Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 186
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Najznakomitsi, najzabawniejsi, najfajniejsi nauczyciele w waszej szkole.
Drukuj temat · Najznakomitsi, najzabawniejsi, najfajniejsi nauczyciele w waszej szkole.
~Yuki27 F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2010 15:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 0
Postów: 230
Data rejestracji: 25.07.10
Medale:
Brak

U mnie jest kilka takich specjalnych sztuk Rozbawiony
1. Pan Ksiądz Rozbawiony Człowiek, który wchodzi do klasy i wiadomo, że lekcja będzie świetna. Wychodzi z założenia "Po co zadawać, jak się nie nauczą?" i w myśl tej zasady nie posiadamy żadnych modlitw. Książka do religii jest przez niego krytykowana ile wlezie, a na pytanie po co widnieje w spisie podręczników odpowiada "Bo proboszcz się będzie pluł." To jest do tego idealny partner do pojedynków na argumenty, bo jest otwarty i wesoły, więc naprawdę świetnie się z nim rozmawia.
2. Pani O - kobieta jakiej nigdzie nie znajdziesz. Jeden wielki oryginał. No bo chwila. Czy nauczyciel pyta ze szczerym oburzeniem "To ja mam was uczyć?!"? O tak, takie coś tylko na lekcji polskiego w mojej szkole. Rozbiór logiczny zdania mamy według niej przeprowadzać w 0,5 minuty. Prace na godzinę, pisać w 20 minut. Ale można do niej przywyknąć... Co też Yuki czyni Rozbawiony
__________________
"Jest jedna rzecz, którą Bóg uwielbia: każe robić coś ludziom, którzy zarzekali się, że 'nigdy tego nie zrobią'." S. King "Podpalaczka"
Największa fanka starego Disneya i polskich wersji bajek
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2010 20:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

A nowa szkoła, nowe ciało pedagogiczne... no ale nie jest najgorzejRozbawiony
Szanowny pan ZZ minęły 2 tygodnie szkoły, a my już zrobiliśmy 1/4 podręcznika, jedna lekcja 6-9 tematów. A jak śmiesznie odliczaRozbawiony "Do końca tego tematu zostały 3 minuty, więc możemy powtórzyć poprzedni temat" Ubaw po pachy. Należy mieć nadzieją, że kiedyś zwolni.
Szanowna pani wychowawczyni- można z nią porozmawiać o wszystkim, opowiada świetne dowcipy, pozwala na wszystko na lekcji i mimo, że jest to liceum to uczymy się przez zabawy i piosenki. xD
Pan od wf-uRozbawiony Czego on nie wymyśli... ostatnio zabrał nas do lasu na biegi(padało, była burza, 10 stopni), na nic zdały się tłumaczenia, że nie chcemy... było śmiesznie, bo się wszyscy pogubili i wzywali policje... a on tydzień później powtórzył ten sam numer i z tym samym skutkiemRozbawiony
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Elva F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2010 17:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 16.09.10
Medale:
Brak

Pani G. - wychowawczyni naszej klasy. Jako nauczycielka jest wymagająca, surowa. Jednak jako wychowawczyni jest najlepszą (moim skromnym zadaniem) nauczycielką. Często opowiada histarie, które przezyła pracując w naszej szkole. Choć na taką nie wygląda uczyła jeszcze moja mamę (i też była jej wychowawczynią). Zawsze można z nią o wszystkim pogadać. Na godzine wychowawczej rozmawiamy o sprawach powaznych, ale i luźnych. Koledzy często ją zagadują i dowiadujemy sie bardzo ciekawych rzeczy Rozbawiony
Robi też wspaniałe wycieczki. Dwa lata temu byliśmy w Toruniu, a rok temu na Litwie. Jest po prostu fajna Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2011 14:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Całę życie wydawało mi się, że nauczyciele to potwory, że każdy jest tak samo beznadziejny, ale myliłam się. Zaczynając naukę w liceum przydzielono mojej grupie językowej od angielskiego niezwykłego nauczyciela, który odstawał od stereotypu wszystkich nauczycieli. Jest młody ma jakieś 25 i jest najlepszym nauczycielem jakiego miałam w życiu. Pomimo tego, że języka angielskiego kompletnie w tedy nie umiałam bo nigdy się nauczyłam, to według niego byłam jego ulubioną uczennicą. Zawszę dobrze się dogadywaliśmy i do tej pory rozmawiamy czasem na szkolnym korytarzu pomimo tego że w drugiej klasie już mam nowego nauczyciela od angielskiego i to już nie jest to samo. Także moim zdaniem dyrektor szkoły powinien inwestować w młodą kadrę nauczycielską, bo młodzi są the best !
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Agnes Black F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2011 18:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 25.05.10
Medale:
Brak

Ja mam dwie.
Matma-potrafi rozwalić każdą lekcję zabawnym tekstem Dowcipniś. Pozdrowienia dla pani Ani od matmy!Rozbawiony
Historia-gdy coś opowiada np. ostatnio o powstaniach to każdy wygląda tak:Zszokowany. Pozdrowienia dla pani Kasi od historii!
Rozbawiony
__________________
Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
Przebiegłości Ślizgonów
Chroń Nas Ravenclawie !

Edytowane przez Agnes Black dnia 20-01-2011 18:09
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2012 14:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

Ksiądz od religi rulez ! ; D Niechce mu sie prowadzić lekcji, to idzie z nami rać w siatę, ale włącza filmy. Chodziaż, facetka od biologi też jest dobra, bo zwraca się do nas ' proszę państwa', ' droga panienko' itd.
Wyślij prywatną wiadomość
~JamesSyriusz F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2012 14:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 79
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 27.01.12
Medale:
Brak

Ja osobiście najbardziej lubię nauczycialkę historii i nauczycielkę (młodszą) matmy. Ale mój były WF-ista też był fajny bo potrafił dać szóstę całej klasie albo przedrzeźniać jednego z uczniów. Oraz lubię mojęą byłą wychowawczynię od klas I-III.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!

Pozdrawiam wszystkich! A szczególnie Ciebie, drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~paulinkablu F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2012 15:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 85
Ostrzeżeń: 2
Postów: 97
Data rejestracji: 03.03.12
Medale:
Brak

U mnie w szkole mało jest fajnych nauczycieli, ale najbardziej lubię Panią Agnieszkę S. i panią Agnieszkę K. Może być także pani Joanna S.
Wyślij prywatną wiadomość
~kocz F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2012 00:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 140
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 13.03.12
Medale:
Brak

Mam nadzieję że w mojej szkole Ja jestem najlepszym nauczycielem.. Ale nie chwaląc się too myyślęę, że....
Wyślij prywatną wiadomość
~Shoutbox F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2012 20:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -39
Ostrzeżeń: 2
Postów: 38
Data rejestracji: 13.03.12
Medale:
Brak

Mam kilka propozycji:
- Agata S. pani z angielskiego jest śmieszna i w co drugą lekcję (a mamy je 3 razy w tygodniu) pani mówi o swoich śmiesznych przygodach. Raz nawet włączyła nam film Harry Potter i Kamień Filozoficzny.DZIĘKUJĘ PANI!!!Rozbawiony
Edytowane przez Czarownica24 dnia 17-03-2012 10:14
Wyślij prywatną wiadomość
~Rosy87 F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2012 13:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 386
Ostrzeżeń: 2
Postów: 179
Data rejestracji: 18.12.11
Medale:
Brak

Moja pani od plastyki w podstawówce. Ubierała się jak 17- latka, i trochę sepleniła. Oczko Ale była super, żartowała, zawsze miła. Do teraz ciepło ją wspominam. Pani od polskiego też jest ekstra. Mamy z nią super lekcje, sprawdziany nam odpuszcza. Poza tym prowadzi gazetkę szkolną i ma Face**oka. Jest naprawdę git!
__________________
Chcesz dowiedzieć się czegoś o mnie? Kliknij tutaj: http://hogsmeade....ad_id=6345
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2012 08:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

No ja bardzo lubię nauczyciela od fizyki. On jest najzabawniejszy z naszej całej szkoły. No wszyscy go lubią, albo bojąxD, bo potrafi też utrzymywać ciszę.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~dodo2708 F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2012 09:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 231
Ostrzeżeń: 1
Postów: 101
Data rejestracji: 07.04.12
Medale:
Brak

Mu mamy baaardzo fajnych nauczycieli:
1. Pan Dyrektor, od historii. Przerabiamy z nim cały materiał z pół roku, potem nam puszcza filmy. Każdemu nadaje fajną ksywkę. POZDROWIENIA DLA PANA DYREKTORA!
2. Pan S., do religii. Uczył nas w trzeciej klasie podstawówki, teraz mamy z nim WDŻwR. Bardzo miły człowieczek, na WDŻ puszcza nam filmy, na religii każe zrobić "to, to i to ,potem możecie gadać ile chcecie, byle cicho" POZDROWIENIA DLA PANA S. OD RELIGII!
3. Pani Z., od polskiego. Zawsze wytłumaczy swoim "przestępcom" co trzeba zrobić. "No... dalej, przyjaciele Królika, bierzcie się do roboty" Mało lektur, dyktand, wypracowań. Jak jakaś lektua została sfilmowana, zawsze puszcza.POZDROWIENIA DLA PANI Z., OD POLSKIEGO!
__________________
Najserdeczniejsze pozdrowienia dla drogi Gościu!

media.tumblr.com/tumblr_m3z04njANp1r9jaq7.gif
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackSpirit F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2013 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

Zdecydowanie pan od polskiego (który jest też naszym wychowawcą). Na każdej jego lekcji jest zabawnie. Na obozie integracyjnym przekonaliśmy się, że umie fajnie rapować i "walić" w bębny Rozbawiony. Najlepszy nauczyciel w szkole i najzabawniejszy. Wszystkie klasy nam zazdroszczą, że trafił nam się taki wychowawca Uśmiech
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 06-11-2013 17:46
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Pamiętam pana od PO w LO ( ale rym Aff... ). Był to emerytowany pułkownik, jego specjalizacją były skoki spadochronowe. Wydawałoby się, że twardy gość i teges, ale lekcje miał zabójcze. Jego teksty powalały dosłownie wszystkich.

"Nie lubię bab, i nie mam tu na myśli kobiet. Tylko rozbeczane dzieciaczki, które ciągle się uskarżają"

"Mam pokazać Ci czego nauczono mnie w armii ? ( do chłopaka, który rozmawiał podczas lekcji )

"Nie sprawdziłem waszych prac ! Ja mam w nocy obowiązki małżeńskie, a nie klasówki...Uśmiech

Bardzo fajnie wspominam lekcje z nim. No i strzelnica, pierwsza pomoc, i nawet ta okropna topografia ;
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2013 16:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

Uwielbiam moich nauczycieli Rozbawiony Najlepszy jest zdecydowanie ksiądz Michał - pisze z nami na fb, wkleja nam na tablicę dziwne rzeczy i komentuje zdjęcia. Można z nim też normalnie pogadać, jak równy z równym.
Na drugim miejscu w moim rankingu jest pani z fizyki. Do jej najlepszych tekstów i sytuacji zaliczają się:
1. "Wiecie co? Ręce mi przy was nie opadają. Dzisiaj to mi już nawet gacie opadły."
2. Ważna lekcja, dosłownie co 5 minut ktoś wchodzi nam do klasy z jakimś durnym ogłoszeniem itp. Więc pani mówi:
"Jak jeszcze jedna osoba tu wejdzie to chyba jej dam w ryja!"
<pukanie do drzwi>
"OTWARTE...."
<wchodzi pani dyrektor>
Niektórzy, jak ja, po prostu LEŻELI ze śmiechu Rozbawiony

Ogólnie mam bardzo zabawnych nauczycieli Język


__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Morgana F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2014 14:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 30.06.14
Medale:
Brak

Ksiądz Adaś jest świetny, ale najbardziej lubię pana Carlosa (który uczy nas hiszpańskiego). Ostatnio nawet powiedział, że mam bardzo ładny pierścionek ze Slytherinu i, że on również bardzo lubi Harry'ego Pottera :D. Jest super, uczy nas dopiero od tego roku. Jest bardzo zabawny, a na pierwszej lekcji cała klasa przyszła w mundurkach (oprócz mnie ;P), to są takie smerfowe koszulki i pan powiedział, że jak będziemy niegrzeczni to zmieni się w złego Gargamela albo monstera ^^. Albo mówi na przykład, że musimy dużo prasować, żeby dobrze napisać karkówki. Powiedział mnie i mojej koleżance, że najlepiej uczymy się hiszpańskiego^^ i chyba też mnie lubi ;).

Edit.
Zapomniałabym! Mam wspaniałą nauczycielkę z historii, która też mnie bardzo lubi. Wszystko dokładnie tłumaczy, wielka szkoda, że nie jest moją wychowawczynią. Ksiądz, pan z hiszpańskiego i pani z historii to najwspanialsi nauczyciele, jakich mogłabym sobie wymarzyć.
Edytowane przez Lady Morgana dnia 25-09-2014 19:09
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny03 F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2015 19:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 93
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 29.12.14
Medale:
Brak

Ja mam bardzo fajną nauczycielkę religii. Na lekcji fajnie się rozgadujemy. Nasze tematy to różne rzeczy (oczywiście na początku rozmawiamy w temacie, a potem zaczynają się inne Uśmiech) np. polityka, rodzina, książki filmy i wiele innych głupot Uśmiech Ale kiedyś w naszej szkole uczył ksiądz, którego lubiłam, ale on twierdził, że od Harrego Pottera się szaleje i traci głowę, a gdy ktoś mówił ''Ale ja nad sobą panuję'' on odpowiadał ''to się dopiero tak zaczyna''. Ja tego nie rozumiem. Niektórzy nawet twierdzą, że ta bajka dla dzieci ''Hello Kitty'' to ''samo zło''. Omg
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
Od wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów


Chroń nas Gryffindorze!!!


''Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie srótem na jego spotkonie''

J.R.R.Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~CynaMona F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2015 10:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1850
Ostrzeżeń: 0
Postów: 113
Data rejestracji: 02.01.14
Medale:
Medal Medal Medal Medal

U mnie w gimnazjum bezkonkurencyjne wymiata pani od matematyki. Mimo podeszłego wieku maluje paznokcie na neonowy róż (tzw. oczo****ny), chodzi w adidasach Oczko Tylko u niej na lekcji można dojść do wniosku, że "Trójkąt nie jest prostokątem".
Na drugim miejscu jest ksiądz Konrad. Jest on naprawdę zabawny. Nie prowadzi lekcji z podręcznika, głównie oglądamy fajne filmy. Gdybyś gada, rzuca kredą lub piłkami tenisowymi. Na szczęście nie ma cela Język Oprócz tego jeździ z nami na wycieczki, jako drugi opiekun. Rada dla wszystkich: niegdy nie zabierajcie księdza na paintball.
__________________
confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -

The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.

- - -

s14.favim.com/orig/160717/derek-shepherd-gif-gir-meredith-grey-Favim.com-4535174.gif

- - -

Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.

- - -

az616578.vo.msecnd.net/files/2016/01/10/6358804991641323991805333871_tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT