Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 244
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Ulubieni autorzy
Drukuj temat · Ulubieni autorzy
~Miona F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2009 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1321
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

J.K.Rowling ;>
A poza tym [w skrócie] to oczywiście moja ukochana Joanna Chmielewska, Małgorzata Musierowicz, Stephanie Meyer, Pierdomenico Baccalario, Trudi Canavan, Paulo Coelho, Agatha Christie.. ;P
Jak widać, jestem zagorzałą fanką powieści kryminalnych i przygodowych, z nutką fantasy [ale żadnych elfów!!!! ;D].
__________________
"Amelii wolno żyć marzeniami i zamykać się w sobie. Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia"


gfx.filmweb.pl/ph/14/16/31416/7902.1.jpg

Edytowane przez Miona dnia 23-07-2009 16:14
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2009 16:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Trudno mi wymienić wszystkich cenionych przeze mnie autorów, ale postaram się nikogo nie pominąć. Możecie mnie uznać za nienormalną, bo na mojej liście są też autorzy lektur szkolnych:
1. Astrid Lindgren - Uwielbiam "Dzieci z Bullerbyn". Kiedyś czytałam je bez przerwy.
2. Erich Kästner - Za "Manię czy Anię". Nie pamiętam, czy była lekturą szkolną, ale przeczytałam ją kilka razy.
3. J. K. Rowling - Oczywiście za całą serię Harry'ego Pottera. Bez niej nie byłoby tej strony!
4. J. R. Charlewska - Za wzruszającą książkę "Dziewczynka spoza szyby". Polecam!
5. C. S. Lewis - Za "Opowieści z Narnii", przeczytane od deski do deski.
6. H. Sienkiewicz - Za "Quo vadis". Przeczytałam ją strasznie szybko, bo porwała mnie historia miłości Winicjusza i Ligii.
7. D. Handler (L. Snicket) - Za "Serię Niefortunnych Zdarzeń". Muszę się przyznać, że przeczytałam wszystkie 13 (czternasty tom ukryty w trzynastym) tomów przygód Baudelaire'ów.
8. M. Cabot - Za "Pamiętnik księżniczki". Nie przeczytałam jeszcze wszystkich części, bo niedawno zaczęłam czytać tę serię.
9. A. Fredro - Za "Zemstę". Wiem, że to lektura szkolna, ale jest zabawna i szybko się ją czyta.
10. L.M. Montgomery - Za "Anię z Zielonego Wzgórza". Niestety, dalsze części Ani już mnie tak nie wciągnęły jak pierwsza część.

Na pewno znam jeszcze wielu wspaniałych pisarzy, ale w tej chwili przypomnieli mi się tylko ci.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Baguette F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2009 14:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Oczywiście Rowling, a oprócz niej to...
1. Paullina Simons za przepiękną trylogię : "Jeździec miedziany", "Tatiana i Aleksander" i "Ogród letni", którą bardzo gorąco polecam. Książki o miłości i wojnie przy których można wylać litry łez. To niesamowite, że można tak pokochać książkowych bohaterów, którzy wydają się być ludźmi z krwi i kości.

2. Zafon za "Cień wiatru" w którym nie brak zagadek, tajemnic i niezwykłego klimatu.

Jak na razie nie przypominam sobie innych książek, które jakoś szczególnie mnie poruszyły, ale mogę polecić również twórczość Gregory i Montgomery.
Edytowane przez Baguette dnia 27-07-2009 14:27
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2009 17:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

No ja mam dużo takich autorów, ale najlepsi to:
Stephenie Meyer - za sagę Twilight oczywiście,
Stephena Kinga - za całokształt twórczości
Dana Browna - Anioły i Demony
No chyba o nikim nie zapomniałam Uśmiech
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Katherina F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2009 18:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 127
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Z pokaźnej gamy wspaniałych autorów zagranicznych zdecydowanie wybieram: Królową Kryminałów - Agathę Christie za wszystkie niesamowite powieści (szczególnie te z Tommym i Tuppence) oraz niezastąpioną Jane Austen, za postać pana Darcy'ego i inne niezwykłe charaktery. Z polskiego podwórka uwielbiam Kapuścińskiego, lubię Sienkiewicza i nie pogardzę Sapkowskim.
Jak widać dziedziny zainteresowań mam dosyć szerokie
__________________
Nie bójcie się przyjaciół.
Przyjaciele mogą was tylko zdradzić.
Nie bójcie się wrogów.
Wrogowie mogą was tylko zabić.
Bójcie się ludzi obojętnych.
Oni nie zdradzają ani nie zabijają,
ale to za ich milczącą zgodą
dzieje się zdrada i zabijanie.


Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć,
a niebezpieczną myśleć i nie uczyć się.
Wyślij prywatną wiadomość
~Chantie_Chant F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2009 10:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 100
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 19.07.09
Medale:
Brak

Anne Rice- jest jedyna i niepowtarzalna, może być milion książek o wampirach, Edwardy i inne plastickzowate chłoptasie mogą latać po lasach i zabijać niewinne zwierzątka, ale jej Lestat, Armand, Marius, Louise, Magnus, David, Daniel, Maharet, Jesse, Mekare, Akasha, Claudia, Gabrielle, Nickolas,
Pandora i wielu wielu innych zawsze będzie wampirami z krwi i kości. Jej postacie mają charakter, niezależnie od gatunku i zdolności- czy to czarownica czy wampir.
J.K. Rowling- napisała 7 tomów książek, które kocham od kiedy miałam 8 lat i zostałam zmuszona- tak zmuszona!- do przeczytania pierwszego tomu, przez mojego tatę.
Terry Pratchett -jest geniuszem! oby żył jak najdłużej i wygrał z okropną choroba jaką jest alzheimer.
Herbie Brennan - zwodnicze tytuły, które na pozór brzmią dziecinnie, treść zgoła innaOczko
Michaił Bułhakow- przeczytałam 3 jego książki i 2 mi się podobały, był to 'Mistrz i Małgorzata' oraz 'Psie serce'. 'Fatalne jaja' mi się nie podobały.
Diana Wynne-Jones- autorka ta pisze lekko i ciekawie, kocham jej '9 żywotów Christophera Chanta'.

Jestem molem książkowym, więc wypisywanie przeze mnie autorów jest porównywalne do 'Neverending story';D kocham czytać, a książki wyżej wymienionych autorów miały szczególnie wielki wpływ na moje życie i zainteresowania. Gorąco polecamUśmiech
__________________
"Tysiące nocy będą należały do ciebie, byś mógł ujrzeć światło, jakiego żaden śmiertelny jeszcze nigdy nie widział, byś mógł odebrać odległym gwiazdom nie kończącą się iluminację, która pozwoli ci - jak Prometeuszowi- wszystko zrozumieć."
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 16:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Oczywiście J.K. Rowling za "Harrego Pottera"!
Michaił Bułhakow- spodobał mi się "Mistrz i Małgorzata"
C.S. Lewis- "Opowieści z Narnii" są poprostu świetne.
J.R.R. Tolkien- "Władca Pierścieni" to świetne dzieło jak i inne tego autora!
A. Sapkowski- przyznam, że tego autora spodobał mi się tylko "Wiedźmin"
J. Chmielewska- ma całkiem zabawne powieści.
E.Niziurski- uwielbiam jego humor szkolny, opisy nauczycieli i uczniów.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Mniszka19Xd F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2011 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 536
Data rejestracji: 03.06.10
Medale:
Brak

Mi przypadły do gustu:Nora Roberts,J.K.Rowling,C.S.Harris,Anne Plichota i Cendrine Wolf.Dlaczego lubię ich książki?Nie wiem.Ich książki przypadły mi do gustu.Polecam:książki Nory Roberts o przygodach pani porucznik Eve Dalls,o Rowling nie muszę pisać,bo każdy wie,C.S.Harrisa polecam książki Czego boją się anioły? i Kiedy bogowie umierają,Anne Plichota i Cendrne Wolf książkę pt.Oksa Pollock.
__________________
[color=#ffffff][big]http://historiafantasyczylikazdymaaniola.blogspot.com/

25.media.tumblr.com/tumblr_lthswym8Ma1r4ghkoo1_500.gif

6.asset.soup.io/asset/4161/6982_adb4_490.gif

asset-d.soup.io/asset/2092/0573_df25.jpeg
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2012 20:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

1.
Oczywiście J.K. Rowling- Harry Potter i Baśnie barda Beedle'a
2.
Bolesław Prus- Lalka,
Henryk Sienkiewicz- Quo Vadis,
Albert Camus- Dżuma
Dante Alighieri- Boska Komedia,
3.
Michaela Crichtona- Park Jurajski i Zaginiony Świat,
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily Evans Potter F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2012 20:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 248
Data rejestracji: 05.02.12
Medale:
Brak

Naturalnie J. K Rowling za Harrego Pottera, Stephen King za Lśnienie i Miasteczko Salem, Dorota Terakowska za Córkę Czarownic i Poczwarkę, Małgorzata Musierowicz za Jeżycjadę, Dan Brown za Kod da Vinci i Michał Bułhakow za Mistrza i Małgorzatę.
__________________
Gdy rozum śpi, budzą się upiory - Goya

Są dwa sposoby na zycie. Jeden to życie tak, jakby nic nie było cudem. Drugi to życie tak, jakby wszystko było cudem - Albert Einstein

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

userserve-ak.last.fm/serve/252/61560135.gif


28.media.tumblr.com/tumblr_lt5mysrREb1qhigt0o1_500.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_le2yoijEop1qei4vno1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Hannibal F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2012 18:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Horkruks
Punktów: 7188
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2,127
Data rejestracji: 04.04.12
Medale:
Brak

O JKR nawet nie mówię Dowcipniś
Ostatnio moja uwagę zwróciła Annie Proulx, autorka m.in. "Kronik portowych" i świetnie zekranizowanego "Brokeback Mountain". Porządna, poważna i odważna, a chwilami smutna, literatura obyczajowo - społeczna. Dla mnie to dobra odskocznia od fantastycznej (potterow-władcopierscieniowo-eragonowo-mrocznomateriowej) codzienności.
__________________

24.media.tumblr.com/tumblr_lhagp76XxW1qeyk51o1_500.gif
http://hannibal-fucking-winchester.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~shocked F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 11-04-2012 15:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8443
Ostrzeżeń: 1
Postów: 416
Data rejestracji: 11.08.11
Medale:
Brak

1. Rick Riordan za przepełnione humorem Kroniki Rodu Kane, Olimpijskich Herosów, no i oczywiście Percy'ego Jacksona.
2. Jo Rowling za Harrego Pottera, czyli moją pierwszą i największą książkową 'miłość'. Nigdy żadna książka nie będzie dla mnie znaczyć tyle, co ta.
3. Suzanne Collins za Kapitol, Dystrykty i trybutów, czyli cały świat stworzony przez nią w Igrzyskach Śmierci.
4. Rachel Hawkins za Sophie, Jennę, Archera, Cala, Daysi, Nicka i resztę przezabawnych i kreatywnych postaci z serii Dziewczyny Z Hex Hall.

Na razie jest jest ich tylko tyle, ale nie wątpię, że ich krąg niebawem się powiększy.
__________________
Żeby nie było nieporozumień: shocked jest rodzaju żeńskiego xD

To sytuacja bez wyjścia. Gdybyśmy mieli czekoladę, to
znalazłbym w sobie energię, żeby wyruszyć do
samochodu po więcej czekolady. Ale bez czekolady nie uda mi się pokonać nawet pierwszego stopnia.
Kevin Holmes, Jutro
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 12-04-2013 21:12
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Autorką, której książki przeczytałam chyba najwięcej razy jest JK Rowling. Ale niestety, skończyło się na "Harry'm Potterze", "Trafny wybór" nadal czeka w długaśnej kolejce do przeczytania. Na podstawie siedmiotomowej sagi oceniam panią Rowling zdecydowanie na W, i to z plusem. Stworzyła świat, którym przez lata zachwycają się całe pokolenia ludzi. Szczegóły, na jakich skupiała się, pisząc sagę, niejednokrotnie wprawiały mnie w osłupienie. Zresztą nie trzeba jej reklamować, wszyscy tu wiedzą o co chodzi Oczko

Jeśli idzie o ilość tytułów danego autora, które przeczytałam, na pierwszym miejscu jest Stephen King. Jego twórczość można określić mianem "literatury grozy" - znajdą się tam i horrory, i thrillery, i dramaty, science-fiction, fantasy... Dla każdego coś miłego Oczko Stephen w mojej opinii tworzył (tworzy nadal, ale nie czytałam jego nowości, więc nie wiem jak to teraz wygląda) dość sinusoidalnie - niektóre jego książki mnie totalnie zachwycały, inne kończyłam czytać w ogromnych mękach. Do takich zdecydowanie na plus zaliczam "Miasteczko Salem", "Sklepik z marzeniami", "Worek kości", nudna wydała mi się książka "Pokochała Toma Gordona" (pierwsze jego dzieło, które przeczytałam, zawiodłam się straszliwie - spodziewałam się horroru albo thrillera, otrzymałam opowiastkę o dziewczynce idącej przez las), a bliska rezygnacji byłam podczas czytania "Desperacji". Niemniej King zajmuje pierwsze miejsce w mojej domowej biblioteczce, dla docenienia tych "wybitnych" tytułów warto pomęczyć się przy tych z "dołu".

Jeśli chodzi o polskich autorów - czytam jakieś pojedyncze, mniej lub bardziej ambitne prace. Trudno na ich podstawie ocenić całą twórczość, a chyba żaden nie zainteresował mnie na tyle żeby szukać kolejnych jego dzieł. Z jednym wyjątkiem.
Miałam okazję spotkać się z polską pisarką, Lilianą Fabisińską. Byłam na jej spotkaniu z dziećmi z jednej z podstawówek w mojej wsi. Podejrzewam, że byłam zachwycona jej osobą bardziej niż te dzieciaki Uśmiech Fabisińska pisze głównie książki dla dzieci i młodzieży - po tym spotkaniu łyknęłam kilka z tych opowiadanek żeby sprawdzić, z czym to się je. Przeczytałam też jedną z książek dla dorosłych - "Arbuzowy sezon" - co chwilę pisałam do koleżanki w SMSach kolejne cytaty, które mnie zachwyciły. Poza tą książką, którą po latach (5) nadal jestem zachwycona, nie mogę zapomnieć pasji, z jaką ona opowiadała o swoich zainteresowaniach. Polubiłam ją od pierwszego słowa, a z każdym kolejnym coraz bardziej widziałam świat jej oczami. Poczułam jakbym znała ją od lat, dlatego kiedy po wyjściu dzieciaków, miałam przeprowadzić wywiad, nie miałam o co pytać. Wszystko już wiedziałam, a czego nie powiedziała wcześniej, wyczytałam między wierszami.

Nie wyobrażam sobie żeby pojawiały się posty bez UZASADNIENIA - za co cenimy danego pisarza/poetę, ewentualnie co polecamy do przeczytania. Cała reszta będzie usuwana.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 13-08-2013 16:12
Wyślij prywatną wiadomość
~BladeRose F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 12-04-2013 22:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 56
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 14.03.13
Medale:
Brak

Ja uwielbiam książki Ewy Nowak - pisze książki obyczajowe o życiu nastolatków, przyjemnie się czyta. J.K. Rowling jest mistrzynią, co można jeszcze więcej powiedzieć - wszystko niesamowicie złożyło się w logiczną całość.
__________________
BladeRose
Wyślij prywatną wiadomość
~Wiki586 F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2013 10:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 102
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 19.02.13
Medale:
Brak

Uwielbiam książki Fantasy.
Więc na pewno J,K Rowling "Harry Potter" ta książka odmieniła moje życie. Nauczyła dużo rzeczy. Już w wieku trzech lat zaczełam ogl. HP, a czytać w wieku 6 lat.
Tolken - "Władca Pierścieni" Dzieje się duzo rzeczy, a poza tym ta książka nauczyła mnie poświęcenia się dla przyjaciół
To są moje dwie ulubione Sagi i Filmy.
No może jeszcze Lisi Harrison- "Monster High" Ta książkajest ciekawa, a nauczyła mnie tego że trzeba walczyć o słuszną sprawę i sie nie poddawać.



__________________
UROCZYŚCIE PRZYSIĘGAM, ŻE KNUJĘ COŚ NIEDOBREGO
" To nasze wybory ukazują kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności " - Dumbledore

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!

KONIEC PSOT.
Wyślij prywatną wiadomość
~juliahermiona F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2013 13:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 795
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 25.03.13
Medale:
Brak

No oczywiście J. K. Rowling. Oprócz Harrego Pottera( którego czytałam już trzy razy) czytalam jeszcze ,,Baśnie Barda Beedleya" jej autorstwa. Oprócz jej bardzo lubię książki P.D. Baccalario np. serię składającą sie z 12 części ,, Ulysses Moore" też jest w niej trochę magii i czteroczęścioą serię ,, Century". Naprawdę polecam jego książki są napawdę świetne. Co jeszcze? Aha oczywiście C.S. Lewis, ale jego czytałam tylko wszystkie ,, Opowieści z Narnii" to chyba wszystkie moję ulubione ale czytalam dużo więcej
__________________
Julia HermionaUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2013 16:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Ja uwielbiam Ricka Riordana za Percy'ego Jacksona, Olimpijskich Herosów i Kroniki Roku Kane.
Lubię też Cassandrę Clare za serię Dary Anioła Rozbawiony
J.K. Rowling oczywiście no i chyba tyle z najlepszych autorów Rozbawiony
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif

Edytowane przez Ms_Kane dnia 13-08-2013 16:07
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2013 17:43
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Dobra, to jeszcze raz. Proszę o UZASADNIENIE, dlaczego dany autor jest Twoim ulubionym. Posty z samymi nazwiskami będą kasowane.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2013 18:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Uwielbiam oczywiście Rowling i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Rozbawiony A oprócz tego ubóstwiam Tolkiena. Za cały świat przedstawiony. I Lewisa, ponieważ mam do ' Opowieści z Narnii' ogromny sentyment. Tych trzech autorów podziwiam za stworzenie czegoś tak niezwykłego. Żeby stworzyć takie rzeczy trzeba mieć ogromną wyobraźnię. Uśmiech
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png

Edytowane przez Bou dnia 15-08-2013 15:37
Wyślij prywatną wiadomość
~Gryfonka_Luna F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2013 18:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 46
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 01.07.13
Medale:
Brak

Na początek kocham czytać fantastykę i coś w stylu pamiętników.

Na pierwszym miejscu jest rzecz jasna J.K.Rowling. Uwielbiam serię Harr'ego Pottera. Dzięki niej mam inny pogląd na świat .
Miejsce drugie zajmuje Beata Andrzejczuk . Czytam jej serię "Pamiętnik Nastolatki " . Bardzo mi się podoba. Trzyma w napięciu.

Trzecie miejsce zajmuje Cliff McNish . Uwielbiam historię Rachel i jej brata. Uwielbiam tę trylogię.
__________________
Pozdrawiam Pottermaniaków Oczko

Edytowane przez Gryfonka_Luna dnia 24-08-2013 17:54
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT