Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 253
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Wędrówki po górach
Drukuj temat · Wędrówki po górach
~Temeraire F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 09-11-2008 21:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam.
W góry jeżdżę co roku, na liczne kolonie, obozy, a czasem po prostu z rodziną. Zapierające dech w piersiach widoki, wędrówki po górskich szlakach, przemierzanie lasów, strumyczków etc. - to jest to! Zdobyłam już wiele szczytów, a do najwyższych należą Babia Góra i Tarnica. W wakacje 2009 planuję jakąś większą wyprawę. Warto jest troszkę się pomęczyć, aby później móc cieszyć się zdobyciem szczytu, wspaniałymi widokami z niego, pięknem gór - to wszystko rekompensuje cały wcześniejszy wysiłek. Po prostu to kocham.
Mam swój sprawdzony przyodziewek na górskie wyprawy, a największą rolę grają tu znoszone, acz wygodne adidasy. Dlatego też nóż mi się w kieszeni (plecaku?) otwiera, gdy dojrzę damulkę w szpilkach, japonkach i markowych ciuchach (ha, jeszcze z siatkami!)... Toż to chore jakieś i dzikie... Nienawidzę takich osobników, choć fajnie czasem się z nich pośmiać.
Podsumowując - rękami i nogami podpisuję się pod postami Claire Lethal, Panny Sasanii i Dirmilli.
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Cherry F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2008 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1153
Ostrzeżeń: 2
Postów: 241
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A ja mieszkam nad morzem, więc może dlatego wolę się wylegiwać na plaży niż zdobywać górskie szczyty. ; p
Może to dlatego, że nie mam zbyt dobrej kondycji i nie jestem przyzwyczajona do rozrzedzonego powietrza, które występuje na szczytach (ostatnio w drodze na Śnieżkę miałam np. problemy z oddychaniem...). A i zapomniałam jeszcze o tym, że łamaga ze mnie straszna,potykam się o byle kamień, wyobrażam sobie siebie na Giewoncie...Śmiech
__________________
There is something
I see in you
It might kill me
I want it to be true
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily_E F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2008 21:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Kocham. Uwielbiam. A zwłaszcza moje Biesy i Czady ! Ta satysfakcja po zdobyciu jakiegoś szczytu... Te piękne widoki, którymi napawać się mogę przez...uff, długo... Te różniaste przygody, ludzie spotkani gdzieś na szlakach...Ta niesamowita atmosfera, i " dzień dobry " z ust każdego mijanego miłośnika gór...Możecie myśleć, że jestem jakaś nienormalna i totalnie zakręcona na punkcie gór - i będziecie mięli racje ! Język

Dziwne sytuacje na szlakach ?
-pani w zimowych butach z kożuszkiem w środku lata na ok. 7 cm szpilce...Język,
-pani ok. 25 lat siedząca po turecku na pod wejściem na Tarnicę i lamentująca, że ona nigdzie dalej nie idzie Uśmiech

" Gór mi mało i trzeba mi więcej..."
__________________
Zaprawdę godnym i sprawiedliwym
Słusznym i zbawiennym jest
Śmiać się głośno
Płakać cicho
Deszcz ustaje
Sady kwitną
I tego trzymać się trzeba

E.Stachura "Prefacja"

/Optymizm i pesymizm różnią się jedynie w dacie końca świata./
Wyślij prywatną wiadomość
~Blair F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2008 21:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1008
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nienawidzę gór. Nienawidzę. Te wspinanie się, chodzenie, zmiany ciśnienia i temperatury to kompletnie nie dla mnie. Osobiście wolę morze, ciepłą wodę, gorący piasek i chłodny wiatr. Mmm. A poza tym nie lubię chodzić w ciężkich butach do wspinaczki. Osobiście preferuję nieco 'lżejsze' obuwie (czyt. szpilki). ^^
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.
Marilyn Monroe.

i40.tinypic.com/10oierr.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2008 21:34
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Kocham góry, jak mój tato. Ale powinnam je też nienawidzić. 2 lata temu zginął w Tatrach mój brat. Od tego czasu ciężko jest myśleć mi o górach tylko jako o miejscu pięknym, z zapierającymi dech w piersiach widokami i pełnym wysiłku.
Jednak w tym roku przemogliśmy się - pojechałam z rodzicami znów do Zakopanego, chodziliśmy 'pod' Orlą Perć - w te tragiczne miejsce - oraz ogólnie, chodziliśmy tam, gdzie jeszcze nie byliśmy.
Gdyby nie ten fakt, mogłabym kiedyś zamieszkać gdzieś na południu Polski.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
!Liondragon F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2008 20:49
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 778
Ostrzeżeń: 1
Postów: 38
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Góry. Zacznę może wylewnie i sztampowo, ale nie mogę inaczej - góry były, są i (wszystko na to wskazuje) będą miłością mojego życia, "moją miłością jedyną, moją miłością największą". Trudno ich nie kochać, skoro mają tyle wspólnych cech z ...kobietami, oj tak... Równie piękne, równie wyniosłe, rodzące wiele różnych namiętności, ale także niebezpieczne i nie rzadko zdradliwe. Co prawda w górach należy pilnować samego siebie, swoich partnerów wędrówki/wspinaczki, natomiast jeśli chodzi o kobiety to one wymagają pilnowania... Ale koniec tych dygresji.

Moje życie w górach zaczęło się bardzo wcześnie - już jako mały chłopiec jeździłem na południe kraju ambitnie przemierzając szlaki w Tatrach, Pieninach i Karkonoszach. W góry wracałem chętnie i nie da się ukryć, że te różnego rodzaju wypady bardzo lubiłem. Z czasem było ich co raz więcej - obok letnich pojawiały się te zimowe. Także wykaz miejsc, które odwiedzałem powiększał się, jednak zdecydowany prym wiodły Tatry. I tak jest do dzisiaj. Z tymże z czasem znudziły mnie popularne, łatwe szlaki w Tatrach Zachodnich, w związku z czym co raz częściej kierowałem się w stronę Tatr Wysokich, zarówno polskich, jak i słowackich.

Kiedy zacząłem się wspinać, stwierdziłem, że czas podnieść również poziom swoich górskich trekkingów, co zaowocowało "zaliczeniem" wszystkich dostępnych turystycznie szlaków w polskich Tatrach oraz sporej części słowackich, a w dalszej kolejności nieśmiałymi naruszeniami obowiązującego prawa i wędrówkami poza wyznaczonymi szlakami. I myślę, że dopóki nie będę na tyle dobrym wspinaczem, że na kolejne szczyty wchodzić ścianą, a nie szlakiem - będę naciągał prawo i wędrował po tych rzadziej uczęszczanych rejonach Tatr... Chociaż oczywiście nie samymi Tatrami człowiek żyje, to tam jest najwięcej adrenaliny, ale przecież mamy w kraju piękne pasma w łańcuchu Sudetów (Karkonosze, Hejszowina) oraz nieco mniejsze, ale jakże urokliwe i obszerne Beskidy (począwszy od Biesów, a skończywszy na Gorcach)! Te ostatnie szczególnie polecam zimą, jeśli nie czujecie się jeszcze gotowi na zimę w Tatrach.

Szkoda tylko, że wyjazd w góry to zawsze wyjazd w męskim gronie. Nie wiem - ładne, fajne dziewczyny jakoś unikają prawdziwych gór, no albo ja mam pecha, nie mogąc spotkać dziewczyny, którą mógłbym zabrać na randkę na szlak ;>
http://tirtrip.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~KaMilcia F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2009 11:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 250
Ostrzeżeń: 1
Postów: 127
Data rejestracji: 18.02.09
Medale:
Brak

JHa Mieszkam w kotlinie kłodzkiej niedaleko gór stołowych<bardzo niedaleko>.A w górach często nie jestem lubię wędrówki po górach .Byłam również w Szkarskiej Porębie tam jest ślicznie!Coprawda codzienne zmęczeni ale opłacało się tam pojechać.NIe wyjeżdzaaliśmy na śnieżke ale szczyt bardzo niedaleko niej niewiem jak się nazywa w sumie ale to nic;][No to tylko polecam wyjazd i do naszych i do tamtych gór;]];];];];];];];];]
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

"To słuszność idei może nas zaprowadzić do sukcesu, a nie liczba jej wyznawców." - Remus Lupin
www.poszkole.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Ariana Malfoy F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2009 13:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1014
Ostrzeżeń: 1
Postów: 266
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Kiedyś jeździłam 2-4 razy w roku w góry. Chodziłam po nich i przyznaje są piękne ale i niebezpieczne. W Polsce udało mi sie być już w każdych... w Alpach niby też byłam ale nie zdążyłam jeszcze pochodzić sobie po ich zboczach bo o szczytach nie myślę nawet.... Ale teraz robię przerwę. Znudziły mi się już góry. Czas na coś nowego. Dla chętnych polecam szlak w Tatrach z Kuźnic, na gąsienicową, staw gąsienicowy i z powrotem na gąsienicową, potem przez Kasprowy na Kopę Konracką i zejście do doliny Konratowej i w dół do Kuźnic z powrotem. Trasa daje popalić ale pętla fajna Rozbawiony
__________________
PEOPLE LIKE YOU, ARE THE REASON PEOPLE LIKE ME. KILL PEOPLE
<><><><><><><><><><><><><>
Kiedy palec wskazuje niebo, głupiec patrzy na palec..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ej drogi Gościu pozdrawiam Cię Oczko A w szczególności pozdrawiam: Ami,
Lilly Luna Potter, Krzywołap 21, Emily Riddle, FeltonLover, Karola_94 Rozbawiony

^^^
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
...........................

___________
Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę,
ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

[ Winston Churchill ]
_._._._._._._.
Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)

-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

[img]img232.imageshack.us/img232/7993/rtamichaeljackson726489.gif[/img]
[img]img517.imageshack.us/img517/1659/1134425189fslytherinyy3.th.jpg[/img]img5.imageshack.us/img5/6710/herbslythpj5.gifimg525.imageshack.us/img525/6458/9444489.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~addicted_to_HP F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2009 15:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 555
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 18.01.09
Medale:
Brak

Blair napisał/a:
Nienawidzę gór. Nienawidzę. Te wspinanie się, chodzenie, zmiany ciśnienia i temperatury to kompletnie nie dla mnie. Osobiście wolę morze, ciepłą wodę, gorący piasek i chłodny wiatr. Mmm. A poza tym nie lubię chodzić w ciężkich butach do wspinaczki. Osobiście preferuję nieco 'lżejsze' obuwie (czyt. szpilki). ^^


O tak, zgadzam się. Nie cierpię gór! Za to kocham morze, wybrzeża, klify... mrałł xD. Tak, nad morzem jest zdecydowanie lepiej.
__________________
i35.tinypic.com/1zyj28j.jpg
I
ship
Hermione and Ron.
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2009 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Góry bardzo lubię. Dla mnie góry mają w sobie wyjątkowe piękno jak i wiele niebezpieczeństw. W górach byłam kilka razy. Raz byłam na obozie MDP w Tatrach Słowackich a trzy razy byłam tak z rodziną na kilka dni. Kocham te piękne widoki, to cudowne górskie powietrze. Jak byłam dwa lata temu z rodzicami w górach, to widziałam burzę. Byłam i jestem do dziś zachwycona tym widokiem. Uwielbiam zwykłą burzę, kocham obserwować a burza w górach wywarła na mnie ogromne wrażenie.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~blize F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2009 17:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 78
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 17.02.09
Medale:
Brak

ja niestety nigdy na żaden szczyt pieszo nie dotarłam. a może to i dobrze;p ale chyba bym chciała. Byłam na Kasprowym kolejka i było świetnie chociaż zimno...brr....Rozbawiony
__________________
...
Wyślij prywatną wiadomość
~Narcyza_Malfoy95 F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2009 17:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 84
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 05.02.09
Medale:
Brak

Ja też kocham góry.... Widoki które można podziwiać ze szczytów... Najwyższy szczyt który zdobyłam to Rysy ( 2499m n.p.m)
__________________
Dziewczyno Toma Feltona pozdrawiam Cię!!! I jeszcze; Ami, Ann, Lily Lunę Potter, Bellatriks_Lestrange, Lunka_07, Emily Riddle, FeltonLover, Ariana Malfoy, blize, XiaNna, Karodziejkę, i wszystkich którzy należą do Slytherinu!!!

Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 02-03-2009 17:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Te ostatnie szczególnie polecam zimą, jeśli nie czujecie się jeszcze gotowi na zimę w Tatrach.

Tatry zimą są cudowne. W tym roku miałam okazję dwa razy zobaczyć Tatry pokryte śniegiem. To znaczy w tym roku xD Byłam na Święta Bożego Narodzenia na Słowacji i później w ferie w polskich tatrach. Pierwszy wypad był typowo aby sobie pochodzic po górach. Zwykle jeżdżę latem w góry, a teraz po raz pierwszy byłam zimą. Trzymaliśmy się raczej znanych szlaków, którymi już chodziliśmy jednak pokryte śniegiem były nie do poznania. Byłam oczarowana widokiem białych gór. Dotychczas miałam już okazję porzucać się śniegiem w górach, ale to było latem w wyższych pariach gór gdzie śnieg nie zdążył jeszcze stopnieć.
Drugi z tych ostatnich wyjazdów był na narty Uśmiech. Oczywiście nie obyło się też bez wycieczki w góry, ale akurat ten szlak, którym szliśmy nie był dobrze przygotowany, więc sobie za dużo nie połaziliśmy. Szkoda...
Ale na nartach pojeździłam Uśmiech
Co do mnie i ogólnie gór to moją pierwszą górską wędrówkę zaliczyłam gdzieś tak 10 lat temu. Po górach z rodzicami chodziłam jak jeszcze nie umiałam porządnie czytać i pisać czyli zanim poszłam do szkoły xD Najwięcej szlaków przeszłam w wysokich Tatrach po stronie Słowackiej, ale po stronie polskiej też mi się ostatnio spodobało Uśmiech więc wszystko przede mną. Żeby nie było to trochę w Polsce szlaków też przeszłam. Może najwytrwalsza nie jestem, ale bardzo lubię góry Uśmiech
Góry są najczystrzym pięknem. Nawet ludzie mieszkający w górach, z którymi rozmawiałam przyznawali się, że chociaż mają je na codzień to zerkają co jakiś czas na nie z podziwem. Naprawdę robią wielkie wrażenia na mnie za każdym razem. Przy czystym niebie szczególnie jak widać je całe wyglądają tak nierealnie. Cud na ziemi Uśmiech Te widoki... nie do opisania!
Wyślij prywatną wiadomość
~Rybka_109a F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 03-03-2009 14:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 348
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Brak

Zgadzam się z addicted_to_HP i Blair ja też nienawidzę gór. Wolę morze, piasek, klify itd. To wszystko co one wymieniły...Cieplutka woda też...o tak... Co do gór to chyba zdobędę skały wapienne w mojej gminie która leży na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Uśmiech
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Od przebiegłości Ślizgonów

Kretynizmu Puchonów

i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów

CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
zyciepapuzek.fora.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2009 23:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Byłam w górach trzy razy (wiem, "leszcz" ze mnie) i jestem oczarowana. Akurat ma moim letnisku nie zdobywaliśmy żadnych szczytów, nad czym strasznie ubolewam. Poszliśmy sobie nad Morskie Oko; część została na miejscu, a pozostali okrążyli całe. Oczywiście byłam w drugiej grupie i strasznie mi się podobało. Później szliśmy Doliną Chochołowską. W drodze powrotnej znowu się rozdzieliliśmy - część poszła tą samą trasą do autobusu, zaś "dziewięciu wspaniałych", jak nas później nazywano, czarnym szlakiem do Doliny Kościeliskiej. Oczywiście rozpadał się deszcz, więc nie dość, że było stromo, to jeszcze ślisko. I te wystające korzenie... Ale za to jakie widoki! Kiedy już weszliśmy na tę Kościeliską, rozpogodziło się i do autobusu weszliśmy już w wersji wysuszonej i pękającej z dumy (przynajmniej ja pękałam ;d ).
Niestety, kiedy na pierwszym zimowisku szli w góry, ja leżałam w łóżku z gorączką, czego do tej pory nie mogę odżałować. Później już profilaktycznie łykałam po trzy rutinoscorbiny i co tam jeszcze miałam, choć normalnie unikam wszelkich lekarstw jak ognia. Z naszego stoku był za to piękny widok na góry; kiedy któregoś razu zostaliśmy dłużej, zjeżdżałam najwolniej jak się dało, napawając się widokami (jakkolwiek idiotycznie to brzmi).
Chciałabym kiedyś poznać polskie góry tak dokładnie jak Liondragon czy Drimilla, albo zamieszkać w nich jak Fantazja. Heh, marzenia ściętej głowy ;)

Jeśli chodzi o dziwne sytuacje na szlakach, to moja ciocia opowiadała mi o pewnej pani, która na Giewont, przy deszczu, wchodziła w szpilkach i z parasolką (co ciekawe, była opiekunką jakiejś grupy; ładny dzieciom przykład dawała, nie ma co). Natomiast moja nauczycielka niemieckiego z ogólniaka wspominała, jak podczas jej pierwszego wejścia na Giewont miała przed sobą czteroosobową rodzinkę. Starszy chłopiec straszył młodszego chłopca na milion różnych sposobów (przy okazji strasząc panią z tyłu). W końcu malec (jakieś 5 lat) przystanął, zaczął płakać i krzyczeć, że nigdzie nie idzie. Zanim opanowano sytuację, minęło ładnych parę minut (niestety, pani nie potrafiła nam powiedzieć, ile konkretnie; wg niej około doby xD).
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon

Edytowane przez Kinga dnia 10-04-2009 23:23
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~atrammarta F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2009 02:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1561
Ostrzeżeń: 0
Postów: 580
Data rejestracji: 02.12.08
Medale:
Brak

W górach byłam dwa razy. I to wystarczyło.
Zakochałam się. Mimo iż jednak większą miłością darzę morze, jednak góry i tamtejsze widoki zapierają dech w piersiach. Zdobędę kiedyś Tatry i Rysy, zdobędę! : p
Tyle, że katorgą jest dla mnie wycieczka w góry z wycieczką. Z jęczącą ferajną, jak to ich nogi bolą. Nienawidzę tego. Wolałabym szczyty zdobywać samotnie lub z mniejszą liczbą osób. Patrząc na krajobraz Czech odnalazłam nowe marzenie. Chciałabym te wszystkie lasy, pola, źródełka, szczyty zdobyć nie szlakami, a własnymi drogami. Po swojemu, z własnym tępem.
Jak na razie udało mi się zdobyć jedynie Szczeliniec : p I te wszystkie atrakcje wkoło - Błędne Skały, Skalne Miasto itd.


__________________
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
( Krzysztof Pieczyński )

Wyślij prywatną wiadomość
~aparecjum F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2009 14:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 1
Postów: 515
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

kocham! : D D

zawsze mi mama przypomina, że gdy byłam mała to poszliśmy po jakimś tam stromym szlaku, a tak popędziłam w górę, że jakiś niemiec powiedział, że za to, że tak szybko doszłam, należy mi się jakaś nagroda ;D

a osobiście na wycieczki wolę jeździć w góry niż nad morze. owszem, kiedy są wakacje to jedzie sie na kolenie, obozy itp nad wodę. libię pływać, ale nie sparwai mi to takiej frajdy jak chodzenie po górach;]
może to dlatego, że od dziecka mam styczność ze wspinaczką ściankową i górską.
__________________
Chociaż to, że nasze myśli skierowane są ku czymś innemu, że rozmawiamy i porozumiewamy się różnymi językami, nasze serca biją jednym rytmem.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2009 15:15
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Góry-uwielbiam, kocham zawsze chciałam mieszkać w górach, nie centralnie w nich ale blisko i z pięknym widokiem na nie.
A co do tematu, uwielbiam piesze wycieczki po górach, dużo razy bywałam w Tatrach i zawsze albo to razem z rodziną albo z przyjaciółmi wybieram się na taka pieszą wędrówkę. Raczej nie brałam się za nie wiadomo jakie góry ale coś tam osiągnęłam, takie wędrówki są jednak trochę męczące ale warto.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2009 15:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam chodzić po górach, chociaż łatwo się męczę. Ale gdy już osiągnę szczyt, czuję, że osiągnęłam samorealizację. Dotąd wspięłam się tylko na Trzy Korony (1999), Śnieżkę (2007) i doszłam nad Morskie Oko (2009). Zamierzam coraz częściej wyciągać rodziców w góry Cool
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~harry_potter95 F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2009 21:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 23
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 24.07.09
Medale:
Brak

Szczerze mówiąc-pisząc Uśmiech kocham chodzić po górach,zwiedzać te wszystkie jaskinie po prostu kocham góry!Jak na razie udało mi się wejść tylko na Giewont,Kasprowy Wierch,Kopę Kondracką,Starobociański Wierch,Śnieżkę,Gubałówkę Rozbawiony i Rysy Uśmiech.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT