Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 195
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Riverside
Drukuj temat · Riverside
~Ann F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2009 18:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Riverside - polski zespół muzyczny z nurtu rocka progresywnego. Powstał w 2001 r. w Warszawie.

Zespół zdobył sobie uznanie za granicą, koncertując na festiwalach. W muzyce zespołu można znaleźć inspiracje takimi zespołami jak Pink Floyd, Dream Theater, Marillion, Opeth, Tool, Porcupine Tree czy Anathema. Jest ona pełna mocnych riffów gitarowych jak i przejść wykonywanych z użyciem keyboardu. Wokal w większości utworów jest melancholijny.

Ale to tylko suche informacje zaczerpnięte z wikipedi. Z zespołem tym spotkałam się zaledwie kilka miesięcy temu, ale ich muzyka od razu mnie urzekła. Nie potrafię wytypować ulubionej piosenki czy nawet albumu. Miałam okazję być na ich koncercie w październiku i podsumuję go tyko w ten sposób, ze na żywo są jeszcze lepsi. Kiedy słucham ich piosenek przenoszę sie w zupełnie inny świat. Uważam także, że to jeden z najlepszych polskich zespołów z nurtu rocka progresywnego.

A wy znacie/lubicie Riverside? Co myślicie o nowej płycie i członkach zespołu? Zapraszam do dyskusji!
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 19:48
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

Ann napisał/a:
Nie potrafię wytypować ulubionej piosenki czy nawet albumu.

Witaj w klubie Język

Ann napisał/a:
Miałam okazję być na ich koncercie w październiku i podsumuję go tyko w ten sposób, ze na żywo są jeszcze lepsi.

Też byłem niedawno na koncercie i potem przez jakieś dwa tygodnie nie mogłem pozbierać szczęki z ziemi Język Jedyną wadą ich występów jest to, że są o wiele za krótkie.

Ann napisał/a:
Uważam także, że to jeden z najlepszych polskich zespołów z nurtu rocka progresywnego.

Nie jeden z najlepszych, tylko zdecydowanie najlepszy Rozbawiony I nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Takie np Porcupine Tree wg mnie do pięt im nie dorasta.
Edytowane przez evGenivsh dnia 05-12-2009 19:49
Wyślij prywatną wiadomość
~Edvard F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 19:55
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -161
Ostrzeżeń: 4
Postów: 58
Data rejestracji: 27.11.09
Medale:
Brak

evGenivsh napisał/a:
Nie jeden z najlepszych, tylko zdecydowanie najlepszy Rozbawiony I nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Takie np Porcupine Tree wg mnie do pięt im nie dorasta.


Jeśli chodzi o prog rock to faktycznie nie mają sobie równych. Jeśli zaś rozpatrywać progresję ogólnie to imo Opeth jest lepszy Oczko .

Ulubiony album? Ciężko wybrać, ale wahałbym się między OoM, SLS i ADHD. REM jednak nieco odstaje, choć wciąż jest kapitalny. Wybranie ulubionego kawałka uważam za niemożliwe.

Coś zaś tyczy się samej muzyki... Jest kapitalna. Po prostu. Nic dodać nic ująć: momentami prosta, momentami bardziej złożona, a co najważniejsze w żadnym momencie nie traci nic ze swojej prawdziwości. Gdy słucha się jej z tekstami można się zwyczajnie zapomnieć. No i jeszcze wokal Marvisza. Czysty geniusz. Jeden z lepszych głosów ever. Mówiąc krótko: najlepszy polski zespół. Basta.
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 20:00
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o samą trylogię RD, to (jeśli miałbym wybierać, a wybór cholernie trudnym jest), wybrałbym chyba OOM jako najlepszą płytkę. Tego klimatu nie da się opisać, tych emocji takoż. Trzeba posłuchać w ciszy i skupieniu i delektować się.
Wyślij prywatną wiadomość
~Edvard F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 20:03
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -161
Ostrzeżeń: 4
Postów: 58
Data rejestracji: 27.11.09
Medale:
Brak

Racja. Święta racja. Że choćby wspomnę The Same River, ITM, RDII z genialnym "riffem telefonowym", OoM, czy też resztę utworów zawartych na płycie. Imo jednak SLS jest o ułamek procenta lepszy. Co o tym sądziesz, EvGienku?
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 20:06
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

Czy ja wiem, Edziu? Wybór pomiędzy tymi dwoma albumami jest ciężki, bo REM jak już mówiłeś, rzeczywiście nieco (ale tylko trochę) odstaje. SLS ma przede wszystkim genialne Dance With the Shadow i RDIII, że nie wspomnę już o utworze tytułowym. Za to OOMowi za samo już The Same River należą się pokłony. Sam nie wiem Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Edvard F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 20:10
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -161
Ostrzeżeń: 4
Postów: 58
Data rejestracji: 27.11.09
Medale:
Brak

Ale za SLS, Dance, RDIII i (dodam od siebie) Volte-Face są aż cztery pokłony. A aż takich pokłonów nie ma na OoM. Choć inna sprawa, że OoM nadrabia to klimatem. Cholera, mogli Marivsze coś skiepścić na którejś z nich. Byłoby łatwiej wybrać faworyta. Btw, słuchałeś EPkę i single? Co o nich sądzisz?
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 23:11
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

Słuchałem, słuchałem.
Epka wymiata, Schizophrenic Prayer rozwala (szczególnie Rapid Eye Movement), a Panic Room ma szacun za remixa Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Edvard F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 14:23
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -161
Ostrzeżeń: 4
Postów: 58
Data rejestracji: 27.11.09
Medale:
Brak

O tak, remix wymiata. A singiel Schizophrenica to jakaś nowa era w dziejach singli. Tak wypasionego wydawnictwa chyba nigdy nie widziałem Oczko .
A tak z innej beczki: Riverside ma naprawdę świetne artworki. Travis Smith wykonuje tam kapitalną robotę. No, nie liczę oczywiście covera OoM z tym nieforemnym kosmitą, bo to nie jego robota Rozbawiony .
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 14:29
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

A racja. Podobno nowa płyta miała mieć już innego artystę, ale wg mnie dobrze, że jednak został Travis, bo okładka ADHD jest świetna. Choć np artwork z SLSa trochę spieprzył i odstaje on od całości, ale że muzyka zawarta na płycie jest arcydziełem, to nie ma co się czepiać Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Edvard F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 14:37
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -161
Ostrzeżeń: 4
Postów: 58
Data rejestracji: 27.11.09
Medale:
Brak

E, ujdzie. Choć trochę może faktycznie nie do końca pasi, co widać na singlu CY. Co zaś tyczy się ADHD... Co sądzisz o tej płycie? A konkretnie: co myślisz o takiej a nie innej zmianie stylistyki. Bo każdy słyszy, że jest bardziej rockowo, bardziej energicznie, ale to wciąż Riverside. Według mnie dokonali dobrego wyboru i liczę, że następna płyta będzie niejako kontynuacją tego co zaczęli na Anno.
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 14:46
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

Każdy utwór na ADHD to genialna kompozycja i nie da się wyłonić najlepszego utworu Rozbawiony A to świadczy o tym, że album ten to arcydzieło i koniec, kropka. Co do następnych płyt, nie obraziłbym się jakby były dalej w takiej stylistyce utrzymane, choć fajnie by było, jakby dołożyli też ze dwa akustyczno-klimatyczne kawałki.
Najpierw jednak nas czeka nowy Lunatic Soul Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Edvard F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 14:50
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -161
Ostrzeżeń: 4
Postów: 58
Data rejestracji: 27.11.09
Medale:
Brak

Wiesz, ja bym wolał żeby cała nowa płyta była energiczna. Niech po prostu przed nią wydadzą jeszcze EPkę w stylu ViMH. Wtedy będę kontent.
O tak, na nowego LS nie mogę się doczekać. Ma być negatyw pierwszego. Ciekwym co Marivsz może wymyślić i w jaki, tym razem, sposób zaskoczyć. Osobiscie przyznam, że nie mam najmniejszej koncepcji na to jak owo nagranie może wyglądać.
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 14:52
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

Edvard napisał/a:
Wiesz, ja bym wolał żeby cała nowa płyta była energiczna. Niech po prostu przed nią wydadzą jeszcze EPkę w stylu ViMH. Wtedy będę kontent.

O, to nawet lepsze rozwiązanie Rozbawiony

Edvard napisał/a:
O tak, na nowego LS nie mogę się doczekać. Ma być negatyw pierwszego. Ciekwym co Marivsz może wymyślić i w jaki, tym razem, sposób zaskoczyć. Osobiscie przyznam, że nie mam najmniejszej koncepcji na to jak owo nagranie może wyglądać.

Ja wiem tylko jaka będzie okładka, co do reszty to też nie mam pojęcia Język Ale gitary elektrycznej nadal nie zaznamy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Edvard F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 14:54
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -161
Ostrzeżeń: 4
Postów: 58
Data rejestracji: 27.11.09
Medale:
Brak

evGenivsh napisał/a:
Ja wiem tylko jaka będzie okładka, co do reszty to też nie mam pojęcia Język Ale gitary elektrycznej nadal nie zaznamy.


Tak, okładki też się domyślam. A że gitary elektrycznej nie będzie to i dobrze. I tak w niemal wszystkich zespołach, których słucham ona występuje. Może właśnie dlatego LS tak porusza. Bo jest inny. No i to kolejna płyta, na której ciężko wybrać najlepszą piosenkę. Każdy utwór składa się tam na kapitalną i gęstą od mroku całość.
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 14:56
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

Prawda, prawda Język
A właśnie - czytałeś wywiad z MD w nowym Teraz Rocku? Całkiem ciekawa lektura Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Edvard F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 14:57
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -161
Ostrzeżeń: 4
Postów: 58
Data rejestracji: 27.11.09
Medale:
Brak

Nie miałem jeszcze okazji. Jakichś ciekawostek tam zaznałeś?
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 15:00
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

Tak, na przykład mówił o ulubionej płycie, o jakichś fajnych festiwalach, opowiadał o młodzieńczych latach itp Język Generalnie warto przeczytać, bo można się dowiedzieć wielu fajnych ciekawostek o liderze RS
Wyślij prywatną wiadomość
~Edvard F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 15:02
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -161
Ostrzeżeń: 4
Postów: 58
Data rejestracji: 27.11.09
Medale:
Brak

No tak, ale Marivsz to nie tylko lider RS Język . Objawił się w końcu?
Wyślij prywatną wiadomość
~evGenivsh F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 06-12-2009 15:20
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -243
Ostrzeżeń: 3
Postów: 35
Data rejestracji: 30.11.09
Medale:
Brak

A, że Mariusz to wcielenie Jezusa? Rozbawiony Nie pamiętam, czy coś było o tym w artykule, ale mówił, że lubi wina, więc teoria się niejako potwierdza Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT