Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 252
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» The Beatles
Drukuj temat · The Beatles
!Alae F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2009 21:00
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr. Tych czterech panów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zatem bez zbędnych wstępów, bez niepotrzebnych słów, pytam - kto z was jest zakochany w piosenkach Beatlesów? Kto nie wyobraża sobie dnia bez Lennona i McCartneya? Jakie są wasze ulubione utwory? Zapraszam do dyskusji.

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/df/The_Fabs.JPG/200px-The_Fabs.JPG

______

Moje zauroczenie Beatlesami trwa stosunkowo niedługo - jakieś dwa, trzy miesiące. Nadal nie mogę uwierzyć jak mogłam do tej pory ich nie pokochać. Ba, jeszcze pół roku temu zwyczajnie ich nie lubiłam. Głównie za to, że lubi ich tak wielu ludzi. Ale kobieta zmienną jest, więc postanowiłam spróbować raz jeszcze przekonać się do ich muzyki. I wpadłam. Od pierwszych sekund Any Time At All, które włączyłam sobie na youtube. Jestem totalnie zauroczona ich muzyką, tym, że każdy, dosłownie każdy utwór, "wciąga". Po prostu.

W tej chwili, gdybym musiała wybrać najukochańsze utwory byłyby to zapewne Can't Buy Me Love, Help, wspomniane już Any Time At All, I've Just Seen A Face, For No One, From Me To You...

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
!kdanielk3 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2009 21:09
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5718
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

Przyznam się bez bicia, że nie przepadam za oryginalnymi wykonaniami The Beatles. Napisałem oryginalnymi, ponieważ ostatnio miałem przyjemność oglądac musical Across the Universe. Serdecznie polecam ten film. Piosenki w wykonaniu: Jim Sturgess, Evan Rachel Wood, Joe Anderson, Dana Fuchs, Martin Luther zauroczyły mnie na całego. Może to urazi fanów zespołu Beatles, ale po prostu ich wykonanie do mnie nie przemawia.

__________________
hogsmeade.pl/images/other/pt.jpg.jpg
hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
hogsmeade.pl/images/other/ITM2010.jpg

Moje życie realizuje się w muzyce, a każdy jej objaw jest dla mnie błogosławieństwem. W tej pieśni brzmią zatarte ideały przyjaźni, a w niej przyjaciele - dla nich życie z piedestałów strącam, i śmierci na spotkanie wychodzę...

Musical nie jest filmem, po którego obejrzeniu chcemy zmieniać świat i stawać się lepszymi ludźmi przez zmianę swojej postawy i osobowości - musical ma bawić...
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22-11-2009 09:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ostatnio się nimi zainteresowałam. Na początku miernie, nie zauroczyłam się czy coś, ale z czasem zaczęli mi się podobać. Czasami słyszę w radiu, a jak chce sobie ot tak posłuchać to jest to najczęściej Hello, Goodbye, które puszczam na youtube. Dlaczego akurat ten kawałek? Bo kilka razy kiedyś go słyszałam i zapadł mi w pamięć. Lubię.
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2009 19:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Hmmmm ... jeśli chodzi o mnie to Beatles'ów bardzo lubie Język
Strasznie mi się podobają niektóre ich piosenki takie jak: all my loving, a hard day's night, and i love her, wouldnt it be nice, - hehe to by było na tyle Uśmiech
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Libby F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2011 20:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 03.07.11
Medale:
Brak

Lubię kilkanaście piosenek, ale nie słucham ich zbyt często. Uważam ,że to kultowy i znany chyba każdemu na całym świecie zespół, dlatego bardzo szanuję ich twórczość. Moja ulubiona piosenka to: ''She Loves You'' i kilka innych :)
__________________
- Więc ukryj ich gdzieś. Ukryj ją... Ich wszystkich. W jakimś... bezpiecznym miejscu. Błagam.
- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian? - (...) - Wszystko.

- rozmowa Severusa z Dumledorem (wspomnienie)
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix11227 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2011 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 658
Ostrzeżeń: 1
Postów: 218
Data rejestracji: 12.02.11
Medale:
Brak

To dziwne, kiedy słucham ich piosenek czuję jak bym słuchała ich już kiedyś. The Beatles to legenda, nie da się ich nie lubić. Jestem teraz tak samo wciągnięta w ich muzykę. Nie ma dnia abym nie przesłuchała: "Yesterday", "A day in the life", "Revolution", "I'm down" i wiele innych utworów. Moim ulubionym żukiem jest Paul. Uwielbiam jego miny, a głos... według mnie najlepszy z całego zespołu. George też był świetnyUśmiech


The Beatles rządzą!
__________________
[img]http://cfile2.uf.tistory.com/image/160A854B4E5001FE1055FB[/img]

Edytowane przez Bellatrix11227 dnia 22-08-2011 14:47
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2011 20:45
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Bellatrix11227 napisał/a:
The Beatles to legenda, nie da się ich nie lubić

LOLWUT? Jasne że się da. Jeśli coś jest kultowe, bardzo znane, to nie znaczy, że mamy to ślepo lubić, uwielbiać czy nawet czcić. Bo liczy się własna opinia, totalnie subiektywna...

Revolver to IMO najlepsze dzieło Beatlesów, właściwie każdy utwór tam jest bardzo dobry.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 17-07-2011 20:45
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Karma Chameleon 20 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2011 23:13
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 598
Ostrzeżeń: 4
Postów: 362
Data rejestracji: 14.07.11
Medale:
Brak

Poddaję się! Ja ich nienawidzę!!! Zdenerwowany Śpiewają jakby chcieli, a nie mogli!
Wyślij prywatną wiadomość
~Albert F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2011 23:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 223
Ostrzeżeń: 0
Postów: 55
Data rejestracji: 10.08.09
Medale:
Brak

Karma Chameleon 20 napisał/a:
Poddaję się! Ja ich nienawidzę!!! Zdenerwowany Śpiewają jakby chcieli, a nie mogli!


Nikt Ci nie zabrania, ale z całym szacunkiem, Paul McCartney to jeden z najlepszych wokalistów jakiego widziała matka ziemia. Jak również John Lennon, choć wolę tego pierwszego. Stwierdzenie że śpiewają jakby chcieli a nie mogli nie jest zbyt trafne. George'owi też dużo nie brakuje, a Ringo, jak to RingoOczko Ma nie mało świetnych kawałków, zarówno z czasów Bitli, jak i z solowej kariery. Ostatnio nawet miał koncert w Polsce, niewyobrażalne przeżycie zobaczyć Beatlesa live!

Osobiście mój ulubiony zespół, mam totalnego świra na ich punkcieDowcipniś Nikomu nie narzucam swojego zdania, ale moim zdaniem najlepszy zespół wszech czasów. Przez krótki okres istnienia zespołu w czwórkę stworzyli ogromny kawał dobrej muzyki, i pozostawili w historii niezmazywalny ślad po sobie. Znam praktycznie wszystkie kawałki więc nie potrafię wybrać ulubionego. Najbardziej lubię album Abbey Road, i nie wiem czemu Magical Mistery Tour. Słucham żuków kiedy tylko mogę, to sprawia mi wielką przyjemność i satysfakcjęOczko
Lubię też wielu innych wykonawców, lecz nie potrafię wybrać mojego numeru 2. Po prostu lubię innych na równi, lecz między nimi a Fab Four jest spora przepaśćOczko
Wyślij prywatną wiadomość
!Imbecile F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 00:26
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Opiekun Gryffindoru
Punktów: 3259
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,096
Data rejestracji: 29.04.10
Medale:
Brak

Oj... Z Beatlesami to dziwna sprawa jest u mnie. Cenię ich, to fakt. Dlaczego ich cenię? Bo rozpadli się 40 lat temu (w sumie to 10 kwietnia miałam żałobę bardziej po nich niż po ś.p. prezydencie) a ludzie nadal ich słuchają, nowe pokolenia ciągle są nimi zafascynowane. Ja również. Z drugiej jednak strony, ich utwory nie są mi jakoś szczególnie bliskie. Bliskie w takim sensie, że nie ma takiej konkretney piosenki [Beatlesów] przy której ZAWSZE płaczę, albo że kojarzą mi się z jakimś miejscem, wydarzeniem. To jest po prostu kilka wesołych piosenek, przy których ZAWSZE się uśmiecham. Za to ich kocham.To nie była jakaś tam mega ambitna muzyka poruszająca jakieś ważne tematy (od tego była solowa twórczość Johna, nie wiem jak inni, karierę solową jak na razie znam tylko jego). Muzyka Yhe Beatles to dla mnie wesołe piosenki czwórki za****istych optymistów. Chociaż niekoniecznie, aczkolwiek "Yesterday" i "In my Life", których wesołymi raczej nazywać się nie powinno, mimo wszystko sprawiają, że się uśmiecham.
__________________
http://hogsmeade....ad_id=5587
Imb. O sobieJęzyk

'Opinie są po to żeby je zmieniać'
Stephen King

i40.tinypic.com/e7kuqe.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~LittleBeatle F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2011 16:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 69
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 22.07.11
Medale:
Brak

Kocham Beatelsów. To moja druga miłość, zaraz po RHCP. Ubóstwiam głos Johna Lennona, a ulubionych utworów nie mam wiele, jest to jednak kłopot bogactwa aniżeli ubóstwa. Są nimi Twist and Shout, Yesterday, Help, It's Only Love... I jeszcze wiele, wiele więcej, a najprościej napisać, że kocham wszystkie ich piosenki.

Zapomniałam dodać, że urok Ringo jest powalający. :-)
Edytowane przez LittleBeatle dnia 22-08-2011 10:34
Wyślij prywatną wiadomość
~pommeraie F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2011 14:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 62
Data rejestracji: 05.08.11
Medale:
Brak

Początkowo słuchałam tylko piosenek Lennona. Jednak z czasem zaczęłam też Beatelsów. Ulubione utwory? Michelle, Yesterday, Blackbird, Let It Be, She Loves You.... Ich piosenki są genialne i ponadczasowe.
potterpl.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2011 15:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię ten zespół, jeden z moich ulubionych. Mają świetne piosenki, których można słuchać zawsze - gdy jest się smutnym, np. Yesterday, czy wesołym - Obladi, Oblada. Uśmiech Ich piosenki wzbudzają emocje, zwykle bardzo pozytywne, poza tym niesamowicie wpadają w ucho.
Od pewnego czasu jestem nimi zafascynowana i myślę, że na tym się nie skończy Oczko
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~wioniew F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2011 21:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 366
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 28.08.11
Medale:
Brak

Bardzo lubię. W sumie Moja przygoda z The Beatles zaczęła się niedawno. Zaledwie jakiś rok temu, od piosenki 'Hey Judy', do której mam wielki sentyment. Ja sama jestem nowej daty, a Moi rodzice nie ich nie słuchali. Uważam, że to cudowne, że pomimo, a może dzięki czasowi, jaki minął, mają Oni nadal wielu fanów. ;D
__________________
2.bp.blogspot.com/-wfZW0t8dl5Q/TiqlxjDbe_I/AAAAAAAAFFM/HCY7PJG1-oY/s1600/tumblr_ln0whnYNfv1qa3psyo1_500.gif
3.bp.blogspot.com/-VO141dbMQVE/Tiqm3gQGSAI/AAAAAAAAFHA/Kk1wL3MBF5E/s1600/tumblr_loa9pveudV1qc3reoo1_500.gif
2.bp.blogspot.com/-B5FW6UL0lAY/TiqmZZ9ZoQI/AAAAAAAAFGQ/J5F_WHRM7QY/s1600/tumblr_lnhhkzNtoI1qzjufdo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2011 21:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Oj nie słucham, dlatego nie wypowiadam się na ten temat, ale chetnie poczytam co inni piszą Uśmiech
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Prongs F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2011 23:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 30.08.11
Medale:
Brak

Ah! The Beatles, niegdyś mój ulubiony zespół, mhmm...To gitarowe granie, gamowe zawodzenie to McCartney'a, to Lennona, ta spójność i gracja jaką można usłyszeć w balladach z okresu Sergeant Pepper Lonely Hearts Club Band! I ta nieukryta psychodelia... :>

Zawsze ich ceniłam, zawsze będę cenić.
__________________
O młodych mówiło się, że to oni zbudują nowy lepszy świat. [...] Zawsze tak się mówi, po czym młodzi się starzeją i zostawiają następnym młodym ten sam świat, który oni zastali. Świat nie da się tak łatwo ruszyć z miejsca.
Wiesław Myśliwski


"Oh, kapitanie, mój kapitanie!"
- drogi Gościu, jeśli masz odwagę - nazywaj mnie tak.


"You say that you love rain, but you open your umbrella when it rains. You say that you love the sun, but you find a shadow spot when the sun shines. You say that you love the wind, but you close your windows when wind blows. This is why I am afraid, you say that you love me too."
William Shakespeare


Pozdrawiam serdecznie lilyy.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT