Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 245
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Fotografia
Drukuj temat · Fotografia
~LilyPotter F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2010 12:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Bardzo lubię robić zdjęcia, ale to raczej jest amatorsko. Niby chodziłam przez rok na zajęcia fotoghraficzne w szkole, ale tam była prawie sama teoria. Nie mam jakiegoś znowu profesjalnego sprzętu, zdjęcia robie telefonem (Samsung, 3.2 MP) albo zaawansowanym kompaktem (też Samsung, trochę tandetny, dostaliśmy przy zakładaniu Internetu)

__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2010 19:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Bardzo lubię fotografować rodzinę, codzienne życie, krajobrazy... miałem kiedyś wyróżnienie z fotografii. Co by było, gdyby nie było aparatu...

Ogółem, pasjonuję się od pięciu lat. Ostatnio zacząłem fotografować różne zjawiska, a później przerysowywać je na kartkę papieru.
Zrobiłem takie pudełko 30kilowe, gdzie już połowa jest zapełniona plikami zdjęć.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
!Asik F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2011 23:35
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,186
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal

Wcześniej więcej fotografowałam. Teraz mniej czasu, więcej obowiązków. Ale mam nadzieję że się to w niedługim czasie zmieni. Zdjęcia można zobaczyć na:

http://www.wix.co...hotography
http://joannacora...

Chylę czoła przed starymi mistrzami. Cały czas się uczę i podglądam lepszych.
Czy chciałabym związać swoją przyszłość z fotografią? Raczej tak. Nie chciałabym pracować jednak w tym zawodowo. Fotografia to fajne hobby, odskocznia od codzienności dla mnie. Pracując w tym zawodzie, dla mnie, stracił by on wiele uroku. Lubię fotografię portretową, modę, beauty ale coraz mniej się w tym widzę. Podoba mi się bardzo reporterka i pokazywanie świata takim jakim jest. Co z tego wyniknie to się okaże.
__________________
"In heaven everything is fine" - Eraserhead, 1977

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać to tutaj: http://hogsmeade....ost_172074

Jeśli chcesz podyskutować o fotografii to zapraszam do mojej grupy społecznej: FOTOGRAFIA: http://hogsmeade....roup_id=93

Edytowane przez Asik dnia 10-02-2012 22:21
http://joannacora.fotolog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2011 22:51
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Jak większość wyrażających swe opinie osób, także bardzo lubię robić zdjęcia. Jest to moje hobby. Robię różne fotografie, ale najbardziej kocham przyrodę i zwierzęta i to im poświęcam najwięcej uwagi. Mam zwykła cyfrówkę, ale jak mówił mój profesor z zajęć o fotografii: "Ważne są umiejętności i dobre oko, a nie sprzęt, bo zdjęcia można zrobić byle czym".
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Granger F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 27-09-2011 09:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 161
Data rejestracji: 25.02.11
Medale:
Brak

Moja znajomość z fotografią trwa już jakieś cztery lata, odkąd w łapki wpadł mi mój pierwszy aparat, zwykła cyfrówka. Teraz mam lustrzankę, ale jak to wspominała Czarodziejka to nie jest ważne.

Na samym początku był wyjazd na mecz, skąd wróciłam ogólnie zafascynowana możliwościami aparatu Uśmiech potem zaczęłyśmy z koleżanką uskuteczniać "spacery fotograficzne" po mieście i od tamtej pory weszło mi w krew fotografowanie ludzi wokół, najlepiej kiedy nie mają o tym zielonego pojęcia, są zajęci własnymi sprawami, bo wtedy wychodzą najlepsze zdjęcia. No i cóż... mam zamiar dalej rozwijać się w tym kierunku. Może wezmę to pod uwagę przy wyborze kierunku studiów? Zobaczymy.
http://magnolia--crescent.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Hermioina98 F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 27-09-2011 10:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 644
Ostrzeżeń: 1
Postów: 217
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

Ja gdy widzę aparat skierowany w moją stronę to uciekam gdzie pieprz rośnie. Nie lubię jak mi się robi zdjęcia, bo nie jestem fotogeniczna. Mam siostrę cioteczną która ma fioła na punkcie robienia wszystkiemu i wszystkim zdjęć, tylko, że ani ona zdolna, ani te jej zdjęcia ładnie. Niestety zaraziła tym fiołem swojego brata i matkę (wujek się uchował, dzięki Bogu), więc jak kupimy coś nowego to jak się tylko o tym dowiedzą to zdjęcia chcą, ale nigdy ich nie dostają, taki mały odwyk. Uśmiech
Za to moja przyjaciółka i to lubi, a wręcz kocha i jest w tym naprawdę świetna. Od jakiegoś roku ma lustrzankę, ale pierwsze jej zdjęcia które ma na photoblogu były robione kompaktem. Zresztą sami oceńcie:
http://www.photob...hydraulik/

Jej dzieła. Na większości występuje jej siostra Ania, która jest po prostu śliczna (do chłopców: tak ma chłopaka z którym jest od jakiś 2 lat) Uśmiech
__________________
"Otwieram się na sam koniec."


media.tumblr.com/tumblr_lwegdi4Cj61qetyuv.gif

"Odbijam nie twą twarz ale Twego serca pragnienia."
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 27-09-2011 16:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Sama lubię robić zdjęcia- znajomym, podczas imprez, na spacerach, gdy widzę coś wartego uwagi (wtedy jednak wyciągam komórkę, bo nigdy nie mam przy sobie aparatu). Nie lubię, gdy ja jestem obiektem fotografowanym. Jestem niefotogeniczna, a na fotkach wychodzę jak skrzyżowanie salamandry z parapetem. Uważam, że najlepsze zdjęcia wychodzą, gdy nie uśmiecha się sztucznie do aparatu, tylko po prostu oddaje się ulubionym czynnościom i pasjom. Takie z zaskoku.
Wyślij prywatną wiadomość
~Blackie Black F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 06-10-2011 19:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 700
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 01.01.11
Medale:
Brak

Uwielbiam robić zdjęcia!
Tata i jego kolega zajmują się fotografią (tata bardziej dla zabawy, a kolega to profesjonalista), więc czasem mnie uczą i czasem sama pozuję Phi... Zależy, bo raz jestem tak nie fotogeniczna, że szok, a czasem to aż aparat sam się prosi o mnie w roli modelki Dowcipniś
Niestety wykazać się swoją zdolnością na 100% nie mogę, gdyż mój skromny aparacik jest dla mnie już nieco za skromny. Marzy mi się lustrzanka, choćby mała, ale żeby robiła zdjęcia zadowalające mnie Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~SweetSyble F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 11:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Fotografię uwielbiam. Ni żeby znowu tam, że jestem na wycieczce i fotobrafuję panoramę racławicką. Lubię porobić zdjęcia sobie, trakie w plenerach innym osobą. Interesuję się tym w wolnym czasie czytam książki z tym związane. Jest to dla m,nie rozrywką.

Jeśli chodzi o sprzęt. Jestem amatorką, nie pracuję na tym, nie zarabiam kasy. Po prostu robię to dla siebie, żeby mieć przyjemność. Dostałam jakieś parę lat temu mini aparat Lumix. Nie jest jakimś wypasionym aparatem ani nic takiego. Jest mały poręczny i zdjęcia robi jak na mnie fantastyczne!
__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 20:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Lubię fotografować, ale mam słaby aparat. Nie lubię jak ktoś robi mi zdjęcia, nawet jeśli są to sesje RozbawionyD ogólnie to najfajniejsze są takie, które przedstawiają życie codzienne. Siedzisz, robisz fotkę nawet kwiatom w doniczce, jedzeniu na talerzu... interesujące prawdę powiedziawszy.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Luniaczekk F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 19-02-2012 16:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 475
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 11.01.12
Medale:
Brak

Miłość do fotografii odziedziczyłam po moim kuzynie. Uśmiech Niestety mam póki co słaby aparat i nie mogę robić idealnych zdjęć,ale mam w planach kupienie lepszego sprzętu. Rozbawiony
__________________
24.media.tumblr.com/92ed4925adaeb35931b88c74b389d3b2/tumblr_mh5r1mKji71qglajzo1_r1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2013 16:24
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Mój tata jest fotografem z krwi i kości, ma wypasiony aparat, więc mam co oglądać i to lubię. Szczególnie dużo mamy zdjęć z różnych wyjazdów, ja z dzieciństwa. Osobiście jakoś zapału do fotografowania nie mam. Kiedyś coś mnie wzięło i poprosiłam o zakup małpki, ale po pół roku mi przeszło, a aparat zabieram ze sobą tylko na wyjazdy.
__________________
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2013 01:43
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Używam lustrzanki Canon 1000d z obiektywem 18-55 mm, nic specjalnego, ale dla mnie jest wystarczający. Przydałby się tylko lepszy obiektyw, może się dorobię jak już wyjdę z dołka finansowego. Jeśli chodzi o robienie zdjęć, to zdarza mi się robić fotorelacje na lokalny portal internetowy, specjalne umiejętności nie są do tego potrzebne. Najchętniej fotografuję dzieciaki, zwłaszcza 4-letnią córeczkę mojej kuzynki, bardzo wdzięczny obiekt. Czasem zgadza się długotrwałe "sesje" w zamian za możliwość obejrzenia siebie na ekranie komputera - rozbraja mnie to parcie na ekran.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2015 06:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

W tym momencie całym moim sprzętem jest Nikon Coolpix 5P10, to z tych większych kompaktów. Cudowny zoom - 42x, chociaż przy moich (głównie) makrach na wiele się nie zdaje.
Ostatnio - głównie natura, ptaki, rośliny. To jest takie najwierniejsze do fotografowania. Jeżeli się uda, robię zdjęcia w szkole na róznych imprezach, ale to raczej jednorazowe wyskoki, tam trochę się gubię i nie nadążam ze zdjęciami. Szczególnie jak dziesięć osób robi coś na raz, ty masz dla siebie cztery sale i korytarz do obskoczenia, chłopak z drugiego korytarza mniej więcej tyle samo, a jeszcze musicie lecieć na halę, bo nikogo tam nie ma - lekko hardcore, przez cztery godziny nabiegałam się tyle co przez tydzień w szkole.
W tym momencie zdjęć nigdzie nie publikuję, czasami wrzucę coś na swojego prywatnego facebooka. A i część zdjęć wyszło przez taki totalny przypadek - więcej w tym szczęścia, niż umiejętności, ale są.
Fotografię traktuję jako takie alternatywne hobby, zawsze fajnie jest gdzieś wyskoczyć z aparatem... Może kiedyś, jak już ogarnę świat konwentów, fotografowanie sesji też mi wyjdzie :-; Teraz się boje pytac, ot co. Marny by byol ze mnie fotograf, skoro boję się ptac, prawda?
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT