Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 325
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Gry
»» Książę Półkrwi
»»» Jak przejść grę "Harry Potter i Książę Półkrwi"?
Drukuj temat · Jak przejść grę "Harry Potter i Książę Półkrwi"?
~Lord Mateusz F
Dodany dnia 28-08-2010 13:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

problemy:
1. Parę razy wyświetliło mi się "Podejdź do flagi i wciśnij Enter aby ją uderzyć" (czy coś takiego), no i nie wiem co mam zrobić, bo podchodzę wciskam Enter i nic. Próbowałam wciskac Enter nawet jak wyświetlał się komunikat, przechodziłam powoli pod każda flagą wciskając cały czas Enter i też nic. Trzeba się jakoś specjalnie
__________________
Mateusz
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
Dodany dnia 28-08-2010 13:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Też tak miałam na początku, ale w końcu mi się udało. Musisz biec, bo będą si,ę pokazywać następne. No to jak biegniesz to kawałeczek przed tą flagą wciśnij Enter albo nawet cały czas i trafisz w końcu. Potem jak nabierzesz wprawy to będziesz już spokojnie trafiał. Najgorszy jest pierwszy raz trafić.
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
~Alex8903 F
Dodany dnia 18-09-2010 17:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 18.09.10
Medale:
Brak

Witam nie mogę znaleźć ostatniego godła. Ma ktoś poradnik? Jeśli tak prosiłabym o przesłanie na maila: [email protected]
pozdrawim
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackBack F
Dodany dnia 06-10-2010 18:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 2
Postów: 26
Data rejestracji: 08.08.10
Medale:
Brak

siemka!Ja mam problem, bo dzisiaj zacząłem grać i jestem w bibliotece i jestem zamknięty tam po tym jak przyszedl do mnie jeden ślizgon.Poszedłem tam i miała tam być McGonagall (wiem że i tak jej tam nie ma) i musiałem sie pojedynkować z 2 ślizgonami i rozwaliłem ich poprostu,ale potem mnie zamknęli i nie wiem jak to otworzyć.Prosze o pomoc!!!
__________________
BlackBack
Wyślij prywatną wiadomość
~ilonciak94 F
Dodany dnia 31-10-2010 18:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 25.02.10
Medale:
Brak

Jaki eliksir trzeba zrobić dziewczynie przy kamiennym lwie koło wieży astronomicznej? Bo nie zrobiłam go od razu i teraz nie pamiętam jaki to eliksir... Smutny
Wyślij prywatną wiadomość
~Angelika002 F
Dodany dnia 02-11-2010 17:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 12.11.09
Medale:
Brak

Hej niech ktoś kto odblokował Quidditch Premię podzieli sie swoja tajemna wiedza jak to zrobiłRozbawiony

EDYCJA:
Udało mi się odblokować Quidditch Premię Należny w menu gry wejść w nagrody a następnie wykonać kombinację z strzałek. Kombinacja to : DLLLLLDDPDL, gdzie d - dol, p - prawo, l - lewo.Kombinacja ta też odblokowuje eliksir miłosny w klubie eliksirów
Edytowane przez Dominika dnia 07-12-2010 21:28
Wyślij prywatną wiadomość
~stast F
Dodany dnia 23-11-2010 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 23.11.10
Medale:
Brak

Mam problem z kamiennymi lwami: został mi jeden na dziedzińcu transmutacji i drugi w korytarzu pomiędzy cieplarnią a dziedzińcem transmutacji. Szukałem wszędzie dookoła kogoś kto potrzebuje pomocy, ale nikogo nie mogłem znaleźć. Proszę, pomóżcie!
Wyślij prywatną wiadomość
~pewuem1 F
Dodany dnia 20-12-2010 09:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 526
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 25.08.09
Medale:
Brak

Filozofii t o w pojedynkach nie ma naparzasz Drętowtą ile wlezie, czasem dodając levicorpus i jak wisi do góry nogami to przytrzymujesz Drętwotę żeby nabrała mocy i tłuczesz Belle. Jak ma już mało życia, możesz spektakularnie zakończyć ExPeliarmus.
Wyślij prywatną wiadomość
~kubekk00025 F
Dodany dnia 29-12-2010 14:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 27.12.10
Medale:
Brak

dupicek,podejdz do swiecacych przedmiotow i nacisnij 2 razy lewy przycisk myszy
Wyślij prywatną wiadomość
~wahdas F
Dodany dnia 10-01-2011 15:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 10.01.11
Medale:
Brak

jeśli ktoś wie to ja znalezc nie moge 5 zwykłych godełSmutny
Wyślij prywatną wiadomość
~lizi6 F
Dodany dnia 27-01-2011 15:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 27.01.11
Medale:
Brak

Witam, mam problem i liczę że ktoś z Was mi pomorze Uśmiech
Otóż nie mogę przejsc zadania w którym trzeba zrobic eliksir wyostrzający poczucie humoru. Nie wiem jak dodac piołun :/ Potrząsam nim czekam az bąbelki wylecą i dodaje, ale pojawia się dym. W jaki sposób trzeba potrząsac ? Za jednym razem czy kilka razy potrząsac czekac aż bąbelki się skończą i jeszcze raz. Bardzo proszę o pomoc, bo już drugi dzień się z tym męczę Smutny
Wyślij prywatną wiadomość
~Agucha F
Dodany dnia 04-02-2011 15:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 04.02.11
Medale:
Brak

Cześć,
Możecie mi powiedzieć ile jest tych kamiennych lwów? Już kilka znalazłam, ale nie mam pojęcia czy to wszystkie.
Ten eliksir dla tej dziewczyny koło wierzy astronomicznej to eliksir przywracający wzrok o ile dobrze pamiętam.

Lizi6 - po prostu machasz od lewej strony do prawej i jak pojawią się bąbelki to od razu dolewasz do eliksiru.
Wyślij prywatną wiadomość
~mati13081997 F
Dodany dnia 29-06-2011 17:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 29.06.11
Medale:
Brak

mialem taka sama sutuacje jestem pewien ze ta tarcza ktora nie znalazles jest w doniczce kolo drzwi ktore otwieraja sale do zielarstwa
Wyślij prywatną wiadomość
~mati13081997 F
Dodany dnia 29-06-2011 17:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 29.06.11
Medale:
Brak

musisz rozalic ten klucz i odlamki teko kluczu przedostaniesz przez krate a potem musisz za pomoca zaklecia reparo go znow naprawic i wlozyc do tego
Wyślij prywatną wiadomość
~Huncwotki F
Dodany dnia 29-06-2011 17:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 3
Postów: 83
Data rejestracji: 29.06.11
Medale:
Brak

A tu masz dokładniejsze wytłumaczenie zaklęć do gry .

Czary
Podczas przygody Harry posługuje się dwoma grupami zaklęć. Pierwsza z nich (Zaklęcia i uroki) są używane w czasie przemierzania Hogwartu. Dzięki nim możemy między innymi przyciągać, rzucać oraz naprawiać różne przedmioty. Druga grupa czarów (Pojedynki) to z kolei zaklęcia bojowe, z których korzystamy jedynie podczas pojedynków. Poniżej znajdziecie dokładne opisy poszczególnych czarów z podziałem na dwie grupy. Nie wszystkie są dostępne od początku gry. Wiele z nich odkrywamy dopiero podczas przygody, a inne zostaną z czasem wzmocnione.


Czary
Podczas przygody Harry posługuje się dwoma grupami zaklęć. Pierwsza z nich (Zaklęcia i uroki) są używane w czasie przemierzania Hogwartu. Dzięki nim możemy między innymi przyciągać, rzucać oraz naprawiać różne przedmioty. Druga grupa czarów (Pojedynki) to z kolei zaklęcia bojowe, z których korzystamy jedynie podczas pojedynków. Poniżej znajdziecie dokładne opisy poszczególnych czarów z podziałem na dwie grupy. Nie wszystkie są dostępne od początku gry. Wiele z nich odkrywamy dopiero podczas przygody, a inne zostaną z czasem wzmocnione.



Zaklęcia i uroki

Wingardium Leviosa r11; zaklęcie pozwalające na unoszenie przedmiotów i przenoszenia ich z miejsca na miejsce, przyciąganie lub rzucanie w wybrany punkt. Czar jest szczególnie przydatny podczas strącania wyżej ulokowanych herbów, które można zrzucić tylko przy pomocy elementów otoczenia takich jak ławki lub kamienne dzbany. Przy pomocy tego zaklęcia można też podnosić i rzucać łajnobomby.

Reparo r11; umożliwia naprawienie zniszczonych rzeczy takich jak klucze i herby. Te pierwsze trzeba wykorzystać w niektórych miejscach, aby przedostać się przez zamknięte bramy. Natomiast herby ulegają czasem zniszczeniu, na przykład przy uderzeniu w ścianę lub przy spadku z dużej wysokości. W takich przypadkach należy podejść do rozbitej rzeczy i tak długo rzucać zaklęcie, aż przedmiot zostanie naprawiony.

Incendio r11; czar przydatny podczas wysadzania skrzynek z fajerwerkami oraz niszczenia przeszkód takich jak rośliny lub pajęczyny, które blokują dostęp do niektórych herbów.



Pojedynki

Drętwota r11; podstawowe zaklęcie wykorzystywane podczas walk. Początkowo jest dosyć słabe, ale z czasem staje się naprawdę potężne. Niewielką siłę rażenia nadrabia dużą prędkością z jaką można je rzucać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dosłownie zasypać oponenta czerwonymi kulami. W późniejszym okresie przytrzymanie lewego przycisku myszy powoduje naładowanie niezwykle silnego pocisku.

Protego r11; czar defensywny umożliwiający odbijanie ataków przeciwników. Nie dość, że pozwala uniknąć wrogich zaklęć, to jeszcze odbija te podstawowe, zadając oponentom straty ich własną bronią. Oczywiście jeśli ci nie zdążą zrobić uniku.

ExPelliarmus r11; zaklęcie przydające się, jeśli chcemy powalić oponenta na ziemię. Chociaż sam czar zadaje pewne obrażenia, to znacznie większą zaletą jest chwilowe unieruchomienie wroga, którego możemy atakować, kiedy leży na ziemi. Nie jest to zbyt honorowe, ale skuteczne. Należy mieć na uwadze, że rzucanie tego czaru nie odbywa się tak szybko jak w przypadku Drętwoty.

Petrificus Totalus r11; przy pomocy tego zaklęcia możemy sparaliżować przeciwnika na kilka chwil. W czasie unieruchomienia stopniowo traci on energię. Podczas paraliżu nie możemy jednak w ogóle atakować wrogów, ponieważ odbijają się od nich zaklęcia. UWAGA: jest to jedyny czar, którego NIE zdobędziemy podczas przygody. Aby go otrzymać trzeba udać się na Wybrukowany dziedziniec i porozmawiać z jednym z uczniów, który wyzwie nas na pojedynek. Po walce będziemy już mogli używać czaru.

Levicorpus r11; przydatny czar, który odwraca przeciwnika do góry nogami i unieruchamia go na kilka chwil. W tym czasie możemy bez żadnych przeszkód atakować wroga. Jeśli z kolei to my zostaniemy w ten sposób unieruchomieni, to należy szybko machać myszką w prawo i w lewo, dzięki czemu Harry wyswobodzi się.

Wzmacnianie r11; nie jest to zaklęcie, tylko przydatna funkcja, dzięki której możemy wyprowadzać skuteczniejsze ataki drętwoty. Aby z niej skorzystać trzeba nacisnąć i przytrzymać lewy przycisk myszy. Przy pomocy wzmacniania możemy też dłużej przytrzymać czar defensywny Protego , aby rzucić go w odpowiedniej chwili. Wtedy należy wcisnąć i przytrzymać prawy przycisk myszy.

__________________
_________________________________________________
www.geekweek.pl/wp-content/uploads/2011/04/animated-photo-8.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~lady lunka F
Dodany dnia 07-07-2011 14:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 8
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 06.07.11
Medale:
Brak

czytałam gdzieś o nocnych misjach
czy ktoś wie co to takiego jest?
Wyślij prywatną wiadomość
~mikolo1 F
Dodany dnia 20-07-2011 15:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 20.07.11
Medale:
Brak

Witam.
Kupiłem grę w poniedziałek Harrego Pottera i Książę Półkrwi no i wychodzi na to że dzisiaj skończyłem...
nieźle się namęczyłem jak na tą grę... najtrudniejsze i denerwujące były te eleksiry mieszanie aż będą bąbelkować i uważać by nie wybuchło....
mam pytanie ja nie wiem czy to koniec gry jest?
skończyłem na tym jak byłem u tego już nie wiem jak nazywa się prof. na D... taki z długimi siwymi włosami i brodą spotkałem się z nim w wieży astronomicznej no i potem jak podawałem prof. eliksir i walczyłem z "trupami" w wodzie. Potem jak prof. Snope zabił go i potem walczyłem w zamku z tymi dwoma gościami i potem z czarownicą na dworze i prof. Snope powiedział że jest Księciem Półkrwi i się zakończyło.... a przecież obiecałem tamtemu że pomogę mu zdobyć horkusy czy jakoś tak...

i na tym koniec gry..? przy tym jak prof. Snape oznajmia nam że jest księciem półkrwi ...? taka krótka ta gra...?
sorry za niejasności ale piszę z pamięci..
pozdrawiam.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Alex Verie F
Dodany dnia 26-08-2011 11:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1012
Ostrzeżeń: 0
Postów: 212
Data rejestracji: 25.08.11
Medale:
Brak

Tak, to koniec gry. Ja nie mogę znaleźć jednego godła, po prostu masakra... Uh-oh!
__________________
"Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom." - Tom Marvolo Riddle


"Out of the silence planet..." - Iron Maiden
Wyślij prywatną wiadomość
~Faria7 F
Dodany dnia 08-05-2012 18:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2652
Ostrzeżeń: 2
Postów: 582
Data rejestracji: 10.06.11
Medale:
Brak

Ja mam problem z wyłapaniem książek Lavender torbą przez Harry'ego... nie wiem jak to zrobić, byłabym wdzieczna jakby ktoś mi wyjaśnił.
__________________
38.media.tumblr.com/9067e1618b9a3845638175beea21f5b8/tumblr_n72qvlvMKI1tuwm3vo1_500.gif

24.media.tumblr.com/910bb60d3c67f346bd80379fbf2343bf/tumblr_n581fdpZ0J1qeijvdo2_250.gif

media.tumblr.com/cff6ef8e64712708def81c6bb4c0b62c/tumblr_inline_mjh4kwWLC31qdjtxa.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Hannibal F
Dodany dnia 09-05-2012 14:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Horkruks
Punktów: 7188
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2,127
Data rejestracji: 04.04.12
Medale:
Brak

To proste - torba jest uniesiona za pomocą Wingardium Leviosa, i poruszasz nią w powietrzu ruchami myszki albo strzałek (czy co tam masz ustawione), zeby torba i ksiązki się"zetknęły".'
__________________

24.media.tumblr.com/tumblr_lhagp76XxW1qeyk51o1_500.gif
http://hannibal-fucking-winchester.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT