Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 230
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Ranczo
~hermiona27 F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 01-01-2010 14:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 290
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 01.01.10
Medale:
Brak

Ja uwielbiam ten serial. Jest zabawny i nigdy na nim się nie przyśnieUśmiech Zawsze coś się dzieje. Najbardziej podoba mi się "ławeczka". Ich popijanie "Mamrota" od razu budzi uśmiechUśmiech
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~1984 F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 17:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 23.05.11
Medale:
Brak

Uwielbiam seriale komediowe, ale najczęściej stykam się z produkcjami, w których dominuje tzw. humor sytuacyjny nierzadko upiększany śmiechem: Świat wg Bundych, Allo Allo, Drew Carrey Show czy Diabli nadali. Jednak nawet ja potrzebuję zmiany i od czasu do czasu czegoś spokojniejszego, a Ranczo jest właśnie czymś takim. Wystarczył pierwszy odcinek w 2006 roku, aby cała moja rodzina stała się fanami mieszkańców Wilkowyj, łącznie z moją matką, która była na mnie i ojca śmiertelnie obrażona, bo sama chciała obejrzeć w międzyczasie coś zupełnie innego, ale gdy tylko skończyła się emisja I-wszego sezonu od razu kazała mi wpisać wszystkich domowników pod petycją o kontynuowanie serialu. Serial ma ogromny potencjał ze względu na oryginalny scenariusz, charakterystyczne postacie oraz co najważniejsze wspaniałą obsadę aktorską jak: Cezary Żak ( w roli wójta oraz księdza), Artur Barciś, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus, Piotr Pręgowski, Leon Niemczyk, Franciszek Pieczka, Marta Lipińska, Paweł Królikowski czy Ilona Ostrowska.... nie dla pseudoaktorów w stylu Mroczków czy Cichopek. Ranczo, trylogia Sami swoi czy U Pana Boga w... pokazują, że Polacy bardzo lubią oglądać seriale z akcją na wsi z dala od wielkich miast.


A. PRZEPIS AMATORSKI NA MAMROTA (wg Hadziuka)
Bierzemy truskawki, ile się da z jakiegoś pola. Jak mamy cierpliwość, to płuczemy. Wrzucamy do jakiegoś szklanego baniaka. Jak ktoś jest pedant, może przedtem oberwać szczypulki, czy jak tam to zielone się nazywa. Ale w sumie, po co. Potem podbieramy żonie cukier i posypujemy r11; ile się da, to wsypać. Korkujemy jakoś czy coś. Albo gazeta. Potem stawiamy na słońce i czekamy. Trzeba mieć cierpliwość, a nie żeby tego samego dnia. Po trzech dniach zlewamy, bez przesady z tą cierpliwością. Jak nie ma procentow, dolewamy czegokolwiek, co ma procenty. Mmmm. Pychota. Można spraszać kolegów.

B. PRZEPIS PRZEMYSŁOWY r11; OPRACOWANY PRZEZ HADZIUKA (na podstawie etykiety napoju winopodobnego r0;Mamrotr1Oczko
Problem wyjściowy r11; nie jest jasne, co bierzemy na początek. Etykieta tego nie wyjaśnia. Na pewno nie truskawki, bo za drogo. Kompot trochę za cienko. Może dżem? No to probujmy tak: słoik dżemu truskawowego do baniaka, potem sto litrów wody. Potem już ściśle wedlug etykiety r11; dodajemy acesulfan (tfu, nikt nie wie, co to jest, więc sypiemy tylko ze dwie garści), potem E330 (tak samo, śmialo), potem E150d i E122, cokolwiek by to bylo. Na koniec E202, czyli substancje konserwującą, choć Pan Bog wie jak r11; oraz dwutlenek siarki, pewnie żeby bylo mocne jak diabli. Co z tym dalej robić, etykieta nie wyjaśnia, ale coś mi się zdaje, że lepiej na slońce nie wystawiać, bo jak pieprznie, po chałupie śladu nie zostanie. Więc może lepiej tak: zamieszac delikatnie, potem wlać w rury, na pewno przetka jak zloto. Potem wrocić do przepisu A.

Źródło: http://ranczo.wikia.com/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona565 F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 17:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 333
Ostrzeżeń: 0
Postów: 146
Data rejestracji: 02.05.11
Medale:
Brak

Ranczo jest naprawdę ekstra. Szczególnie ławeczka i wójt, który "nawet gdy śpi to knuje". Ale czasami wieje nudą w Wilkowyjach. Ostatnio nie było zbyt ciekawie. Pierwsze 3 serie są najlepsze wg mnie .
__________________
Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie.


- Trudno - Felix machnął ręką. - Widziałem go.
- Ponurego Żniwiarza? - zapytał Net.
- W warunkach celowo generowanych złudzeń optycznych nigdy nie ma całkowitej pewności, co się zobaczyło. Ale prawie na pewno to był on.
- Celowo generowanych... - powtórzył Net. - Masz na myśli tę kulę, odblaski i stroboskopy?
- Tak.
- A jak mówisz na latarkę? Ręczny miotacz fotonów?

Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności

Nawet jeśli to już koniec,
Harry Potter na zawsze pozostanie częścią mnie... <3

Edytowane przez Czarownica24 dnia 19-06-2011 17:27
www.ladymalfoy.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 18:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Uwielbiam. "Ranczo" wspaniale ukazuje polką rzeczywistość w niekoniecznie zawsze krzywym zwierciadle.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~smierciozerczyni98 F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 19:07
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 162
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 25.05.11
Medale:
Brak

ja bardzo lubię, szkoda że już się skończyłSmutny
__________________
Od cnoty Gryfonów,
kretynizmu Puchonów,
I wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
chroń nas Slytherinie
Wyślij prywatną wiadomość
~1984 F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 19:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 23.05.11
Medale:
Brak

smierciozerczyni98 napisał/a:
ja bardzo lubię, szkoda że już się skończyłSmutny


W sierpniu planowane jest rozpoczęcie zdjęć do kolejnej serii Rancza, musisz po prostu zacisnąć ząbki i przeczekać do kolejnego roku.
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 20:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

<i>Ranczo</i> - lubię, uwielbiam, kocham! Zawsze oglądałem ten świetny serial komediowy po to, aby się odprężyć przed poniedziałkiem... Dobre były akcje "Ławeczka", "Popijanie Mamrota", "Wójt" i inne... Ogólnie najlepszy serial komediowy z Polski...
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 20:30
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Nie oglądam, ale zdarzyło mi się obejrzeć jeden czy dwa odcinki. Moja kuzynka uwielbia ten serial, ja w nim nie widzę nic ciekawego. Wolę seriale historyczne.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Therion F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 11-07-2011 22:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1016
Ostrzeżeń: 0
Postów: 451
Data rejestracji: 03.07.11
Medale:
Brak

Nie jest to arcydzieło, jednak swego czasu chętnie oglądałam :D
__________________
Hear The Sound
The Angel Come Screaming.

__
Pozdro Dla Ziomali Rozbawiony
Killjoys!
MAKE
SOME
NOISE



Scabior <3
http://huncwoci-marauders.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2014 20:49
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Uczucia mam mega mieszane. I sezonu praktycznie nie widziałem, bo sobie w duchu myślałem "kolejne badziewie o jakiejś wsi" - no ale z czasem nawet niektóre odcinki mnie bawiły. Uzmysłowiłem sobie chyba przy III sezonie Zszokowany, że gra tam super duet z Miodowych Lat - a potem, że ich żony też ;p ( Karol, Tadzik, Norkowa, Alina )...No szok ! Niektóre postacie naprawdę zabawne - tak jak ta Lodzia albo Czerpach właśnie. Inne mniej, jak to w serialu. Jednak popularność zyskał, i ma sporą liczbę fanów.

Mój ulubiony odcinek to ten, w którym mafiosi terroryzują Wilkowyje Oczko a potem wojenka wybucha ^^
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2014 21:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Jest to mój ukochany serial. Mogę oglądać powtórki i nigdy mi się nie nudzi. :D
Czasem tak na niego patrzę i myślę: "to jest właśnie Polska". Jest w nim wiele ukrytych przesłań, na które często nie zwracamy uwagi. A te problemy, z którymi zmagają się bohaterowie bardzo ładnie ( zazwyczaj pod koniec sezonu) podsumowuje pan Stach, siedząc na ławeczce i popijając Mamrota. xD
Z tego co wiem, serial się skończył. Nie będę pisać jak wyglądał ostatni odcinek, bo może ktoś będzie go chciał sam obejrzeć, ale wiem, że losy postaci potoczyły się w taki sposób, iż dalsze tworzenie odcinków byłoby bezsensowne. W sumie szkoda, będzie mi go brakowało. :(
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Bella Muerte F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2015 22:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 1
Postów: 403
Data rejestracji: 11.03.10
Medale:
Medal Medal

Nie jestem fanką, entuzjastką, nie śledzę serialu na bieżąco, ale fakt, że akcja dzieje się na lubelskiej prowincji, nie pozostaje dla mnie bez znaczenia ^^ .
Świetni, profesjonalni aktorzy, edukacyjna misja serialu, duży potencjał komediowy. Tylko że z serii na serię, a mamy już 9, serial staje się parodią samego siebie. Zaczyna irytować powtarzalnością schematów i przewidywalnością.
'Amerykanka' mogła by już lepiej mówić po polsku, bo Ostrowska niszczy w ten sposób swoją postać. Ale z drugiej strony mamy profesjonalistów: Artura Barcisia, Cezarego i Katarzynę Żak ( i wielu, wielu innych)w tym moje ulubione postacie: Klaudia Kozioł, wspaniała Marta Chodorowska^^ i Kinga, utalentowana aktorka młodego pokolenia Agnieszka Pawełkiewicz.
__________________
Take your protein pills & put your helmet on

Edytowane przez Bella Muerte dnia 16-05-2015 22:37
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT