Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 258
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Kamień Filozoficzny
»»» Droga do Kamienia
Drukuj temat · Droga do Kamienia
~Hania-Mostowiak F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 04-12-2011 19:56
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 11
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

To na pewno byłyby Krwiożercze kartony ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry-Potter-Blacku F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 04-12-2011 20:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 179
Ostrzeżeń: 1
Postów: 102
Data rejestracji: 03.12.11
Medale:
Brak

trzeba dać do wielkiego wulkanu Argusta filcha Oczko
http://harrypotterbloghpb.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Salazar99 F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2012 21:45
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 399
Ostrzeżeń: 1
Postów: 53
Data rejestracji: 31.12.11
Medale:
Brak

Jakaś zagadka mugoloznawcza. No bo czy jakiś czarodziej czystej krwi chciałby odpowiadać na szarady związane ze światem niemagicznym? Szczerze wątpię, chyba, że byłby kimś pokroju Hermiony xD
Wyślij prywatną wiadomość
~21olka F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2012 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7277
Ostrzeżeń: 1
Postów: 203
Data rejestracji: 12.12.11
Medale:
Brak

Ja wymyśliłabym jakąś trudną zagadkę. Myślę że taki sposób mógłby uchronić kamień przed wykradzeniem go.
__________________
"Nie żałuj umarłych Harry, żałuj żywych, a szczególnie tych którzy żyją bez miłości..."
Albus Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~dawber1992 F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2012 01:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 1
Postów: 90
Data rejestracji: 08.12.11
Medale:
Brak

Ja umieścilbym sfinksa ,ktory powie zagadke,a dzieki jej odgadnieciu uda sie poskromic straszne zwierze ,ktore bedzie dalej(zastanawiam sie nad wielkim pajakiem jak aragog,wiadomo ze boja sie wezy to odpowiedzia na zagadke byloby wyczarowanie weza zakleciem Serpensortia ) nastepnym krokiem po przejsciu przez sfinksa i pajaka bylyby trzy swistokliki,zamkniete w trzech skrzyniach i wskazowka,aby wybrac wlasciwy swistoklik nalezy wejsc po drabinie do znajdujacej sie powyzej komnaty i pokonujac umieszczona tam przeszkode zdobyc klucz ,ktory pasuje do skrzyni z własciwym swistoklikiem.W tej wyzszej komnacie bedzie wysoki kamienny podest na jakies 4 metry ,obok niego czerwony głaz.Gdy tylk wejdzie się głębiej by przyjzec sie temu podestowi i skale obok niego zacznie nas atakowac chmara Chochlikow Kornwalijskich,co uniemozliwia dalsze dzialanie.Nalezy znalezc na nie sposob(znalezienie sposobu pozostawiam wam bo sam nie znam na nie nic dobrego oprocz tego zaklecia blokujacego akcje przeciwnika ,ktorego uzyla Hermiona w Komnacie Tajemnic) aby zapedzic je do wydrazonej w podlodze malej studni a zakryc wieko aby znow nie atakowaly.Wtedy gdy juz sie z tym upora na postumencie zaplona slowa ze wskazowka,ze wpowietrzu wisi na linie szkatułka z kluczem do skrzyni z własciwym swistoklikiem.Aby ja dostac nalezy polozyc na kamiennym podescie ten czerwony głaz ktory rzucił sie pierwszy w oczy po wejsciu do komnaty(nie liczac naglego ataku chochlikow zaraz po chwili).Recznie nie da rady,głaz wazy pareset kilo ,a z reszta postument ma wysokosc 4m co i tak przekresla taki pomysl nawet jesli ktos jest na tyle silny by go uniesc.Pomoze nam Wingardium Leviosa .Obciozony kamieniem podest zapadnie sie w podłoge i ukryty w jego wierzchu przycisk uruchomi zapadke ,ktora zwolni line i skrzyneczka jest juz nasz.Teraz moim zdaniem bylby etap stwierdzenia czy dana osoba jest godna dostaniasie do kamienia filozofow.Po przeniesieniu sie dzieki swistoklikowi do nastepnego pomieszczenia ,ktorym bedzie wysoka wieza bez sklepienia.Przd wejsciem do niej na drzwiach bedzie tabliczka mowiaca o tym ze hipogryfy to stworzenia honorowe i dajace sie poskromic tylko godziwemu czarodziejowi.Gdy wejdziemy juz do wiezy bedzie w niej hipogryf ktoremu trzeba bedzie sie uklonic i jesli uzna nas za godnych sobie da nam sie dosiasc i pofrunie do wylotu wiezy gdzie bedzie sotatnia komnata,w ktorej dumbledore umiescil zwierciadlo AIN EINGARP.W tej komnacie wszedzie wisza obrazy przedstawiajace rozne postacie.Tylko ktos kto nie chce uzyc kamienia do niecnych celow ujrzy w zwierciadle tylko ten obraz za ktorym jest ukryte wejscie do komnaty w ktorej spoczywa kamien filozoficzny(bedzie to portret Starego Mędrca).Gdy ujrzysz ten portret Mędrzec powie -Odsłaniam przed tobą ukrytą komnatę a w niej to czego szukasz.Bądź godzien to posiąść i uzywać zacnie. I doszlismy do kamienia. POZDRAWIAM Uśmiech
__________________
i55.tinypic.com/aa7kwl.png
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 13-01-2012 20:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Myślę, że trzeba by było transmutować powiedźmy jedną ze ścian w drzwi z klamką, żeby przejść dalej Rozbawiony
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Arek Secret F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 04-03-2012 15:23
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 253
Ostrzeżeń: 1
Postów: 32
Data rejestracji: 28.02.12
Medale:
Brak

Łamigłówka mugoloznawstwa, wymagająca logiki, np. sudoku Rozbawiony. Taka prosta rzecz, a pomocna ^^. Nam tak, czarodziejom chcącym Kamień nie Rozbawiony
__________________
Mam okazję powitać Ritę Skeeter - tą wścibską kobietę z Proroka Codziennego. Moja opinia o niej, jakże znana: "Die Bitch, Die".
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 22-03-2012 07:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Zapewne wstawiłbym sfinksa
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna Lovegood247 F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 22-03-2012 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 84
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Brak

Hm.. To rzeczywiście trudna decyzja. Dumbledore na pewno nie wpadłby na tak głupi pomysł, żeby tak ważną rzecz powierzać mi . ;D
Ale tak na serio.. Pewnie byłoby to coś z matematyki.. Matma jest truuuuuuuuuuuuudna ! Oczywiście, dla Hermiony to pikuś. Dużo osób ma wiele fajnych pomysłów i zgadzam się z nimi. Ale tak samej to ciężko wymyślić.. No- ale czemu nie ? Jestem za tym, aby było to coś w stylu podchwytliwego zadania.
Wyślij prywatną wiadomość
~Chuck F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2012 19:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 830
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 29.07.12
Medale:
Brak

Zadanie astronomiczne. Astronomia wcale nie jest łatwa, jakaś łamigłówka narobiłaby sporo kłopotów. Albo starożytne runy.

Przykładowo pomieszczenie wypełnione świecącymi gwiazdami, ogromnymi planetami i księżycami... Tak jak kosmos. I znaleźć tajemne przejście korzystając z podpowiedzi na specjalnie zaczarowanym dachu, by pokazywał niebo w nocy. A jak już wlezie się do przejścia, to np. labirynt związany ze znakami runicznymi. Że byłyby zaczarowane litery w kilkunastu językach i należałoby znaleźć 5 takich liter i ułożyć z nich wyraz.
__________________
[center]26.media.tumblr.com/tumblr_le7dlzaS6R1qc1bwso1_500.gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m1pqkqEKy71qa601io1_500.gif

media.tumblr.com/tumblr_m0wa3lDyYt1qk9ef7.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~GinnyMagic F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2012 19:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 162
Ostrzeżeń: 2
Postów: 93
Data rejestracji: 13.10.12
Medale:
Brak

Mogłyby to być Smoki albo np dementorzy
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_mbuk5mWiBE1r7e6xbo1_500.gifhttp://24.media.tumblr.com/tumblr_mbssmyTgDL1qet6nvo1_r

http://kwejk.pl/obrazek/1470198/dance.html

Od Kretynizmu
Puchonów

Od przebiegłości Ślizgonów
Od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


B A R C E L O N A
Wyślij prywatną wiadomość
~NoviLuna F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 16-10-2012 20:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 56
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 15.10.12
Medale:
Brak

Nasłała bym tam dementorów i zrobiła taką bramę przez którą się wchodzi i jeśli ma się złe zamiary zaczyna pluć się ślimakami.
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna Morgane F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 16-10-2012 21:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 198
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 20.02.12
Medale:
Brak

Może smok... w labiryncie :D
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_majvtmsnDt1r48dreo1_500.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_ma6zbjpKOI1qgsqa3o2_500.gif
25.media.tumblr.com/tumblr_m9l5q0uV3r1qkbam1o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~bochenek89 F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 16-10-2012 22:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Postów: 506
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal

Ja zaproponowałbym zagadkę umysłową. Czarodzieje są przygotowani do walki z magią za pomocą magii. Natomiast łamigłówki logiczne, wymagające użycia tylko i wyłącznie szarych komórek stanowią nie lada zaskoczenie i wyzwanie. Jednak jesteśmy w świecie magii, więc trochę czarów dla urozmaicenia zadania się przyda. Tak więc zagadce wymagającej użycia mózgownicy towarzyszyłoby ograniczenie czasowe. Po upływie danego limitu czasu i nierozwiązaniu łamigłówki uruchamiałaby się powolna, smętna muzyka, która uśpiłaby śmiałka zmagającego się z zadaniem.
__________________
67.media.tumblr.com/49bc610d5189f4e1c93116d8aa7b92d9/tumblr_ohbmm0gfJ71tjbzooo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~hardodziob_zgredek F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 26-10-2012 13:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 123
Ostrzeżeń: 0
Postów: 77
Data rejestracji: 23.10.12
Medale:
Brak

Strasznego dementora albo bogina
__________________
Założył bym też, że zamierza pan zaproponować mi coś do picia, ale wszystko wskazuje na to, iż byłby to z mojej strony przejaw optymizmu graniczącego z głupotą.

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

"- Już... nigdy... nie tkniesz... moich... dzieci! - krzyknęła pani Weasley.
Bellatriks zaniosła się takim samym szyderczym śmiechem jak jej kuzyn Syriusz, gdy padał do tyłu przez czarną zasłonę w Sali Śmierci.. i nagle Harry poczuł, że już wie, co się zaraz stanie, zanim to się stało."

"Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w tej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?"

"Teraz Harry towarzyszył Snape'owi szybującemu na miotle przez ciemną noc wśród innych śmierciożerców. Przed nimi widać było Lupina i Harry'ego, którym w rzeczywistości był George... jeden ze śmierciożerców wysunął się przed Snape'a i wycelował różdżkę prosto w plecy Lupina...
- Sectumsempra! - krzyknął Snape.
Zaklęcie wymierzone w śmierciożercę minęło go i trafiło w George'a..."

"...Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka xi wyłazi za to też pięć punktów... "

Bystrości Krukonów
Lojalności Puchonów
Sprytu Ślizgonów
Naucz nas Gryffindorze!
Wyślij prywatną wiadomość
~Gumekk F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2012 20:31
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 32
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 02.11.12
Medale:
Brak

xD ulubiona moja częśc
__________________
Hehe nie wiesz jak mnie rozpznać ?
To proste na końcu wypowiedzi stawiam "xD" xD : _ )
http://facebook.com Wyślij prywatną wiadomość
~Sharlien F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2012 21:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 167
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 02.11.12
Medale:
Brak

Dałabym odczytanie starożytnych runów. Harry, Ron i Hermiona mówili ,że to strasznie trudne, więc można by ułożyć jakąś podpowiedź w runach (tak to się pisze, w runach?) i trzeba by było ją wykorzystać. Np. bagno i podpowiedź to jakieś zaklęcie.
Albo przejście obok Sfinksa. One zadają te trudne zagadki na myślenie. To było w TT. Ech.. Wielu by sobie nie poradziło
Wyślij prywatną wiadomość
~Ragazza F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2012 13:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 260
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 14.09.12
Medale:
Brak

Wchodzisz do komnaty, która wypełniona byłaby w połowie (tej połowie od strony drzwi Dowcipniś ) mgiełką, którą Harry musiał pokonać w trzecim zadaniu TT (wchodzisz do niej i świat ci się odwraca do góry nogami) i w tej pozycji musisz pokonać zaklęcie Galaretowatych Nóżek i Język w Supeł. Ważne jest, aby je odeprzeć, gdyż po pierwszym nie będziesz mógł się ruszyć a po drugim po wyjściu z tej mgliełki będzie trzeba wypowiedzieć hasło do gabinetu Dumbledore'a żeby przejść dalej Rozbawiony

Miałam wenę na pomysły i wymyśliłam coś takiego Język

Co o tym myślicie? Tooth
__________________
Zapraszam do mojego fanfika, drogi Gościu - http://hogsmeade....ost_213712 - Fred i George, czyli bliźniaki jakich mało! Jupi!

Magic is more than just waving a piece of wood.

Pozdro, drogi Gościu Cool

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.


I tak umrzesz, drogi Gościu.

Bella <33
images2.wikia.nocookie.net/__cb20081011144710/terminator/images/f/f0/HBCarter.jpg

~Jestem Bond. James Bond.
~Jestem Dumbledore. Brian Dumbledore. Wulfryk Brian Dumbledore. Percival Wulfryk Brian Dumbledore. Albus Percival Wulfryk Brian Dumbledore Rozbawiony <troll>


git.pl/resource_image/git.pl-8255.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Aldera F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2012 16:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 23
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 05.11.12
Medale:
Brak

Ja bym zrobiła coś takiego, żeby zapanowała całkowita ciemność, a żadne "Lumos" czy "Incendio" by nie zadziałało. I teraz idź dalej, nie widząc co jest przed tobą. Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Dwarioo F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2012 15:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 10.11.12
Medale:
Brak

Moim zdaniem schował bym Kamień w dobre miejsce.
Harry Potter jak spojrzał w lustro to zobaczył że miał kamień w kieszeni i to była prawda.
Ja bym zrobił to samo.
__________________
SzymonJupi!
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT