Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 382
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Czytanie
Drukuj temat · Czytanie
~Domaa F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 08-07-2009 11:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Kiedyś strasznie nie lubiłam czytać książek. Nie chciałam nawet ich wypożyczać ani nic w tym stylu, a potem sięgnęłam po Harrego Pottera i wtedy wszystko się zmieniło. Teraz lubię czytać książki, ale tylko takie, które mi się podobają, chce je sama przeczytać, a nie, że muszę bo lektur nie tykam. Z lektur z tego co przeczytałam to fajny był Ten obcy, w tym roku przeczytałam Zemstę, ale to tylko dla tego bo była krótka i beznadziejna, więcej lektur nie czytałam. A książki tako sama sobie lubię czytać, a szczególnie Harrego Pottera czy Zmierzch lub kilka innych.
Wyślij prywatną wiadomość
~aparecjum F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2009 01:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 1
Postów: 515
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Ja lubię czytać książki. Przeważnie są to poweiśći mojego wyboru, a nie, te "narzucane" przez nauczycieli. Zawsze, kiedy idę na plaże zabieram ze sobą jakąś książkę, czy chociażby idę gdzieś się opalać, lub jadę w jakąś długą podróż.
Ja zazwyczaj czytam opisy książęk, a kiedy mnie wciągnie, to ją wypożyczam Oczko

__________________
Chociaż to, że nasze myśli skierowane są ku czymś innemu, że rozmawiamy i porozumiewamy się różnymi językami, nasze serca biją jednym rytmem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Miona F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2009 10:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1321
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

Szczerze mówiąc, tak jak już się wypowiedziałam w innym dziale, czytam naprawdę bardzo dużo. Nie ma dnia, w którym nie sięgnęłabym po jakąś książkę, nawet książka przeczytana po raz dwutysięczny jest dla mnie rozrywką.
Uwielbiam czytać, to mnie relaksuje i odpręża, sprawia, że przestaję myśleć o wszystkich innych problemach.
__________________
"Amelii wolno żyć marzeniami i zamykać się w sobie. Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia"


gfx.filmweb.pl/ph/14/16/31416/7902.1.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Herma-aga23 F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2009 13:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 228
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 15.09.08
Medale:
Brak

Ja uwielbiam czytać książki. A wszystko zaczęło się od Harry'ego Pottera. Zaciekawił mnie film więc kupiłam książkę. Potem następną część i następną, i tak odkryłam moją miłość do książek. Teraz czytanie zajmuje mi większą część dnia i powiem szczerze nie wyobrażam sobie bez książek życia!
__________________
Herma-aga23

Hello drogi Gościu Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 21:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Tak, czytanie to mój ulubiony sposób na spędzanie czasu. Szkoda tylko, że zazwyczaj ograniczam się do tysięcznego czytania HP, bo niestety nie znam wielu ciekawych książek. Ale czytać bardzo lubię.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Death Angel F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 21:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 667
Ostrzeżeń: 2
Postów: 235
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam czytać książki, wolę spędzać wolny czas czytając jakąś dobrą książkę, niż grać w gry komputerowe, czy oglądać telewizję. Lubie książki psychologiczne i z dreszczykiem. Zdarza mi się nie dokończać czytania książki, gdy w połowie czuję, że ta książka nie jest dla mnie....
__________________
"Henryku, tylko przekaż proszę,
żeby kogut był dobrze oskubany,
nie znoszę tych piór w zębach"
Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2009 11:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

Po prostu kocham literki. Czytam wszystko jak leci i rzadko się poddaję (chociaż przyznaje bez bicia "Krzyżacy" mnie znokautowali, poddałam się przed końcem). Lubie Fantasy i och i mnóstwaaaa innych książek. Czytam w każdym możliwym momencie, i rzadko wychodzę z domu bez książki. Znajomi nie rozumieją jak mogę czytać chodząc, nie tylko po osiedlu, ale również po zatłoczonych i niebezpiecznych korytarzach szkolnych. Ja nie rozumiem jak oni żyją bez tego. Oczko
__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2009 11:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Nad książkami mogłabym siedzieć cały czas :D Po prostu to hm... jakaś połowa mojego życia, na dłuższą metę nie potrafię się obyć bez jakiegoś tomiszcza :D
Książek czytam bardzo dużo, nawet jak nie mam czasu - momentami warto oderwać się od rzeczywistości, poza tym, książki mają w sobie to, że zawsze można je zamknąć ;]
Zawsze robię sobie listę książek do przeczytania, przeważnie jest długa ;]
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~joannath_13 F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2009 12:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Uwielbiam czytać! Ale nie wszystko, tylko to co np polecą mi moi znajomi, ale nie wszyscy tylko ci, którzy wiem że mają gust podobny do mnie Rozbawiony
I te których tytuły mi się spodobają Uśmiech
__________________
Dżoana zwana również jako Zło Wcielone Rozbawiony
Strzeżcie się! xP
Wyślij prywatną wiadomość
~Rosalie Cook F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2009 12:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 39
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 12.08.09
Medale:
Brak

Och, kocham książki! Mogłabym czytać i czytać.. ; ) Chyba, że są już bardzo grube i nudne - wtedy je odkładam i nie powracam do nich xDD Ale do nich oczywiście nie zalicza się Zakon Feniksa - co to, to nie ; ) Gdybym nie czytała, nie miałabym nic do roboty, po za kompem. No i to pobudza szare komórki. ; D
__________________

Hermiona: Ona myśli, że jesteś Wybrańcem, dlatego na Ciebie leci...
Harry: Ale ja JESTEM Wybrańcem ;D


HP i Książę Półkrwi ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny W F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2009 13:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 677
Ostrzeżeń: 1
Postów: 195
Data rejestracji: 21.04.09
Medale:
Brak

Czytanie to najwspanialsza czynność, jaką mógł wymyślić człowiek! Uwielbiam chodzić do księgarni, przeszukiwać półki w poszukiwaniu czegoś ciekawego, a później zamykać się w pokoju i czytać, nawet całą noc.
__________________
"Miłość kpi sobie z rozsądku,
I w tym jej urok i piękno."

Andrzej Sapkowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2009 21:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Czytanie to nałóg, ale na szczęście fanatycy nie muszą chodzić na odwyk. Ja pochłaniam książki garściami, a jak nie mam nic do czytania to wariuję i nie mam co w domu robić. Chodzę przygaszona i wiecznie zdenerwowana na cały świat, że wszystko w domu już przeczytałam, a w bibloitece wieje nuuudą.
Co do lektur to mam wielki żal do Ministerstwa Oświaty o nasze beznadziejne lektury. Romek i Julka to była porażka godna największych tortur. Kłamczuchy nawet nie wspomnę... Czy tak mało ciekawych i wartościowych książek napisano, że wciskają nam jakieś małointeresujące, nudne i bezwartościowe treści, które z musu czytamy i tak nic z nich po zaliczeniach nie pamiętamy?
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~RubyMoore F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2009 21:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 96
Ostrzeżeń: 0
Postów: 38
Data rejestracji: 26.08.09
Medale:
Brak

Ja jestem po prostu molem książkowym. Co mi wpadnie w rękę, to czytam... Na przykład wszystkie książki u koleżanek, u mnie w domu są już przeczytane po kilka razy (w przypadku Pottera jest to słowo: "kilkunastokrotnie"Oczko...
Przy czytaniu książek spędzam 2/3 swojego wolnego czasu... Jak na razie... Uśmiech
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów,
CHROŃ NAS SLYTHERINIE!


Wypolerujesz Kupę, I Tak Będzie Kupą!

Edytowane przez RubyMoore dnia 27-08-2009 22:02
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2009 22:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

ummm, kocham czytać. czytam wszystko, zwlaszcza ksiązki fantastyczne. ale lektury, historyczne i obyczajówki też uwielbiam. nie czytam szybko, raczej si.ę delektuję książką, raczej czytam wytrwale, dzięki temu mogę przeczytać 500-stronicową książkę w kilka godzin. jeśli książka jest dobra (ważne jest by była napisana ciekawie i była dosć długa - ponad 300 str do minimum, marzenie to taka ponad 800 str) wsiąkam na cały dzień, czasem potrafię czytać na lekcjach pod ławką xD

lektury zwykle odkładam na ostatnią godzinę, bo ze względu na sklerozę szybko zapominam treść książki. tak więc zaczynam czytać zadaną książkę dopiero kiedy już na pewno wiadomo kiedy będziemy ją omawiać, a i tak potem się to przesuwa. w innym wypadku, jeśli przerwa trwa kilka dni, jestem zdolna zapomnieć wszystko xD ja nie wiem, może w ten sposób mózg broni się przed nadmiarem informacji xD

niestety, pzreczytałam wszystko co się dało w mojej bibliotece osiedlowej, w szkole mają mały wybór, rujnuję się na ksiażki, a w dalszym ciągu tlyko niewielką część tych ulubionych posiadam... książki i muzyka to całe moje życie, w szkole uchodzę za dziwaka, stara dobra nauczycielka polskiego kiedyś się spytała: co to jest mól książkowy? zgodna klasa natychmiast mnie wskazała xD nieraz się zdaża ze jako jedyna przeczytam lekturę, musze ją więc streszczać.

ale cóż, takie jest życie. dla jednych ksiązki to marnotrawienie czasu, dla moli książkowych hobby xD
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Snape F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2009 23:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 727
Ostrzeżeń: 1
Postów: 160
Data rejestracji: 10.08.09
Medale:
Medal

Czytam to, co lubię i co mnie interesuję Oczko
tak jak kiedyś hp, połykałam i połykam do dziś Oczko
uwielbiam książki, jak Hermiona...
czytam wszystko lektury, książki uzupełniające, podręczniki, książki innego rodzaju..
Lubię, choć ostatnio wygrywa komp...
Hogs, Nk, Gadu no i spacerki xDD
__________________
"- Panie profesorze- powiedziała Hermiona, wciąż trzymając podniesioną rękę- wilkołak różni się od prawdziwego wilka kilkoma drobnymi cechami. Pysk wilkołaka...
- Już po raz drugi odzywasz się nie pytana, Granger- przerwał jej chłodno Snape- Twoje nieznośne zarozumialstwo pozbawiło właśnie Gryffindor kolejnych pięciu punktów.
Hermiona zaczerwieniła się jak burak, opuściła rękę i wlepiła pełne łez oczy w podłogę..."


[gg]8787036[/gg]

hogsmeade.pl/tiara,slytherin,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~zonazmierzchu F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2009 10:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 59
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 19.07.09
Medale:
Brak

Kocham czytać, żałuje że mam na to tak mało czasu, ale w wakacje i weekendy nadrabiam Język
Oprócz czytania dobrym zajęciem na czas wolny jest gra na różnych instrumentach, sport, gry komputerowe - w ostateczności.
Wyślij prywatną wiadomość
~Albert F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2009 10:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 223
Ostrzeżeń: 0
Postów: 55
Data rejestracji: 10.08.09
Medale:
Brak

Do niedawna czytałem tylko Harry'ego, ostatnio jednak zacząłem ,,Pamiętniki wampirów'', ale chyba wolę czytać któryś raz z kolei o młodym czarodzieju, niż zaczynać coś nowego.
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2009 13:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Był okres w którym tak zamaszyście czytałem książki, że ortografię miałem w małym paluszku. Teraz się ograniczyłem, książki zastąpił niesforny internet, i to chyba główny powód, dlaczego nie sięgam zbyt do książek. Jeżeli czytam, to ebooki, a jak nie ebooki, to lektury, które okażą się tak interesujące że zacznę je czytać. Nudnym książkom, mówię stanowcze nie. Bo co po czytać, to co nas nie interesuje? Pierwszymi książkami jakie miałem okazję przeczytać, to były książki brane z klasowej półki, ( w 1-3 był zwyczaj na początek zajęć zintegrowanych, czytać jakąś książkę, a że ja często byłem tym, co zapominał, brałem właśnie stamtąd) Gdy dorastałem, moje książkowe zainteresowania sięgnęły wyżej. Zacząłem się interesować gatunkami science-fiction, fantasy, obyczajowe, ukazujące problemy młodzieżowe. HP poznałem gdzieś tak w 4 klasie, ale na szczęście uświadomiłem sobie że są też inne książki, do których warto powrócić.
Wyślij prywatną wiadomość
~igla F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2009 14:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o mnie, to czytam wszystko, co wpadnie mi w ręce. I będzie interesujące, oczywiście.
Czytam sporo książek historycznych i fantastycznych. Ostatnio wpadl mi w ręce Marquez. Przeczytalam jak na razie Sto lat samotności i jestem w trakcie czytania O milości i innych demonach i jestem pod wrażeniem- gorąco polecam.
Jednak jest maly myk, bo nie za bardzo idą mi lektury szkolne. Nie wszystkie, ale jednak.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


"Jeśli chcesz poznać człowieka, patrz, jak traktuje podwładnych, a nie równych sobie."

Spójrz na mnie - wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach znikło, stały się nieruchome, puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harrego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył
Wyślij prywatną wiadomość
~Trucce F
Dodany dnia 24-10-2009 10:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 245
Ostrzeżeń: 1
Postów: 61
Data rejestracji: 21.10.09
Medale:
Brak

Myślę, że książki to coś naprawdę wspaniałego. Uwielbiam je czytać, co dziwne, wolę czytać te, które znałam już dawno temu. Pamiętam, że 'Doktor Dolittle' był pierwszą książką, którą przeczytałam w całości, biegałam po całym domu i się chwaliłam ;d Kurczę, właśnie nie lubię lektur! Takie jakieś 'inne' . Wolę raczej czytać książki bez przymusu. Nie podobają mi się książki typu : 'Tajemniczy ogród' lub 'Mała księżniczka'. Nieszczególnym zainteresowaniem darzę też książkę 'W pustyni i w puszczy' . Uwielbiam czytać horrory. Polecam wszystkich serię 'Szkoła przy cmentarzu', 'Miasteczko z piekła rodem' i 'Krąg Ciemności'. Muszę przyznać też, że duże wrażenie wywarła na mnie książka 'Dziennik rozstań Pauli' i seria 'Dziewczyny' . Polecam!

Książki to nie tylko czarne litery na białych kartkach, to nie tylko twarda okładka w folii, to coś, co przeniesie cię do świata marzeń i nierealnych wydarzeń.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT