Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 291
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» Soczewki
Drukuj temat · Soczewki
~Peepsyble F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 15:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kurczę, nie wiedziałam gdzie wstawić, ale chyba tylko tu pasuje.

Nosicie soczewki? Może wolicie okulary? Jakie plusy, a jakie minusy soczewek? W jakiej mniej więcej cenie są soczewki? Warto?
Słyszałam, że wkładanie boli, ale nie wiem co o tym myśleć, bo mój tata posiadał (może i jeszcze posiada, nie wiem) i wiele razy widziałam jak wyjmował/wkładał i jakoś okrzyków bólu nie słyszałam.

Aktualnie zastanawiam się nad soczewkami. Mam okulary, których nie znoszę nosić, bo są obrzydliwe. Mama nie ma do mnie siły, bo za nić w świecie nie chcę ich nosić publicznie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2009 15:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

Witam w klubie. Też powinnam nosić okulary, ale ich nie lubię i publicznie raczej ich nie noszę ;p Soczewki...hmm...próbowałam, ale jakoś tak nie dla mnie to jest...no zakładanie było niezbyt przyjemne, nie żeby jakoś super bolało, ale no...trzeba się przyzwyczaić...
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤

Edytowane przez Tonks2812 dnia 19-01-2010 18:25
Wyślij prywatną wiadomość
~Galais F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2009 15:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 24
Ostrzeżeń: 1
Postów: 16
Data rejestracji: 28.11.09
Medale:
Brak

Soczewki, uh... Sama noszę okulary od paru lat, nie znoszę ich, ale bez nich jestem ślepa jak kret. Dlatego kiedyś skusiłam się na wypróbowanie soczewek miesięcznych. Z tego co pamiętam wybrałam trochę droższe, ok. 20 zł, ale najtańsze chodziły po kilka złotych, nie mam pojęcia ile mogę kosztować takie na stałe.
Tak czy inaczej dopiero wtedy okazało się, że mam absolutną fobię na punkcie wkładania czegokolwiek do oka.
Więc... moje kontakty skończyły w nieużywanej wazie na zupę.
Co do bólu... tak naprawdę to tylko takie irytujące wrażenie, trudno to określić.
__________________
G. U. Verne


- Dobrze rozumiem? Mamy w środku nocy iść do lochów, nie znając hasła dostać się do pokoju wspólnego ślizgonów i skopać im tyłki bez żadnego racjonalnego powodu? Dla mnie bomba!

Edytowane przez raven dnia 11-04-2013 18:04
Wyślij prywatną wiadomość
~Leanne F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2009 16:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 62
Data rejestracji: 22.10.08
Medale:
Brak

Ja noszę soczewki od czerwca i jestem zadowolona. Owszem, na początku bolało, a raczej szczypało - przecież wprowadzasz ciało obce do oka, to dla niego tak, jakby ci coś wpadło, ale idzie się przyzwyczaić. Po prostu jak wkładałam soczewkę na początku miałam odruch zamknięcia oka - a przecież o włożeniu puszczasz delikatnie dolą powiekę, a potem górną. Obecnie w ogóle nie czuję bólu, gdy zakładam soczewki. Moje oko się przyzwyczaiło.
Cena soczewek jest różna. Ja mam zwykłe, bez żadnych koloryzujących i płacę 35 zł za parę, a jedna para jest na miesiąc.
Uwielbiam soczewki - nie parują, nie brudzą się, deszcz ci się nie rozpryskuje. Jedyny minus to ich cena i to, że musisz poświęcić około 10 minut na ich założenie Oczko
__________________
Optymistka z nutą pesymizmu xD
http://leanne444.deviantart.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2009 17:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Ja mam okulary i nigdy się na nie nie skarżyłam. Chciałam kiedyś soczewki, ale ich cena... wyperswadowała mi je z głowy. Ale mój kolega nosi soczewki i nie skarży się, więc chyba to nie jest takie złe Uśmiech
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2009 22:52
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Ja mam na razie okulary - ale planuję, gdy będę o 3 - 4 lata starsza nosić soczewki. Jeszcze nie próbowałam (okulista mi nie kazał), ale chciałabym spróbować.
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-06-2010 20:55
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Kiedyś, nie wyobrażałam sobie noszenia soczewek - problem z ich zakładaniem, zdejmowaniem. Jednak ostatnio, coraz bardziej się do nich przekonuję. Noszę okulary, do dali, ale tylko na lekcji, bo ich wprost nie znoszę - i wcale wraz z czasem ich noszenia, bardziej się nie przyzwyczaiłam. Nie lubię w nich przede wszystkim w chodzić, więc ich nie wyjmuje bądź i wcale nie zabieram ze sobą na miasto. Jestem przede wszystkim tego ciekawa, a poza tym chciałabym kiedyś założyć jakieś kolorowe.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Promitet F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 12-06-2010 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 566
Ostrzeżeń: 1
Postów: 100
Data rejestracji: 19.03.10
Medale:
Brak

Peepsyble napisał/a:
Kurczę, nie wiedziałam gdzie wstawić, ale chyba tylko tu pasuje.

Nosicie soczewki? Może wolicie okulary? Jakie plusy, a jakie minusy soczewek? W jakiej mniej więcej cenie są soczewki? Warto?
Słyszałam, że wkładanie boli, ale nie wiem co o tym myśleć, bo mój tata posiadał (może i jeszcze posiada, nie wiem) i wiele razy widziałam jak wyjmował/wkładał i jakoś okrzyków bólu nie słyszałam.

Aktualnie zastanawiam się nad soczewkami. Mam okulary, których nie znoszę nosić, bo są obrzydliwe. Mama nie ma do mnie siły, bo za nić w świecie nie chcę ich nosić publicznie.


Ja tam noszę soczewki , ale nie że nie widzę . Noszę bo zmieniam kolor tęczówki . Serio to działa . Na ogół mam niebieskie oczy , ale ostatnio zmieniłam na zielone . To nic nie boli , więc nie tylko na specjalne okazje zmieniam . Na co dzień też noszę . Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2010 08:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja tam noszę soczewki , ale nie że nie widzę . Noszę bo zmieniam kolor tęczówki . Serio to działa . Na ogół mam niebieskie oczy , ale ostatnio zmieniłam na zielone . To nic nie boli , więc nie tylko na specjalne okazje zmieniam . Na co dzień też noszę .

Słyszałam o takich i jestem na dobrej drodze przekonywania mamy. W sumie nie tyle przekonywania, ile błagania o pieniądze. Też jestem ciekawa zielonych, ja mam piwne i nie lubię ich jakoś specjalnie. Z czystej ciekawości mam ochotę takich poużywać, ale zapewne w wakacje. ^^

Edytowane przez Peepsyble dnia 13-06-2010 08:54
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2010 10:06
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Słyszałam, że wkładanie boli, ale nie wiem co o tym myśleć


Bzdura, nie boli ani trochę. ;p Jedynie raz - sama nie wiem jakim cudem - włożyłam jedną soczewkę odwrotnie i było to trochę niewygodne, ale jak czujesz, że coś nie w porządku to zawsze możesz je wyjąć i sprawdzić coś się stało.

Ja noszę soczewki od czerwca i jestem zadowolona. Owszem, na początku bolało, a raczej szczypało - przecież wprowadzasz ciało obce do oka, to dla niego tak, jakby ci coś wpadło, ale idzie się przyzwyczaić.


Może zależy od indywidualnej tolerancji, ale ja nie czułam żadnego szczypania czy bólu, gdy zaczęłam ich używać. Raz tylko pamiętam, że czułam ból po włożeniu soczewki, ale to sama byłam sobie winna, bo uszkodziłam ją sobie paznokciem, nie zauważyłam tego i włożyłam ją do oka a soczewka nadawała się tylko do wyrzucenia. Teraz opanowałam wkładanie soczewek do perfekcji nawet z moimi długimi paznokciami, których na pewno się nie pozbędę. ^^

Jedyny minus to ich cena i to, że musisz poświęcić około 10 minut na ich założenie


Nie przesadzajmy. ;p Jak się osiągnie wprawę to nie zajmuje to nawet pół minuty. Jednak nigdy nie zapomnę, gdy pierwszy raz je zakładałam - obrzydzenie było dla mnie trudne do przełamania, ale się udało.

Ja nie wyobrażam sobie ciągłego noszenia okularów, bo kiedyś mój wzrok był idealny i nie musiałam go korygować. Później niestety lawinowo posypało się wszytko i zmuszona byłam do tego, by zacząć używać okularów. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na soczewki - co prawda trzeba liczyć się z ich ceną i odpowiednim dbanie o nie, ale według mnie naprawdę warto, bo komfort jest ogromny (przynajmniej dla mnie). Oczywiście soczewek nie powinno się nosić całymi dniami, czasami zdarza się, że oczy przestają je tolerować (tego boję się najbardziej) i trzeba trochę uważać z soczewkami, jeżeli zamierza się kiedyś robić laserową korekcję wzroku. Nie wiem czy już spróbowałaś używać soczewek, ale moim zdaniem naprawdę warto.
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2010 19:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

nosze soczewki pod wpływem nagłego stwierdzenia, że w okularach mi brzydko, ponadto ojciec w nagłym napływie uczuć nadopiekuńczych zafundował mi jakieś takie niewydarzone, co ciemnieją na słońcu - po grzyba to komu? głupio wygląda a słońce i tak świeci na oczy nad oprawkami. Jakiś czas psułam sobie oczy chodząc bez niczego, w końcu dostałam te upragnione soczewki... toryczne. Bo mam astygmatyzm. Nijak tego się nosić nie dało. Oczy wysychały mi co pół mi nuty i w efekcie widziałam mniej niż zupełnie bez nich. Wróciłam do nienoszenia okularów. Po jakimś czasie rodzinka znowu mi ufundowała soczewki, ale uparłam się, że chcę kolorowe, co w przypadku torycznych odpadało... Kolorowe dlatego, że miałam dość swoich oczu o nijakiej barwie, ni to szarej, ni niebieskiej ni zielonej. Na szczęście była możliwość zrobienia sztuczki - zwykłe soczewki, tylko o większej mocy. Jakimś cudem, widziałam w nich lepiej niż w torycznych. Tak też więc mam zielone soczewki, które nosze do szkoły. Teraz, w wakacje nie nosiłam, bo po co - po domu nosze okulary, na dwór mi nie potrzebne. Oczy już mi tak na szczęście nie wysychają, tym bardziej, że mam kilkaset rodzajów sztucznych łez na podorędziu.

Na początku zakładanie i owszem, wychodziło mi kulawo. Ale szybko się nauczyłam. Zwykłe soczewki zdejmują się i zakładają trochę trudniej niż toryczne, bo nie są tak sztywne, więc musze przed szkołą wstawać trochę wcześniej. To wcale nie boli, chyba że wsadzisz sobie palec z rozmachem Oczko

Największe jajca były jak zgubiłam soczewkę. Patrzę w domu, wsadzam se palca do oka, chcąc wyjąć - a tu nie ma. Musiała wypaść, a ja tego nie zauważyłam Oczko

Co prawda to trochę drogo wychodzi, ta cała higiena, ale czego się nie robi dla próżności? Oczko
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Larinne F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2010 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2021
Ostrzeżeń: 1
Postów: 124
Data rejestracji: 21.07.10
Medale:
Brak

Ja nie mam wady wzroku i nie muszę nosić okularów ani nic, ale nosiłam kiedyś kolorowe soczewki. Fioletowe, jakoś tak mnie ujęły i kupiłam. Potem miałam mały problem bo mi oczy zaczęły łzawić i musiałam je odłożyć, to jednak nie dla mnie, chociaż fajnie oczka wyglądają ;DD
__________________
Miłość opiera się na paradoksie - to tak jakby kurwa była dziewicą .
Jędzowata i uparta, egocentryczna i neurotyczna, stanowiła modelowy przykład trudnego charakteru.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? http://hogsmeade....rowstart=0

Edytowane przez Larinne dnia 29-08-2010 20:06
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2010 21:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Ja nie mam żadnej wady, ale nosiłam przez jakiś czas piwne soczewki, bo normalnie mam niebieskie oczy i zawsze chciałam mieć piwne. Co do problemów z soczewkami to trochę ich miałam, ale to wynika z mojej głupoty. No więc mnie to nic nie bolało, bardziej bym powiedziała, że łaskotało. Nosząc je miałam przynajmniej zajęcie na lekcji. Zamykałam oko, dotykałam powieki i poruszałam soczewką, a ona tak fajnie "spływała", jednak wyzwała mnie nauczycielka, że nie uważam i musiałam przestaćJęzyk Co do problemów to miałam dwa, nie trzy. Pierwszy: Byłam tak wykończona, że zapomniałam zdjąć soczewek na noc i rano czułam się niekomfortowo, miałam suche oko i wtedy mnie trochę, hm... tak jakby szczypało, drugi przykład: Jak koleżanka z ławki wymachiwała ołówkiem i wsadziła mi go w oko(a był to ołówek z wkładanym rysikiem) i musiałam jechać do lekarza, ponieważ nic nie widziałam i nie mogłam zdjąć soczewki, a jak zdjęłam to miałam zamazany obraz i okazało się, że miałam coś przerwane, ale już zapomniałam co to było, chyba siatkówka, czy coś. Na początku przy malowaniu rzęs było trudno, ponieważ zdarzało się, że za bardzo szczoteczkę wkładałam do oka i później był problem. Co do ściągania i zakładania to nie jest długo, niecała minuta, nie czułam bólu, za ile są nie wiem, bo zawsze dostawałam w prezencie. Jednak już nie noszę soczewek, bo mama nie chce mi już kupić. Polecam.Rozbawiony
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2011 15:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Moja siostra nosi soczewki kontaktowe i mówi, że nieźle się w nich czuje. Występuje jedynie prawdopodobieństwo ich zgubienia, ale trzeba być chyba na prawdę roztargnionym. Z początku miała okulary, ale uznała, że jej przeszkadzają i ciągle kręci jej się w głowie, więc postanowiła je wymienić na właśnie soczewki. I nie popełniła błędu.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~SweetSyble F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2012 17:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Ja nie posiadam ani okólarów, ani soczewek. Jednakże mam brata, który nosi soczewki i okulary (oczywiście nie jednocześnie). Na samym poczatku, trzeba się przyzwyczaić. W pierwszym tygodniu bratu, ubieranie soczewek zajmowało ok. 30 do 40 minut. Potem mu szło jakoś szybciej. Jednak nie myślcie, że jak macie soczewki, to okulary z przyjemnością lądują w koszu. Brat zakłada je do szkoły lub na WF, ale jak przychodzi ze szkoły to je zdejmuje. Utrzymanie takich soczewek jest trudne, bo wymaga wielkiej higieny. Soczewki nie są drogie, jedna kosztuje ok. dwudziestu pięciu złotych, ale są to półroczne (bądź miesięczne?).
Soczewki opłaca się mieć, ale okulary też trzeba posiadać.
Osoby posiadające soczewki, muszą o nie dbać. Zakładanie nie boli, ludzie też potrafią wymyśleć okropne plotki!
__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
~Zosia F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2012 14:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 192
Data rejestracji: 01.09.11
Medale:
Brak

Ja noszę okulary, ale myślę, że za jakieś 2 lata myślę, że będę nosić już soczewki, bo będę trochę starsza, bo okulista mówił, że trzeba jakieś specjalne dobierać jak jestem jeszcze młodsza. Tak ogólnie to myślę, że jak już będę nosić zwykłe, to mogę spróbować i kolorowych. A co do bólu, to mój kuzyn już długo nosi i mówi, że to nie boli.
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 16:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Nie noszę, ale myślę, że są lepsze, ładniejsze i wygodniejsze od okularów.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Pomyluniaczek F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2012 14:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 512
Ostrzeżeń: 0
Postów: 181
Data rejestracji: 26.03.11
Medale:
Brak

Osobiście noszę okulary zwykłe ale w gimnazjum (za rok) albo wezme soczewki albo kujonki. Jeszcze nie wiem;P
__________________
images6.fanpop.com/image/photos/32500000/Romione-romione-32517396-500-500.gif

Od cnoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
Od wiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~verbena92 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2012 14:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 30.09.12
Medale:
Brak

Ja od czasu do czasu zakładam czarne soczewki zerówki.
Taki fajny wampirzy look.
Wyślij prywatną wiadomość
~TakkJakbyJa F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2012 16:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 355
Ostrzeżeń: 0
Postów: 130
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

Nie noszę soczewek, ale kiedyś (chyba jak każdy kto posiada wadę wzroku) zastanawiałam się nad tym. Po tym co się nasłuchałam od koleżanki, która je nosi, wybiłam to sobie z głowy Rozbawiony Obecnie posiadam wadę -2,5 i -2,75, więc dosyć sporo. Są różne rodzaje soczewek: miesięczne, 2 tygodniowe, jednodniowe etc. Najlepsze są jednodniowe bo są o wiele delikatniejsze i nie są takim obciążeniem dla oka. Czy warto? Nigdy nie zastanawiałaś się czemu okuliści noszą jedynie okulary? Wydaje mi się, że warto to wziąć pod uwagę. Podobno wkładanie soczewek nie boli, ale czasami może za mocno "przykleić" się do rogówki i gdy je zdejmujesz, odrywasz kawałek rogówki Zniesmaczony Przytrafiło się to mojej koleżance i gdy o tym usłyszałam, zrezygnowałam z jakichkolwiek soczewek. Też kiedyś nie znosiłam nosić okularów, ale zmądrzałam. Nie bądź taka płytka i powieRZchowna, zadbaj o swoje zdrowie. Jeśli jesteś dalekowidzem to nosząc okulary, wada ci się zmniejszy, ale gdy jesteś krótkowidzem bądź masz astygmatyzm, to nie ma rady. Też kiedyś nie nosiłam okularów i teraz strasznie żałuję. Może po prostu dobierz inne oprawki, wiadomo, każdemu pasuje co innego do twarzy. Mi pani w optyku proponowała oprawki, które pierwotnie mi się nie podobały, ale gdy włożyłam je na twarz, wyglądałam świetnie. Reasumując NOŚ TE DURNE OKULARY! Dowcipniś
__________________
Jeżeli przyjmiemy, że ludzkie życie ma być rządzone przez rozsądek, to traci swój potencjał
images.wikia.com/harrypotter/pl/images/2/20/Tonks.gif

Edytowane przez raven dnia 27-04-2013 00:52
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT