123 F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 22-08-2009 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 475
Ostrzeżeń: 0
Postów: 144
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

Podręcznik do Polskiego uuu aż strach jak sobie przypomne jego okładkę a do tego była jak cegła ciężka. Szmelc i tyle a poza moim najukochańszym polonische sprechen to "ogniem i mieczem" -przeczytalem tylko pierwszą stronę tak jak cała klasa. Dodam nawet , że oglądaliśmy ekranizację w klasie przy nauczycielu który ulitował się i mieliśmy na podstawie filmu zajęcia a nie książkiJęzyk.
__________________
Ja nie szukam żadnych kłopotów to kłopoty zwykle znajdują mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Crima F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 22-08-2009 16:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 685
Ostrzeżeń: 0
Postów: 217
Data rejestracji: 30.07.09
Medale:
Brak

Chyba "Krzyżacy". Musiałam ją przeczytać na j.Polski, ale i tak zazwyczaj przy niej zasypiałam, mama zawsze mnie zmuszała do dalszego czytania. -.- Potem "W pustyni i w puszczy" strasznie nuda, coś mi w tej książce nie pasuje.
__________________
I' m so happy, cause today I found my friends. They' re in my head.
- Kurt Cobain.
www.crima.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2010 10:12
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Jak już wspomniałam na poprzednim forum o podobnej tematyce, moje najbardziej znienawidzone książki to:
> Wszystkie autorstwa H.Sienkiewicza, przede wszystkim Krzyżacy ( nie dość ,że Sienkiewicza, to jeszcze w staropolszczyźnie ). Nie dla mnie.
> Seria niefortunnych zdarzeń opowiadająca o trójce sierot z zaburzeniami i wiecznym przypominaniu przez autora, o tym żeby ją odłożyć ( i ma w tym rację ).
> Balladyna i Zemsta
> Zmierzch -płytkie romansidło z wampirami
> Lektury szkolne ,które nigdy nie są ciekawe albo chociaż zrozumiałe.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez Czarodziejka dnia 01-02-2014 18:47
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Integra F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2010 12:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 418
Ostrzeżeń: 1
Postów: 91
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Zdecydowanie to będzie Nad Niemnem i Krzyżacy. H. Sienkiewiczowy i E. Orzeszkowej naprawdę musiało się cholernie nudzić lub byli na niezłym haju pisząc te... książki. Ja nie dałam rady. Próbowałam i się starałam przeczytać je ale to była męka! -.-'
Wyślij prywatną wiadomość
~martusia3396 F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2010 16:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 233
Ostrzeżeń: 1
Postów: 84
Data rejestracji: 23.03.09
Medale:
Brak

Najbardziej nie lubię lektur szkolnych, szczególnie tych okropnie długich i przerażająco nudnych. Niestety niedługo zaczynam ,,Krzyżaków", jestem na 50 stronie i nic się tam nie dzieje. Nie wiem, czy wytrwam do końca - raczej wątpię. Kolejną książką, której można nadać zaszczytny tytuł znienawidzonej jest ,,W pustyni i w puszczy". No i warto też wspominać o ,,Małej księżniczce". Próbowałam kilka razy doczytać do końca, ale mi się nie udało.
__________________
Niech twoja gwiazda zaświeci mi choć na jedna noc.

Wiele jest takich rzeczy,
które dawno byśmy wyrzucili.
Ale boimy się,
że ktoś mógłby je
później znaleźć.
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2010 18:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Chyba nie będę oryginalna, jeśli powiem, że Krzyżacy. Przepraszam, jeśli kogoś tym urażam, ale na prawdę. Książka jest ciężka, bardzo ciężka. Przeczytałam dwa tomy, owszem, ale dużo mi to zajęło. Podajże calusieńki miesiąc. Jakoś mnie ta książka nie `porywa`, może to głupie, a jednak.
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2010 19:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Nie zdziwię nikogo, jeśli powiem, że moją znienawidzoną lekturą jest W pustyni i puszczy Sienkiewicza? Książka nie do przeczytania. Jak dla mnie. Czytałam, czytałam i guzik. Na szczęście film mnie poratował. Co do innych uciążliwych lektur: nie przebrnęłam przez...Robinsona Cuzoe. Po prostu nie mogłam. Do teraz nie wiem był Piętaszek.
Hm, może trochę zaskoczę Was, jednakże z Krzyżakami tak ogromnego problemu nie miałam. Gdybym nie zaczęła trzy dni przed "terminem" przeczytałabym bez problemu. A tato dotarłam do drugiego tomu tylko.
Syzyfowe prace także przeżyłam. Nie były aż tak straszne.
__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein
Wyślij prywatną wiadomość
~hermiona27 F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2010 22:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 290
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 01.01.10
Medale:
Brak

Dla mnie najgorszą książką jaką miałam w ręku to oczywiście Krzyżacy. Masakra! Próbowałam ją przeczytać ale z tego nici, nie da się przez nią przebrnąć. Na lekcje j. polskiego uratowało mnie streszczenie i filmUśmiech
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2010 23:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Sienkiewicz. W pustyni i w puszczy nigdy nie skończyłam. Quo vadis zaczęłam i nie mam najmniejszego zamiaru skończyć. Podejrzewam, że jego kolejnych książek, które będę zmuszona przeczytać, po prostu nie przeczytam.
A wszystko przez faraona, trylogia Mroczne Materie i Zmierzch. Niby na początku ciekawe, ale jak musiałam je odłożyć na rzecz lektur szkolnych nigdy do nich nie wracałam. Stwierdzałam zawsze, że po prostu mnie nie wciągnęły na tyle by je kontynuować.
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2010 07:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Wg mnie, najgorsza książka jaka może być, to książka, której nie mogę skończyć. Nawet jeśli już jakąś przeczytałam, nie może by taka zła.
No i cóż, również oryginalna nie będę - "Krzyżacy". Ale nie będę na nich wieszać kotów. Uważam tylko, że nie jest to odpowiednia lektura szkolna. Do wszystkiego trzeba dorosnąć, wiem ze własnego doświadczenia, że po latach coś może się spodobać. Jakieś trzy lata temu chciałam przeczytać "Władcę Pierścieni", nie udało się, książka mnie miejscami nudziła. Ostatnio przeczytałam i okazała się naprawdę dobrą lekturą. Do wszystkiego trzeba dojrzeć, nic na siłę.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2010 21:41
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Może nie jest to znienawidzona książka, ale jedna z niewielu, na których się mocno zawiodłam. Chodzi mi o książkę Rafaela Ábalosa pt. 'Kôt'. Owszem, historia ciekawa, a książka jest oryginalnie napisana - jest podzielona na 3 części, a w każdej z nich są 3 podrozdziały, które występują w mniej więcej takiej kolejności:
  • Opowieść pierwsza 1
  • Opowieść druga 1
  • Opowieść trzecia 1
  • Opowieść pierwsza 2
  • Opowieść druga 2
  • Opowieść trzecia 2
itd.
Kiedy jednak chciałam przeczytać książkę po raz drugi, nie mogłam. Po prostu zacięłam się na początku, nie interesowała mnie już więcej ta książka, wypaliła się. Ten stan trwa do dzisiaj i jestem zdecydowana sprzedać tą książkę na allegro, może komuś innemu się spodoba.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Doru Arabea F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2010 09:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 28.10.09
Medale:
Brak

Ja na chwilę obecną nie mogę przypomnieć sobie znienawidzonej książki. Może takiej na mam? Nie mam pojęcia. Ale wiem na pewno, że "Przypadki Robinsona Crusoe" na początku podobały mi się, ale późnej się "zawiesiłam" ;p Nie mogłam przeczytać więcej ani jednej linijki. Po jakimś czasie wróciłam do tej ksiązki i ten stan chwilowego "zawieszenia" minął. I okazało się, że to całkiem ciekawa książka Uśmiech
Jak większość wcześniej stwierdziła, że nie lubią powieści H. Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Ja to czytałam w 3 klasie(omawiałam dopiero w 5...) i wtedy była to jedna z moich ulubionych książek. Niedawno musiałam do tego wrócić i powiem szczerze, że ciężko było poraz kolejny rzez nią przebrnąć.
Z kolejnym zawodem spotkałam się czytając książkę "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Wytrwałam tylko do połowy :/ Początek ciekawy, wszystko fajnie, fajnie, aż tu doszłam do środka. I to nie był chwilowy stan "zawieszenia", tylko czysta nienawiść do tej książki. Może posiada dużo opisów, pobudza wyobraźnię, ale ja jestem takim typem bibliofila, który woli akcję, a raczej równowagę, między akcją, a opisami. To po prostu książka nie dla mnie Uśmiech
Podsumowując, w zasadzie książki, które czytałam podobały mi się, nie spotkałam się u nich z zawodem, ale "Hobbit..." to jednak książka nie dla mnie. Może kiedyś do niej wrócę... Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2010 10:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

"Syzyfowe Prace" już nigdy nie sięgnę po tą książkę!! Nuda, taka nudna, że nic nie zrozumiałam z niej ! ! Język
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948
Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 22-03-2010 17:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ogólnie to muszę powiedzieć, że lubię czytać, tylko wtedy, kiedy mam na to ochotę. Ale pod jednym, ewentualnie paroma warunkami. Przede wszystkim książka musi w pewien sposób jakoś mnie do siebie przyciągnąć. Może tytułem?
Strasznie nie lubię, gdy daną książkę muszę przeczytać. Wtedy idzie mi z tym tak mozolnie, że świat nie widział, no chyba, że dana książka spełni powyższy warunek, to owszem, jest dobrze.
Odnośnie znienawidzonej książki... Nigdy się nad tym tak dogłębnie nie zastanawiałam. Takich, których nie lubię jest wiele. Między innymi "W pustyni i w puszczy". Ale uwaga, tu nie chodzi o treść książki. Ta akurat, jak dla mnie była całkiem spoko. Nudziło mnie czytanie tej książki, a to z tego powodu, iż niefortunnym trafem zanim zaczęłam czytać książkę, naprawdę przypadkowo obejrzałam film. Z tego względu, iż wiedziałam co i jak, nie chciało mi się czytać. I właśnie dla tego czuję pewien niesmak do tej książki.
Obecnie męczę się nad "Potopem". I oto właśnie jest książka, której zdecydowanie nie lubię. Nie i już. Historia w ogóle mnie nie ciekawi, w żaden sposób nie ujęła... I tak wyszło, że nad pierwszym tomem męczę się już jakieś dwa tygodnie, a w piątek zaczynamy w szkole ją przerabiać. No i psikus. Będę starała się przeczytać jak najwięcej, chociaż znając życie dojdzie do tego, że przeczytam jakieś streszczenie, a szczerze mówiąc nie przepadam za nimi. Ale co zrobić, gdy za każdym razem kiedy chcę przeczytać chociaż jeden rozdział tej książki, nagle przypominam sobie o wielu innych sprawach, które mam zrobić...
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~_Everything_ F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 22-03-2010 21:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 541
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 13.03.10
Medale:
Brak

Najgorszą książką, czy właściwie nowelą był "Sachem" Sienkiewicza.
To "coś" miało zaledwie 6 stron (!!!), ale fakt, że musiałam ją wałkować przez 12 lekcji polskiego, pozostawił mnie w wisielczym nastroju Poddaje się

A'propos: Nie wiem dlaczego wszyscy mają jakiś wstręt do "W Pustyni i W puszczy". Mi ta książka nie podobała się tylko na początku, ale potem się rozkręciła. A najbardziej w niej nie podobały mi się te dłuuugie opisy przyrody, które niekiedy zajmowały ze 2strony. Bleee:
__________________
"...You are the strength that keeps me walking
You are the hope that keeps me trusting
You are the light to my soul
You are my purpose
You're everything..."
Wyślij prywatną wiadomość
~nicram993 F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 23-03-2010 09:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 0
Postów: 38
Data rejestracji: 09.03.10
Medale:
Brak

Najgorsze to było ,,W pustyni i w puszczy". Ta książka ma 4 razy więcej opisów przyrody niż akcji. Nie na widzę takich książek gdzie nic się nie dzieje.
Wyślij prywatną wiadomość
~kAvril F
Dodany dnia 23-03-2010 16:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 36
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 23.03.10
Medale:
Brak

Ja mam 2 znienawidzone książki. Może się zdziwicie :>
*"Saga Zmierzch"-... Nienawidzę tej książki ponieważ: jest nudna, są wampiry (a to mnie nie kręci), Rodzina Cullenów jest strasznie bogata (mają tyle aut itp.)
*"W pustyni i w puszy"- Najnudniejsza lektura jaką czytałam. Szczerze to ja nienawidzę książek Henryka Sienkiewicza.
__________________
I, I'll get by
I, I'll survive
When the world's crashing down
When I fall and hit the ground
I will turn myself and run
Don't you try to stop it?
I, I won't cry

I found myself in Wonderland
Get back on my feet again

Avril Lavigne
Cytat z piosenki "Alice"
Lubię Avril Lavigne!
Nienawidzę zmierzchu!
Jeśli masz coś do mnie to mówię Ci nara!

203.172.220.170/stu_proj/513752/Avril-Lavigne-rca15.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT