Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 345
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Czytanie
Drukuj temat · Czytanie
~Maladie F
Dodany dnia 24-10-2009 10:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Od kiedy tylko nauczyłam się czytać, czytam prawie bez przerwy. Zdarza się, że gdy nie dokończę książki, biorę ją do szkoły i zarówno na lekcjach jak i na przerwach cały czas czytam. Pierwszą moją samodzielnie przeczytaną książką była Karolcia (chyba każdy ją zna). Tak, wiem - to była lektura dla drugiej klasy podstawówki, ale ja się za nią zabrałam w sześciolatkach. W przedszkolu bywało nawet tak, że pani kazała mi czytać na głos wszystkim dzieciom jakąś bajkę. Od tamtego czasu nie ma dnia, żebym czegoś nie czytała; w najgorszym wypadku czytam to, co tylko zobaczę na półce. Jestem w trakcie przeprowadzki i połowę książek (w tym całą serię HP) mam w pudłach, więc ostatnio czytam wszystko, co tylko uda mi się znaleźć. W poprzednim tygodniu wzięłam do szkoły Romea i Julię, a teraz (wiem, że to dziwnie zabrzmi i wielu z Was uzna mnie za co najmniej nienormalną) czytam Quo vadis na zmianę z Małą księżniczką Cool
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Doru Arabea F
Dodany dnia 15-11-2009 13:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 28.10.09
Medale:
Brak

Czytanie to moje hobby odkąd sięgam pamięcią. Mimo iż mam dopiero 11 lat, to jednak mam na koncie mnóstwo przeczytanych książek, niektóre po kilka razy. Czytam dużo i długo i zawsze. Często denerwuję tym rodzinę, ale cóż poradzić Oczko To sie prędko nie zmieni Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
Dodany dnia 15-11-2009 15:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o mnie to uwielbiam czytać, po prostu mogłabym siedzieć i czytać cały czas, ale oczywiście nie mam na to zbytnio czasu.
Zamiłowanie do książek odkryłam u siebie w sumie bardzo niedawno gdyż było to jakiś rok temu i od tej pory, kupuję i czytam książki.
Obecnie czytam "Cień wiatru" - książka wydaję się dość dobra, ale narazie nic więcej nie mogę o nie powiedzieć bo jestem w trakcie.
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Avrione F
Dodany dnia 18-01-2010 12:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1052
Ostrzeżeń: 1
Postów: 454
Data rejestracji: 13.06.09
Medale:
Brak

Kocham książki i to jest moje hobby któremu poświęcam mnóstwo czasu.
Lubię wszystkie książki(Nawet niektóre lektury) po prostu kiedy czytam książkę zapominam o całym świecie Uśmiech.
__________________
"Powiedział Pan: "Daję wam ogień"
Podajcie sobie dłonie i żyjcie w zgodzie!
Żyjcie w zgodzie z ptakami, niech płoną serca
i oczy wasze niech nigdy nie znają łez...

Odszedł a ciało swe pogodził z ptakiem i wiecznym cierpieniem,
i była miłość,
i była zgoda,
Każdy był wolny! wolny był każdy ptak!

Pewnego dnia pękło niebo,
i runął straszny deszcz,
wtedy krzyknął ktoś,
a chłód ogarnął wszystkie serca,
a w oczach pojawił się strach!
Ludzie podali sobie noże- zamiast rąk
i upiekli ptaki!


Dżem "Dzień w którym pękło niebo"

Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony!
www.avrione.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Travix F
Dodany dnia 18-01-2010 14:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 18
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Uwielbiam czytać książki. Nie mam jednak jednego określonego gatunku książek, który czytam. Przeczytam tematykę o każdej książce, jeżeli jest wciągająca. Inaczej nie ma po co czytać, jęsli ksiązka jest nuda.. (sami chyba wiecie.. Oczko)
__________________
Wyobraź sobie, że życie jest grą, podczas której żonglujesz pięcioma piłeczkami. Są to: praca, rodzina, zdrowie, przyjaciele i uczciwość. Przez cały czas starasz się utrzymać je wszystkie w powietrzu. Nagle pewnego dnia dochodzisz do wniosku, że praca to piłka z gumy. Nawet jeżeli ją upuścisz, odbije się i wróci. Pozostałe cztery - rodzina, zdrowie, przyjaciele i uczciwość - zostały wykonane ze szkła. Gdy któraś z nich upadnie, nieodwracalnie porysuje się, pęknie lub, co gorsza, może się nawet rozbić.
Dopiero gdy człowiek zrozumie naukę płynącą z opowiastki o pięciu piłeczkach, może zacząć pracować nad zachowaniem w życiu niezbędnej równowagi.

James Patterson - Fragment książki "Pamiętnik pisany miłością"
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
Dodany dnia 18-01-2010 15:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Obecnie czasu na czytanie nie mam - nauka i Internet zrobiły swoje. Dniami siedzę przed książkami lub komputerem. Na książki po prostu brakuje mi czasu. Ograniczam się teraz jedynie do lektur, to moje minimum. Kiedyś, w cudownych czasach gimnazjum czytałam bardzo, bardzo dużo. Najczęściej sięgałam po kryminały a od czasu do czasu po jakieś lżejsze utwory. Nie powiem, aby moja miłość do książek znikła, jednak z pewnością trochę się zmniejszyła. Teraz czytam "Przed Świtem" . Po raz kolejny.
__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
Dodany dnia 18-01-2010 16:37
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Lubię czytać, ale nie wszystko. Muszę mieć bardzo wyszukaną książkę, która mnie zaciekawi od pierwszej strony czytania. Nie lubię romansów, a moją najbardziej znienawidzoną książką jest W pustyni i w puszczy. Myślałam, że nie dożyję dnia, kiedy skończę czytać tę beznadzieję.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
Dodany dnia 18-01-2010 16:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Bardzo lubię czytać książki, a w szczególności te które kreują wymyślony świat (Opowieści z Narnii, HP, Dziedzictwo, Władca Pierścieni) tzw. Fantasy Oczko Ale lubię też inne rodzaje książek, jedynym wyjątkiem są lektury, których po prostu nie znoszę i najchętniej podarłabym je wszystkie na strzępy (nie lubię być do czegoś zmuszana). Czytam tak po 2-3 godz. dziennie, zależy jak mam czas. Lecz w następnym tygodniu przerywam na 4 miesiące ze względu na maturę do której muszę się w końcu zacząć uczyć Oczko
Edytowane przez Lilyanne dnia 18-01-2010 17:13
Wyślij prywatną wiadomość
~nocna_mara F
Dodany dnia 18-01-2010 17:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 29
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 18.01.10
Medale:
Brak

Czytanie to moje hobby. Teraz jakoś czytam mniej, tylko lektury i po raz setny HP. Ale kiedy byłam młodsza nie rozstawałam się nawet na sekundę z książką, myślę, że te czasy kiedyś powrócą Uśmiech
__________________
Życie to takie czary - mary. Rzadziej czary, częściej mary.
nocna_mara
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
Dodany dnia 23-01-2010 12:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Kiedyś czytałam wszystko co popadło mi w ręcę - od książek przygodowych do podręczników szkolnych (te najczęściej czytałam w wakacje, przed początkiem roku szkolnego ;d). Teraz jest inaczej - po pierwsze: moja szkolna biblioteka jakoś mnie odstrasza, bo albo wiecznie jest zamknięta, albo cuś innego. Po drugie: do innych bibliotek mam daleko i mogłabym do nich chodzić jedynie w poniedziałki, kiedy chodzę na 13.50 do szkoły, bo w inne dni siedzę od 7.30 gdzieś do 15 w szkole i w życiu bym się nie wyrobiła. Po trzecie: nie przepadam za ebookami, bo jak już mam czas usiąść przed komputerem to nie po to, żeby czytać książki. I tak jakoś mi ucieka to czytanie. Zresztą w sumie nawet nie mam jakiś szczególnych wymagań co do książek, bo już się tym nie interesuje i może dlatego nie gna mnie do biblioteki. Jak narazie czytam tylko lektury - obecnie męczę się nad Syzyfowymi Pracami Żeromskiego. Sama fabuła, jak czytałam streszczenie jest jak dla mnie dość ciekawa i interesująca, ale nie na darmo wszyscy mówią, że to nie znoszą tej książki. Podpisuję się pod tym rękami i nogami - jak już nad nią siądę, to przeczytam z 10 stron tej książki i przez 3, 4 dni nie mogę się znowu do niej zabrać, tak mnie odstrasza ;d
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Lajla F
Dodany dnia 27-04-2010 19:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2276
Ostrzeżeń: 2
Postów: 537
Data rejestracji: 16.03.10
Medale:
Brak

Czytanie uzależnia. Bardzo lubię czytać i nie wyobrażam sobie życia bez ciekawych książek. Tak dużo osób mówi, że czytanie jest beznadziejne i nudne. Współczuję tym osobom.
Ostatnio jakoś nie mogę trafić na nic godnego uwagi i wracam do HP. Oczko
__________________
Śmierć moja zwabiła wiatr w niedomknięty słoik
Potem śmierć zasiała mak - wiatr się ukoił
Ten wiatr - on do kolan jej padł.
Wyślij prywatną wiadomość
~Gabii F
Dodany dnia 28-04-2010 08:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 06.11.09
Medale:
Brak

Uwielbiam czytać książki. Literatura fantastyczno-naukowa i fantastyka. Czytam codziennie książki tradycyjne (napisane na papierze), a często też te na komputerze. Kiedy mówię ludziom o tym, jak kocham książki, zaczynają patrzeć na mnie ja na wariatkęRozbawiony
__________________
Because you can!!!


***Gabii***
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
Dodany dnia 28-04-2010 10:38
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Lubię czytać książki. Całą moją domową biblioteczkę mam całą przeczytana z pewnymi wyjątkami - brak czasu, jednakże czytam po kilka razy jedną książkę.
Bardzo lubię czytać jakieś nowości książkowe - chociaż na początku szukam jakichś informacji o tej książce, to postanawiam ją przeczytać, tylko czasem jest z tym problem - biblioteka w mojej miejscowości nie nadąża za szybko z nowościami i często muszę jeździć do sąsiedniej miejscowości, w której jest większa biblioteka.
Teraz mam coraz mniej czasu na czytanie, ale zazwyczaj wieczorkiem poczytam kilka kartek jakiejś książki.
Wyślij prywatną wiadomość
~maggie F
Dodany dnia 28-04-2010 11:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 424
Ostrzeżeń: 3
Postów: 150
Data rejestracji: 23.02.10
Medale:
Brak

Ja kocham czytać książki jak zacznę czytać i jak się wciągne to po prostu nie mogę sie oderwać. Moim ulubionym rodzajem są fantastyki, dlatego tez czytam HARREGO POTTERA.
Ale choć uwielbiam czytać to lektur nawet nie zaczynam ( wszystko tylko nie lekturyRozbawiony)

__________________
Pozdrawiam wszystkich na Hogs.Uśmiech
A w szczególności:
Fleur

alice in wonderland
Buczka Uśmiech
Ginny0004
Lady Hause
Deargdur
HermionaaaGrangerrr
mooll
Czarodziejski_ groszek
LENA LUNA

IRAYA

I całą resztę którzy mnie pozdrawiająRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
Dodany dnia 18-06-2010 18:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

kocham książki,to przyjaciele.pocieszyciele....nie mogłabym bez nich żyćUśmiechjedna nawet wskazała mi przyszła drogę zawodową,którą chcę kroczyćUśmiech
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~alice_in_wonderland F
Dodany dnia 26-06-2010 17:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1102
Ostrzeżeń: 1
Postów: 355
Data rejestracji: 13.12.09
Medale:
Brak

Nałogowe czytanie książek rozpoczęło się u mnie, kiedy skończyłam Pottera. Od tego czasu nie wyobrażam sobie dnia bez przeczytania choćby jednej strony. Książki czytam wszystkie- od filozoficznych, przez horrory do przygodowych. Gdybym mogła, zamieszkałabym w bibliotece... Kiedy wchodzę do pomieszczenia, gdzie jest dużo tych wspaniałych przedmiotów, dostaję nagłego przypływu energii. Ogólnie- kochałam, kocham i kochać nie przestanę czytania. Happy
Wyślij prywatną wiadomość
~Enthralled_in_Black F
Dodany dnia 26-06-2010 17:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 829
Ostrzeżeń: 0
Postów: 725
Data rejestracji: 17.09.08
Medale:
Brak

Książki. Czytanie. Moja miłość.
Nieważne co, fantastyka, naukowa, wiersz, podręcznik po prostu wszystko. Ja to kocham. Czytam w domu, w szkole, na przystanku, w lodziarni, w parku, u babci, gdzie tylko mogę. Zawsze dla książki znajde czas. Lubie przenieść się w inną rzeczywistość i pleść życie z postaciami... I jeszcze raz, kocham czytać.
__________________
daj mi chwile, ochłonę
daj mi drugą, zrozumiem
daj mi trzecią, ostatnią
coś z tym zrobię.
Wyślij prywatną wiadomość
~Riddiculus F
Dodany dnia 06-08-2010 13:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 0
Postów: 125
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak

Kocham książki. Gorzej z lekturami, np. "W pustyni i w puszczy" do tej pory nie przeczytałam, chociaż minęło już tyle lat. Pierwszą książką jaką przeczytałam, była encyklopedia "Mój świat", taka czerwona. Pamiętam jak przed nią ślęczałam zapatrzona... och... co to były za czasy. A teraz wszedł internet i encyklopedie niestety wyszły z użycia Płacze . Ciekawe co ludzie by zrobili (w dzisiejszych czasach), gdyby wyłączono internet, a mieliby zrobić prace domową, np. taką do której by była potrzebna ciocia wiki. Nie dali by sobie rady.
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje,
Nie każdą siłę starość niszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje,
Z popiołów strzelą znów ogniska,
I mrok rozświetlą błyskawice,
Król tułacz wróci na stolicę
.


J.R.R.Tolkien



ผมจำได้จนกว่าฉันจะไปที่นี่

Pamiętam o Was:

Varita, Random, yoyo, pencka, Suze, Jaymes, Luniaczekk, Lady Doys, Dziewczyna Toma Feltona, HPiZF, novakai, blackowa, RazorBMW, Darksev, Narciss, rozwad, anex, Diamond, Eileen Prince, La_Luna, makroatonc, Ain Eingarp, cukrowamyszka.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilka Potter F
Dodany dnia 06-08-2010 16:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 416
Ostrzeżeń: 0
Postów: 217
Data rejestracji: 13.05.10
Medale:
Brak

Ja wręcz czytam nałogowo!Jeżeli przez tydzień nie przeczytam żadnej książki zaczynam wariować!No,bo jak można nie lubić książek?!Mama to załamuje ręce,bo nic innego nie robię,tylko czytam książki (ewentualnie blogiOczko)Oczywiście,jestem stałym bywalcem biblioteki i zwykłam wychodzić z niej z od 5 do 8 książek o ilości stron od 300 wzwyż.No,ale bez książek nie mogę żyćRozbawiony
__________________
Wszem i wobec ogłaszam, że pani o nicku Lilka Potter nie będzie funkcjonować na stronie Hogsmeade.pl.
Cóż poradzić?Jestem chora, nie mogę tego zmienić.Nie i koniec.Nigdy tu nie wrócę, nie chcę mówić o tym.
Przepraszam wszystkich, których zawiodłam.
Goodbye!
www.powiewmagii.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Luca_2 F
Dodany dnia 29-08-2010 12:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 28.08.10
Medale:
Brak

Kocham czytać książki.. Teraz poluję na Dary Anioła i "Szczęście w mrokach", tylko nigdzie (tego drugiego) nie mogę znaleźć. A szukałam prawie wszędzie..
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT