Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 184
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Kamień Filozoficzny
»»» Hogwart najbezpieczniejszym miejscem?
Drukuj temat · Hogwart najbezpieczniejszym miejscem?
~dastanblack3000 F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2011 10:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Dostanie się do Hogwartu było bardzo trudne. Liczne zaklęcia które go chroniły były nie do złamania. Harry,Ron i Hermiona byli w Hogwarcie więc sprawa była dla nich ułatwiona. Po za tym oni byli zupełnie inni niż zwykli ucznie. Byli bystrzejsi. Ogólnie Hogwart był dla Hagrida i wielu osób jeszcze bezbieczniejszy gdyż jego dyrektorem był największy czarodziej świata Albus Dumbldore. Przy nim każdy czół się bezpiecznie. Ale gdy Dumledore zginął Hogwart przynajmniej dla mnie stał się inny. Takim zwyczajnym miejscem w którym nie było już tak bezpiecznie dobrze że MCgonagal i inni nauczyciele zostali bo bez nich hogwart był by już bez szans.
Wyślij prywatną wiadomość
~Sophia F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2011 11:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1427
Ostrzeżeń: 0
Postów: 411
Data rejestracji: 09.01.11
Medale:
Brak

Myślę, że Dumbledore im troszkę pomógł. Sami nie daliby rady. Poza tym mieli wiele szczęścia i działali razem... Znali sposób na puszka... Trol był już zgładzony. Ron świetnie grał w szachy. Harry znakomicie latał na miotle. Hermiona uczyła się zielarstwa i potrafiła logicznie myśleć... To wszystko pomogło im się tam dostać... Chociaż jak się tak zastanowić to te zadania były łatwe nawet jak na pierwszaków. Myślę, że najlepszym pomysłem było lustro... Wredny
Wyślij prywatną wiadomość
~Anar0207 F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 06-06-2011 16:40
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 412
Ostrzeżeń: 4
Postów: 168
Data rejestracji: 05.06.11
Medale:
Brak

Hogwart mógł być najbezpieczniejszym miejscem, problemem mogło by być po prostu dotarcie do szkoły. Jednak to nie są normalne dzieci, bo potrafią czarować. W pełni wykwalifikowany czarodziej też mógłby dotrzeć do Kamienia, nawet najsłabszy. Quirrel był słaby, ale pomagał mu Voldemort.
Wyślij prywatną wiadomość
~barste F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 08-06-2011 16:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 7
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 08.06.11
Medale:
Brak

Dostać się do kamienia nie było wcale tak łatwo, przecież oni działali w trojkę, tak? a jakby mieli iść tam pojedynczo? zwłaszcza że czarodziej który by tam wszedł musiał by być wybitnie uzdolniony i pomysłowy, czy ktoś bez pomocy czy podpowiedzi z zewnątrz dostał by się do kamienia?Nie, zatrzymał by się na puszku...a co dopiero mówić o zaklęciach, eliksirach szachach, trollu i lataniu.
Najgorszym błędem w konstruowaniu tego było to że w tym pokoju z kluczami była miotła...bo gdyby np dumbeldore chciał się tam dostać to wziął by swoją, a tak to nie dość że ułatwiło to sprawę to jeszcze dało podpowiedz co trzeba zrobić.
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 08-06-2011 16:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Rowling chciała pokazać, że Hormiona, Ron i Harry są tacy niezwykli, że pokonali te przeszkody. Chociaż Harry walczył z Voldemortem, mógł zginąć... co do tego bezpieczeństwa, to różnie bywało. Jednak w ostatnim tomie to bezpieczeństwo zostało wyraźnie podważone.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 12-06-2011 13:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

cóż, wg. mnie Hogwart to jednak dosyć bezpieczne miejsce. Najtrudniej jest chyba w ogóle się tam dostać, w końcu jest nań rzuconych tyle obronnych zaklęć. Ale kiedy już tam jesteś i najlepiej posiadasz pelerynę niewidkę, to w zasadzie wszędzie się dostaniesz bez większego problemu Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Pomyluuna F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2011 23:31
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 114
Data rejestracji: 30.06.11
Medale:
Brak

sposób na przejście obok Puszka znały na świecie 3 osoby ( Hagrid , Dumbledore , własciciel Puszka ) przez nnieuwagę Hagrida dowiedziało się o tym więcej osób . bez tej informacji nie przeszłoby się obok Puszka . : >
__________________
"Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom"
Wyślij prywatną wiadomość
~czarodziejka18 F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2011 13:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 262
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 10.07.11
Medale:
Brak

Hogwart oczywiście nie był najbezpieczniejszym miejscem, ponieważ takiego nie ma. Zawsze będzie ktoś, kto przełamie zaklęcia ochronne i tego typu zabezpieczenia. Ale oczywiście w Hogwarcie było wiele osób, typu Dumbledore i McGonagall, które zawsze będą chroniły zamek i zabezpieczenia, ile tylko w ich mocy.
__________________
"- Już... nigdy... nie tkniesz... moich... dzieci! - krzyknęła pani Weasley.
Bellatriks zaniosła się takim samym szyderczym śmiechem jak jej kuzyn Syriusz, gdy padał do tyłu przez czarną zasłonę w Sali Śmierci.. i nagle Harry poczuł, że już wie, co się zaraz stanie, zanim to się stało."


"Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w tej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?"


"Teraz Harry towarzyszył Snape'owi szybującemu na miotle przez ciemną noc wśród innych śmierciożerców. Przed nimi widać było Lupina i Harry'ego, którym w rzeczywistości był George... jeden ze śmierciożerców wysunął się przed Snape'a i wycelował różdżkę prosto w plecy Lupina...
- Sectumsempra! - krzyknął Snape.
Zaklęcie wymierzone w śmierciożercę minęło go i trafiło w George'a..."


___________________________________________

Luna Lovegood <3
Wyślij prywatną wiadomość
~GWARDIADAMBELDORA F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2011 11:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 16.07.11
Medale:
Brak

W pierwszej części żeczywiście jest bespieczny bo właściwie Voldemort nie dostał kamienia i nie pokonał wszystkich przeszkud harry go dostał wykazał sie odwaga i sprytem
__________________
Hogward to dom wielu czarodziejów i czarownic jest szkołą magi w któórej uczą się korzystać z niej.
Zawsze mogą polegać na swoich przyjaciołach i nauczycielach po ukończeniu szkoły mogą używać magię nie tylko w szkole ale i za nią...
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna Lovegood247 F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 20-07-2011 13:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 84
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Brak

Taak.. Moim zdaniem to jest NAJBEZPIECZNIEJSZE MIEJSCE NA ŚWIECIE. Ożywiona dyskusja na ten temat świadczy o tym, co myślimy o Hogwarcie. Nie wiem, jak w Szkole Magii i Czarodziejstwa jest , bo tam nie byłam. Z książek, to ja uwielbiam Hogwar. Kocham to miejsce. Jest pełne magii naszej, jak i tej Harry Potterskiej.Dowcipniś
Wyślij prywatną wiadomość
~HardNute F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 03-12-2011 20:14
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1234
Ostrzeżeń: 1
Postów: 109
Data rejestracji: 03.12.11
Medale:
Brak

W pierwszej części na każdym miejscu widać było niebezpieczeństwo (chodzi mi tu głównie o drogę do Kamienia) - na początku Puszek, na końcu była walka... W drugiej części także było zbyt mało ochrony - przecież po szkole grasował Bazyliszek! Te niepodważalne fakty wpływają na moją ocenę, a brzmi tak: Hogwart nie był najbezpieczniejszym miejscem w świecie czarodziejów.
__________________
Another head hangs lowly,
Child is slowly taken.
And the violence caused such silence,
Who are we mistaken?


May he see, it's not me, it's not my family.
In your head, in your head they are fighting,
With their tanks and their bombs,
And their bombs and their guns.
In your head, in your head, they are crying...
Wyślij prywatną wiadomość
~Salazar99 F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2012 21:35
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 399
Ostrzeżeń: 1
Postów: 53
Data rejestracji: 31.12.11
Medale:
Brak

Hogwart jest bezpieczny - tylko, że musieli zastosować kilka barier ochronnych (np. zasadzki podczas drogi do kamienia). A jeśli się stanie coś uczniowi, to czysty przypadek. Nie powinien się interesować w takich sprawach.

W Gringotta również roi się od złodziei - jednak nie są na tyle głupi, by dać się złapać, ale i tak niestety wpadają w sidła.
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 13-01-2012 21:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Myślę, że to zależy od umiejętności. W końcu Hermiona była bardzo mądrą czarownicą, Ron umaił dobrze grac w szachy, a Harry był dzielny. Chociaż wydaje mi się, że to może być również zależne od tego, czy ma się szczęście czy nie. Np. taki Lunatyk przemieniał się w wilkołaka, no a potem wędrował niezauważalny do Wrzeszczącej Chaty (zauważył go tylko Snape), więc dzięki tym przejściom można się było dostać do Hogwartu. Sądzę, że szkoła nie była zbyt dobrze zabezpieczona pod tym względem.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~laurel123 F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 15-01-2012 18:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 2
Postów: 105
Data rejestracji: 13.01.12
Medale:
Brak

Myślę , że Hogwart jest bezpieczniejszy
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermione1 F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2012 22:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -8
Ostrzeżeń: 2
Postów: 25
Data rejestracji: 27.01.12
Medale:
Brak

Może to bardziej chodzi o to że nikt się do Hogwaru nie włami - chodzi o ludzi z zewnątrz .
Wyślij prywatną wiadomość
~luna97 F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 04-03-2012 18:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 26.01.12
Medale:
Brak

No tak, ale nie zapomnijmy, że Quirrell, Harry, Ron i Hermiona znajdowali się we wewnątrz Hogwartu, a Dumbledore chyba wybiera porządnych nauczycieli (no, z tym Quirrellem to zaliczył wpadkę). Więc wątpię, że ktoś z poza Hogwartu przeszedłby niezauważony pomiędzy grupką uczniów i nauczycieli.
__________________
Od cnót Gryfonów,
Przebiegłości Ślizgonów
i Kretynizmu Puchonów,
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!

Otwieram się na sam koniec.

Edytowane przez Czarownica24 dnia 04-03-2012 18:34
Wyślij prywatną wiadomość
~syrius_black F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 04-03-2012 18:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5449
Ostrzeżeń: 1
Postów: 323
Data rejestracji: 26.12.11
Medale:
Brak

Sądzę , że chodziło o dostanie się do zamku a nie działanie w nim . Chociaż pamiętajmy także o tym , że tego nie dokonały zwykłe dzieci , lecz Harry Potter ze swoimi przyjaciółmi . Ze wszystkiego wynika , że najtrudniej dostać się do niego nieporządanemu osobnikowi !!!!!
__________________
Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, zapytaj
http://ask.fm/Neizwjestnyj
Wyślij prywatną wiadomość
~kamilkw F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 05-04-2012 10:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 165
Ostrzeżeń: 0
Postów: 68
Data rejestracji: 26.02.12
Medale:
Brak

Z jednej strony bezpieczny, bo byli tam opiekuowie i ogolnie wielki zamek, ale jesli tam sie juz ktos dostal to mogl narozrabiac.
__________________
3.bp.blogspot.com/-VO141dbMQVE/Tiqm3gQGSAI/AAAAAAAAFHA/Kk1wL3MBF5E/s1600/tumblr_loa9pveudV1qc3reoo1_500.gif

29.media.tumblr.com/tumblr_lkskeym1Jx1qeijvdo1_500.gif

media.tumblr.com/tumblr_lwk188it0z1qlo2le.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2012 18:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

najtrudniej było się do Hogwartu dostać i to o tym myślę była w książce mowa. W środku przynajmniej w większości byli zaufani ludzie Uśmiech
__________________
Nothing lasts forever though we want it to ...
<3

"Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love."
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Elvira F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2012 22:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 58
Ostrzeżeń: 1
Postów: 43
Data rejestracji: 07.07.12
Medale:
Brak

Też kiedyś się nad tym zastanawiałam, ale przecież to głowni bohaterowie książki przygodowej, dziwne by było gdyby im się nie udało..
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT