Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 323
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Dyskusja ogólna
»»» Czego według Was nie powinni zmieniać twórcy filmu?
Drukuj temat · Czego według Was nie powinni zmieniać twórcy filmu?
~Domaa F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2010 23:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Mi ogólnie nie podoba się sam fakt, że reżyser robi sobie co chce z filmem. Jak zostało napisane tak powinno i wyglądać. Często denerwuje mnie to, że czekam z niecierpliwością na film i czekam na jakiś moment z książki, a go po prostu nie ma, albo że w ogóle zmienią osobę w danym momencie czy coś. Bardzo brakowało mi organizacji WESZ (wszy). Zawszę się śmiałam z tego w książce, a w filmie tego po prostu nie było ; o
Wyślij prywatną wiadomość
~Lord Mateusz F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2010 17:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem pocałunek Harry`ego i Ginny powinien być jednak w opokoju wspólnym, to by było o wiele emocjunujące.
Nie było w ogóle pogrzebu Dumbledore`a, a to wydarzenie było bardzo ważne i ciekawe.powinni wycinać scen które mają jakieś powiązanie z późniejszymi tomami Harrego. No ale muszą wycinaćpocałunków, zmiana Nevilla ze Zgredkiem ( ze skrzelozielem i z pokojem życzeń ), zamiana Cho z jej przyjaciółką Mariettą ( z tym kto wydał Gwardię Dumbledora), nie było pogrzebu Dumbledore'a, wycięli WESZ, usunęli wiekszosć szlabanów, wspomnienie Snape'a, relacje między postaciami
__________________
Mateusz
Wyślij prywatną wiadomość
~Feliks F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2011 16:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 630
Ostrzeżeń: 0
Postów: 94
Data rejestracji: 12.08.10
Medale:
Brak

Pod wątkiem : "Różni reżyserzy - dobrze czy źle?" wyraziłam mniej więcej swoją opinię na temat zmian, których dopuścili się twórcy filmowi i to co najbardziej mnie drażni to przekształcenie osobowości bohaterów oraz relacji, które ich łączą.

W przypadku zmiany osobowości nie trzeba szukać daleko, wystarczy zerknąć na głównych bohaterów. Dumbledore, który miał być pogodnym, dobrotliwym staruszkiem przedstawiony jest od trzeciej części jako srogi starzec z nadpobudliwością. Harry miał być osobą niecierpliwią i ciekawską, a w filmie pokazany jest jako sztywniak bez jakichkolwiek emocji, no chyba, że obojętność zalicza się do takowych. Ron i Hermiona najbardziej odzwierciedlili książkowe wzorce w pierwszych dwóch częściach, tymczasem twórcy zdecydowali się wyeksponować urodę Hermiony, pozostawiając intelekt w tyle, a z Rona, z filmu na film, coraz bardziej starają się zrobić idiotę. Ginny powinna być żywiołową i piękną dziewczyną, a na ekranie doczekaliśmy się małomównej i nijakiej szarej myszki. Postać Neville'a jako odwiecznego niezdarę i pechowca postanowili niemal całkowicie wyeliminować, chociaż pełnił on ważną rolę w powieści. Można tak wymieniać i wymieniać, ale wolę skupić się na reszcie.
Z kolei relacje są bardzo spłycane. Właściwie nie widać braterskiej zażyłości między Harrym i Ronem. Hermiona podchodzi do Pottera raz agresywnie raz zupełnie beznamiętnie (całe szczęście, że w VI i VII ich kontakty ulegają poprawie). Natomiast przyjaźń między Ronem i Hermioną zostaje pozbawiona emocji, które z pewnością stanowiły ciągłe kłótnie i sprzeczki. W filmie tego nie ma. Relacje między Potterem a Profesorem czy Snape'm także do udanych nie należą, gdyż zabrakło w nich tych uczuć, którymi Harry darzył obu mężczyzn.

Również wszystkie usuwane sceny, które dla reżyserów wydawały się zbędne, a które stanowiły nie raz kluczową rolę w książkach są dla mnie nie do przyjęcia. Mowa tu między innymi o braku wyjaśnienia kim byli Huncwoci, braku stowarzyszenia WESZ, zredukowanie wspomnieć Snape'a tudzież Dumbledore'a, brak walki w VI części czy też pogrzebu Albusa.

Jeśli chodzi o pocałunki filmowe - najwyższych lotów one nie są, a to zapewne za decyzją o zmianie ich scenerii (jak to zostało wspomniane). Także sztywne podejście aktorów wiele ma do czynienia w tej kwestii. Ufam jedynie, że pocałunek Rona i Hermiony, mimo przeniesienia go do Komnaty Tajemnic, będzie nas satysfakcjonował.
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Uśmiech

Edytowane przez Feliks dnia 04-02-2011 16:32
Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2011 09:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

Pocałunek Ginny i Harry'ego oraz Neville który dał Harry'emu skrzeloziele zamiast Zgredka.
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 20-06-2011 15:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Nie rozumiem po co reżyserzy inaczej i w innych miejscach pokazywali sceny w filmie. Czy to takie trudne pokazać pogrzeb Dumbledora!! Denerwuję mię to trochę. Ale ja się cieszę że w ogóle jest film na podstawie książki i nie jestem wybredny Uśmiech
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
~Dracon_Malfoy F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2011 16:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 512
Ostrzeżeń: 1
Postów: 211
Data rejestracji: 08.07.11
Medale:
Brak

Mnie najbardziej zdenerwowali w Czarze Ognia kiedy to Neville dał Harremu skrzeloziele a nie Zgredek , to bardzo dużo zmieniło ponieważ to "sztuczny "
Moody kazał Zgredkowie czy coś w tym stylu .

__________________
sp2.fotolog.com/photo/2/39/19/raahrestart/1295360648985_f.jpg



Mądrości Doumbledora
Wytrwałości Snepa
Poczucia prawdy Hermiony
Prawości Percye'go

Dopomóż nam J.K Rowling
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna__Lovegood F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2011 20:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 1
Postów: 74
Data rejestracji: 06.08.11
Medale:
Brak

Według mnie nie powinni nic zmieniać , no ale wiadomo nie da się wszystkiego dopasować do książki Oczko
__________________
To jest świat magii , pamiętaj o tym . Wszystko co jest niewyjaśnione jest z pewnością czarną magią
Wyślij prywatną wiadomość
~Miss Granger F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2011 20:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 91
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 30.07.11
Medale:
Brak

Nie powinni wycinać:
1. Pogrzebu Dumbledora. To jest kluczowy moment!!
2. Rozmowy w skrzydle szpitalnym, tuż po śmierci. Na tym się najbardziej wzruszyłamJęzyk
3. 1 bitwy o Hogwart.
4. Quidittcha w ZF. To takie fajne momenty!.
W OGÓLE NIC NIE POWINNI USUWAĆ!!! Język

__________________
MHG.
Wyślij prywatną wiadomość
~stokrotka251 F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2011 15:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 113
Ostrzeżeń: 0
Postów: 30
Data rejestracji: 11.11.10
Medale:
Brak

Mi w IŚ w 2 części nie podobało się to że śmierć Snape'a nie była w wrzeszczącej chacie tylko gdzieś nad jeziorem. a z drugiej strony podoba mi się to że był dłuższy pościg Voldemorta za Harry'm. ale też rozczarowało mnie to że ta scena która była na zdjęciach i w zwiastunach nie było jej w filmie i to tak skrócili chodzi mi o scenę jak Voldemort pyta się Harry'ego czemu żyje i jest to na wieży zegarowej... a tak bardzo na to liczyłam zawiodłam się bardzo na tej scenie

a to co nie powinni wycinać to jak zaczęłam bym pisać z każdej części to dużo czasu by mi to zajęło a z drugiej strony nie chce mi się tyle pisać
__________________
Niektórzy mówią, że Harry Potter się skończył.
Ale nie mają racji.
Harry Potter będzie trwać wiecznie.
W naszych sercach .
Harry Potter always in ours hearts

Edytowane przez stokrotka251 dnia 31-08-2011 15:10
Wyślij prywatną wiadomość
~Oksan Weasly F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2011 18:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 209
Ostrzeżeń: 2
Postów: 135
Data rejestracji: 10.09.11
Medale:
Brak

Mnie to wkurza,że jest inaczej w filmach.Wolałabym,żeby było tak jak w książkach.
No może wtedy by było dłużej,ale przynajmniej moglibyśmy oglądać naszego faworyta więcej.
__________________
"Są różne rodzaje męstwa. Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoła wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom."

"Ostatecznie, dla należycie zorganizowanego umysłu, śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody."

"Myślisz, że umarli, których kochaliśmy, naprawdę nas opuszczają? Myślisz, że nie przypominamy sobie ich najdokładniej w momentach wielkiego zagrożenia?"

" ( ... ) to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."


"Nie żałuj umarłych(...). Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości."



ALBUS DUMBLEDORE!

POZDRAWIAM GRIFFINDOR!
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2012 21:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

Najbardziej szkoda mi zagadek w części 1 i 4. W części 1 wycięli zagadkę z eliksirami, a w 4 zagadkę sfinksa. Wycięli jeszcze to, że Harry w 4 części spacerował w nocy po korytarzu i znalazł go Szalonooki/Crouch.jr i Harry oddał mu Mapę Huncwotów więc jakby przyczynił się do niektórych złych uczynków zamaskowanego śmierciożrcy. Szkoda też, że wycieli sklątki tylnowybuchowe i tą wielką sklątkę w labiryncie bo byłoby pewnie bardzo zabawnie =).I także ja zgadzam się co do pocałunków.Nie powinny być przenoszone. W części 5 najbardziej szkoda, że ominęli ten moment kiedy Harry i George pobili Malfoya i zostali za to dożywotnie zdyskwalifikowani. A w części 6 najbardziej szkoda mi bitwy śmierciożerców z przyjaciółmi Harry'ego i szkoda też, że tak skrócili wydarzenia na wieży astronomicznej bo w książce zajęły one cały rozdział.Szkoda mi też oczywiście pogrzebu Dumbledore'a.W ogóle 6 część jest na maksa zmieniona,a (ciągle powtarzam to słowo) szkodaSmutny.

__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Wezzly F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2013 15:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 58
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 30.12.12
Medale:
Brak

nie podobało mi się wycięcie Zgredka z 4 części i mieszanie niektórych wypowiedzi i przydzielanie je komuś innemu
__________________
"- Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań."

hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorf.gif


d.asset.soup.io/asset/3881/2589_021f_390.jpeg
Wyślij prywatną wiadomość
~bellatriksss F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2013 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 22.12.12
Medale:
Brak

emm .. pogrzeb Dumbledora i pocałunek Ginny i Harrego w pokoju wspólnym ; o
bellatriksss dodał/a następującą grafikę:
1999016.gif
[845.56KB]
Wyślij prywatną wiadomość
~Eternal_Metal_ F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2013 16:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 1
Postów: 61
Data rejestracji: 04.01.13
Medale:
Brak

Nie podobało mi się, że dużo zasług Zgredka przypadło Neville'owi, pominięto zagdaki w 1 i 4 części. Zdenerwowało mnie również całkowite skrócenie i uproszczenie wątku rodziny Crouche'ów (nie było Mrużki, wzmianki o szaleństwie Croucha). Pominięto również szpital św. Munga.
__________________
"Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie."

i102.photobucket.com/albums/m106/aleks20/metallica_ridelightning.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny03 F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2015 11:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 93
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 29.12.14
Medale:
Brak

W szóstej części nie powinni wycinać pogrzebu Dumbledore'a i walki w Hogwarcie
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
Od wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów


Chroń nas Gryffindorze!!!


''Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie srótem na jego spotkonie''

J.R.R.Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT