Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 465
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Reggae
~tallib F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 20:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 177
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 03.11.09
Medale:
Brak

Ktoś z Was słucha tego gatunku muzyki? Widzę, że przeważa Metal, Rock itp ale może jednak ktoś się znajdzie. Jakie zespoły polecacie? Może konkretne utwory? Jakieś ciekawostki? Ogólnie jest to temat o wszystkim co z Reggae związane Oczko
__________________
Bless for you ^^

http://hogsmeade....ad_id=2543 Zapraszam ; )
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 20:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

No tak ogólnie to zaliczam się do tych 'rock i metal', ale od roku (zaledwie... w sobotę świętuję xd) można by rzec eksperymentuję z reggae. Wszystko zaczęło się SilesianSound System, a właściwie kilku kawałków, które puściła mi koleżanka. Lubie też Ras Lutę, Junior Stress itp. ale lubię od czasu do czasu posłuchać klasyki (Bob Marley np. ;) ) Ogólnie to w reggae odnajduję siły i energię. Ta muzyka jest po prostu niebanalną kumulacją pozytywnych emocji (oczywiście nie tylko, ale ogólnie w większości tak to odbieram)
Bless Ya!

pa: nad piosenkami musze się zastanowić bo sporo tych, które chciałabym polecić ;)
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~tallib F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 20:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 177
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 03.11.09
Medale:
Brak

No ja też nie będę wymieniał zbyt konkretów bo, sporo by tego było. Ogólnie to Reggae słucham od 'zawsze'. Można powiedzieć, że się na tym wychowałem. Ogólnie podoba mi się treść, sama muzyka, dźwięki nie są najważniejsze. W Reggae pełno jest szacunku, honoru i sposobu na życie.
Dla wszystkich wtajemniczonych polecam nową płytkę Ras Luty "Jeśli Słyszysz".
__________________
Bless for you ^^

http://hogsmeade....ad_id=2543 Zapraszam ; )
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 20:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

A propos nowej płyty Ras Luty to wielki szacunek naprawdę od kilku dni nie mogę się oderwać ;) A, dodam jeszcze, ze reggae jest najbardziej wyjątkowym 'gatunkiem muzycznym'. Pomimo, ze więcej słucham rocka to w reggae odnajduje prawdziwy sposób na życie... chyba nigdy nie spotkałam sie w reggae z banalnym tekstem ;)
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 00:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o reggae, to uwielbiam słuchać vavamuffin *.* Wczoraj byłam na ich koncercie xD I tak genialni eposzłam w pogo, ze spadłam z 2 metrów na kolano xD Nie wnikam dalej Rozbawiony
Poza Vavamuffin ( uwielbiam "jah jest prezydentem" xD i "to on'' ), to czasami słucham też Boba Marleya i to chyba tyle. Czasem Jamal, ale to naprawdę rzadko.
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 11:34
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Ja też lubię ;). Ta muzyka jest bardzo pozytywna. Porywająca do tańca. Nie towarzyskiego bynajmniej, ale od razu chce się człowiekowi kołysać ;p. I śmiać;p. Oprócz Vava, lubię Gentelmana i Habakuka.

Takie pytanie: słyszał ktoś tę płytę Habakuka, którą nagrali chyba ku pamięci J. Kaczmarskiego z jego piosenkami w stylu reggae? Polecam, absolutnie wymiata. To znaczy jeśli ktoś akceptuje takie "nowe spojrzenie".

Nie wiem, czy ktoś wspomniał o Bobie Marleyu? Przecież w tym temacie nie może go zabraknąć!! ;d
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.

Edytowane przez mooll dnia 08-11-2009 11:36
Wyślij prywatną wiadomość
~tallib F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 11:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 177
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 03.11.09
Medale:
Brak

Tak Habakuka mam, aż 'przesłuchanego'.
Bob Marley to oczywiście klasyk. Chyba nie ma wśród fanów Reggae osoby która by nie znała jego utworów.
Widzę, że jest sporo fanów Vavamuffina. To dobrze, bo to dobry zespół choć ostatnio jakoś nic nowego nam nie prezentują. Ale polecam solową płytkę głównego wokalisty Vavamuffina. Chodzi mi o Pablopavo oczywiście. To prawdziwy klasyk.
__________________
Bless for you ^^

http://hogsmeade....ad_id=2543 Zapraszam ; )
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 21:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Jeśli chodzi o reggae, to uwielbiam słuchać vavamuffin *.* Wczoraj byłam na ich koncercie xD


Ej, gdzie był ten koncert jeśli można wiedzieć? :>
Nie mogłam się powstrzymać... mam pewne podejrzenia co do miejsca xD
A dodam jeszcze, ze wczoraj obchodziłam swoja 'rocznicę' z reggae i powiem jedno nie ma to jak wspaniały klimat (aranżacja pomieszczenia, której nie będę opisywać) i dźwięki reggae to jest to czego potrzeba człowiekowi żeby ponownie odnaleźć właściwą drogę.
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 09-11-2009 16:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Reggae. Hm. Sama osobiście słucham raczej rzadko, ale moja najlepsza przyjaciółka jest zapaloną rastamanką, wiem jestem zmuszona słuchać reggae. ;D i dobrze. Lubię ten gatunek muzyki. Choć wolę rocka, reggae ma w sobie coś, że czasem wolę posłuchać płyty Mesajaha niż happysadu. Najbardziej lubię Boba One, Mesajaha i Jamala. Z piosenek... hm. Każdego Dnia, Rewolucje oraz Plastik. Łatwo mi słuchać tej muzyki, jest przyejmna dla ucha. ;ddd.
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2009 17:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

"Reggae jest w sercu mym"
Cudowna muzyka, ktora otwiera umysł. Przede wszystkim pozytywna energia. To coś więcej niż tylko dźwięki, charakterystyczny mocny bit. To piękna ideologia. Zjednoczenie dzieci Jah Oczko. Reggae ma w sobie tyle miłości, radości...
Ja jakoś za dużo reggae nie słucham, ale jeżeli chodzi o zespoły, wykonawców to: Vavamuffin, Habakuk,Daab, Indios Bravos, Jamal, Bob Marley oczywiście, Natural Dread Killaz, a także zespoły, które łączą z innymi gatunkami (najczęściej mieszanka reggae, rock, ska, punk) to tu Jumanji, Plagiat199,Zabili mi żółwia,Farben Lehre (są elementy) i tu chyba by można mnóstwo zespołów jeszcze wymienić.
Wiem skromniutko, ale tak to zwykle jest, że się zaczyna od tych popularniejszych.
Wyślij prywatną wiadomość
~xinsosq F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2009 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 210
Ostrzeżeń: 1
Postów: 83
Data rejestracji: 29.11.09
Medale:
Brak

Słucham tylko polskiego : Izraela i DAABu, choć ostatnio byłem na koncercie TABU i byłem mile zaskoczony.
Wyślij prywatną wiadomość
~Half-Blood-Princess F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 19-01-2010 11:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 87
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 27.12.09
Medale:
Brak

Zaczęłam słuchać reggae, jak usłyszałam Jamala "Policeman". Ale teraz wolę Sean'a Paul'a , Daab
__________________
- And what will you give me in return, Severus?
- Everything

I'm broken and flyin' without wings
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2010 02:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Słucham Reggae już długi czas i jestem oczarowany tą muzyką.
Z Reggae to najbardziej lubię Rootz...
DUBSKA, ROOTZ UNDERGROUND, TABU, BOB MARLEY, HABAKUK... itp
Widzę, że wiele osób wspomina tutaj Bob One'a oraz Jr Stressa albo Lutę, dla mnie nie jest to reggae, bardziej dancehall, albo jakiś muffin Luta oraz EWR po podpisaniu kontraktu z PROSTO stali się takimi lanserami, że nie mogę w nich uwierzyć, o ile pierwsza płyta ewr była jeszcze do przejścia to ich drugi krążek jest tak "ziomalski", że naprawdę nie mogę zcierpieć jak bardzo poszli w komercję, a mogło coś z tego wyjść.

Bless Oczko
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 09-08-2010 17:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Jako, że trochę czasu od moich ostatnich wypowiedzi minęło pozwolę sobie napisać kolejny post zamiast edytować tamte... więc zapałałam jeszcze większą miłością do muzyki wolność. Uwielbiam za przesłanie, tą niesamowitą pulsację, melodyjność... za wszystko mówiąc prościej. Co więcej szczególnie skupiłam się na dwóch elementach ... na starym polskim reggae takim z lat '80, kiedy to pojawiły się na naszej scenie zespoły takie jak Izrael, Daab, Gedeon Jerubbaal, Bakshish, R.A.P. a takze mniej znane jak Natura, Kultura, Immanuel, Rockas Delight, Rokosz etc., które miały ogromny wpływ na rozwój polskiego reggae, a o ich nagrania dziś bardzo trudno, a szkoda, bo większość młodych ogranicza się do tych obecnych poniekąd coraz bardziej komercyjnych wykonawców. Zapoznałam się też z jamajską kolebką, mogłoby się zdawać istną podstawą fana tej muzyki, a wymieniając nastolatkowi obnoszącemu się z trzema kolorami nazwiska takie jak Jimmy Cliff, Jacob Miller, Gregory Isaac, czy nawet Peter Tosh nie ma szans na jakąkolwiek dyskusję o ich twórczości, bo większość z nich słyszy je po raz pierwszy. I w sumie niech sobie robią jak chcą, bo każda moda przemija, ale przez takie zjawisko w szerszym gronie ludzi naprawdę słuchających nie tylko polskich, młodych wykonawców a również jamajskiego roots reggae, dub etc. z lat '60 z góry jestem szufladkowana i za każdym razem przechodze przez pytania czy kojarzę w ogóle takiego a takiego wykonawcę.
Dlatego wszystkich słuchaczom reggae i wielkim 'rastamanom' (bo nie bedę już komentować ludzi, którzy się tak nazywają, a nie wiedzą nawet kto to Hajle Selassie, bo stworzyłabym osobny esej a i tak nikt by tego nie przeczytał) gorąco polecam zapoznać sie ze swoistą klasyką gatunku, bo tu nie chodzi o wiedzę na temat każdego albumu czy utworu, a o jako takie pojecie, bo to trochę tak jakby ktoś uważał, że słucha rocka a nie znał kapel takich jak The Batles, The Rolling Stone, Led Zeppelin etc.
I jeszcze raz apeluję aby zrozumieć istotę reggae spróbujcie poszukać typowych brzmień z czarnego lądu.

Big up! Dla wszystkich, którzy rozumieją jeszcze o co w 'tej całej muzyce' chodzi ; )

Edit:
Zapomniałabym... no dobra, zapomniałam, ale mniejsza z tym ;D Kocham również reggae na żywo... wszystkie koncerty to po prostu niesamowita atmosfera miłości, pokoju, wzajemnej życzliwości i zrozumienia... nie ma wyszczególnionego podziału na zespół i publiczność, bo Ci bawią się razem i bez jednych nie byłoby drugich, stanowią jedność, a łączy ich właśnie muzyka. Co więcej poszłam za ciosem i uznałam, że w tym roku muszę wybrać się na jakiś festiwal z także muzyką właśnie związany, a kto w temacie, ten wie, że tych u ans nie brakuje. Terminy, fundusze, opinie znajomych i parę innych czynników zadecydowało o ORF (Ostróda reggae Festiwal jak coś) czyli największym tego typu festiwalem w kraju, na którym podobno panuje niepowtarzalna, unikalna atmosfera, choć to już za parę dni, a cena wydaję się z pozoru niemała (w istocie, w stosunku do ilości i 'jakości' wykonawców wcale nie jest wysoka)zachęcam wszystkich do udziału Oczko

Bless Bracia i Siostry! ; )
__________________
"Music the great communicator..."

Edytowane przez Ann dnia 09-08-2010 17:59
Wyślij prywatną wiadomość
~Annabelle Hemingway F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 23:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 60
Ostrzeżeń: 1
Postów: 53
Data rejestracji: 13.01.11
Medale:
Brak

Ja slucham. Oh, juz od 4 lat i nie wyobrażam sobie życia bez muzyki reggae.
__________________
Głupcy, którzy mają serce na wierzchu, którzy nie panują nad swoimi emocjami, który nurzają się w smutnych wspomnieniach i pozwalają łatwo się sprowokować... innymi słowy ludzie słabi... nie mają żadnych szans przeciwko jego mocy!
Wyślij prywatną wiadomość
~AlexXx F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 15-07-2011 17:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 255
Ostrzeżeń: 1
Postów: 82
Data rejestracji: 11.06.11
Medale:
Brak

Lubię reggae. :) W tej muzyce jest coś takiegoo no... czego zwyczajnie nie ma w innych. Lubię słuchać: Mesajah,Ras Luta,Jamal, Star Guard Muffin, ale lubię też posłuchać klasyki np. Boba Marleya czy UB40 :D
Wyślij prywatną wiadomość
~Tonki F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2011 11:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 212
Data rejestracji: 05.04.11
Medale:
Brak

Miałam styczność z reggae. Jamal, Bob Marley, Ras Luta, Vavamuffin.. i inne. Jednak ta muzyka do mnie nie trafia, nie podoba mi się. Oczywiście nie mam nic do osób, które ją wręcz kochają. I chociaż reggae jest gatunkiem mi obojętnym, denerwuje mnie stereotyp, który mówi słuchasz reggae = jarasz marychę. Żenujące.
__________________
25.media.tumblr.com/8f647e6fa017326234f7f4c74628d296/tumblr_mgjbgm4xUU1riy6v2o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix11227 F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2011 13:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 658
Ostrzeżeń: 1
Postów: 218
Data rejestracji: 12.02.11
Medale:
Brak

W mojej byłej szkole, był taki szał na reggae. Masakra. I najgorsze jest to że wszystko zaczęło się od Bednarka i jego zespołu, każdy się lansował <rzygi>. Współczuję prawdziwym fanom. Ja osobiście nie słucham tego gatunku muzyki, ale mam szacunek do Bob'a Marley'a .
__________________
[img]http://cfile2.uf.tistory.com/image/160A854B4E5001FE1055FB[/img]
Wyślij prywatną wiadomość
~Paheli F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2011 19:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 138
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 24.08.11
Medale:
Brak

reggae zainteresowałam się niedawno, a sumie zawsze jakaś piosenka z tego rodzaju mi towarzyszyła, jednakże, to kumple wszczepili we mnie zainteresowanie tą muzyką Oczko
a że główną moją pasją jest taniec to też zainteresowałam się czymś takim jak ragga dance ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~Slizgonka_17 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2011 18:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 108
Ostrzeżeń: 2
Postów: 48
Data rejestracji: 18.08.11
Medale:
Brak

Reegae jest moim życiem . ; ** Piosenki ? Ja słucham tylko polskiego reegae jak coś , wszystkiego próbuję , ale najbardziej lubię :
Liroy ~ Scoobiedoo ya .
Ras Luta feat. Hababuk ~ Walcz cały czas .
Liroy ~ Haha .
Liroy ~ Cała sala [ CENZURA ] .
Jamal ~ Policeman .
EastWest Rockers ~ Irie , irie , irie .
EastWest Rockers ~ Dotknąć cię .
Mesajah ~ Każdego dnia .
Bas Tajpan ~ Nowy protest .
Bas Tajpan ~ Trzy życzenia .


Bednakiem zaczynałam swoją przygodę z reegae . ; *

Na razie dopiero zaczęłam słuchać reegae , spodobało mi się i szperam poszukując nowych piosenek . Te co podałam wyżej jak na azie najbardziej mi się spodobały . Polecam . Mam nadzieję , że Ci pomogłam . Dowcipniś I tak na marginesie ; ten Liroy jest badziej raperem niż reegae ' menem . ; )
__________________
media.tumblr.com/tumblr_m0je30G9SV1r64hdy.gif

Przy tej scenie łzy same leciały mi z oczu.. Podobnie, jak przy scenie śmierci Snape'a, czy Zgredka.. Dałam się ponieść emocjom, choć to tylko film ..

"After all this time?"
"Always"

''You have your mother's eyes''

Pozdrowiam Cię, drogi Gościu ; )

Edytowane przez Slizgonka_17 dnia 27-08-2011 18:46
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT