Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 426
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Kamień Filozoficzny
»»» Kamień Filozoficzny - marzenie szaleńca czy człowieka ambitnego?
Drukuj temat · Kamień Filozoficzny - marzenie szaleńca czy człowieka ambitnego?
~Nicolette F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 22:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

W życiu nie chciałabym posiadać takiego Kamienia! Widzę w nim same złe rzeczy; posiadanie grubej forsy, co doprowadza do wielkiego egoizmu i próżności. Nieśmiertelność niezbyt mnie pociąga, gdyż to by mnie zanudziło. Tylko się takiej rzeczy wystrzegać.
__________________
*

Inspektor Lestrade: W kolejnym życiu byłbyś dobrym przestępcą.

Sherlock Holmes: Tak, a pan świetnym policjantem.

Edytowane przez Ariana dnia 13-03-2009 20:28
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~GinyH F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2008 21:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 180
Ostrzeżeń: 0
Postów: 128
Data rejestracji: 22.12.08
Medale:
Brak

Ja osobiście uważam..Że np;. jak by się było w kimś zakochanym a było by się nie śmiertelnym to jaką się ma z tego przyjemność jak nie można "normalnie żyć" tylko np;. patrzeć się na smierć tej ukochanej osoby ..! ja nie chciała bym się patrzeć na to np. jak moja rodzina umiera a ja nadal żyję i jestem młoda itp;.no ale z drugiej strony to fajnie by było mieć taki kamień wieczne życie i mnóstwo kasy ..ale co z tego jak i tak nie masz się z kim tym szczęściem podzielić ..bo każdy kiedyś umiera;/ takie jest moje zdanie o kamieniu .. no ale z drugiej strony nie znam człowieka który chociaż na chwile nie chciał by się poczuc najbogatszym i nie chciał by długo i wiecznie żyć..!
__________________
Ginny
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady-In-Black1 F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Ravenclawu
Punktów: 430
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 29.01.09
Medale:
Brak

Nie chciałabym być posiadaczką Kamienia Filozoficznego. Pieniądze szczęścia nie dają, jak to mówią. Mało tego, duże pieniądze bardzo łatwo mogą przewrócić człowiekowi w głowie. A nieśmiertelność? Kiedyś na pewno zrealizowałabym wszystkie swoje cele i co potem? Nie zniosłabym życia bez celu.
__________________
Ja jestem zagadką,

której nikt rozwiązać nie może,

której sama rozwiązać nie mogę...
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry 14 F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 14:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 410
Ostrzeżeń: 1
Postów: 92
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

ja także bym nie chciał pieniądze to nie wszystko co do bycia nieśmiertelnym również bym nie chciał być nieśmiertelnym nie wiedziałbym co w tym czasie mógłbym robić (oprócz wchodzenia na tą stronę). Tak to była negatywna strona ale patrząc z drugiej strony czasami przydałoby się więcej pieniędzy ale co do nieśmiertelności zdania nie zmienieNiee
Wyślij prywatną wiadomość
~Olaa F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 15:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 362
Ostrzeżeń: 0
Postów: 145
Data rejestracji: 10.11.08
Medale:
Brak

Chciałabym mieć kamień, nie ze względu na złoto ale ze względu na nieśmiertelność. Ale warto przyznać że kamień nie da nam nieśmiertelności tylko bardzooooo długie życie.Prędzej czy później się skończy.
Ale nie powiem ...nie powiem...chciałoby się mieszkać w luksusach Oczko
__________________
Ohana znaczy rodzina, a w rodzinie nikogo się nie porzuca.
^^

Edytowane przez Olaa dnia 04-02-2009 15:24
Wyślij prywatną wiadomość
~Lucyfer F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 21:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 250
Ostrzeżeń: 0
Postów: 117
Data rejestracji: 19.09.08
Medale:
Brak

Chciałbym posiadać kamień i używać, a później sam bym skończył swoje życie w najdogodniejszym momencie.. (czyli jednak marzenie szaleńca)--- moje teżJęzyk
__________________
" The boy who lived "

31.07.1980
ark1985@wp.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Ann Black F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2009 16:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 0
Postów: 113
Data rejestracji: 25.01.09
Medale:
Brak

Ja osobiście chciałabym posiadać Kamień Filozoficzny. Ale nie korzystałabym z eliksiru życia, ponieważ długie istnienie mnie nie pociąga. Znudziłby mi się żyć w nieskończoność. Ale złota bym troszkę sobie zostawiła xD a resztę oddałabym biednym albo dałabym na jakiś charytatywny cel.
xD
__________________
`Panowie Lunatyk, Glizdogon, Łapa i Rogacz,. `
`zawsze uczynni doradcy czarodziejskich psotników,. `
`mają zaszczyt przedstawić. `
~MAPĘ HUNCWOTÓW~
...

Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego...

chce.to/content/celius/big.31451.A3AB98AD-B8DF-434E-9E38-06DEDFEC879E.jpg
`koniec psot ! `

Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobiasz Snape F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2009 02:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 982
Ostrzeżeń: 1
Postów: 281
Data rejestracji: 23.10.08
Medale:
Brak

Przyznam się, że bym go wziął. Ha, powiem najgłupszą rzecz, jaką mogę: "Użyłbym go do dobrych celów". Nie wiem nawet dla jakiej korzyści Kamienia... czy nieśmiertelność, czy bogactwo. Chyba raczej bogactwo. Mieć tyle złota. Nawet nie wielkie ilości mogłyby na prawdę... no, dać siana. A nieśmiertelność to prędzej bym użył gdybym np.: umierał, a wiedział, że muszę coś załatwić, że czegoś jeszcze nie zrobiłem. No i też dla chorych ludzi (gdyby chcieli). Ale to chyba nie to, bo może i nie umrą, ale raczej też nie będą zdrowi.
__________________
"Kiedy mówisz do Boga - jesteś religijny.
Gdy Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny"

House, M.D.



"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

Mt 25,40


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Ariana Malfoy F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 17:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1014
Ostrzeżeń: 1
Postów: 266
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Tak... Chciałabym go mieć. Jednak zdaję sobie sprawę że związane jest to z ogromną odpowiedzialnością i umiejętnością dobrych decyzji. Ale nie chciała bym nieśmiertelności... Nie... Przeżyć wszystkich i patrzeć jak wszystko się zmienia oprócz mnie? Nie.
__________________
PEOPLE LIKE YOU, ARE THE REASON PEOPLE LIKE ME. KILL PEOPLE
<><><><><><><><><><><><><>
Kiedy palec wskazuje niebo, głupiec patrzy na palec..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ej drogi Gościu pozdrawiam Cię Oczko A w szczególności pozdrawiam: Ami,
Lilly Luna Potter, Krzywołap 21, Emily Riddle, FeltonLover, Karola_94 Rozbawiony

^^^
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
...........................

___________
Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę,
ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

[ Winston Churchill ]
_._._._._._._.
Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)

-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

[img]img232.imageshack.us/img232/7993/rtamichaeljackson726489.gif[/img]
[img]img517.imageshack.us/img517/1659/1134425189fslytherinyy3.th.jpg[/img]img5.imageshack.us/img5/6710/herbslythpj5.gifimg525.imageshack.us/img525/6458/9444489.gif

Edytowane przez Souriant dnia 11-02-2009 18:03
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 12-05-2009 23:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Mi kamień filozoficzny nie jest z pewnością potrzebny. Wolę mieć tyle pieniędzy ile mam i być starszą z dnia na dzień. A nie mieć tyle pieniędzy ile mi się spodoba, i żyć wiecznie. To mi do szczęścia nie jest potrzebne. ; )
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 15-07-2009 13:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Oczywiście, że chciałbym mieć taki kamień. Myślę że nie szaleniec, ani człowiek ambitny, tylko każdy chciałby mieć coś takiego, choć nie chce się otwarcie do tego przyznać. Nie powiem, nie jestem obrzydliwie bogaty, dodatkowe fundusze na pewno by mi nie zaszkodziły. Nie pragnę jednak stać się obrzydliwym, egoistycznym snobem, jak w bajce "Kwiat paproci" (czy jak to tam szło), o nie, zapewniam Was. Z pewnością podzieliłbym się z tym moimi bliskimi i używał pieniędzy tylko w granicach rozsądku. Jeśli chodzi o nieśmiertelność... Hmm, wielkim plusem jest to, że można w każdej chwili zaprzestać picia eliksiru, jeśli się znudzi, a tego najwyraźniej moi koledzy powyżej nie wzięli pod uwagę. Więc jeśli miałbym taką możliwość, przedłużyłbym swój żywot o parę lat, zobaczył, jaki postęp zrobi nauka, nacieszył się jeszcze życiem. Mógłbym też przecież podzielić się nim z moimi bliskimi, Nicolas Flamel miał przecież żonę, a tego najwyraźniej również nie dostrzegliście.
Podsumowując - gdybym znalazł coś takiego w śmieciach, nie pogardziłbym Język
Wyślij prywatną wiadomość
~ron weasley 95 F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2009 14:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

ja bym chciał posiadać taki kamień bo bym mógł spróbować zrobić mikstury leczące ludzi na nieuleczalne choroby . nie robiłbym tego dla pieniędzy tylko po to aby leczyć chorych.
Wyślij prywatną wiadomość
~Shadyr F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2009 19:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 38
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Zachowałbym kamień i wolałbym bogactwo ponieważ nieśmiertelność jest niepotrzebna bo jak umrą nam bliscy to będziemy się smucić a tak umrzemy w swoim czasie kiedy będzie na nas czas, a bogactwo wole dzięki temu można wiele zdziałać i można pomóc ludziom którzy naprawdę tego potrzebują, można także dać lepsze warunki życia dla biednych oraz coś dla siebie także zdobyć więc wg. mnie jest to marzenie człowieka ambitnego który chce pomagać innym oraz tym którzy chcą mieć piękny dom bo wielu z was na pewno chciałby mieć piękny dom z np. fontanną w ogrodzie, i dzięki kamieniowi można byłoby to spełnić. Szkoda tylko że nie istnieje Oczko
__________________
Shadyr
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily Evans F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2009 20:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 01.06.09
Medale:
Brak

Ja bym go nie chciała. Pieniądze w życiu nie są najważniejsze czasami tylko bardzo pomagają. Ale z drugiej strony jak by się je miało mogło by się pomóc wielu ludziom którzy pieniędzy nie mają. Życie wieczne...A co z przyjaciółmi , rodziną, bliskimi? Patrzylibyśmy jak jeden po drugim umierają. Nie da się wyrazić jakie byłoby to okropne. Ja tam wole dożyć tyle ile mam dożyć.
Wyślij prywatną wiadomość
~gamon F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2009 23:24
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 38
Ostrzeżeń: 5
Postów: 124
Data rejestracji: 05.08.09
Medale:
Brak

Od zarania dziejów rodzaj ludzki dążył do zrównania się z istotą Absolutu. Tym samym, pragnął zagłębić się w czeluście nieskończoności i bezmiaru. Wykroczyć poza nie. Schwycić w swą dłoń nieśmiertelność. Poznać tajemnicę wszechstworzenia i wszechistnienia. Utonąć w głębinach władzy i wiedzy - dwóch rzeczy, których niezmiennie pożąda. Aby je osiągnąć potrzebował boskiego substytutu, fragmentu świetlistej egzystencji - w tym wypadku kamienia. Nieistotnego i niepięknego, który, skryty pod szatą pospolitości, pozostawałby niezauważony.
Próbowało odkryć go wielu. Arnold de Villanova, Rajmundus Lullus, Michał Sędziwój, czy Jack Black, to tylko niektórzy z nich. Ich wysiłki spełzły na niczym. Gdy nadzieja zdawała się już ulatniać niczym gaz ziemny w kopalni "Halemba", pojawił się on. Jedyny i niepowtarzalny. Posiadający moc. Nicolas Flamel.
Ów genialny uczony, żyjący na przełomie XIV i XV wieku, jako pierwszy ogłosił powodzenie swoich dociekań i zwycięstwa w krucjacie na rzecz ludzkości. Świat oszalał. Upadła wiara w dotychczasowe przekonania. Pojawiły się nowe religie, sekty i stowarzyszenia, zaś te już istniejące, a którym dotąd się nie powodziło, dostrzegły swoją szansę na wyjście z mroku. Wszystkie one poczęły podkreślać swoje korelacje ze słynnym alchemikiem. Same bowiem dążyły do poznania tajemnicy Kamienia Filozofów i wykorzystania jej do własnych, często bardzo mrocznych, celów. Zwycięzcą w tym, zdawałoby się irracjonalnym wyścigu, okazał się być Prieuré de Sion, Zakon Syjonu, którego Wielkim Mistrzem okazał się był być sam Nicolas Flamel.
Kolejne lata były dla Flamela pomyślne. Niezmierzone precjoza, których stał się właścicielem miały być dowodem na faktyczne istnienie mitycznego artefaktu. Informacje te potęgowały wieści, że mimo nieustannego upływu czasu Flamel miał się dobrze. Przyłapano go nawet na porannym joggingu, kiedy to biegał nago po podwórzu swej willi, wywijając zawadiacko fallusem w kierunku przechodniów. Słynny alchemik zdawał się był mieć wszystko.
Minęło stulecie, a Flamel wciąż dziarsko stąpał po ziemskim padole. I wtedy nastąpił kryzys. Pierre Dzący, Francuz o polskich korzeniach, opublikował na łamach prasy artykuł kompromitujący alchemika i Zakon Syjonu. Okazało się, że tak wielbiony i czczony przez masy ziemski bóg, był zwykłym oszustem. Majątku dorobił się na malwersacjach finansowych związanych z wygnaniem diaspory żydowskiej z Paryża oraz spekulacjach mieszkaniowych. Co więcej okazało się, że Nicolas Flamel nie żyje od przeszło 80 lat, zaś powiązany z Zakonem Syjonu rozbity, lecz wciąż funkcjonujący Fratres Militiae Templi, Pauperes Commilitones Christi Templique Salomonie, regularnie podstawiał zmiennika.
Prawda wstrząsnęła podwalinami ówczesnego światopoglądu. Flamel był oszustem. Kamień nie istniał. Tajemnica Absolutu oddaliła się poza krawędzie poznania...

W świetle powyższego wywodu jasno widzimy, że kamień filozoficzny nigdy nie istniał. Ciężko jest zatem deliberować na temat jego użyteczności i hipotetycznego przeznaczenia. Myślę jednak, że gdybym go posiadał, użyłbym go do przejęcia władzy i siania terroru. Zły
Edytowane przez gamon dnia 06-08-2009 23:26
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2009 23:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Jeżeli kamień miałby dać mi złoto albo nieśmiertelność, to nie, dziękuję. Kupa pieniędzy aż tak bardzo mi nie jest potrzebna, bo przy fortunie człowiek może oszaleć i bardzo się zmienić. A nieśmiertelna nie chciałabym być. Natomiast gdyby kamień miał moc uzdrowić człowieka lub zrobić coś podobnego, to wtedy bym się skusiła.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 13-12-2009 10:33
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Nie chciałabym mieć Kamienia Filozoficznego, ponieważ nie chce żyć kilkaset lat i widzieć, jak inni umierają. A bogactwo niezbyt mnie interesuje, bo pieniądze szczęścia nie dają.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 13-12-2009 11:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Ja chciałabym mieć Kamień Filozoficzny (oczywiście jeśli naprawdę by istniał). Życie wieczne... Fajnie by było. Bogactwo to tak średnio, ale przecież mogłabym kupować markowe ciuchy i wielki dom z basenem xD a reszta poszłaby na jakieś organizacje.
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2010 19:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Nie chciałabym kamienia z paru prostych powodów:
Po pierwsze: Bogactwo nie jest jakoś specjalnie kuszące
Po drugie: Jak to zauważył Daven, życie wieczne z czasem stałoby się nudne
I po trzecie: Mając taki kamień, jak żyć w spokoju? Można wpaść w paranoję podobną do paranoi profesora Alostora Moody'ego
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2010 20:11
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Kasa szczęścia nie daje, tak samo... po co długa egzystencja? Bez śmierci człowiek nie jest "pełny". Poza tym, trzeba by było być chorym, by użyć "kamyka", nie wiedząc o konsekwencjach. Kamień nie dałby szczęścia, ba, nawet by je odebrał.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT