Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 127
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Anioły i Demony
Drukuj temat · Anioły i Demony
!Lady Shadow F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 30-06-2009 21:32
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Niedawno co śledziłam ten temat ale dopiero dawna dni temu obejrzałam film a i może się do książki też dobiorę ^^.
Więc zacznę od tego, że mi się podobał, jak już większość wcześniej wspomniała lepszy od Kodu, racja lepiej trzyma w napięciu i nie wszytko leci "po kolei". Wspaniała rola odegrana przez Toma. Film oceniam pozytywnie, trzyma w napięciu, podaje ciekawe fakty i jak wspomniałam wkrótce zabieram się do czytania książki.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Doys F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 14:36
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -234
Ostrzeżeń: 4
Postów: 71
Data rejestracji: 28.07.09
Medale:
Brak

Uwielbiam ten film Rozbawiony Juz przed premierą nie mogłam sie go doczekac.

Przed pójściem do kina troche sie oczytałam na temat tego filmu i o tajnym stowarzyszeniu zwanym: Iluminaci. Bardzo mnie to zaciekawiło i wciągneło.
Nie zgadzam sie z opinią niektóych ludzi, że film ten obraża Watykan i prawdziwy katolik nie powinien go ogladac. Moim zadaniem to jest jakas głupota.
Niedługo zabieram sie za czytanie książki gdyż słyszałam opinie czytelników, że ksiązke warto przeczytac Uśmiech
__________________
<brak> ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~Agatka F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 15:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Film lepszy od "Kodu Leonarda da Vinci", chociaż warto najpierw przeczytać książkę. Duża część osób narzeka, że nie było porwania Vittorii, ani słowa że zamordowany fizyk CERN-u to jej ojciec, a Hanks nie skakał ze spadochronem. Pytanie tylko, gdzie mieliby to zmieścić? Film zawiera najważniejsze informacje, jest odrobina humoru, a akcja sprawnie poprowadzona.
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2009 17:29
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Hm. Moje oglądanie "Aniołów..." odbywało się raczej w warunkach niekomfortowych. Jak to zwykle bywa, gdy idzie się na film z dość dużą grupką znajomych o skrajnie różnych poglądach. Z seansu zapamiętałam głównie gniewne prychnięcia koleżanki, zniesmaczonej "tym haniebnym obrażaniem kościoła", wykład kolegi - fizyka, który przez pół filmu narzekał, że "ta cała farsa z antymaterią" to bzdury, bo jej się nie przechowuje, bo jest szalenie droga w użyciu, a wybuch to powinien być ileśtam razy większy; kolejni dwaj byli zainteresowani wszystkim (od zagadywania dziewczyn po wyjadanie przemyconych do kina chipsów). Na całe szczęście w tym towarzystwie znalazła się jeszcze jedna osoba, która czytała książkę. I z nią mogłam porozmawiać na temat rzeczy przez twórców filmu pominiętych lub zmienionych. A tych, niestety, było duuużo.

Po pierwsze strasznie mi było szkoda, że zamiast ostatniego ambigramu, łączącego wszystkie żywioły, pojawiły się skrzyżowane klucze. Nie rozumiem także dlaczego została wstawiona scena, w której Gray wysyła film z nagraniem porwanych kardynałów. Według mnie - zupełnie niepotrzebne. Najbardziej szkoda mi, oprócz wspomnianego już pominięcia wątku romansu Langdona z Vittorią, całkowitej zmiany motywów kamerlinga. Zamiast dzieckiem papieża ze sztucznego zapłodnienia, szukającym zemsty, jest szaleńcem, który ubzdurał sobie, że będzie naprawiał kościół. I wreszcie, dlaczego kardynał Baggia nie mógł zginąć, a papieżem zostać, tak jak w książce, Wielki Elektor? Dlaczego?

Ogólnie uważam, że film jako film jest naprawdę niezły. Natomiast jako ekranizacja książki raczej kiepski. Co zresztą widać po tym, że opinie osób, które AiD nie czytały są dużo lepsze od recenzji osób, które książkę znają.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 11:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Kocham tez film Uśmiech Niektórzy piszą, że Kod Da Vinci jest lepszy, ale ja sie z nimi nie zdadzam.
Wspaniała gra aktorska Toma Hanksa,- idealnie pasuje do tego rodzaju filmu.
Film ogląda sie z zapartym tchem i jest bardzo zaskakujący. Język
Polecam Uśmiech
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2010 11:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Najpierw przeczytałam książkę, i szczerze mówiąc, film mnie na serio rozczarował.Nie było do końca przedstawionej sceny w helikopterze, a to chciałam zobaczyć, nie było za wiele scen w tym zamku czy gdzie to tam było to przejście z Watykanu itp.
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~luniak09 F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 03-09-2010 17:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 598
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Mega film!
Widziałam go 2 razy i muszę stwierdzić, że naprawdę ten film jest świetny.
Uwielbiam filmy tego typu, gdzie jest tyle zagadek i które ukazują jakieś mroczne tajemnice. Cieszę się również, że nie przeczytałam książki, bo gdyby tak było na pewno ostro po nim bym jechała, że nie jest tak jak w książce itp.a co najważniejsze nie byłby dla mnie tak... ''zaskakujący''!
Urzekła mnie też wspaniałe aktorstwo Hanksa i McGregora.
Wyślij prywatną wiadomość
~kertiz F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 03-09-2010 17:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2616
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 17.06.09
Medale:
Brak

Film bardzo mnie wciągnął. Pierwsza cześć bardzo mnie zaintrygowała, bo w końcu nie ma wielu filmów z podobną fabuła. Druga cześć również była bardzo dobra. Film na prawdę wciąga i można się spodziewać niespodziewanego. O ogólnie mam dobre wrażenie jeśli chodzi o ten film. Na filmwebie [na którym jestem zarejestrowanym pod tym samym nickiem] otrzymał od mnie 8/10.


__________________
img571.imageshack.us/img571/6383/kopiakertiz1.jpg
kertiz.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 06-11-2010 16:27
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Film Anioły i Demony nawet w połowie nie umywa się do książki. Byłam na tej ekranizacji w kinie i szczerze mówiąc bardzo się zawiodłam. Wiele wątków zostało w filmie ominiętych, a niektóre rzeczy zostały pozmieniane. Dziwię się, że Dan Brown zgodził się na taki scenariusz filmu. Mam nadzieję, że jeśli będą robić Zaginiony Symbol, to zrobią go wierniej książce i bardziej dokładnie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2011 20:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Troszkę zawiodłam się na nim, bo zupełnie inaczej to sobie wyobrażałam, to jednak nie był zły.

Oczywiście inaczej wyobrażałam sobie całą tą historię, a inaczej było w filmie. Mimo kilku różnic muszę powiedzieć, że był bardzo ciekawy, jak na film na podstawie książki. Oglądałam gorsze, a choć trochę się zawiodłam, uważam go za całkiem dobry. Całkiem nieźle oddali całą tą historię.

Film warty obejrzenia, bo wciąga, choć jasne jest, że książka jest o stokroć lepsza.
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2012 20:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Film bardzo dobry, po jego obejrzeniu miałam zamiar przeczytać książkę, ale bo zobaczeniu komentarzy wiem, że na pewno się za nią zabiorę.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2014 00:20
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Gdyby można było jednym słowem, to napisałbym żenada i dodał wielokropek. Spartolili tę ekranizację jak tylko mogli. To ma być kino sensacyjne ? Wolne żarty. Książkę uważam za słabą, ale przy filmie prezentuje się o wiele lepiej. A odwrotne odczucia mam z "Da Vinci" - tam film lepiej mi się podobał, książka zaś mniej.

W Aniołach i Demonach pominięto tak wiele spraw, że nie sposób ich nawet wyliczyć. Zmieniono też co nieco, i przez to całość wyszła beznamiętnie i kiczowato.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Kasjopeja F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2014 10:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Ravenclawu
Punktów: 450
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 15.09.14
Medale:
Brak

Jak dla mnie "Anioły i Demony" to bardzo ciekawa książka tak samo jak i "Kod Leonarda da Vinci", więc z przyjemnością zdecydowałam się na obejrzenie ekranizacji. Myślę, że oprócz kontrowersji dla niektórych osób, film może zainteresować nie tylko teoriami spiskowymi, ale też religioznawstwem i historią chrześcijaństwa.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT