Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 324
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Pink Floyd
Drukuj temat · Pink Floyd
~Ann F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-08-2009 12:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Cóż tematu nie znalazłam co mnie szczerze dziwi. Postanowiłam jednak założyć, bo być może znajdzie się parę osób znających i doceniających ten zacny zespół.

Pink Floyd - angielski zespół rockowy założony w 1965 roku w Cambridge. Z początku twórczość klasyfikowano jako rock psychodeliczny, w późniejszych latach jednak nabrała cech muzyki progresywnej. Dzięki sprzedanym na całym świeci ponad 200 milionom płyt są jedną z najlepiej sprzedających się grup muzycznych w historii.

Myślę, że tyle teorii wystarczy. Znacie? Lubicie?

Jeśli o mnie chodzi to ich muzyka towarzyszy mi od najmłodszych lat, a to za sprawą mojego taty, który jest zatwardziałym fanem. Kiedy byłam piękna, młoda, niewinna i głupia tata słuchał płyt Pink Floyd, a ja uważałam, że to głupia muzyka do "straszenia dzieci" xD Obecnie przyznaję się do swojej niewyobrażalnej głupoty, ale jak mój ojciec mawiał "dorośniesz i dojrzejesz do tej muzyki" - miał rację. Odnalazłam płyty i słucham ich na okrągło co zapewne nigdy mi się nie znudzi. Ich albumy mają niesamowity niepowtarzalny klimat, który przyprawia mnie o ciarki.
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Integra F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01-08-2009 13:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 418
Ostrzeżeń: 1
Postów: 91
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

To jeden z moich ulubionych zespołów! Kiedy byłam młodsza uważałam że ta muzyka jest nudna. Tato również mi powtarzał że jeszcze dorosnę i dojrzeję do tej muzyki (oczywiście nie wierzyłam mu). Teraz Pink Floyd należy do pierwszej dziesiątki moich ulubionych zespołów! Uwielbiam ich! Zawszę wyjmuję stary gramofon dziadka (winyle dopiero dają ten magiczny klimat *.*) i słucham ich non stop.
Ile bym dała żeby pójść na ich koncert ach... : (
Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2009 16:13
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Floydzi pasuja na kazda okazje. Kiedy jest mi smutno odruchowo zapuszczam takie kawalki jak Wish you were here, kiedy czuje sie dziwnie pobudzona w ruch wchodzi album the Wall... Moglabym tak wymieniac w nieskonczonosc :D.
Jak dla mnie jedni z niewielu mistrzow na scenie muzycznej ;). Szacun!
Wyślij prywatną wiadomość
~Integra F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2009 16:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 418
Ostrzeżeń: 1
Postów: 91
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Kiedy jest mi smutno odruchowo zapuszczam takie kawalki jak Wish you were here

Ta piosenka tez tak na mnie działa. Jest przepiękna! *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2009 16:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Oczywiście, że znam i bardzo szanuję.Jeden z zespołów mojego dzieciństwa. Dla mnie najlepszą, najpiękniejszą piosenką jest High Hopes. Usłyszałam ją jako jedną z pierwszych. Ma piękny, prawdziwy tekst a wykonanie cudo ^^

Kiedy jest mi smutno odruchowo zapuszczam takie kawalki jak Wish you were here

Ta piosenka tez tak na mnie działa. Jest przepiękna! *.*


O, tak!
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*

Edytowane przez BitterSweet dnia 26-08-2009 16:58
Wyślij prywatną wiadomość
~Hipogryf F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2009 21:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 27
Ostrzeżeń: 1
Postów: 25
Data rejestracji: 12.09.09
Medale:
Brak

Uwielbiam.! Przypinka na moim plecaku budzi kontrowersje, bo "Jak to ja mogę nie słuchać Lady Gagi w wieku 13 lat". Widać jestem dziwna, albo mam muzyczny gust Uśmiech
__________________
Eee... DAJ KAMIENiA!

"Mamy coś,czego on nie ma, coś o co warto walczyć!"
... Mamy nos!


Mój wymarzony... ma prostokątne okulary.
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 24-10-2009 17:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Tyle ludzi lubi Pink Floydów, a ja z ciekawości przesłuchałem sobie ich kilka piosenek Wish you were here-jak dla mnie jest zbyt spokojna, może jestem dziwny, ale tekst ma wspaniały, dający do myślenia. A niedawno to w jakieś reklamie w TV słyszałem fragment piosenki która już mi toearzyszy od kilku lat, jednak nie znałem tytułu. Na laście odszukałem tytuł: iAnother Brick in the Wall Part I. i dokładnie przesłuchałem. Długa ale za to fantastyczna, i ma swój niepowtarzalny klimat z lat dawnego szkolnictwa. ^^ Być może skuszę się posłuchać jeszcze więcej ale narazie się na to nie zapowiada.
Edytowane przez darksev dnia 24-10-2009 17:31
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 15:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Another Brick in the Wall Part I

darksev, wydaje mi się jednak, że chodziło ci o Another Brick in The Wall Part II Bo I napewno nie jest o szkolnictwie ( :
3x raz kasuje tutaj posta i piszę go od początku, bo za każdym razem mam więcej do powiedzenia. Od września mój gust muzyczny przeszedł całkowitą "metamorfozę", ale tego nie żałuję. Nie ma chyba rzeczy, którą bardziej bym kochała niż ten zespół. Męczyłam się i czytałam książkę na ich temat z 1983r. - książka pisana jeszcze na maszynie do pisania. Oczy po niej bolały niesamowicie, ale warto było dla tych wszystkich informacji, które wyniosłam z tej lektury. Uwielbiam cykliczność ich poszczególnych albumów - chociażby Dark Side of the Moon - nie da się słuchac tylko poszczególnych piosenek z tej płyty, ją trzeba traktowac jak jedną wielką całość.
Swoją drogą denerwują mnie wielcy fani, którzy twierdzą, że PF są cudowni, bo wzrusza ich niesamowicie piosenka Wish You Were Here, albo że Another Brick in the Wall II jest fajne - widać bardzo mało wiedzą na ich temat ^^
Planowałam i planuję zrobić sobie całą dyskografię tego zespołu - to będzie trudne, z racji, że z niektórymi albumami mogę mieć problem, ale do odważnych świat należy. Na nasze klasowe mikołajki dostałam moją pierwszą płytę Pink Floydów - Dark Side of the Moon. 4 grudnia był najszczęśliwszym dniem w moim życiu ( :
Ile bym dała żeby pójść na ich koncert ach... : (

Ja bym oddała wszystko ( ; Ale na lst.fm wyczaiłam coś, że w 2010 mają być jakieś ich koncerty i to nawet w Polsce... Pisali o tym jak kupowali bilety itp. Coś mi się to dziwne wydaje, żadnych informacji na temat, że oni się zeszli, ani nic, a tu skądś jakieś informacje o koncercie.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png

Edytowane przez malfoj_sam_segz dnia 06-12-2009 16:13
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 18:59
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

A to już całkiem inna sprawa Język Ja też wolę np. Riverside od Floydów, widzę jednak ile PF dla muzyki zrobili i jaki wpływ wywarli na następne pokolenia muzyków.
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Ma prawo cię ruszać bardziej jakies Riverside, ale tu nie ma porównania tych dóch zespołów. Może jedyne coś co ich łączy, to to, że Riverside wzoruje sie m.in. na Pink Floyd. Tyle, że oni nic nie wnieśli do muzyki i po tych co słyszałam, w sensie uch utworów, raczej nic nie wniosą.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Waitin 4 arockalypse F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 19:39
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1035
Ostrzeżeń: 3
Postów: 333
Data rejestracji: 06.02.09
Medale:
Brak

Kiedy byłam młodsza uważałam że ta muzyka jest nudna. Tato również mi powtarzał że jeszcze dorosnę i dojrzeję do tej muzyki (oczywiście nie wierzyłam mu


No to tak jak mi. Z wiekiem przeszło. Płytę "Another Brick in the wall" mam, przesłuchałam nie raz.Bynajmniej nie zamierzam z egzaltacją stosować onomatopej. Bo to nie całkiem moje klimaty ;> Z uporem maniaka włączam sobie "High hopes" i przeżywam emocjonalnie tą pieśń. Język
__________________
poniewasz nikt nie lubi kotów, nikt nie osiągnie zbawienia
poniewasz koty są dobre, pożywiajcie nimi wasze umysły, ciała i duszę

Edytowane przez Waitin 4 arockalypse dnia 06-12-2009 19:39
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 19:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Płytę "Another Brick in the wall"

Jakbyś cokolwiek wiedziała na ich temat, to byś nie napisała takiej durnoty. Taka płyta wgl nie istnieje ^^
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
!LoonyHaw F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 19:52
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pochwa
Punktów: 571
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

No to tak jak mi. Z wiekiem przeszło. Płytę "Another Brick in the wall" mam, przesłuchałam nie raz.Bynajmniej nie zamierzam z egzaltacją stosować onomatopej. Bo to nie całkiem moje klimaty ;> Z uporem maniaka włączam sobie "High hopes" i przeżywam emocjonalnie tą pieśń. Język


noo... i tu jak zwykle wtrace sie ja bo nie potrafie siedziec cicho i swoje zdanie dopowiedziec musze.
Po pierwsze plyta sie nazywa the wall, haha- tutaj miejsce na gromki moj smiech. poza tym ta plyta to byla taka... taka no, dobra, ale floydzi mieli o wiele lepszych. Rzuce wish you were here czy ciemna strone, nie the wall.
i tak btw high hopes dobre, ale nowe. stare to cos wniosly do muzyki
__________________
[mp3]http://www.emp3world.com/to_download.php?id=89461[/mp3]

wakacje i OPEN'ER

Edytowane przez LoonyHaw dnia 06-12-2009 19:54
Wyślij prywatną wiadomość
~Waitin 4 arockalypse F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 19:53
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1035
Ostrzeżeń: 3
Postów: 333
Data rejestracji: 06.02.09
Medale:
Brak

ta która zawiera min utwory "Another Brick in the Wall part 1\II\III ;P czyż nie tak się zwie?

Jakbyś cokolwiek wiedziała na ich temat, to byś nie napisała takiej durnoty


kij ci w oko
Chodziło mi o "The Wall"
__________________
poniewasz nikt nie lubi kotów, nikt nie osiągnie zbawienia
poniewasz koty są dobre, pożywiajcie nimi wasze umysły, ciała i duszę

Edytowane przez Waitin 4 arockalypse dnia 06-12-2009 19:55
Wyślij prywatną wiadomość
!LoonyHaw F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 19:58
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pochwa
Punktów: 571
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja bym oddała wszystko ( ; Ale na lst.fm wyczaiłam coś, że w 2010 mają być jakieś ich koncerty i to nawet w Polsce... Pisali o tym jak kupowali bilety itp. Coś mi się to dziwne wydaje, żadnych informacji na temat, że oni się zeszli, ani nic, a tu skądś jakieś informacje o koncercie.


no, tego tez bez komentarza nie pozostawie. Pewnie, Gilmour z Watersem sie pogodza, a Syd Barrett wstanie zza grobu i powie "niespodzianka, wcale nie zmarlem na raka pluc". Wiec mysl dziewczyno, nie ma takiej mozliwosci. A jezeli nawet, to juz nie pink floyd, bez podstawowego skladu. Tak bylo z Led Zeppelin, reaktywacja na jeden koncert, na perkusji syn zmarlego czlonka i co, i nic. Wiecej koncertu nie dali

""czytaj ze zrozumieniem", to nie pisz glupot w takim razie. jak wiesz ze cos dziwnego to nie warto poruszac tematu bo prosto - po co mowic skoro wie sie ze nic takiego nie ma. i owszem, zmarl z powodu nowotworu i cukrzycy, jeju, ciezko znalezc? " no, zeby spamu nie bylo
__________________
[mp3]http://www.emp3world.com/to_download.php?id=89461[/mp3]

wakacje i OPEN'ER

Edytowane przez LoonyHaw dnia 06-12-2009 20:26
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 20:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Usunęłam poprzednią wypowiedź, żeby nie było spamu.
Nie wiem czemu próbujesz mi nawtykać tylko dlatego, że napisałam że dziwi mnie fakt, że jest zapowiedziany koncert PF w Polsce i jeszcze jest tam wiele wpisów na temat biletów, i tym podobne. Jedyne po co to pisałam, to może fakt, że liczyłam, iż ktoś coś wie na ten temat i jest w stanie mi wytłumaczyć, więc nie rozumiem tego zachowania.
Cukrzycy i raka trzustki, nie płuc. I nie pisze tego, żeby triumfowac, że popełniłaś błąd tylko, że poprostu z czystego obowiązku jako jego fanka ( :
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
!LoonyHaw F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 20:33
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pochwa
Punktów: 571
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

huhu, pomylilam nazwe nowotworu, i co z tego? rak to rak, nie obchodzi mnie jaki.
Nie wtykam Ci, masz glowe by samej sobie odpowiedziec na pytanie, i tego nie zrobilas. Moim zadaniem bylo pokazanie, ze samemu mozna odrzucic plotke i nie powtarzac bredni :)
Wiec moge milo powiedziec: TO PLOTKA, MYSLE ZE PINK FLOYD SIE NIE REAKTYWUJE BO NIE ZYJE JEDEN CZLOWIEK, A DWAJ TO PALANCI.
i moze pomylilas koncert The Australian Pink Floyd Show ktory jest w Katowicach
__________________
[mp3]http://www.emp3world.com/to_download.php?id=89461[/mp3]

wakacje i OPEN'ER

Edytowane przez LoonyHaw dnia 06-12-2009 20:36
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 21:14
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

malfoj_sam_segz napisał/a:
Ma prawo cię ruszać bardziej jakies Riverside, ale tu nie ma porównania tych dóch zespołów. Może jedyne coś co ich łączy, to to, że Riverside wzoruje sie m.in. na Pink Floyd. Tyle, że oni nic nie wnieśli do muzyki i po tych co słyszałam, w sensie uch utworów, raczej nic nie wniosą.


A teraz przeczytaj raz jeszcze mojego posta Język Przecież dokładnie o tym mówiłem - wolę Riverside, ale wiem, że Pink Floyd ma cholernie wielki wkład w historię muzyki. Nie bez powodu nazwałem ich zespołem wszechczasów. Czytanie ze zrozumieniem nie boli chyba, prawda?
Wyślij prywatną wiadomość
~maslowy_dzem F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 31-12-2009 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 84
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

Pinki jest wkładem w rozwój muzyki a "The Wall" znam na pamięć. Nie wiem co dalej powiedzieć bo po prostu nie wiem. ;D Lubię Pink Floyd. Rys w życiu.
__________________
Koalicja Martwych Ołówków.
*****
Dziękowac za Pozdrowienia i Baaardzo Pozdrawiać ;****

Dużooo uścisków i tarmoszenia dla:
~ Naina
~ Czarodziejka Majka
~ Madwoman
~ Bell
~ Emiliannie
~ jedrii

Tak na serio:
[size=16]Aby związek przetrwał, dużo zależy od tego czy my nadal w nie wierzymy.[size]
Wyślij prywatną wiadomość
~Anderson F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2010 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 24.02.10
Medale:
Brak

Kolejny zespół legenda. Kolejna grupa, która swoim stylem sprawiła, że tysiące (miliony?) dzieciaków chwyciło gitary i zaczęło katować rodziny. I jedna z tych nielicznych grup, które potrafiły malować muzyką. Których dźwięki pozostawały w uszach od pierwszego przesłuchania. Grupa, która stworzyła, to trzeba podkreślić, nie jedno arcydzieło, lecz multum takich arcydzieł. Wymienię chociażby genialne i ubóstwiane przeze mnie Echoes, czy Shine On You Crazy Diamond. Szkoda słów, po prostu trzeba posłuchać. Grupa wszechczasów.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT